Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3451) vbbb válasza csorlala (#3450) üzenetére


vbbb
őstag

(#3452) zso73 válasza csorlala (#3450) üzenetére


zso73
veterán

Próbáld újra a frissítést,de üres meghajtóval.

Nekem pio 216D van ,SATA,fekete. Eddig jó. Halk, és jól ír.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3453) bazalt


bazalt
csendes tag

Az a problémám van, hogy ha berakok egy cd-t vagy dvd-t akkor azt írja ki, hogy "egy read process memory vagy read process memorynak csak egy része készült el!

Mit tegyek? :Y

(#3454) bazalt


bazalt
csendes tag

illetve egy read process memory vagy write process memory :D

(#3455) vbbb válasza bazalt (#3453) üzenetére


vbbb
őstag

Más hibakódot nem dob? Screenshot...
Lehet az auto indítással van neki gondja.

[ Szerkesztve ]

(#3456) Csabee. válasza bazalt (#3454) üzenetére


Csabee.
nagyúr

de amikor magába a meghajtóba rakod be akkor írja ki? vagy cd-dvd írás közben?

Üdv: Csabee.

(#3457) bazalt válasza Csabee. (#3456) üzenetére


bazalt
csendes tag

Magát a DVD-t beolvassa, de amikor rákattintok a tartalmára akkor irja ezt ki!
Bármilyen CD-t/DVD-t rakok be!

(#3458) Csabee. válasza bazalt (#3457) üzenetére


Csabee.
nagyúr

saját gép eszközkezelő, és töröld az optikai meghajtót, indítsd újra a géped, és felismeri újra, és elvileg jónak kell lennie! :)

Üdv: Csabee.

(#3459) kilo


kilo
csendes tag

sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Asus alaplaphibás notebook-om. a HDD-t kimentettem és csináltam belőle egy 40 GB-s mobil cuccot USB csatlakozással, úgy hogy vettem egy dobozt mindenféle tartozékkal. Van a gépben egy dvd író is amiből szintén szeretnék csinálni egy mobil írót. Szeretném megtudni, hogy van e technikai lehetősége a dolognak és ez mennyire lesz használható? Hol lehet ilyen átalakítót kapni? :O Kösz :R a segítségeteket előre is.

(#3460) Csabee. válasza kilo (#3459) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ez elég extrém dolog lenne! nemhallottam még ilyet hogy valaki noti meghajtóból külső dvd-meghajtót szeretne csinálni! :) kell hozzá kreatívság az tuti! már magát a házat meg az usb-s csatlakozatást lesz nehéz megoldani szerintem :) de tudtommal neml lehetséges.. és lehet amenyi idő elmegy rá, meg anyag költség, annyiból kijön egy külső optikai meghajtó

Üdv: Csabee.

(#3461) kilo


kilo
csendes tag

köszi a választ, de még nem adtam fel. Ha sikerül valami megírom nektek is. Üdv

(#3462) Csabee. válasza kilo (#3461) üzenetére


Csabee.
nagyúr

erre én is kiváncsi vagyok! :) sajnos az elektronikája sem tudja visszahúzni a "dvd-tálcát"
de mondjuk az nem feltétlenül lehet zavaró jelenség:) meg szerintem valamit kell piszkálnia a firmware-be is, hogy ha netalán valahogy áttudod varázsolni usb-sre akkor gond nélkül felismerje a cuccost! :)

Üdv: Csabee.

(#3463) baloght40


baloght40
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémában kérnék segítséget:

Ha DAO módban szeretnék megírni egy CD-t, a Nero 9-11% körül kifagy és nem hajlandó továbbmenni (Nero 6 esetében hibaüzenetet sem ír ki, Nero 8 esetében a Cd írás "meghatározhatatlan hiba" üzenettel leáll). TAO módban a lemez probléma nélkül megíródik. Az érdekes az, hogy úgy néz ki, hogy DVD írás esetén ez nem áll fenn, mert írtunk egy DVD-t "teljes lemez másolása"-val, ami DAO módot használ és ez a lemez rendben megíródott.

Alaplap driver frissítésére gyanakodtam, le is töltöttem hozzá drivert, de azt meg nem sikerült felrakni, mondván, hogy az XP SP2 által telepített driver frissebb.

Megnéztem az eszközkezelőben az elsődleges ide vezérlőt, ami PIO módban van. Eltávolítottam, majd miután újra feltelepült átváltott UDMA 2 módba, viszont egy idő után ismét PIO módban volt.

Frissítettem firmware-t az írón, de az sem segített.

Valakinek van ötlete, hogy mitől lehet ez a probléma és hogy hogyan lehetne elhárítani?

Előre is köszönöm!

(#3464) - zzs -


- zzs -
csendes tag

rejtélyes dolog..
NEC 4571A DVD-író ...
P5B alaplapra akasztva minden ok..
P5K-E alaplapon lógva: tökéletesen ír mindent, de egyetlen írott DVD-t sem képes olvasni.. CD-knél minden ok.. :W

erre varrjon gombot vki..:))

[ Szerkesztve ]

(#3465) PPeter válasza - zzs - (#3464) üzenetére


PPeter
addikt

Mind a két rendszeren ugyanazok a CD/DVD-s programok, emulátorok vannak telepítve és mind a két rendszer egyformán "lestrapált" szoftveresen?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3466) PPeter válasza baloght40 (#3463) üzenetére


PPeter
addikt

Vannak a gépen más CD/DVD-s szoftverek, emulátorok? A Neroból egy verziót próbáltál vagy többet is?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3467) Csabee. válasza - zzs - (#3464) üzenetére


Csabee.
nagyúr

kábelt cseréltél már? vagy más slotba dugtad már a kábelt? :) esetleg jumperelési gond?: )

Üdv: Csabee.

(#3468) IRON STORM válasza Csabee. (#3467) üzenetére


IRON STORM
őstag

Milyen másik slot? Egy IDE csatlakozója van az alaplapon. :U
Inkább szoftveres gond lehet.

Csak a TDi!

(#3469) baloght40 válasza PPeter (#3466) üzenetére


baloght40
csendes tag

Köszi a választ!

Nero 6-al és Nero 8-al próbáltam. Nero 6 esetén még hibaüzenetet sem ír ki, 8 esetében hibaüzenet: "meghatározhatatlan Cd írás hiba". Más cd író szoftver és emulátor nincs a gépre telepítve.
Még megpróbálok egy ide kábel cserét, ill. kipróbálom, hogy más író szoftverrel működik-e a dolog.

(#3470) Csabee. válasza baloght40 (#3469) üzenetére


Csabee.
nagyúr

próbáld ki ashamoo burning studio-val a cd-dvd írást!

Üdv: Csabee.

(#3471) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Olyan problémám van hogy Van egy Pioneer IDE DVD íróm és egy P35-DS3-ban valamint egy P5E-ben is hibátlanul üzemelt de most vettem egy sráctól egy P35-DS4-et(ő raidet, és satás DVD-írót használt) és az alaplap nem ismeri fel az írót. Ez mitől lehet?

(#3472) - zzs - válasza PPeter (#3465) üzenetére


- zzs -
csendes tag

uaz a rendszer, uazokkal a szoftverekkel és beállításokkal......

(#3473) szesz


szesz
tag

Sziasztok!

Visszaolvastam vagy 1000 hozzászólást, nem de találtam hasonló jellegű problémát.
Adott egy LG GSA-H58N iró 1.03-as firmware. Legújabb ImgBurn és Infrarecorder. Ja és Vista
A gépen van Alcohol is.

Szerettem volna kiírni néhány újabb játékot Traxdata DL lemezre. Mondanom se kell, söralátét lett:)
ImgBurn az alábbi hibát dobta, mikor a 6-7G-s image-ket ellenőrizettem vele, miután 2 lemezt már elszartam

E 14:38:37 Session 1, Track 1 is smaller on the disc than it is in the image file.
E 14:38:37 Disc's Track Sectors: 0 (TOC Sectors: 0)
E 14:38:37 Image File's Track Sectors: 2553264 (TOC Sectors: 2553264)
E 14:38:37 Operation Failed! - Duration: 00:00:00

Van Verbatim DL lemezem is, mondjuk "-"-os, de addig nem szeretnék próbálkozni, még nem tudom mi okozza a fenti hibát. Több image-el is kipróbáltam, mindegyiknél ezt a hibát adja.

Előre is köszi

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#3474) kilo


kilo
csendes tag

Sziasztok!
Köszi a választ. Feltételezem a hozzáértők jót mulattak az ötletemen, de a logikus az lenne számomra, hogy ha van mobil dvd író akkor a notebook dvd író is működhet ilyen módon.
Mivel nem ismerem a szerkezetét és a működési mechanizmusát (csak mint felhasználó) vetemedtem erre a gondolatra.
Ha egy kicsit érthetőbben elmagyaráznátok a lehetetlent az nagyon jó lenne. A dobozolás már nem is érdekel, de a csatlakoztatást hogyan lehetne megoldani, úgy, hogy múkodjon is?
Nem lehet, hogy ilyen csak itthon nem ismert még, de 300 km- es kocsikázás után már van rá megoldás :Y ?

(#3475) Alex91 válasza kilo (#3474) üzenetére


Alex91
félisten

RaidSonic ICY BOX IB-540U-B Slim DVD külső ház, USB 2.0, fekete

Itt van, de nezz utana, hogy milyen (IDE vagy SATA) drive-ot tamogat, es neked milyen van!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3476) Cramo


Cramo
tag

sziasztok,
az lenne a problémám, hogy ha DVDről másolnék fel a gépre a másolás elindul, de egy bizonyos adatmennyiség fölött (1cd-t felrak simán...) a másolási idő elkezd fölfelé mászni, ilyen 72perc, ilyenekre, és utána hibaüzenet fogad:[link].
és ezzel be is fejeződöt a másolás, nem rakott fel semmit.Egy pioneer dvr-109es IDE-s volt, most vettem egy újat, hátha az a gond, ez egy LG supermulti, satás író, ezzel is fenn áll a hiba.
remélem tudtok nekem segíteni.
köszi és üdv!

Asus P5Q Deluxe, mtech 450w, 2Gb Crucial Ballistix Tracer LED 1066Mhz, E7200@3,6, HD 2900 Pro, X-Fi Extreme Gamer

(#3477) kilo


kilo
csendes tag

Kösz Alex!
Erre gondoltam, csak nem találtam meg. a csatlakozások közötti különbséget és nem tudom megllapítani, de ebben már lesz személyes segítségem. Remélem minden ok lesz ezzel. Az ára is sztem elég baráti. Asszem erre rámozdulok.
Mégyszer kösz.

(#3478) - zzs - válasza - zzs - (#3464) üzenetére


- zzs -
csendes tag

oprendszertől független...
...p5k-e lapnál bootolni sem lehet dvd-vel.. csak cd-vel...

[ Szerkesztve ]

(#3479) szesz


szesz
tag

Hali!

LG GSA-H58N-ben nemrég cseréltem firmware-t (1.03), azóta nem olvassa be a régebbi (1 héttel ezelőtt NEC 3540A-val (Fw:1.01) írt) dvd-ket. Frissítés előtt simán olvasta.
Verbatim (TYG03) DVD-ről van szó

Valamint azokat a lemezeket sem olvassa be, amiket 1.04-re frissitett NEC 3540A-val irtam tegnap.

Lépjek vissza a régi fw-re?

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#3480) Csabee. válasza szesz (#3479) üzenetére


Csabee.
nagyúr

akkor melegen ajánlott vagy esetleg frissítsd le újra az új firmware-el! :) de ha az sem megy akkor a régit tedd visssza! :) cask nehogy áramszüneted legyen... mint mostanság sokaknak

Üdv: Csabee.

(#3481) szesz válasza Csabee. (#3480) üzenetére


szesz
tag

Szia!

Köszi a választ.

Még egy kérdés. LG irónál milyen flash progival lehet lementeni a benne levő firmware-t?

Sz.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#3482) PPeter válasza Baga1983 (#3471) üzenetére


PPeter
addikt

Attól függően, hogy az alaplapon lévő egy ATA/IDE vezérlő az alaplapi chipkészleté vagy más gyártó terméke, előfordulhat, hogy más drivert kell telepíteni hozzá, ha nem vinyóval, hanem optikai meghajtóval akarod használni, valamint egyes BIOS-beállítások is bekavarhatnak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3483) PPeter válasza - zzs - (#3472) üzenetére


PPeter
addikt

Lásd amit imént válaszoltam.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3484) PPeter válasza szesz (#3473) üzenetére


PPeter
addikt

Hát ha vissazolvastál, akkor pont a lényeget hagytad ki. Alcohol uninstall. Szerezz be Verbatim vagy Ricoh gyártmányú DVD+R DL lemezt, a többivel legtöbbször csak gond van. DVD-R DL lemez beválhat a játékokhoz, adatlemezekhez, DVD-Video lemezekhez legtöbbször nem megfelelő.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3485) PPeter válasza Cramo (#3476) üzenetére


PPeter
addikt

Minden tuning kikapcs, minden CD/DVD-emulátor stb. program, uninstall stb. és próbáld újra.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3486) PPeter válasza kilo (#3474) üzenetére


PPeter
addikt

Attól függően, hogy a notebook írónak belül milyen az interfésze (SATA vagy EIDE/PATA), lehetséges, hogy tudsz hozzá venni olyan konvertert, amivel szabványos, "nagygépes" SATA vagy PATA kábelre tudod kötni. Utána ezt az egész miskulanciát be tudod tenni, vagy rá tudod kötni egy külső USB, Firewire házra, de előre megmondom, jó esélyed van rá, hogy egy ilyen dupla átalakítás nagyon bajosan fog működni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3487) szesz válasza PPeter (#3484) üzenetére


szesz
tag

Szia!

Verba -DL (MKM 01RD30) lemezzel próbáltam, de csak tesz módban, hogy ne szarja el a lemezt.
Kipróbálom mindjárt, hogy ha leszedem az alcoholt mit csinál.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#3488) szesz válasza PPeter (#3484) üzenetére


szesz
tag

Szia!

Sajna ua.:

I 13:34:00 Operation Started!
I 13:34:00 Source Device: [1:0:0] HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N 1.03 (D:) (ATA)
I 13:34:00 Source Media Type: DVD-R DL (Book Type: DVD-R) (Disc ID: MKM 01RD30) (Speeds: 4x)
I 13:34:00 Image File: F:\Game\Need.For.Speed.Undercover-RELOADED\rld-nfuc.iso
I 13:34:00 Image File Sectors: 2 553 264 (MODE1/2048)
I 13:34:00 Image File Size: 5 229 084 672 bytes
I 13:34:00 Image File Volume Identifier: NFSUndercover
I 13:34:00 Image File Volume Set Identifier: 49231DD249231CAA
I 13:34:00 Image File Application Identifier: UltraISO V8.5 CD & DVD Creator, (c) 2006 EZB Systems, Inc.
I 13:34:00 Image File Implementation Identifier: EZB UltraISO
I 13:34:00 Image File File System(s): ISO9660; UDF (1.02)
I 13:34:00 Read Speed (Data/Audio): 2,4x / 2,4x
E 13:34:00 Session 1, Track 1 is smaller on the disc than it is in the image file.
E 13:34:00 Disc's Track Sectors: 0 (TOC Sectors: 0)
E 13:34:00 Image File's Track Sectors: 2553264 (TOC Sectors: 2553264)
E 13:34:00 Operation Failed! - Duration: 00:00:00
I 13:34:00 Average Verify Rate: N/A - Maximum Verify Rate: N/A

Ennyit számítana, hogy -os vagy +os lemezre akarok image-et kíírni?

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#3489) PPeter válasza szesz (#3488) üzenetére


PPeter
addikt

De ez nem az írás logja. Az íráskor mi írt ki amikor elrontotta a lemezt?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3490) szesz válasza PPeter (#3489) üzenetére


szesz
tag

ugy emlexem nem irt ki hibauzenetet amikor kiprobaltam a tenyleges irast, csak a lemezt nem olvasta be utana.

bealdozok egy lemezt meglatjuk mi sul ki..

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#3491) PPeter válasza szesz (#3490) üzenetére


PPeter
addikt

Próbáld ki més meghajtóban, més gépben a megírt lemezt, lehet, hogy csak ez a drive nem akarja valamiért visszaolvasni a megírt DL-korongot.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3492) Cramo válasza PPeter (#3485) üzenetére


Cramo
tag

minden tuning visszavéve, daemon tools leszedve, és még mindig ugyanaz a hibaüzenet...?

Asus P5Q Deluxe, mtech 450w, 2Gb Crucial Ballistix Tracer LED 1066Mhz, E7200@3,6, HD 2900 Pro, X-Fi Extreme Gamer

(#3493) szesz válasza PPeter (#3491) üzenetére


szesz
tag

megkövezem magam...

Most jó lett a dolog, megirta a lemezt es szepen el is indul az autorun.
Az igazsághoz hozzátartpzik, hogy a söralátétet 1.01-es fw-el csinálta, alcohol mellett.

Kérdés, hogy az otthoni irom szeretni fogja-e (NEC 3540A 1.04)
Ami az alábbit produkálja egy saját maga által megírt lemezzel :((

Üres verbatim dvd-r-el (TYG03), alcohol nélkül

Majd egy 6x-an megirt es tökéletesen visszaellenőrzött dvd-vel. Szintén a fenti verbatim anyagra.

Amúgy Alcohol helyett mit ajánlasz? Nero ImageDrive?
Verify üzemmódban miért dobja azt a hibát amit az előzőekben postoltam?

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#3494) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Pioneer DVR 115D meghajtóval nem tudok +os lemezt írni.
Nem tudja lezárni.Ezt a Nero (6.0.0.X) LOG fájlából tudom. -ossal minden rendben.
Mi lehet a baj?

(#3495) kali válasza jaja1981 (#3494) üzenetére


kali
legenda

milyen dvd+r lemezzel próbálkoztál? csak egy, vagy több típussal is? lehet probléma a lemez minősége/milyensége is! ha gyengébb/vitatható minőségű lemezzel próbálkoztál, akkor próbáld meg verbatim vagy ricoh dvd+r lemez használatával is!
friss firmware van az íródon? ha az alábbitól régebbi, akkor ajánlott a frissítés; DVR115D_FW122EU
ha a fentiek nem segítenek, akkor újabb szériás nero (nero 8 ajánlott) mellett is próbáld ki!

(#3496) Mian


Mian
aktív tag

Hi!

Tudom, hogy nem ebbe a témába tartozik, de szerintem ilyen téma már nem nagyon van, vagy nem találtam :) de kazettát cd-re hogyan lehet átmásolni? hifiben? hifim tudom hogy tud felvenni rádióról meg stb., meg mondhatni elég sokat tud, de nem tudom tud-e ilyet vagy tudhat-e ilyet egy hifi egyátalán...vagy akkor mivel lehetséges?
Ha valaki tud segíteni azt nagyon megköszönném.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#3497) szesz válasza Mian (#3496) üzenetére


szesz
tag

Szia!

Kösd össze a hifi-t a géped hangkártya bemenetével és egy jobbfajta rögzítő progival (ne windows hangrögzítő) vedd fel az anyagot. Azután már csinálhatsz vele bármit.

Bár mondjuk kazettárol felvételnél felejtős a hifi minőség

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#3498) jaja1981 válasza kali (#3495) üzenetére


jaja1981
addikt

TDK +os lemezt próbáltam.
Én is a frimware-ra gondoltam, de inkább -ost használok ezek után.

(#3499) kali válasza jaja1981 (#3498) üzenetére


kali
legenda

sajna a tdk nem a régi megbízható "név" már, sok médiakóddal gyártják, és minőségben is nagy a szórás...
lehet, hogy olyan szériát fogtál ki (mid szempontjából), amit nem szeret az íród (illetve az azon lévő firmware)
emiatt ne haragudj az egész + formátumra, egy másmilyen/minőségi dvd+r lemezt ettől függetlenül még remekül megírhat az íród!

(#3500) Csabee. válasza kali (#3499) üzenetére


Csabee.
nagyúr

verbatim jobb? én 7éve tdk-zom.. :)

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.