Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3701) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Van egy problémám, hogy firmware frissítés óta, nem hajlandó a DVD-író kezelni a +-os DVD-ket, pedig addig tudta. A típusa Samsung SH-W08A, hogy lehet a problémát megoldani, rakjam vissza a régi firmware-t?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#3702) Tes Parker


Tes Parker
csendes tag

Cső srácok! Tud valaki ebben 3665 a hozzázólásomban leírtakra egy hosszab választ adni,hogy mi lehet a gond? Még annyit hozzá fűznék,hogy hiába tudja írni a 2 rétegű dvd-t,de még sem írja. Előre is köszi. :U :)

Cooler Master Centurion, Gigabyte EP35 DS3, Gigabyte NVIDIA GeForce 9600 GT 512 MB, Intel Core2 Duo E7300 2.66 GHz, CSX 2048 MB DDR2 1066Mhz, Corsair VX450, WD 500 GB, Logitceh Driving Force Pro

(#3703) vbbb válasza Badman 4ever (#3701) üzenetére


vbbb
őstag

Gyári firmware-t raktál rá vagy valami 'reginon free' moddoltat? Ha a régivel jól működik/működött rakd vissza szerintem.

(#3704) vbbb válasza Tes Parker (#3665) üzenetére


vbbb
őstag

Én egy régi NEC íróval jártam ugyan így, átmenekítettem egy újba. Elvileg annak is tudnia kellett volna a dual layer-t, mégis elrontott minden fajta lemezt viszont olvasta őket.
Próbálj meg egy firmware frissítést esetleg...milyen operációs rendszert használsz, mert úgy nézem az utolsó frissítés teszi Vista kompatibilissá.

(#3705) Badman 4ever válasza vbbb (#3703) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az utolsó hivatalos firmwaret.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#3706) Tes Parker válasza vbbb (#3704) üzenetére


Tes Parker
csendes tag

Csövi! Köszi a választ. XP-t használok,de nam vagyok benne nagyon a dolgokba tehát nem nagyon tudom mi az a frimware. De az is furcsa,hogy eredeti dvd-t nem olvassa be,az írottat meg igen. Érdekes. :U

[ Szerkesztve ]

Cooler Master Centurion, Gigabyte EP35 DS3, Gigabyte NVIDIA GeForce 9600 GT 512 MB, Intel Core2 Duo E7300 2.66 GHz, CSX 2048 MB DDR2 1066Mhz, Corsair VX450, WD 500 GB, Logitceh Driving Force Pro

(#3707) vbbb válasza Badman 4ever (#3705) üzenetére


vbbb
őstag

Akkor töltsd vissza a régit szerintem és próba. :)

(#3708) vbbb válasza Tes Parker (#3706) üzenetére


vbbb
őstag

Másik meghajtó olvassa a lemezt? Amit linkeltem oda írd be a típusát (Search), kiválasztod a tiedet. Majd legalul lesz egy ilyen: GSA-H22L_102.zip (Nem tudom linkelni mert java-s)

Ezt letöltöd, kicsomagolod belőle ezt: GSA-H22L102.exe de mielőtt elindítod, olvasd el alant.

Lemez ne legyen a meghajtóba, nem árt egy szünetmentes táp áramszünet esetére, a kábelen ne legyen más rádugva ezen az optikán kívül, más program ne fusson (screen saver, antivirus...stb.), ne állítsd meg az upgrade-t menet közben (Cancel).

FIRMWARE UPDATE SUCCESSFUL. Re-boot your PC.

Amikor ezt kiírta, értelem szerűen újraindítod a gépet.

(#3709) Tes Parker


Tes Parker
csendes tag

Csak ez az egy meghajtó van a gépben plusz még egy kislemezmeghajtó.

Cooler Master Centurion, Gigabyte EP35 DS3, Gigabyte NVIDIA GeForce 9600 GT 512 MB, Intel Core2 Duo E7300 2.66 GHz, CSX 2048 MB DDR2 1066Mhz, Corsair VX450, WD 500 GB, Logitceh Driving Force Pro

(#3710) vbbb válasza Tes Parker (#3709) üzenetére


vbbb
őstag

Akkor add meg neki ami jár...:)

(#3711) Tes Parker válasza vbbb (#3710) üzenetére


Tes Parker
csendes tag

Megcsináltam mindent amit mondtál ,de semmi változás. Lehet,hogy kezd elahlálozni az íróm? :F

Cooler Master Centurion, Gigabyte EP35 DS3, Gigabyte NVIDIA GeForce 9600 GT 512 MB, Intel Core2 Duo E7300 2.66 GHz, CSX 2048 MB DDR2 1066Mhz, Corsair VX450, WD 500 GB, Logitceh Driving Force Pro

(#3712) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!
Most vettem egy LG Sata DVD írót pontosabban: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS40
4x-en simán megírtam vele egy dvd-t, de a Nero CD-DVD Speed-el leellenőrizve sajnos nagyon lassan, csak 4x -en olvass, megnéztem más programokkal, és lemezekkel is, de nem gyorsult. Ja és XP Sp3-mat használok!
Megpróbáltam két Sata csatlakozón is, volt Master, és Slave is, kerestem az LG honlapján firmware frissítést, de csak NS30-hoz van!
Lehet hogy komoly fizikai gondja van, de ha dvd lejátszó programmal bárhogy beletekerek egy dvd filmbe azonnal ugrik is az időpontra, nincs szaggatás, stb..
Segítségeteket előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3713) vbbb válasza Tes Parker (#3711) üzenetére


vbbb
őstag

Hát ezt nem merném kijelenteni, hogy a halálán van viszont lehet a firmware support ilyen szegényes hozzá és nem támogatja az újabb DL lemezeket. Ha ez a baja, ez ellen sajnos nem tudsz mit tenni, veszel egy új írót ezt meg használod mellette amire engedi. Más ötletem sajnos nincs.

(#3714) vbbb válasza sipi83 (#3712) üzenetére


vbbb
őstag

Lemez típusa, másfajta lemezzel? Más sebességen írás? Egyébként.

(#3716) sipi83 válasza vbbb (#3714) üzenetére


sipi83
aktív tag

Semmi változás, több típusú lemezt próbáltam beolvastatni, de semmi gyorsulás. Más sebességgel még nem próbáltam írni, most az jön. Ezeket a lemezeket az előző Pioneer 111d-m simán 12X-esen olvasta. Nincs semmi emuláló progi, vagy olyan ami "belenyúlkálna".

(#3717) Tes Parker válasza vbbb (#3713) üzenetére


Tes Parker
csendes tag

Csak az a baj,hogy nem minden lemezt olvas be. Valószinű,hogy egy új író lesz a vége. Milyet ajánlanál?

Cooler Master Centurion, Gigabyte EP35 DS3, Gigabyte NVIDIA GeForce 9600 GT 512 MB, Intel Core2 Duo E7300 2.66 GHz, CSX 2048 MB DDR2 1066Mhz, Corsair VX450, WD 500 GB, Logitceh Driving Force Pro

(#3718) vbbb válasza Tes Parker (#3717) üzenetére


vbbb
őstag

Itt biztosan tudnak jó tanácsokat adni. :)

(#3719) vbbb válasza sipi83 (#3716) üzenetére


vbbb
őstag

Próbáld majd ki más sebességen is az írót. Régebben olvastam olyat, hogy a lemez jobban sikerült nagyobb írási sebességen.

(#3720) Tes Parker válasza vbbb (#3718) üzenetére


Tes Parker
csendes tag

Okés. Köszi! :)

Cooler Master Centurion, Gigabyte EP35 DS3, Gigabyte NVIDIA GeForce 9600 GT 512 MB, Intel Core2 Duo E7300 2.66 GHz, CSX 2048 MB DDR2 1066Mhz, Corsair VX450, WD 500 GB, Logitceh Driving Force Pro

(#3721) sipi83 válasza vbbb (#3719) üzenetére


sipi83
aktív tag

Na pont most fejezett be egy írást 16x-osan (TDK). Gond nélkül megírta, megnézem hogy olvassa!

Úgy nézz ki hogy semmi változás! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#3722) sipi83 válasza vbbb (#3719) üzenetére


sipi83
aktív tag

Az általad belinkelt tesztben szereplő lemezről van szó egyébként. Más márkájú lemezem nincs itthon, a Pio szerette nagyon!
Az LG is megírta szépen, de olvasni csak 5x-esen tudja,(akarja).
A megírt lemez viszont hibátlan.
Csak kéne egy firmware frissítés hozzá nem?

[ Szerkesztve ]

(#3723) vbbb válasza sipi83 (#3722) üzenetére


vbbb
őstag

Ártani nem árt neki, csinálj egy próbát.

(#3724) sipi83 válasza vbbb (#3723) üzenetére


sipi83
aktív tag

Csinálnám én, de nem találtam hozzá valót!
Az LG honlapján ez van GH22NS30 _101(ew).zip de ez a 30-hoz van,
az enyém meg: GH22NS40
Létezne hogy még nem készült hozzá újjabb firmware?
Hát lehet hogy visszaviszem és becserélem egy Pio-ra!

(#3725) vbbb válasza sipi83 (#3724) üzenetére


vbbb
őstag

Ha megteheted akkor vidd vissza, Pioneer, NEC Optiarc, Plextor más kategória.

(#3726) sipi83 válasza vbbb (#3725) üzenetére


sipi83
aktív tag

Holnap megyek és megpróbálom átnyomni az eladón!
Mindenesetre köszönöm a segítséged!

(#3727) tonio123


tonio123
csendes tag

Sziasztok!

Én is vettem egy ASUS DRW-2014S1 írót. A Nero 6 csak annyit tud, hogy +DL-t lehet vele írni. Kipróbáltam egy korábban már felírt filmmel, de sajna nem tudta a végén lezárni. Az író mellé adtak Nero8 Essential CD-t. Telepítés után már ismerte a -DL-t is. A filmet ezzel sem sikerült felírni, mert nem tudta lezárni. Próbálkoztam egy másik filmmel, hátha a HDD-n rossz a dolog. Sikertelen. A 8-as eléggé buta a 6-hoz képest, akkor irány vissza. Próbáltam CD-r CD RW-t egy és több menetben, lezárva, záratlanul. Siker. A + os DVD ISO-ként simán írta. UDMA 2-re ismeri fel a WinXP SP2-es op.rendszer. Böngészve a fórumot néztem meg a lemez médiakódját: Ritek D01 vagy hasonló. A borítón Maxell van, nagyító alatt sem látom a Ritek feliratot. Mielőtt vennék Verbatin vagy Ricoh lemezt milyen beállításokat érdemes még megnézni, hogy működjön a dolog. Egy Maxellem még van, bár párom kissé mérges, hogy ennyiért már vehettem volna egy orig DVD-t is. Mindegyik írásnak megvan a jelentése, de kollégáimmal sem tudtunk semmi okosat kiszedni belőle.

Segítséget előre is köszi!

Tonio

(#3728) vbbb válasza tonio123 (#3727) üzenetére


vbbb
őstag

Először ezt, amúgy meg leszedném a Nero-t (Nero Clean Tools) és egy másik programmal nézném meg (ImgBurn+BurnAware kiváltja szvsz)...SP3-ra sem ártana frissítened az XP-t...firmware szerintem az utolsó lehet fent rajta, ha most vetted. (2008/10/23-án frissült 1.01-re)

(#3729) kali válasza tonio123 (#3727) üzenetére


kali
legenda

az írható lemezek médiakódja kölsőleg - szemmel leolvashatóan - nem szerepel sem a lemezen, sem az esetleges csomagolásán! csak valamilyen, arra alkalmas szoftver segítségével lehet leolvasni azt a lemezről!
nálad a nero 8 azért buta, mert az írókhoz csak csökkentett tudású nero verziót adnak - esetedben ez az essential. modjuk attól függetlenül amit tud, azt jól kell tudnia!
a nero 6 elég régi verzió már, ajánlott újabb széria használata!
kétrétegű lemezeknél mondhatni a ritek mid a zsákbamacska, nagyon sok író nem írja meg rendesen - néhány viszont igen.
viszont az általában javasolt verbatim és ricoh dvd+r dl lemezekkel nem szokott problémázni egyik író sem! ha mégis, akkor ott általában már más gond is van.
érdemes a nero honlapjáról letölteni a normál nero 8 vagy 9 verziót, az mindent tud, amire szükség lehet.
kétrétegű lemezek írásához ajánlott még (sőt...) az újabb szériás imgburn alkalmazás!

[ Szerkesztve ]

(#3730) tonio123 válasza kali (#3729) üzenetére


tonio123
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm VBBB és Kali válaszát! Az íróban is 1.01 fw van. A kapott linket megnéztem, áttettem önálló csatornára, de sajnos további 1 lemez lett az áldozat. Holnap utolsó próbát teszek az ImgBurn, de ha azzal sem megy, akkor visszaviszem - még benne leszek pont a három napban.

Köszi a segítségeteket!

Tonio

(#3731) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Ha a Nero DVD írásnál 1% után megakad, és olyat ír ki, hogy "lézerbeállítási hiba", akkor ez azt jelenti, hogy tönkrement az író? :F
Próbáltam 3 féle lemezzel, image felírást meg dvd-másolást is, mindenhol ugyanez a jelenség jött elő. :((

(#3732) Pinduur


Pinduur
csendes tag

Sziasztok,

A köv.-ben szeretném kérni a segítségeteket:

Nem tudok 2 DVD írót egyszerre használni(külön is csak alig).
Sokáig működött együtt egy LG GSA-H20L(lightscribe) meg egy Gigabyte GO-W1623A-RH hiba nélkül,viszont egy ideje sajnos ez megváltozott.
Először nem akarták olvasni az általuk megírt DVD -ket,majd később nem voltak hajlandóak együtt megmaradni a gépben.
Ha külön raktam be őket még elvoltak,de csak nagy kínlódások árán ismertek fel egy DVD-t (akár üres ,akár megírás után visszatolt DVD volt).
Ha egyszerre volt bent a 2 író,a másodikat(slave) már nem ismerte fel a gép.
Amennyiben így indítottam a gépet , kiírta a procit , ram-ot, winyókat...ahogyan azt kell,viszont a DVD írok közül csak az egyiket ismerte fel normálisan.
(a másik neve helyett valami zagyvaságot írt ki:pl.Gigabyte GO-W1623A-RH => Gi?@b e G -&1#23?-^H)
Előbb IDE kábelt cseréltem(új) ,de azzal sem volt változás,majd 2 másik íróval is teszteltem(ASUS , Samsung),ugyanaz maradt.
Másik gépben külön és együtt is ment mind a 4.
Új XP(pfff) , Ubuntu(hátha) ,de sajnos ez sem volt megoldás a problémámra. :(

Légyszi segítsetek.
Előre is köszi.

(#3733) vbbb válasza Pinduur (#3732) üzenetére


vbbb
őstag

Ha egy kábelen van a kettő, rakd külön.Az egyik Master a másik Slave-re van Jumperelve? Ne legyen Cable Selecten! Ezt olvasgasd.

(#3734) vbbb válasza ImI87 (#3731) üzenetére


vbbb
őstag

(#3735) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!
Írtam, hogy az LG dvd íróm nem akarta az igazságot, magyarul 4-5x sebességnél egyszerűen nem akart gyorsabban olvasni dvd-t.
Ma visszavittem és 1000Ft ráfizetéssel elhoztam egy PIONEER DVD-RW DVR-216D -t Sata-st.
Bekötöm, első teszt, Nero Bencmark: eleve 6x-osan kezdte olvasni, és nyíl egyenesen gyorsult
a lemez végéig és a végén 16x-an olvasta a lemezt. Ez nekem tökéletes.
Nem akarok rossz hírét kelteni az LG dvd-íróknak, de nekem most nem volt szerencsém vele.
A Pioneer márka nálam viszont tovább öregbítette a már meglévő jó hírét!

(#3736) vbbb válasza sipi83 (#3735) üzenetére


vbbb
őstag

Aki LG DVD-írót vesz sikeres ember nem lehet... :)

(#3737) sipi83 válasza vbbb (#3736) üzenetére


sipi83
aktív tag

Igen, hogy szokták mondani:
"Okos ember a más hibájából tanul!
A hülye még a sajátjából sem. "

Hát én most a sajátomból tanultam..... :DD

U.I.: Akkor most lehetek akár még sikeres is!!!

[ Szerkesztve ]

(#3738) kkf


kkf
aktív tag

Sziasztok!

A következő témában kérnék tippeket. Ma sikeresen kirúgtam a Plextor Premium 2 cdíróm tálcáját a helyéről. Szétszedtem, és addig piszkáltam, amíg végén fizikailag minden a helyére került látszólag. Szépen jár is ki-be a tálca. Na, mondom, akkor próbaképp olvastassunk vele be valamit. Na, ekkor jött a fekete leves. Már a tartalomjegyzékkel is sokat szenvedett, aztán többnyire ilyen 4x sebességgel végigszenvedett 2 cd-t, volt amikor 20x-ra is képes volt felpörögni, de mindig i visszaesett. Két alkalommal el sem indul a másolás. Hangsúlyozom, ezek tutira jó minőségű, nem rég megírt cd-k, tehát nem azért vergődött velük, mert hibásak. A gépet sem akasztotta meg a folyamat, és ellenőriztem, nem állt vissza PIO módra.
Valakinek van vmi ötlete? Mégsem akarnám kibaszni a kukába a 20e forintos CD írót :)

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#3739) vbbb válasza kkf (#3738) üzenetére


vbbb
őstag

Valószínűleg a lézer fejre is kihatott az accident...az elég érzékeny jószág. Nézd meg, nem mozdul-e el a helyéről vagy ilyesmi. Írni jól ír?

(#3740) ImI87 válasza vbbb (#3734) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi, de nem segített, ugyanúgy maradt a hiba.
Egyéb ötlet? :G Megmenthető ez még v.hogy, vagy kuka? :U

(#3741) vbbb válasza ImI87 (#3740) üzenetére


vbbb
őstag

A legújabb firmware van rajta?

(#3742) ImI87 válasza vbbb (#3741) üzenetére


ImI87
őstag

Igen, és múlt héten még jó volt. Most meg már nem működött. :(
Amúgy lényegtelen, vettem már másikat. Csak szeretnék biztos lenni benne, hogy ez tényleg elromlott-e, vagy v.mi más naja lehet? :F

(#3743) heagnes


heagnes
csendes tag

Sziasztok fiúk, lányok!

Nem volt még időm végig olvasni a fórumot ezért nem tudom mi van fent és mi nincs.Lenne egy, két kérdésem,egy Fujitsu siemens laptopom van.Újra telepitve,nem először.Nem tudom mi lehet a gond.Megírtam egy TDK cd lemezt és nem játsza le,kerreg a lemez egy ideig pörög és aztán semmi.A barátnőm gépe viszont lejátsza azt a lemezt amit írtam.Mi lehet a gond?A másik kérdésem, régebben mindenféle fajta lemezt megtudtam írni,másolni ,most viszont azt írja ki illegális a lemez.ha valaki tud ,légyszi segítsen.elöre is köszönöm a válaszotokat.

Üdv
Mágnes

(#3744) kkf válasza heagnes (#3743) üzenetére


kkf
aktív tag

Az "teljesen normális", hogy megírtál valamit, és ugyanaz az író nem tudja visszaolvasni. A laptop írók lényegesen alacsonyabb minőséggel írnak, és olvasásnál a hibajavításuk is rosszabb (Samsung, Philips, LG ezen írók mobil változatai mind gyatrák, ezt tapasztalatból mondom). Az íród az olvasási hibajavítási képességén túl írta meg a CD-d, értds: annyira rosszul írta meg, hogy ő már nem képes olvasni, de más optikai egység jobb hiba javítókával képes lehet. Amíg nem jelentkezik ez sorozatosan, kezeld egyedi hibajelenségnek. Az én Pioneer 212-esem is írt már meg úgy jó minőségű DVD-t, hogy fél év múlva semmit nem lehetett róla olvasni, ettől függetlenül teljesen elégedett vagyok vele.
Másik kérdésed egy kicsit furcsa, persze én nem tudhatom, mert csak legális anyagot másolok :), de érdekes lenne tudni, milyen programmal írsz. Ha NERO-val, azt sürgősen dobd ki, az csak audio cd írásra jó. Használj helyette IMGBurn-t 1:1 másolásokra. Esetleg érdemes lehet a háttérben futtatni egy AnyDVD-t az esetleges másolásvédelmek "kiiktatására" :)

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#3745) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Srácok!

"Lézer beállítás hiba" írótól vagy rossz minőségű lemeztől lehet? :U

Sorry...most látom Imi is ezt kérdezte. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#3746) kali válasza Beowulf_78 (#3745) üzenetére


kali
legenda

mind a kettő okozhatja! külön - külön is, egyszerre meg pláne... :DDD

(#3747) heagnes


heagnes
csendes tag

Szio kkf.

Neroval írtam a lemezt,soha semmi gondom nem volt eddig egy lemez típussal sem.itt nem illegális volt az anyag amit írtam,hanem a lemezre írta ezt ki,hogy illegális.Pedig számítástechnikai boltban vettem a 25 db -os gurigát.És az anyag amit kiirtam iso fájl volt és amit a daemon tools sem tudott megnyitni.Ugyanazt a lemezt a barátnőm gépe meg lejátszotta,ezért nem értem a dolgot.

Üdv

Mágnes

(#3748) Beowulf_78 válasza kali (#3746) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Na! Nekem a Firmware frissítés megoldotta! :K :C :C 6 íróm van 3db Pio 212, és 3db Pio 112 D...mindegyiken ősrégi BIOS volt (van bennük darabonként kb. 4-5000 lemez). Rátoltam a legfrissebb 1.28 firmware-t és a hiba megoldódott. Az érdekessége csupán annyi, hogy RITEK alapú Maxell DVD-R 16x lemezzel írok már nagyon régóta...problémamentesen. Tehát nem az új tipusú lemez miatt csinálta az biztos. Igazából nem is érdekel mi miatt csinálta, a lényeg hogy megoldottam. :DDD Jobban jártam így, mintha az írókat kellett volna cserélni. :K

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#3749) kali válasza Beowulf_78 (#3748) üzenetére


kali
legenda

ez a (leg)jobbik eset! :K

(#3750) Ewing1976


Ewing1976
tag

sziasztok!
van egy asusf5rl laptopom és nem akar írni az író. Elkezdi,de ismeretlen íróhibával leáll írás közbe. Több programot próbáltam és több fajta lemezt,de nem akarja az igazat, pedig továbbírással régi lemezre tudok írni.

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.