Hirdetés
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újratöltve!
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- joghurt: Megtarthatod a jogsid?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Syl: UPS - te áldott!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eldiablo: 30 év után szakítottunk, de azért még beszélünk...
-
LOGOUT

Új hozzászólás Aktív témák
-
flugi
tag
Igyekszem tisztába tenni a dolgot, mert amit mondasz, nem egészében hibás, csak részben. Nincs veszélyesebb a részigazságnál

okítok C++ nyelvet. Úgy kezdjük, hogy egy számítógépmodellben magyarázzuk hogy milyenek a kifejezések, hogy néz ki egy értékadás, hogyan lehet ezeket szekvenciába rakni, egyáltalán mi az hogy változó, mi az elágazás, mi a ciklus.
Ezt mind papíron, egy saját nyelven. A legfontosabb érv, hogy ne azonnal ''egyszerű'' C++ programokkal induljunk, az olvashatóság, a magyarázhatóság, és legfőképpen a technikai részletek elrejtése, hogy a lényeg (szerintünk lényeges dolgok) legyen az egyetlen, ami számít. Ezért van is egy kis rugalmasság ennek a nyelvnek a szintaxisában, papíron mindent kicsit könnyebb. Ilyenkor a nebulók rászoknak arra, hogy a szándékuk legyen jó, a kód meg ahogy sikerül.
Ha ezt mind egyből C++ vagy pláne C-ben tennénk (printf vs cout), magyarázhatnánk egy csomót, hogy mit keresnek a pontosvesszők meg operátorok a kódban, és elvesznénk a részletekben.
A Pascal nyelv egy igazi tanulónyelv, mert aránylag olvasható, és intuitív. Kicsit meg van turbózva a szöveges meg a grafikus terület, így könnyen lehet a diákokat érdeklő programozási feladatokat adni. A modellnyelv persze még jobb, mert abban egyáltalán nem kell ''pontosvesszőket vadászni'', de nem is fut, csak papíron van, és értelmezgetni kell.
Mi azért választottuk a saját nyelvet, mert nem akarunk egyáltalán első évben platformfüggő dolgokat tanítani. Nem akarunk senkit rászoktatni valami piaci IDE használatára. Szabvány C++ okítás van a modell után, és mivel mindenki windowson szeret fejleszteni, és (kényelmi okokból) linuxon megy az ellenőrzés, a platformfüggetlen kódolás elemi követelmény.
Ha bárkinek problémát jelent az, hogy több mint egy nyelvet ismer, akkor az semmiképpen ne menjen programozónak. Egy jó programozó sok nyelvet ismer, és a feladathoz a megfelelő eszközt választva rákényszerül más és más nyelveket használni. Óriási jelentősége van annak, hogy tudjon arról, hogy milyen funkciókat tudnak nyelvek betölteni. Ugyanis nagyon könnyen lehet C-ben Pascal programot írni (mint ahogy azt általában a diákok teszik átszoktatás után jó ideig), még hallottam is embert, aki szerint az a jó a C-ben, hogy lehet olyat írni, hogy
#define begin {
No ez nem a Pascal hibája, hanem annak a jele, amikor valaki választ egy nyelvet, és a többit kinevezi feleslegesnek![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Friss alaplapszériát avat az ASRock
- Wuthering Waves
- TCL LCD és LED TV-k
- Teljesen szürreális, ami az RTX 5070 Ti kapcsán történik…
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Sorozatok
- Linux kezdőknek
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- További aktív témák...
- Akcijó Garanaciális CASIO G-Shock Mudmaster GWG B1000 1AER Master Of G
- FIREBAT MN57 Mini PC, AMD Ryzen 7 5700U, 16GB DDR4, 512GB SSD, WiFi6, Win11, Pár napot használt!
- Xbox Series S 1TB eladó
- DJI Mini 4 Pro GL, hibátlan állapotban , 1.5 év garanciával 2 akksiva, utazó táskával
- Okosított Nintendo Switch 128GB SD + 5 Joy-Con + táska
- AKCIÓ! Törött Apple iMac 19.2 i5-8500 Radeon Pro 560X 4GB 16GB 256GB SSD 21.5" 4K Retina
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB Blue -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4121
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3654
- Samsung Galaxy S23 Ultra Green 120 Hz Dynamic AMOLED 2X, 200 MP kamera, beépített S Pen
- 123 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

