Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4314) celafat


celafat
tag

Most vettem észre, hogy 3 db általam írt lemez olvashatatlanná vált. 2 éve írtam őket Nec 7173A típusú íróval kék színű Tdk dvd+ lemezre. (kódja a Dvd Identifier szerint: DVD+R:TDK-003-000 ). Dvd decrypterrel írtam iso fájlból 2,4 szeres sebességgel. Mindegyik filmet írás után legalább egyszer végignéztük, némelyiket 3-szor is. Akkor semmi probléma nem volt velük. Azóta a szekrényben tartottam őket, nem voltak kitéve sem erős hidegnek, melegnek vagy bármi más károsító hatásnak. Tegnap vettem észre, hogy 3 db lemez olvashatatlanná vált. Ha berakom a dvd meghajtóba, úgy tesz, mintha üres lemez lenne. Nem talál rajta semmilyen adatot. Kipróbáltam az összes ismerősöm különféle számítógépes és asztali lejátszóin és íróin (kb 15-16 különféle típus), de mindenhol üresnek látja a lemezeket vagy úgy, mintha semmmi sem lenne a lejátszóban. Végül találtam egy Millenium típusú asztali lejátszót, amiben legalább felismeri a lemezt, s akadozva, de eljut a menüig, de sajnos tovább már nem hajlandó játszani semmit (azt is jó nagy zúgás közepette).
Van 50 db ilyen típusú lemezem, mindegyikbe belenéztem és belepörgettem, valószínüleg a többi jó, legalábbis simán felismeri őket és bárhol belenéztem, tökéletes volt. 3 lemezzel van gond. Mindegyiken számomra nagyon fontos és pótolhatatlan családi videók vannak. Van valakinek valami ötlete, hogy mit tudok csinálni?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.