Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3351) zoltanz válasza kali (#3349) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sehol, csak én is szenvedtem már ezekkel és ez volt nálam eddig a leg célravezetőbb, végűl mindeni eldönti, hogy akarja csinálni. Egyébként nem kételekedem a módszeredben.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3352) Laczyka01


Laczyka01
csendes tag

Üdv!
Ma amikor bekapcsoltam a gépet, nem látja a windows a dvd írómat, felismeri, de a meghajtó nincs sehol. Próbáltam már, hogy eltávolítottam újra felismerte de akkor sem lett jó. Tegnap este még használtam semmi baja nem volt. Van rá valami megoldás?
Ezt a hibát írja az eszközkezelője:

[ Szerkesztve ]

(#3353) DerStauner


DerStauner
senior tag

nekem olyan kérdésem lenne, hogy: nero-val szoktam képfájlokat kiírni dvd-re (a burning rom-al). így ugye a kép tartalmát írom ki (tehát nem egy fájlt). és ha szeretnék a fájlok mellé még valamit tenni (pl patch, crack, stb), akkor azt hogyan tudom megtenni, anélkül, hogy a képet kibontanám, hozzácsapnám a fájlt, és újra visszatenném egy képfájlba, és úgy írnám ki dvd-re.

(#3354) janos666


janos666
nagyúr

Van egy jó öreg Pioneer DVR-106d íróm, annakidelyén még 100K körül vettem, úgyhogy már nem akartam 7000 Ft-os íróra cserélni mielőtt Blueray-re váltok, de ma sorban írt ki úgy 3 verbatim DVD-t, hogy nem jelzett hibát, a laptopom NEC írója gond nélkül olvassa, de ő maga sokadik nekifutásra sem képes visszaolvasni.
Szerintetek merjek még vele írni? Mármint ha most a viszonylag fiatal NEC olvasó még viszi, akkor nem lesznek rövid életűek ezek a korongok, és kihúzhatom ezzel az íróval míg rászánom magam egy Blue-ray pörkölőre?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3355) kali válasza Laczyka01 (#3352) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg ezt; link

(#3356) dangerzone


dangerzone
addikt

Látom, ebben a topikban mindenki csak kérdez..:D

(#3357) IRON STORM válasza dangerzone (#3356) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen, mert nem olvasnak vissza. És ugyanazt nem fogjuk ezerszer leírni.

Csak a TDi!

(#3358) dangerzone válasza IRON STORM (#3357) üzenetére


dangerzone
addikt

Ez is volt már? :)

(#3359) kali válasza dangerzone (#3358) üzenetére


kali
legenda

konkrétan az alábbi hosszabb hangvételű írást kellene átolvasni, mert több pontban is szerepel olyasmi, ami neked segíthet; #533
(főként a 7 - 10 közötti pontokra gondolok!)

[ Szerkesztve ]

(#3360) Badb0y válasza IRON STORM (#3335) üzenetére


Badb0y
addikt

Nincs semmi, leszedtem már őket.

És sztetek létezik normális slot drive? Nekem a dell xps m1330-amba kellene.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3361) dangerzone válasza kali (#3359) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszi az infót ;)

(#3362) IRON STORM válasza Badb0y (#3360) üzenetére


IRON STORM
őstag

Pioneer noti írók jók, keress rá pl a dvr-kxx típusra.

Csak a TDi!

(#3363) Szpisti


Szpisti
addikt

Srácok!
Létezik, hogy Lightscibe írása (nyomtatása) közben (Nero9) olyannyira fogja valami a gépet, hogy nem nagyon tudok szinte semmit se csinálni a gépemmel? Pedig nem fos gépem van...
A Feladatkezelő-ben nem mutat sehol se prociterhelést, és a vinyót se pörgeti semmi...
Mi lehet?

(#3364) jansto


jansto
csendes tag

Sziasztok!
multkor valahol olvastam a forumon egy olyan progirol, ami beállitja az optimális írási sebességet, de sehol nem találom, hogy merre láttam. Tudnátok segiteni? köszi

(#3365) zso73 válasza jansto (#3364) üzenetére


zso73
veterán

Azt a Nero is tudja. Felesleges még egy programmal zabáltatni a memóriát. (Szvsz)

SATA DVD író meghalhat, ha bekapcsolt gépnél húzzák le, vagy dugják fel a tápot? Esetleg az adat kábel kicsúszik? :U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3366) fradi81


fradi81
veterán

hali
Egy hp 530-as laptopom van benne egy optiarc dvd. Windows xp van rajta. Csak pio módban akar működni, így nem jó semmire olyan lassú, mit lehet kezdeni vele? Kell ehhez valami driver konkrétan?

moto g72, Ninebot d28e

(#3367) zso73 válasza fradi81 (#3366) üzenetére


zso73
veterán

Nézd meg a Hp oldalán! Az IDE,SATA vezérlőhöz tuti, hogy kell.
Megkerestem neked.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3368) fradi81 válasza zso73 (#3367) üzenetére


fradi81
veterán

kösz de ezek fevannak rakva, elvileg mindegyik lényeges, a vinyó megy udma-ba de a dvd nem.

moto g72, Ninebot d28e

(#3369) IRON STORM válasza fradi81 (#3368) üzenetére


IRON STORM
őstag

Eszközkezelőből ha eltávolítod azt az ide csatornát amin lóg, újraindítás után nem lesz jó?

Csak a TDi!

(#3370) fradi81 válasza IRON STORM (#3369) üzenetére


fradi81
veterán

thx ez bejött :)

moto g72, Ninebot d28e

(#3371) zso73 válasza fradi81 (#3370) üzenetére


zso73
veterán

Gondoltam , hogy ez a jó megoldás, már nem is írtam le. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3372) Badb0y


Badb0y
addikt

Létezik DVD DL RW lemez? Mert bárkit kérdezek, mindenki nagyokosan azt mondja van. Én lennék ennyire tudatlan :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3373) cascada válasza Badb0y (#3372) üzenetére


cascada
senior tag

Szerintem nincs, ha mégis akkor javitsatok ki és linkeljetek ilyen lemezt :DDD
Mert az odáig rendben van, hogy létezik kétrétegű újrairható lemezt olvasó meghajtó [link], nade hol a lemez? :D
Gondolom azért nem igen lehet ilyen lemezzel találkozni, mert még olyan DVD író sincs ami tudna újraírható DL lemezt írni.

[ Szerkesztve ]

(#3374) portoky


portoky
csendes tag

Hello! Pioneer 216-os dvd irom van TDK DL lemez irásánál mindig ezt az üzenetet kapom..mi a baj? A lemez rossz? A régi 112-es ugyanezzel a lemezzel elmegy kb 15%-ig ott csinálja a hibát "lézer beállitás hiba" cimen, gondoltam lecserélem egy újra, mert ilyennel már találkoztam anno,akkor egy sima cserével megoldódott.. de most nem lettem előrébb mert most ez a hiba jött ki..viszont ezzel még sohasem találkoztam.. :F :(

(#3375) fradi81 válasza portoky (#3374) üzenetére


fradi81
veterán

Próbáld meg egy másik cd-író programmal

moto g72, Ninebot d28e

(#3376) zso73 válasza portoky (#3374) üzenetére


zso73
veterán

KB 10 lemezzel ezelőtt nekem is ezt csinálta az íróm. Most a kuka felé tart. :K

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3377) portoky válasza fradi81 (#3375) üzenetére


portoky
csendes tag

Copy2DVD-vvel próbáltam, de azzal is elszállt..

(#3378) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Pioneer DVR-216 meghajtómmal, Imgburn-nel és Nero-val is próbáltam iso-t kiírni dvd-re, és mindig olyat csinál, hogy az írás elkezdésénél minden alkalmazás lefagy olyan 5-8 mp-re. Az egér mozgatható, de egyik program sem reagál, winamp elhallgat, ilyenek. A CPU-használat végig 1-3%-on van.

Az írás jó, utána működik minden, de ez akkor is zavaró. Mégis miért csinálja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#3379) portoky


portoky
csendes tag

Most nézem pluszos dvd..lehet az a baja? Megnézek egy minuszosat...

(#3380) portoky válasza Mauzes (#3378) üzenetére


portoky
csendes tag

Ugyanezt csinálja nekem is, de nem jöttem még rá miért...

(#3381) PPeter válasza Badb0y (#3372) üzenetére


PPeter
addikt

Még nincs.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3382) PPeter válasza portoky (#3374) üzenetére


PPeter
addikt

Hatmillió alkalommal leírtuk, hogy mik a DL-írás követelményei. Olvass vissza. Használj Verbatim vagy Ricoh DL-lemezt. Kétrétegű lemez írására - főleg DVD-Video korongnál - meg felejtsd el a Nerot. Egyéb fontos - a sikeres CD/DVD-íráshoz szükséges beállítások, stb. - listája is megtalálható a topikban.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3383) PPeter válasza Mauzes (#3378) üzenetére


PPeter
addikt

A bevezető zóna írásának és a lézer kalibrálásának idejére az író "magában" dolgozgat egy ideig. Alaplapi ATA/SATA vezérlőtől függően, illetve annak telepített vezérlőprogramjától, valamint az optikai meghajtókat a háttérben esetleg basztató rezidens programoktól (emulátorok, másoládvédelem-kijátszó marhaságok) függően előfordulhat olyan kombináció, hogy amikor az író így tesz, a rendszer "megállhat", amíg a drive vissza nem tér ebből az állapotból - és folytatja a munkát immár a tényleges írással. Látszik, hogy nem írtatok CD/DVD-t az "ősidőkben", akkor a drive az írás megkezdésekor percekig blokkolhatta az egész adatbuszt (és vele a gépet). No persze írás közben sem volt érdemes piszkálni a számítógépet, mert gyorsan ugrott egy párezer forintos írható CD-lemez :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3384) zso73 válasza PPeter (#3383) üzenetére


zso73
veterán

Látom te vágod a témát: Meghalhatott az íróm attól, ha bekapcsolt gép melett rádugom a SATA írómat a tápra? Rendszer, és a biosz nem látja. Az ajtó sem nyílik ki, ha megnyomom a gombot.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3385) Mauzes válasza PPeter (#3383) üzenetére


Mauzes
őstag

Tényleg csak a lead írása alatt csinálja ezt, de eddig nem vettem észre, hogy így lett volna (persze lehet, hogy nem figyeltem rá).

Nem mintha nem bírnám ki, de akkor egy vezérlőfrissítés segíthet ezen esetleg?

(#3386) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tudtok mondani ingyenes DVD-író programot vista 64 alá? Létezik egyáltalán?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3387) fradi81 válasza Ferdzsoo (#3386) üzenetére


fradi81
veterán

Íme [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#3388) _Chrash_


_Chrash_
csendes tag

Törölve , sry

[ Szerkesztve ]

MSI KA790GX - AMD X3 Opteron 1384 - 2*1GB DDR2 KINGSTON 1066MHz Kit - MSI RX3850 OC - ASUS VW1950 Splendid Tryme - SAMSUNG SATA2 500GB R.E. HDD - SAMSUNG SH-5203P LightScribe - CHIEFTEC GPS-400AA-101A

(#3389) PPeter válasza zso73 (#3384) üzenetére


PPeter
addikt

Igen, lehetséges, bár leírhatnád, pontosan mi történt, mi volt csatlakoztatva és mi nem, amikor tápot adtál neki.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3390) IRON STORM válasza PPeter (#3389) üzenetére


IRON STORM
őstag

Milyen projekten dolgozol? :)
Régen láttunk errefelé...

Csak a TDi!

(#3391) PPeter válasza IRON STORM (#3390) üzenetére


PPeter
addikt

Most épp pihenek, nagyon durva év van mögöttem, sok volt a munka a vállalkozásommal. Jövőre talán publikálok újra, de még semmi nem biztos. A meghajtókat, lemezeket, újabb szoftvereket a magam szórakozására és okulására leteszteltem idén is, de cikket, híreket, teszteket írni nem volt időm. Fórumozni meg már nincs kedvem, a legtöbb fórumban az üzemeltetőknek már csak a kattintás meg a reklámbevétel számít, szakmai igény zéró.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3392) zso73


zso73
veterán

SATA írőmat menet bekapcsolt gépnél dugtam rá a tápra. Azóta semmi életjelet nem ad, a biosz sem látja. :W Tönkre mehet ettől az író? :U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3393) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok! Pioneer 110D íróm van és most XP újratelepítés óta a következőt produkálja: Verbatim 16x DVD-R-t használva, Nero Express 8.3.6.0 progival sorban rontja el a lemezeket. Lemezképből próbálok írni, illetve másolni, de 2%-nál kiírja, hogy Érvénytelen blokk cím és CD-írás hiba: 16x (22160 KB/s). Viszont, ha úgy írok, hogy bepipálom a "Szimuláció"-t is az "Írás" mellett, akkor a szimulálás után hibátlanul írja. Csak így baromi sokáig tart az írás... :( Valami ötlet? Nero a hibás? Netán az írónak vérzik a torka? A lehető legfrissebb firmware van az írón. Mi okozhatja a hibát?

A mielőbbi választ nagyon megköszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#3394) IRON STORM válasza zso73 (#3392) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ment privi

Csak a TDi!

(#3395) IRON STORM válasza gamer0101 (#3393) üzenetére


IRON STORM
őstag

Lemezképből ImgBurn-el írj inkább.

Csak a TDi!

(#3396) gamer0101 válasza IRON STORM (#3395) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Köszi, remélem sikerrel járok! :R

(#3397) gamer0101 válasza gamer0101 (#3396) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Ez tetszik... :D

ImgBurn-el írtam ki és közben elkeztem rar-al kicsomagolni egy szép nagy fájlt. Ilyenkor a Nero meghal olvasási hibára hivatkozva és elcseszi a lemezt, ImgBurn meg minden írási hiba nélkül végigmegy csupán megjegyzi a naplóban, hogy: Waiting for hard disk activity to reach threshold level... Ügyes.. :C Köszi mégegyszer IRON STORM! :R

[ Szerkesztve ]

(#3398) kali válasza gamer0101 (#3397) üzenetére


kali
legenda

nem igazán egészséges dolog írás közben, húzósabb folyamatokkal terhelni a rendszert...

(#3399) Ataxia


Ataxia
tag

Üdv
segítségre lenne szükségem
divx-es filmeket írtam ki dvd lemezre hogy majd megnézem az asztalin (ami támogatja a divixet. )Na de a az asztali lejátszó nem lát a filmekből semmit csak egy mappát és abból is csak egy képet ami vmi lemezborító lehet szóval semmi filmet.
A számítógépem viszont látja mindet.
Pioneer DVR-111D íróm van ezt már befrissítettem a legutóbbi firmware-vel.1.26 asszem de semmi nem történt. :O
Az asztali lejátszó meg biztosan nem lehet hunyó mert tesóm hozott lemezen pár divix-es filmet azokat belvassa gond nélkül. Szóval fogalmam sincs mi lehet a baj.
Kérlek segítsetek.

[ Szerkesztve ]

(#3400) gamer0101 válasza kali (#3398) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Jó, persze az a kicsomagolás is úgymond véletlenszerűen jött. Utána már nem csináltam, világos, hogy nem épp jó dolog. :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.