Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#320) Matthew


Matthew
senior tag

Na ide is beírom a gondom hátha itt gyorsabban választ kapok.

Problémám támadt a rendszeremmel. Vettem egy Asus A8N-E lapot és tettem bele 2db 80GB-os sata vinyót. A bios-ban engedélyeztem a raid-et, megcsináltam a stripe-olt raid tömböt is. Az xp telepítésnél ugye F6-ot kell nyomni ebben az esetben és beolvassa automatikusan a raid vezérlőt. Eddig minden oké, amikor viszont kéri, hogy válasszam ki melyik partícióra akarom feltenni, akkor külön külön mutatja a két vinyót. Ha az aelsőt kiválasztom akkor azt írja ki, hogy nem megfelelő windows partíció stb. Utána kiválasztom a másikat, úgy már elkezdi formázni és telepíteni de még mindig 80GB-nak írja ki. Amikor felmásolja a file-okat van egy újraindítás ugye. Ezután viszont tölt egy kicsit és újraindul megint...
Próbáltam csökkentett módban is de akkor meg asszem a vga440.sys file-nál abbamarad a töltés és ismét újraindul.
Ez miért lehet??
Mindjárt felteszem egy sima vinyóra az xp-t, meglátjuk azzal mit kezd, de ha valakinek van valami 5lete, szívesen fogadnám.

Ja és szerintem nem valószínű de nem lehet gond az, hogy a tápom 20 pin-es, a lap meg 24? Nem használtam semmilyen átalakítót, csak simán rádugtam.

Sürge lenne, segítsetek légysziiii!

Lefuttattam egy memtestet is, hibátlan. A sima pata vinyóra gond nélkül felmegy az xp, legalábbis eddig úgy néz ki. Nem indult újra.
Akkor mi lehet a problema?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.