Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18051) cila1 válasza Farkas23 (#18049) üzenetére


cila1
aktív tag

Sziasztok.
Miről is van szó??
Engem meg kihagytok?:)

[ Szerkesztve ]

(#18052) Farkas23 válasza cila1 (#18051) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Szia!

Nem hagyunk ki senkit semmiből :)
Arról van szó, hogy újra indítanánk a ligát.

(#18053) Farkas23


Farkas23
aktív tag

Próbálgattatok már modokat?
Én most az RFT 2012 V2-t próbálgatom.

(#18054) JColee válasza Farkas23 (#18053) üzenetére


JColee
őstag

Én elég régóta nem vezettem. :(
Fsone-nál mi újság? 2009 óta jött új mod?

(#18055) Farkas23 válasza JColee (#18054) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Nem találok semmit. Elvileg a 2009-es volt az utolsó, amit készítettek.

(#18056) cila1 válasza Farkas23 (#18055) üzenetére


cila1
aktív tag

Nem jó az RFT 2012V2.
Én 2 hónapig kerestem modokat mire találtam egy jót.
De nem értem miért nem jöttök az A-igába amit csinálok?

(#18057) cila1


cila1
aktív tag

Az össz létszámunk 14 kb mert elmaradtak az emberek.
Simán tudnánk fogadni 8 embert de akár 10 embert is.
Töltsétek le a modot és gyertek tesztelni.Ingyenes a liga januárig és becsatlakozhattok.
A-Liga

(#18058) Szabesz válasza cila1 (#18057) üzenetére


Szabesz
őstag

Persze, jönnék is, de nincs kormányom (meg idő se annyira mindig) :)

¯\_(ツ)_/¯

(#18059) cila1 válasza Szabesz (#18058) üzenetére


cila1
aktív tag

Farkas Dávidot már átcsábítottam.:)

(#18060) proof88


proof88
addikt

Most látom, hogy cila árul G27-et. :D nem is mondtad! :D

(#18061) cila1 válasza proof88 (#18060) üzenetére


cila1
aktív tag

ja ja.:))
Már 2 emberke akarja megvenni.
Ennyiért simán eladom.

(#18062) Szabesz válasza cila1 (#18061) üzenetére


Szabesz
őstag

Mi van helyette? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#18063) cila1 válasza Szabesz (#18062) üzenetére


cila1
aktív tag

Lett volna egy Fanatec CSR
De mégsem lett:(

[ Szerkesztve ]

(#18064) macy


macy
addikt

Lol. Codi kiadott egy patch-et, megnövelték a tapadást, hogy a sok kis buzi tudja irányítani az autót. Ment a sírás a fórumokon, hogy kipörög a kerék. Beszarás :DDD

(#18065) proof88


proof88
addikt

Lett végül kormányom, egy G27, cilának köszönhetem, szóval köszi cila! :D
Ahogy időm engedi, elkezdek megint ismerkedni a szimulátorozás világával.
Hirtelen azt se tudom mit csináljak. Nagyon változott a világ, mióta utoljára szimeztem ... fel kell zárkóznom.

(#18067) JColee válasza proof88 (#18066) üzenetére


JColee
őstag

Na majd jan7 után egy picit én is nekiállok. De csak picit, max 1 ligában. :)

(#18068) proof88 válasza JColee (#18067) üzenetére


proof88
addikt

cila azt mondta hogy náluk márciusban indul új szezon. Farkas egy ideje ott tolja. Én megígértem cilának, hogy megyek hozzájuk majd. Én sem akarok már egyszerre 3 ligában benne lenni, mint anno. :DDD

(#18069) Szabesz válasza proof88 (#18065) üzenetére


Szabesz
őstag

Mifene, én is épp mostanában szereztem be egy G27-et :)

¯\_(ツ)_/¯

(#18070) proof88 válasza Szabesz (#18069) üzenetére


proof88
addikt

Nocsak :D és jó? :D
hú én most nagyon szenvedek.
Az FFB-t próbálom minél jobbra varázsolni. Bonyolítja a helyzetet, ami még visszamaradt 2011-ből, hogy vmiért nem mindig ugyanaz az FFB-beállításom van rfactorban. Ezt úgy kell érteni, hogy elindítom a játékot, beülök a kocsiba. Érzem valami nem stimmel az FFB-vel. Vissza a garázsba, megint beülök és most már jó. Ugyanez van, ha ki ALT-TAB-olok, majd vissza, akkor első elindulásnál olyan mintha sokkal erősebbre lenne véve az FFB. Ez 2011-ben történt nálam. Akkor még a G25-tel. Valami plugin szivat sztem. Ez még ugyanaz az rfactor telepítés, amit akkor használtam.
Ráadásul most alapvető dolgokkal variálok, pl sebességérzékeny kormányzás, kormányzár, RealFeel, stb. KTCC-ben nem voltam megelégedve az FFB-vel. Kicsit variáltam, kicsit jobb, de nem elég jó. Aztán néztem FSone-t, na az olyan mint régen. Megnyugodtam. De még hangolni kell. Ez készít ki, hogy minden modnál külön kell majd hangolnom hogy tökéletes legyen. És minden modhoz külön kell majd elmentenem a controller.ini-t.
A neten olvasgatom mások FFB-leírásait. Ebben a kormányban sokkal több van, mint amit alapból mutat, és ki akarom hozni belőle.

Tegnap kipróbáltam az rfactor 2 demóját. Nekem tetszik, bár nem értek hozzá.

BMW M3 Challenge-dzsel próbáltam ki először a kormányt, mert az régi kedvencem.

Tegnap a Volvo - The Game-mel is kipróbáltam, de ott valami nem stimmelt, egy kanyarban mindig blokkolósra fékeztem a kerekeket, annak rendje és módja szerint elment az ellenállás fékezés közben a kormányból, de csak 2-3 mp-cel később jött vissza. :F Ezt minden körben azon a ponton eljátszottam.

Meg kipróbáltam a NetKar Pro 1.3 demóját, nagyon király. :D

(#18071) Frenky89 válasza proof88 (#18070) üzenetére


Frenky89
őstag

Ha találtál egy számodra közel optimális megoldást, akkor oszd meg kérlek.

(#18072) proof88 válasza Frenky89 (#18071) üzenetére


proof88
addikt

Régen láttalak. :D Emlékszem, mikor üldöztelek Spa-ban. Aztán az orúzsban hibáztam. :DDD Meg amikor Monzában végig üldöztél és megfájdult a fejem a végére. Voltak jó csaták. :C

szerk.: nekem most az a tervem, hogy ha belövöm az FFB-t, akkor megtanulok bal lábbal fékezni. Mert azt még mindig nem tudok. Ősszel voltam párszor gokartozni, ott magától jött, itt meg furán érzem magam még attól is hogy mit akarok én a bal lábbal féktávon (pedig kuplungolásnál nem fura).

[ Szerkesztve ]

(#18073) Szabesz válasza proof88 (#18070) üzenetére


Szabesz
őstag

Nekem nagyon bejön :)
Igaz mostanában nem volt sok időm rá, de majd nyúzom :)

¯\_(ツ)_/¯

(#18074) proof88 válasza proof88 (#18066) üzenetére


proof88
addikt

(#18075) akoska07


akoska07
nagyúr

Üdv!

Nem a legjobb hír,ha esetleg vki nem hallott volna róla:

Schumachert kómában tartják

:(((

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#18076) JColee válasza cila1 (#18057) üzenetére


JColee
őstag

Végeztem a vizsgáimmal, leszedtem a modotokat. Egyenlőre elég szar vagyok, de majd lesz jobb is. Kiadhatod a szerver infókat? Jó lenne egy szerveren is körözgetni. :)
Milyen segítségeket engedélyeztek?

(#18077) proof88 válasza Frenky89 (#18071) üzenetére


proof88
addikt

ma kezdek vele foglalkozni, aztán úgy haladok, ahogy időm engedi ... mondjuk jövő hétvégére jó lenne ha meglenne, de ismerve a kitűzött időpontjaimat ... :DDD

(#18078) proof88 válasza proof88 (#18077) üzenetére


proof88
addikt

egyelőre odáig jutottam, hogy feltelepítettem egy szűz rfactort, és az alap autóval próbálkozok a Toban Raceway-en. Nagyjából már átérzem hogy melyik FFB beállítás a fájlban mire való, és megint rájöttem hogy nem tudja az alap cucc átadni az út egyenetlenségeit rendesen, szal nekem kell a realfeel.
De nem lesz egyszerű dolgom, mert modonként fogom mindezt egyesével kipróbálni és van Leo FFB is.
Viszont a RealFeel-el nem akar egy helyben maradni a kormány álló helyzetben, folyton elfordul valahova és baromira irritál.

(#18079) proof88 válasza proof88 (#18078) üzenetére


proof88
addikt

ja és persze így minden modhoz külön Controller.ini kell (még szerencse hogy rfactorban tudom váltogatni), nem csak az FFB miatt, hanem már csak a kormány elfordulása miatt is, ami ugye nyilván autónként más és más. Illetve a Logitech Profilerben is modonként lesz a profil. :DDD Mert nyilván egy utcai autónak más lesz a max kormány elfordulása mint egy versenyautónak (szeretnék normál utcai autókat is vezetni rfactorban).
Szerencsére a realfeel is modonként konfigurálható, de a Leo FFB pl tudtommal nem.

(#18080) macy válasza cila1 (#18063) üzenetére


macy
addikt

Cila máskor jobban vigyázz a bringádra.

(#18081) proof88


proof88
addikt

régen olyan buta gyerek voltam, azt hittem hogy az rfactor meg a simbines cucc az 2 teljesen eltérő dolog. de nem, a simbines cucc is rfactor, csak tovább van fejlesztve benne a kód is rfactorból. Még az 1.150 előtt válhatott ki belőle. Erre úgy jöttem rá, hogy tanulmányozom a controller.ini-ben lévő dolgokat, de simbines leírással. :DDD És van egy kis különbség, ami direkt meg van említve, hogy arra miért nincs már szükség rfactorban. Szóval érdekes dolgok ezek. Meg az is, hogy a Simraceway is rfactor.

Ezek azért is érdekes dolgok, mert végül is az rfactor tovább él más termékekben. Olyan dolgok ezek, amikre az eredeti készítőknek nem volt idejük, energiájuk megcsinálni. Azt mások megcsinálták, befejezték, és minőségi tartalmakkal (pénzért cserébe) dobják fel, így csinálnak pénzt, szóval több mint az egyszerűbb modderek, akik pénzkereset nélkül csinálják ezeket (mivel elvileg rfactor modért nem is lehet pénzt kérni).

ISImotor

És mivel úgy hallottam anno, illetve úgy is éreztem, hogy az NFS Shift is valamennyire SimBines alap (leszámítva pl a grafikát), ezért mondhatjuk, hogy gyakorlatilag az NFS Shift alatt is rfactor leledzik mélyen. :DDD

(#18082) JColee válasza proof88 (#18081) üzenetére


JColee
őstag

Úgy tudom, hogy emiatt az NFS Shiftből egészen korrekt fizikát lehet előcsalogatni.

(#18083) proof88 válasza JColee (#18082) üzenetére


proof88
addikt

anno mikor kipróbáltam a shiftet, teljesen meg voltam lepődve, mert az előző nfs-ekkel szemben teljesen más volt az irányítása, meg realisztikusabb volt a mozgás is. Akkor még nem tudtam, hogy miért ez a nagy változás.
Alapvetően ha jól tudom, az nfs hasonlóan a cod-szériához, 2 fejlesztőcsapat által készül, és felváltva adják ki a részeket.

Amúgy vannak itt összefüggések, kéremszépen:

Shift was developed by Slightly Mad Studios in conjunction with EA Black Box and published by Electronic Arts.

Slightly Mad Studios is an independent British video game company headquartered in London, England. On 12 January 2009, the company acquired the business and assets of Blimey! Games. (...) Currently, Slightly Mad Studios is developing a community-based racing simulator known as Project CARS.

Blimey! Games was an entertainment software development company in central London. The CEO was Ian Bell, formerly Managing Director and founder of SimBin Development Team. (...) The company was founded in May 2005 by the development team who produced the PC Driving Game GTR - FIA GT Racing Game in 2004.
Blimey! Games also formed the core development team of GTR - FIA GT Racing Game 2, and sports car racing game, GT Legends.

A BMW M3 Challenge-et is a Blimey! csinálta. Na a lényeg az, hogy az 2007-es játék volt, de a 2009-es Shiftben amikor mentem a Bömössel, akkor pont úgy mozgott mint az M3 Challenge-ben, sőt asszem a szélzaj vagy mi is pont ugyanaz volt, meg a sóderágy is érzetre ugyanolyan volt, akkor éreztem hogy márpedig ez SimBin alap lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18084) macy válasza proof88 (#18083) üzenetére


macy
addikt

Akkor nyomjunk egy GTR EVO-t :D

(#18085) Chosen válasza JColee (#18082) üzenetére


Chosen
addikt

Nem tudod véletlenül, hogy melyik az a mod?

(#18086) JColee válasza Chosen (#18085) üzenetére


JColee
őstag

Passz, de biztos shift fórum a ph-n. Hátha ott tudnak segíteni.

(#18087) Chosen válasza JColee (#18086) üzenetére


Chosen
addikt

Gondolom ott inkább arcade a közösség, ezért nem dobtam be oda a kérdést első körben. (plusz már eléggé kihalt a topik sajna, fél éve volt az utolsó hsz)

(#18088) proof88


proof88
addikt

rohadt életbe. hirtelen eszembe jutott, hogy rákeressek arra a modern IPM-féle Spa-ra, ami akkortájt készült el, amikor már nem volt kormányom. Akkoriban még linkeltem is, hogy készülőben van egy friss Spa rFactorhoz. Na múltkor megpróbáltam megkeresni az IPM oldalán, de letöltési linket nem találtam. Az rfactorcentralon elvileg fent van, de épp nem jött be az oldal. Most beugrott hogy megnézzem megint, megint nem jön be az oldal. :D Pedig nagyon kíváncsi vagyok arra a pályára, bár lehet máshol is fent van.

(#18089) Frenky89 válasza proof88 (#18088) üzenetére


Frenky89
őstag

rFC-ról mióta lehet max. 3 cuccot letölteni egy regisztrációval... ?

(#18090) proof88 válasza Frenky89 (#18089) üzenetére


proof88
addikt

nem tudom, de pár hete az is felidegelt :D ha vannak megadva external letöltési linkek, próbálkozz azokkal. Általában olyanok is meg vannak adva, arra nem vonatkozik a limit.

(#18091) proof88 válasza proof88 (#18090) üzenetére


proof88
addikt

hát most megtaláltam ezt, de fura hogy a dátumok szerint 2010 októberében elkészült ...

(#18092) proof88


proof88
addikt

Anno sírtam, mikor a 2. szezonunkban úgy akartam belőni az ausztrál pályát hogy a lombok árnyékai féktávokon olyan zavaróak legyenek mint élőben. De nem volt dinamikus az árnyék, és akkor megállapodtam abban hogy csak álmodtam. Most viszont megint dinamikusak, és arra jöttem rá, hogy offline teszt esetén azok, de online esetén valamiért nem. Na mindegy most már.

Úgy döntöttem, hogy kipróbálom magam ciláéknál, az A-ligában. Legutóbb Horcsáéknál vettem részt 1 fun futamon, ami egész jól sikerült volna ha nem bénázom el. Ők most Fiat 500 kupát tolnak, lusta voltam abba belevágni. De ha jól kijön a lépés, akkor majd indulok náluk normál kTCC-szezonban, mert hiányzik a túraautózás (de inkább a GT hosszútávon). De most F1 lesz 1 szezon erejéig. Kicsit korán kezdődik a szezon ahhoz képest ami nekem kényelmes lenne, meg kevés időm is van mostanság, de a közvetítésekben megjelenik majd az én arcom is mint versenyző, és lehet saját festést csinálni, szóval bevállalom hogy a szezon eleje kicsit macerásabb lesz időbeosztás szempontjából. Még az a szerencse, hogy most ebben a pillanatban nyugisabb időszak van a munkahelyen.
Akit esetleg érdekelne az A-liga, holnap este lesz megbeszélés TS-en. Kocsi osztás lesz.

(#18093) JColee válasza proof88 (#18092) üzenetére


JColee
őstag

Nekem is írt cila, de sajna a holnapi megbeszélésre nem érek haza. :(

(#18094) proof88


proof88
addikt

Csak tegnap tudtam meg, hogy az Assetto Corsa-t ugyanaz a csapat csinálja, mint ami a NetKar Pro-t anno.
Szóval mind az AC, mind a PCARS mögött olyan csapat van, akiknek van tapasztalatuk a szimulátor fejlesztésben. rFactor 2 helyzetére leszek majd kíváncsi, habár a PCARS-t mindenhol kevésbé olvasom szimulátornak, mint az AC-t. LFS-utódról meg ugye nem nagyon hallok, pedig anno annak volt a legjobb gumi fizikája az elmondások szerint.

(#18095) Chosen


Chosen
addikt

rF-hoz tudtuk ajánlani FFB beállításról leírást? G27 (vagy G25)-höz kellene, 360 fokon használom jelenleg.

Ezt a leírást találtam eddig, de mindent pontosan aszerint csinálok és akkor se működik a Real Feel FFB, viszont a Leo igen. Külön-külön ment ez is az is.

DRM Revival mod van nálam most legtöbbet, de GP 1979 is megy mellette. A DRM-nél írják, hogy elvileg kompatibilis Real és Leo-val is, tehát az nem lehetne gond. "The DRM-Revival 2.0 supports Leo and Real Feel, but were are happy without the plugins"

[ Szerkesztve ]

(#18096) joe66


joe66
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni UPC modemet, hol kell és mit beállítaniahoz, hogy rFactor dedikated szervert indítottam (az tökéletesen be van lőve) és nem látják ip alapján a szervet akik be szeretnének csatlakozni.
Annyit tudok, sejtek, hogy valahol, valami portot - átjárót kel megnyitni, illetve egedélyezni. de hol? :)))
A modem típusa: technicolor (EURO)DOCSIS 3.0 WIRLESS N VOICE CABLEGATEWAY TC7200
A segítséget előre is köszömöm. :R
(korábban DIDI netem volt, madem nálkül, és úgy tökéletes volt a szerver, de ahova most kötöztem, csak upc net van)

[ Szerkesztve ]

(#18097) macy válasza joe66 (#18096) üzenetére


macy
addikt

Megoldódott már?

Csajok nincs meg senkinek az Assetto? Kíváncsi lennék pár véleményre mielőtt bevásárolok.

(#18098) cila1 válasza macy (#18097) üzenetére


cila1
aktív tag

Sokaknak tetszik de nekem nem jön be.
Lehet azért mert már öreg vagyok? :D
De ha nekem nem jött be akkor neked se fog mert te még öregebb vagy :DDD

(#18099) macy válasza cila1 (#18098) üzenetére


macy
addikt

Érdekelne, mert a Cars-nál csak a maszatolás megy. Haverokkal Race07-et szoktunk néha tolni de kellene valami komolyabb. rFactor2-t nem veszek, nem tetszik az a rendszer, meg kevés benne a tartalom. Úgyhogy valószínű Assetto lesz, aztán meglátjuk. Eredeti a tiéd?

(#18100) kokoaliga válasza macy (#18099) üzenetére


kokoaliga
tag

Szerinted?? ;]

Ez is én vagyok.

[ Szerkesztve ]

Koko

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.