Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3851) buccsi válasza Sk8erPeter (#3849) üzenetére


buccsi
tag

letöröltem minden idevonatkozó szoftvert, de a probléma még fennáll.

Ha megjön a munkakedvem, leülök egy sarokba és megvárom míg elmúlik.

(#3852) Sk8erPeter válasza buccsi (#3851) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tisztíts registry-t CCleanerrel, hátha az Alcohol benne hagyott valami szemetet. Hajlamos rá.
Meg olvasd el rendesen az első hsz.-t, biztos találsz benne hasznos tanácsot.

Sk8erPeter

(#3853) Sk8erPeter válasza vbbb (#3840) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A fogkrémes tisztítást először gondolom valahogy kicsit nedvesen kell csinálni, hogy nehogy rászáradjon, nem?
Tehát először valami puha ronggyal szétkenni a fogpasztát, aztán óvatosan letisztítani, majd szárazon mikroszálas törlőkendővel, nem? Vagy?
Azt olvastam, hogy akár auótpolírozó folyadék is megfelel. Szerintetek nem para? Nem teszem tönkre akármelyik módszerrel még jobban a CD/DVD-t, mint eredetileg?

Sk8erPeter

(#3854) vbbb válasza Sk8erPeter (#3853) üzenetére


vbbb
őstag

Én először valami régi lemezzel próbálkoznék a helyes technika elsajátításáig. :)
Az autóhoz való polírozó folyadék is valószínűleg jó lehet, a metál festés is elég kényes jószág.

(#3855) Sk8erPeter válasza vbbb (#3854) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És mi a "helyes technika"? :B Olyasmi, mint amit írtam, vagy máshogy kell végezni?
Te amúgy már csináltál ilyesmit? Hatékony tud lenni?

Sk8erPeter

(#3856) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#3855) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:F :B

Sk8erPeter

(#3857) vbbb válasza Sk8erPeter (#3856) üzenetére


vbbb
őstag

Így. :D

Vagy úgy.

[ Szerkesztve ]

(#3858) Sk8erPeter válasza vbbb (#3857) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még ezt is ki fogom próbálni :DDD
Bár az utóbbi linken látható, mogyoróvajas, kólás cucc elég nevetséges :D

Majd jelzek, hogy mi lett az eredménye a banános próbálkozásnak... :DD
Végül is most már vesztenivalóm úgysincs, eddig sem olvasta, ha ezután se fogja, akkor na bumm.

Sk8erPeter

(#3859) sti10p


sti10p
senior tag

Hi!
Nemrég vettem egy Asus 22B1ST DVD írót ami max 22x-es, és ImgBurn-el írtam egy image fájlt - R DVD-re ami max 16x sebességgel írható, ezt az ImgBurn is felismerte és kiírta, úgyhogy a Speed-et Auto-n hagytam. Írás utáni Verify egy csomó hibát talált.
Írtam egy másikat, de most a Speed-et 12x-re állítottam és így nem lett hibás.
Ezek szerint a progi hibás és túl gyorsan írja (a beállításoknál van 56x is :F), vagy más is lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

XY

(#3860) IRON STORM válasza sti10p (#3859) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem a program a hibás egyértelműen. A lemez minősége nem mindegy, nem írtad milyen lemezre írtál. 16x sebességgel gyengébb minőségű lemezt nem szabad megírni. Ajánlott sebességek általánosságban 6x, 8x, 12x.

Csak a TDi!

(#3861) vbbb válasza sti10p (#3859) üzenetére


vbbb
őstag

Attól még, hogy tudja a hipersebességet nem muszáj úgy használni. 6x vagy 8x sebesség bőven elég szvsz. 16x-an írni nem életképes hosszútávon...főleg kétes minőségű lemezre.

(#3862) spammer


spammer
veterán

Sziasztok!

Pioneer íróval írok Verbatim DVD+R DL lemezre képfileból IMGBurn-nel. Az a gond, hogy elég sokat ront, minden 2. vagy 3. lemezt. De ugyanígy már kírtam sokat és semmi bajuk. Múltkor is írtam, elrontotta, be a másik lemez, jó lett. Most megint próbáltam volna írni, 50%-nál leáll az író (nem világít a kis "lámpa"), és kész. Rétegváltási gondja van, de nem értem hogy lehet, ha eddig már megírtam vele egy rakás lemezt. Mitől lehet, hogy egyiket tökéletesen megírja, másikat elrontja (közvetlenül egymás után) ?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3863) varsza válasza varsza (#3836) üzenetére


varsza
tag

Valaki erre tudna válaszolni?

"Sziasztok, az a problémám, hogy az ACER laptopban lévő DVD író tálcáját nem tudom kinyitni se a gombbal, sem pedig szoftveresen (pl. total com eject), csakis kizárólag az emergency pici résen keresztül, ha bedugok egy tűt, akkor kiugrasztja. EZ a mechanikus nyitása van elvileg minden laptop optikának.
Szerintetek kuka, vagy meg lehet csinálni? Mi lehet a gond, az író egyébként tökéletesen műxik, ír, olvas, semmi jele hibának. Egyébként alig volt használva márcsak ezért sem értem a dolgot. :("

(#3864) vbbb válasza varsza (#3863) üzenetére


vbbb
őstag

Valószínűleg hibás az író, nem tudod megnézetni valami szakemberrel? Esetleg egy másik laptopból kivenni az írót és kipróbálni a tiedbe, vagy fordítva...

(#3865) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
2 hónapja jártam erre egy barátom ügyében ezzel a problémával. Az akkor a boltba visszavitt írót a kereskedő visszaküldte a központi szervizbe, és 1 hónap elteltével kaptunk cserébe egy Samsung SH-S202N írót. Az új írót hibátlanul felismerte a gép, és kb. 3 hétig megfelelően is működött, viszont tegnap szólt a srác, hogy az új író is már csak kb. 500kb/s sebességgel ír/olvas.
Mi lehet a probléma? Én már teljesen tanácstalan vagyok...
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3866) vbbb válasza elfelejtette (#3865) üzenetére


vbbb
őstag

PIO mód?

(#3867) varsza válasza vbbb (#3864) üzenetére


varsza
tag

Megnézettem. Állítólag az író elektronikája felmondta a szolgálatot. :O
Kuka nem lesz belőle, esetleg ha vkit érdekel?

(#3868) elfelejtette válasza vbbb (#3866) üzenetére


elfelejtette
veterán

Igen, PIO módban van. És ha vissza akarod tenni UDMA módba, akkor azt írja ki, hogy nem lehetséges. Viszont az én írómat meg kezeli rendesen...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3869) vbbb válasza elfelejtette (#3868) üzenetére


vbbb
őstag

Távolítsd el és indítsd újra a rendszert, hogy feltelepüljön megint DMA-ba.

11. Ha az író látszólag jól felismeri a lemezeket, felajánlja a nagy írási sebességet, de a kiválasztott nagyobb sebesség ellenére feltűnően lassan ír és fokozottan terheli a rendszert kommunikáció közben, akkor minden bizonnyal nem DMA, hanem PIO módban megy a drive. Ennek jellemző tünetei a nagyon belassult adatátvitel és a magas CPU terhelés (DMA, azaz Direct Memory Access hiányában a processzor végez minden munkát ilyen esetben). A kiválasztott nagy sebességű írás/olvasás (pl. 16x-os sebesség) ellenére a meghajtó akár fél órán át, vagy még tovább küszködhet egy teljes lemez kiírásával, olvasásával. Figyelem: nem arról van szó, amikor nem tudod kiválasztani a nagy sebességű írást/olvasást (az más hibára utal), hanem arról beszélek, amikor hiába engedi számodra a program (pl. a Nero) a nagy tempó kiválasztását, ehhez képest mégis túl lassan működik a meghajtó (és nemcsak íráskor, hanem minden műveletnél). Megoldás: Tüneti kezelésként használhat, ha azt az ATA/IDE csatornát, amint az író van, kidobod az eszközök közül az Eszközkezelőben, a restart és (újra)felismerés után viszakapcsolja a DMA módot Windows. Erről a problémáról bővebben olvashatsz itt: [link].

(#3870) vbbb válasza varsza (#3867) üzenetére


vbbb
őstag

Próbáld meg apróhirdetésben árulni.

(#3871) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Erre valaki? :R :R :R

Sk8erPeter

(#3872) donpedro13


donpedro13
csendes tag

Sziasztok
2 hete kezdődött a problémám. DVD-t szerettem volna írni, de az írás elején a Nero Érvénytelen blokk cím hibát adott. Az írás maga nem állt le, de a "kész" lemezen hiába voltak ott a fájlok, mindegyik használhatatlan volt. Nero 8.3.6-ot használok, ezt a verziót haszálom már jóideje. Nem a lemezekkel van a gond, próbáltam már sötétkék, világoskék TDKval, maxxel, verbatim, és mindegyiknél ezt a hibát adja. Az első pár sikertelen próbálkozásom óta eltelt egy hét, gondoltam megint megpróbálom. Minden működött tökéletesen, duplarétegűt is írtam vele. Aztán megint eltelt egy kis idő, és megint elkezdte az Érvénytelen blokk cím hibával való leállásokat. Van hogy a legelején írja a hibát, van hogy 50-60%-ig is elmegy. A legelső hibák előtt 1 hónappal raktam újra a gépet, de eddig semmi probléma nem volt vele. Fater DVD íróját (Pioneer DVR-110) beraktam hozzám, hogy megnézzem, az működik-e. Minden ugyan az, szóval nem az író(k)ban lesz a hiba,mert ez az író a másik gépben tökéletesen működik. Próbáltam egy ilyet Neroban, hogy szimuláció+írás, a szimulációban semmi probléma nem volt. Azonban elkezdte írni "valójában", és a rövid lezáró szakasz írása résznél egyszerűen megállt a dolog. Az írón a LED világított, de semmi nem történt. Resi, DVD kukába. Gondoltam felrakok egy újabb Nerot, azzal hátha megy. Nero 8 uninstallnál a telepítő ezt írja ki: Belső hiba: Egyéni művelet DLL összeomlott a Neroag_CheckMinbuild függvény utolsó hívásakor. Szóval leszedni se tudom. Mivel a hiba valószínüleg szoftveres, a kérdésem az lenne, találkozott-e valaki hasonló dologgal, hogy kellene lekaparnom a Nero 8-at, vagy egyéb megoldási ötletek, mert már kidobtam vagy 8 DVD-t.
Oprendszer: Windows Vista Business SP1
Alaplap: Gigabyte EP-35 DS3
Próbáltam már úgy is az írást, hogy minden folyamatot lelövök task managerből ami nem kell, más cd/dvdvel kapcsolatos program nincs fent, a daemon toolsban pedig kikapcsoltam minden védelmet.
Az író Master, egy kábelen van egy LG cd íróval.
Előre is köszönöm a válaszokat

(#3873) kali válasza donpedro13 (#3872) üzenetére


kali
legenda

a nero 8 eltávolításához; General-CleanTool
vista alatt a nero telepítése és futtatása is; jobb klikk -> futtatás rendszergazda ként!
próbáld ki úgy is, hogy lehúzod arról az ide kábelről a cd írót, hátha valami akadás van!

(#3874) spartan1


spartan1
aktív tag

sziasztok!olyan házikóm van amiben az iró függőlegesen van gyárilag beépitve és néha benyeli a lemezt.szerintetek ez az iró hibály vagy az irók nem szeretik ezt a helyzetet,gyári megoldás nem sufni.ha valaki tud segiteni azt nagyon megköszönném,mert nem szivesen cserélném le a házikómat ha van rá megoldás

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#3875) vbbb válasza spartan1 (#3874) üzenetére


vbbb
őstag

Mi a ház neve?

(#3876) spartan1 válasza vbbb (#3875) üzenetére


spartan1
aktív tag

haliGMC R2 TOAST a házikó neve és itt a leirás is róla a 4 hónapos lg irómat raktam bele

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#3877) vbbb válasza spartan1 (#3876) üzenetére


vbbb
őstag

Sajna ezzel a házzal nincs tapasztalatom. :(

(#3878) P071


P071
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy nem rég lett újra húzva a windows (xp prof+sp3) és egyszerűen nem tudok dvd-t írni.Sima adat dvd-t akarnék írni, Nero 8-al is hibát ír ki, meg most megpróbáltam Ashampoo-val is és azzal se működik.Elindítom és minden okés, tök pöpec, le is zárja a DVD-t és utána mikor ki kéne írnia, hogy kész meg kidobnia a lemezt akkor vmi nem okés és mikor visszatolom a tálcát már nemtudja beolvasni a DVD-t..A nero meg vmi "Az egymenetes DAO lezárás nem hajtható végre....az ashampoo meg belefagy mikor a legvégéhez ér.Tuti, hogy vmi szoftveres hiba, mert már volt ilyen gondom de akkor az SP3-ra való Update megoldotta a dolgot...legalábbis ezt hittem mert most SP3-am van és még se megy...Kérlek segítsetek mert nagyon fontos lenne DVD-t írnom ma-holnap!!!

Előre is köszönöm szépen!

Poti

(#3879) vbbb válasza P071 (#3878) üzenetére


vbbb
őstag

1.hsz

(#3880) P071 válasza vbbb (#3879) üzenetére


P071
csendes tag

Ez eddig okés és köszi, de itt nincs válasz az én problémámra...

Poti

(#3881) vbbb válasza P071 (#3880) üzenetére


vbbb
őstag

Pedig de, csak olvass a sorok között.

Tehát semmilyen emuláló program nincs a gépeden? A Nero legálisan vásárolt vagy Demo változat ugye? Az íródon az utolsó gyári firmware van? Az Ashampoo-val amikor írtál akkor csak az volt a gépeden a Nero-t pedig uninstalláltad és használtad a Nero Clean Tool-t? Megbízható forrásból származó lemezre írsz, többfélét kipróbáltál? RW-DVD-re sikerült az írás? Milyen a konfigod, nem töltötted ki az adatlapot. A géped tökéletesen működik, nincs tuningolva és a memóriákat letesztelted?

(#3882) donpedro13 válasza kali (#3873) üzenetére


donpedro13
csendes tag

Köszi a választ!
Bocs hogy ilyen későn reagálok, csak most volt időm kipróbálni. Sikerült leszednem a Nerot a clean toollal. Felraktam egy másik progit, Ashampoo Burning Studio 2009. Írtam próbaként egy újraírható DVDre. Sikerült minden probléma nélkül, minden rendben volt. Közvetlenül utána ugyan azokat szerettem volna felírni egy "rendes" DVDre.
Ezt kaptam:

12:15:35: Előkészítés indult
12:15:35: Sáv-elemzés indul
12:15:35: Sáv-elemzés sikeresen befejezve
12:15:35: Előkészítés sikeresen befejezve
12:15:37: Írás 12x -el Track-At-Once módban. A megírt DVD nem lesz lezárva.
12:15:37: Adatpuffer feltöltése...
12:15:40: Puffer-feltöltés befejezve
12:15:40: DVD írása
12:15:40: 1 sáv írása, hossza: 2 340 MB

Kijött az írási ablak, de az állapotjelző nem mozdult. Egy idő után a lemez se prögött. Kb 10 perc várakozás után:

12:22:12: Nem lehet az eszközre írni

Érdekes hogy itt is mint a Nero-nál hibát ír ki, de a DVDt mégis megírja, a lemez alján látszik a csík, de a fájlok itt is használhatatlanok.

Most megpróbálom egy új IDE kábellel, úgy, hogy csak a DVD írót kötöm be.
Írom a továbbiakat majd

[ Szerkesztve ]

(#3883) donpedro13 válasza donpedro13 (#3882) üzenetére


donpedro13
csendes tag

Nah kipróbáltam egy zsírúj IDE kábellel (ez is 80 eres mint az előző), egyedül a Pioneer dvr109 van rákötve. Ugyan az volt a szitu, mint az előző hszemben.

Tehát eddig erre jöttem rá:
1. Biztos nem a DVD író a hibás
2. Nem az íróprogikkal van a baj
3. Nem rossz az IDE kábelem

Ezek után ezek merültk fel bennem:
Ha nincs több ötlet, akkor újrahúzom a Vistát, ha valami driver vagy egyéb olyan probléma van amire úgysem jönnék ré, ez megoldaná. Ha ez se segítene, lehetséges hogy az alaplapommal van valami probléma? :F Esetleg nincs valami teszter erre konkrétan amivel kizárhatnám ezt a lehetőséget?

[ Szerkesztve ]

(#3884) Atesz4


Atesz4
csendes tag

Tudna valaki segíteni abban hogy hol tudom megnézni milyen firmware van a gépemre telepítve?

(#3885) vbbb válasza Atesz4 (#3884) üzenetére


vbbb
őstag

Mármint az optikai meghajtódon?

(#3886) Atesz4 válasza vbbb (#3885) üzenetére


Atesz4
csendes tag

Igen a DVD írómon!

(#3887) fradi81 válasza Atesz4 (#3886) üzenetére


fradi81
veterán

A firmware frissítő progi kiírhatja, de pl vistában: eszközkezelő-dvd-rom-részletek-lenyíló menüből hardverazonosítók. A sor végén ott van a verziószám.

moto g72, Ninebot d28e

(#3888) kali válasza Atesz4 (#3884) üzenetére


kali
legenda

például a nero infotool vagy a nero discspeed is kiírja!

(#3889) Atesz4 válasza kali (#3888) üzenetére


Atesz4
csendes tag

Köszönöm meglett! :R :R :R

(#3890) LacHUNt3r


LacHUNt3r
tag

Helo!

Segítséget kérnék az alábbi ügyben..nemrégiben vettem néhány DVD+R Dlayer lemezt, szeretnék rájuk DVD-t írni, de sehogy sem sikerül...először Neroval próbálkoztam, és mikor az írásra nyomtam elkezdte pörgetni a lemezt elég gyorsan, majd 3 perc múltán kiadta a lemezt és nem tudta megírni..ezután azt hittem hogy a Neroval lehet gond és próbáltam Imgburn-el és DVD Decrypter-rel is, és mindegyiknél ugyan ezt tapasztaltam.. azt hittem hogy a lemez rosz,ezért beraktam egy másikat, és minddel ezt csinálja az író...
Legutoljára fél éve írtam vele dupla rétegű lemezt, azóta nem próbáltam, és emlékszem rá hogy akkor semmigond nem volt a procedúra közben, minden rendben ment..megnéztem az írót Everestben is, és szerinte a DVD+R9 Double Layer-t támogatja,de a DVD-R9 Double Layert pedig nem...mindez nem lényeg, mert amiket vettem azok pluszosak..
Van valakinek valami tippje-ötlete?

(#3891) kali válasza LacHUNt3r (#3890) üzenetére


kali
legenda

- az író pontos típusa?
- az írón lévő firmware verziója?
- a dl lemez típusa/médiakódja?

hogy dvd-r dl lemezt nem képes írni az íród, abból arra lehet következtetni, hogy elég régi típusú - régi firmware verzióval -, tehát ha vettél valamilyen újabb szériás médiakóddal rendelkező dl lemezt, akkor azt nem ismeri fel (rendesen), esetlegesen ez okozhazja a problémát!

(#3892) LacHUNt3r válasza kali (#3891) üzenetére


LacHUNt3r
tag

-az író típusa: HL-DT-ST DVD-RW GWA-4163B ATA Device
-a firmware dátuma: 2004.12.17 , revíziója: A102
-a lemez típusa-kiadója: Philips Double Layer DVD+R

[ Szerkesztve ]

(#3893) kali válasza LacHUNt3r (#3892) üzenetére


kali
legenda

a lemez médiakódját nézd még meg, mert az a lényeg! például a nero infotool vagy a nero discspeed (régebbi verziókban cd/dvd speed) kiírja.

(#3894) LacHUNt3r


LacHUNt3r
tag

MID: RITEK S04 066 (42h)

(#3895) kali válasza LacHUNt3r (#3894) üzenetére


kali
legenda

hát, akkor tovább ne is nagyon keresd a probléma forrását! ezt a ritek médiakódot az újabb szériás írók közül is sok kiköpi - friss firmware verzió mellett is...
próbálj beszerezni régebbi szériás dvd+r dl lemezt, amit még rendesen felismer az író/firmware.
illetve az íróhoz kellene még firmware frissítést keresni, hátha az segít. gsa-4163b íróhoz van, de gwa-4163b íróhoz nem találok sehol...
(elvileg a gsa a retail, a gwa pedig az oem verzió, de ahogy nézem, eltérő a chipset, így nem biztos, hogy okos dolog lenne a gsa verzió fellelhető újabb firmware verzióját ráerőltetni...)

[ Szerkesztve ]

(#3896) LacHUNt3r válasza kali (#3895) üzenetére


LacHUNt3r
tag

Köszönöm a segítséget, közben kutakodtam és találtam egy Plextor PX-740A típusú írót amihez sikerült találnom fw frissítést, és most írja a dupla rétegű lemezeket rendesen..úgyhogy meg oldódott, köszönöm a segítséget!

(#3897) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

A következő drive van egy DELL Optiplex 775 ben :
HL-DT-ST CDRW/DVD GCCT20N ATA Device

A gondom az, hogy nem találtam eddig olyan ingyenes cd író progit ami felimserte volna.
Cdburner xp nem ismeri.
A Dell persze nem adott hozzá progit, holott szerintem legalább 1 alap járna hozzá.
Amit említ is a weboldalon.

Kinek mi az 5lete, hogy milyen progit használjunk ?
Fontos lenne, hogy free legyen.

Maga a gép tetszik, bár a specifikációtól több helyen is eltér, Pl. Járt volna a 2 progi, valami író, meg egy powerdvd, egyik sincs meg. A floppy drive helyett, kártyaolvasónak kellett volna lennie.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3898) vbbb válasza Core2duo6600 (#3897) üzenetére


vbbb
őstag

BurnAware, Ashampoo Burning Studio 6 Free?

(#3899) puttputt


puttputt
őstag

Nekem nemrég két ingyenes is szétrágta majdnem minden második írásomat... (mondanom sem kell, az egyikből - DeepBurner - a full sem képes rendesen írni, hibás DVD-ket dobál. ... a neve is utal rá, "mélyreható"...
Megpróbálom az ajánlottakat.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#3900) puttputt


puttputt
őstag

Amúgy, nálam sokszor megoldást jelentett olvasáshibánál, ha kivettem, ruhához dörzsöltem gyors tempóban a CD/DVD-t, aztán már röpült is róla az anyag a gépre.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.