Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#214) liksoft válasza Lockstock (#212) üzenetére


liksoft
nagyúr

A HPT 374-es 133-as RAID kontrollerére épül. Így valódi 150 vagy 300-as tempót ne várj tőle. A nagyított képen is látható, 374 + 4db pata-sata átalakító chip. Így a winyó felé 150, alaplap felé 133 a max. De ez ne zavarjon. A 374 egy szerintem jó, kiforrott technológiára épül. Ha én akarnék raid-et összerakni, akkor én is HPT-t vagy Promise-t vennék. A konfig adatokat a winyó elején, de nem használt területre teszi. Így a kártya halála után kártyacsere, és fut tovább (persze ugyanolyan típusúra). Vagy tükör esetén alaplapira egyedüliként is csont nélkül elmegy. Winyó felé hibatűrő algoritmusa nagyon jó, bár sokáig ''molyol'' egy-egy hibánál. A pata-sata átalakító miatt elképzelhető, hogy egy-egy típust kevésbé szeret, de ilyennel még nem találkoztam (nekem 1540 van).

Szerk: RAID0 négy vinyóval külön OP drive (5db) ugye? Akkor szerintem szép gyors adatwinyót kapsz. Persze a standard PCI busz is jócskán behatárol itt már. Biztos van gyorsabb, de nekem tetszik. (Sebességtesztet nem végeztem vele. Munkámhoz inkább a stabilitás a fontos.)

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.