Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3601) #67688960 válasza Csipisz (#3600) üzenetére


#67688960
törölt tag

kérdezd a lapod topikjába, biztos a lap sara

(#3602) IRON STORM válasza Csipisz (#3600) üzenetére


IRON STORM
őstag

P45 Giga lapom van, de ilyen probléma nem merült fel még. Nem hiszem hogy a lap sara.
Egy IDE csatorna van, ezért gondolom egy kábelen függ a két író. Külön külön próbáltad egyenként az írókat?

Csak a TDi!

(#3603) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdv!

A következő lenne a problémám. Szeretnék egy DL DVD-t megírni de már a második lemezt rontja el az író és nem tudom mi lehet a gond. Egyszer már sikerült kiírnom ezt a régi Pioneer 108-al (2.4× sebességen), de utána sorra rontotta el az írást a rétegváltásnál. Ma vettem egy Pioneer DVR-216D-t és megpróbáltam kiírni a videót, de itt már 31%-nál megadta magát. A program amit használok Nero 9.0.9.4 magyar. A lemezek TDK, illetve Philips DVD+R (8×, eredeti hologrammos boltban vásároltak voltak). :W
Mivel lehet a probléma? Az író (a régi és az új i)? A Nero?
Ime a naplófile: [link]
Remélem tudtok segíteni!
Előre is thx!

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#3604) slaci007 válasza LBandi (#3603) üzenetére


slaci007
senior tag

Próbáld meg imgburn-nel[link] lemezből inkább a verbatimot vagy ricoh-ot ajánlanám. :K

Tungsram 1896-2022

(#3605) drr


drr
őstag

Az én problémám a következő!
Kb. 3 hete raktam össze egy új konfigot. Vettem bele egy LG GH22NS30 írót. A gép tegnap estig hibátlanul működött, akkor beraktam egy lemezt és egyszerűen nem olvasta be. Raktam egy másikat, azt sem volt hajlandó, sőt, semmit nem olvas azóta :W. Bootolni sem hajlandó, szóval szerintem hardveres a probléma.
Az író SATA-s, a gépnek egy Chieftec GPS-400AA-101A táp adja az áramot, szóval azzal nem lehet gond. Egyébként már írtam, hogy nem volt vele semmi gáz 3 hétig.
Mi lehet a gond :F . Vigyem vissza, cseréltessem ki?

[ Szerkesztve ]

(#3606) LBandi válasza slaci007 (#3604) üzenetére


LBandi
aktív tag

Feltettem! Most fogom kipróbálni csak még annyit hogy mekkora sebességgel célszerű írni?

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#3607) kali válasza drr (#3605) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki az írót másik gépben, illetve próbálj ki egy másik sata csatolású meghajtót a te gépedben, hogy a hardveres hiba oda-vissza kizárható/megállapítható legyen!
a bios/oprendszer felismeri rendesen az optikai meghajtót?
az mit jelent, hogy nem olvassa be a lemezeket? el sem kezdi, vagy elkezdi, küszködik, de végül nem boldogul velük?

(#3608) drr válasza kali (#3607) üzenetére


drr
őstag

Kösz a gyors választ!
Átdugtam egy másik SATA csatolóra, de ott sem megy. A BIOS és az XP is ismeri rendesen. XP-ben ha szoftveresen adom ki a tálcanyitást/zárást, megcsinálja. Elkezd villogni a lámpa, tehát kezdi olvasni, meg hallhatók azok a jellegzetes hangok, amik ilyenkor szokásosak, de nem pörgeti fel a lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#3609) slaci007 válasza LBandi (#3606) üzenetére


slaci007
senior tag

Max.4x-en.

Tungsram 1896-2022

(#3610) LBandi válasza slaci007 (#3609) üzenetére


LBandi
aktív tag

Rendben! Közben úgy néz ki meglett a probléma okozója. Miután megpróbáltam megírni az IMgBurn-el az írás megkezdése előtt egy felúgró figyelmeztető ablakban közölte velem a program hogy a képfájl hibás és nem lehet DL formátumú lemezre írni meg hogy valami pozíció rossz helyen van... stb. Szóval úgy néz ki ha az IMGBurn-el újragrabbelem az eredeti DVD-t akkor ki fogom tudni írni. Mondjuk nem tudom hogy tudta a Nero szarul felgrabbelni (közben nem nyúltam a géphez), ráadásul hogy tudtam egyszer elsőre megírni.
Érdekes... :F

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#3611) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Mi van akkor, ha egy alaplap (konkrétan egy ASUS M3A) csak PIO módban hajlandó üzemeltetni az IDE csatis LG H55L írót? Bármit csinálok, a kábel közepére, vagy végére kötve, Master-ként, vagy Slave-ként, 40 és 80 eres kábelen is egyaránt. Bios-ban is próbáltam kényszeríteni az UDMA módot az AUTO felismerés helyett, de semmi...
(XP SP2es a rendszer, ha ez számít)
A gépben még egy SATA2-es vinyó van.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3612) BambaHuba


BambaHuba
tag

Sziasztok!

Ma eladok egy CD-DVD olvasot,irot. Ilyenkor csak a gepet szoktak adni v vmi mas is jar meg hozza? (pl.:kabel)

Koszi!

B

(#3613) syl5 válasza BambaHuba (#3612) üzenetére


syl5
őstag

Én legutóbb amikor vettem OEM írót nem adtak hozzá semmmit...bár ez vagy 4 éve volt, de sztem ma sincs másképp.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#3614) BambaHuba válasza syl5 (#3613) üzenetére


BambaHuba
tag

:R :R THX!

Szerintem se kel nagyon... Csak kellett egy kis megerősítés:)

(#3615) elfelejtette válasza elfelejtette (#3611) üzenetére


elfelejtette
veterán

Senki? :(

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3616) LBandi válasza elfelejtette (#3615) üzenetére


LBandi
aktív tag

Jumper pakolgatással, illetve bios-al próbálkoztál már?

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#3617) elfelejtette válasza LBandi (#3616) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Jumper volt Master-en és Slave-en is, hiába.
Most fog majd következni a bios frissítés, illetve ajánlották előtte a bios resetet/Cmos Cleart.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3618) so_ha


so_ha
senior tag

Sziasztok!

DVD író problémámra kérnék segítséget tőletek. A gondom, hogy fájlkezelő nem látja a DVD lemezeket, illetve írni sem tudok. Fel sem pörög a DVD. Alaplap csere után (Epox 8RDA3i) újratelepítettem az XP-t (SP2-es). Secondary Master-re jumperelve (CD író Secondary Slave-re jumperelve) az LG H22L-es DVD íróm, Nero 6.6.0.8-as telepítve. CD-ket felismeri, és írni is tudom, illetve alaplap csere előtt minden (DVD-CD írás is) ment tökéletesen. Eszközkezelő felismeri: "Ez az eszköz megfelelően működik." BIOS feismeri.

A segítséget előre is köszönöm!
Üdv so_ha

[ Szerkesztve ]

(#3619) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Matshita UJ870QJ íróm van és nem tudok írni vele nyomtatható TDK DVD-R (TTH02) lemezt. :( A (más íróval) megírt ugyanilyen lemezt gond nélkül olvassa, de az nyers lemezt fel sem pörgeti. Még a DVD Identifier sem tudja kiolvasni a nyers lemez adatait, valami CRC hibát dob, szóval gondolom nem a Nero-val van gond. :F Firmware-t nem tudok rajta frissíteni, mert nem találtam sehol. Az is lehet, hogy egyáltalán nem tudok vele DVD-t írni, mert eddig nem is próbáltam (CD-t már írtam vele, de azt is csak egyet). Vista Home Premium SP1 az OS, ha ez számít valamit. Vajon van valami megoldás? :O

Előre is köszi a segítséget.

Üdv:
Rhino666

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#3620) konas


konas
senior tag

Nem irja a NEC Labelflash-es irom a Dvd-t csak a Cd-t..
DVD-nel hibauzenettel megallitja az irast es kuka a lemez???
Mi a gondja nem tudjatok?

(#3621) kali válasza Rhino666 (#3619) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki más típusú dvd lemezzel is, hogy kiderüljön; ír más típusú dvd lemezeket, vagy semmilyet?!?! nekem ilyen író van az asus notiban, és probléma nélkül írja a tth02 médiakódos tdk dvd lemezeket is, ezért biztosan nem firmware probléma - elég régi mid már a tth02 ilyen szempontból.
tavaly hoztak hozzám egy asus notit, amiben egy lg gsa-t10n író volt, az csinált olyat, hogy nem ismert fel semmilyen írható dvd lemezt, de a cd korongokat probléma nélkül írta és olvasta. annál a megoldást, a rendszer teljes újrahúzása jelentette!

(#3622) Rhino666 válasza kali (#3621) üzenetére


Rhino666
őstag

YUDEN000-T03 és RITEKF1 alapanyagú nyers lemezeket beolvasta a DVD Identifier, csak a (nyomtatható?) TTH02 alapanyaggal kínlódik. :O Írni még nem próbáltam őket, egyelőre csak belepróbáltam.

Szerk: Megpróbáltam mégegyszer a TDK-t, hátha, de még mindig ez az eredmény:

[23:52:49] ERROR : Unable To Initialize Disc In Time : Hardware error - ID CRC or ECC error [04/10/00] :(

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#3623) kali válasza Rhino666 (#3622) üzenetére


kali
legenda

más író eszi azt a tth02 médiakódos lemezt, amit az uj870qj nem?

(#3624) Rhino666 válasza kali (#3623) üzenetére


Rhino666
őstag

Annó NEC ND3520 íróval meg tudtam írni gond nélkül. :K

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#3625) arpeen2


arpeen2
senior tag

Help pls !

Adott egy SATA DVD író (Pio DVR215D) és egy alaplap (ASRock P4VM800) és egyszerűen nem bírom rávenni az XP-t hogy ne PIO módban használja az írót. Amiket próbáltam :

- kábel csere volt
- driver uninstall/install volt (alap XP driver)
- BIOS UDMA4-ként látja rendszer indításnál.

Aki tud segítsen pls. (cserélj alaplapot, válts IDE-re jellegű hozzászólók kíméljenek)

(#3626) Hetkó


Hetkó
csendes tag

Hello!!
ojan gondom van hogy vettem egy Dvd-írót(Asus DRW-2014S1) tipusút.
Az a gondom hogy zene cd-é lejátszásakor akadozik a szám a dvd-éket meg nem olvassa be a Total Comanderbe meg nem ismeri fel hogy van benne Dvd-é hogy milehet a baja.
Segítségeteket kérem köszi:D

Üdv

Dr.

(#3627) IRON STORM válasza arpeen2 (#3625) üzenetére


IRON STORM
őstag

Más satás író ment ebben a lapban normálisan? Konkrétan egy NEC 7170S írót nem tudtam működésre bírni egy ugyanilyen lapban. Egyszerű inkompatibilitási probléma lehet nálad is, a régi sata vezérlő miatt. Friss rendszerrel sata raid driverrel, anélkül, sehogysem ment.
A megoldás az hogy váltottam( ajánlottam) IDE-s eszközre. :D
Legyen több szerencséd.

Csak a TDi!

(#3628) IRON STORM válasza Hetkó (#3626) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az első hozzászólásban leírtakat magadévá tetted? Ha végigpróbáltad a lehetőségeket, azután töltsd ki az adatlapod, mert nem tudjuk a konfigurációd miből áll.

Csak a TDi!

(#3629) Sonja


Sonja
veterán

Múlt héten vettem egy ASUS DRW-20B1ST írót olvasónak használva a Pioneer DVR-216D mellé. Tegnap le akartam ISO-ba szedni egy Verbatim DVD-R lemezemet, amin utólag(!) láttam a szélén egy kis koszt. Az ASUS-ba tettem és vele szedettem le, de kb. 90%-nál egyszerre megállt. Ami még "rendben" is lenne, de úgy lefagyasztotta a Vistát (64bit), hogy semmire nem reagált (még a lemez kivételére se :Y), csak a reset segített. Többször is elvégeztem a műveletet és mindig ugyan ez lett a vége. Ezek után áttéve a Pionner-ba, az (ha nehezen is, de) leszedte. :U Írtam a cdfreaks.com fórumába, ott ezt a választ kaptam C0deKing-től:

"Try disconnecting the Pioneer and seeing how the ASUS drive works. 216 drives have a problem sharing the bus with some drives."

A második mondat érdekes nekem. Lehetséges ilyen SATA meghajtóknál is?! :F Másik fórumon pedig azt is írták, hogy ilyet a SATA driver is okozhat. Amit fontos tudni, hogy én a vinyókat bekapcsolt AHCI-val használom és Intel ICH10R chipset van a lapon, amin mind a két vinyóm és mind a két optikai meghajtóm van.
Mindig ez fog történni, ha kicsit koszosabb/karcosabb lemezt próbálok az ASUS-szal olvastatni? :O Minek a hibája lenne ez egyébként? Az ASUS meghajtó bűne? Mert akkor jó befürödtem vele. :(

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3630) buccsi


buccsi
tag

Hali!

Van egy kis gondom.
Optiarc 7201s sata dvd íróm van és nemrég vettem 1 henger(10 db) +R Memorex duplarétegű dvd-t. Az a problémám, hogy nem látja egyiket sem.
Illetve 2 lemezt felismert, az elsőt kb 10%-nál elrontotta, a másikat végigírta, de visszaolvasni már nem. Néhány másodperc kínlódás után kidobja mindet, azzal az üzenettel, hogy tegyek lemezt a meghajtóba.
Szerintetek mi lehet a gond? A lemez vagy az író?
Kérlek segítsetek!

üdv:
Buccsi

Ha megjön a munkakedvem, leülök egy sarokba és megvárom míg elmúlik.

(#3631) IRON STORM válasza buccsi (#3630) üzenetére


IRON STORM
őstag

Lemez médiakódja?

Csak a TDi!

(#3632) buccsi válasza IRON STORM (#3631) üzenetére


buccsi
tag

Mi az a médiakód?

Ha megjön a munkakedvem, leülök egy sarokba és megvárom míg elmúlik.

(#3633) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Nec-7173s dvd íróm, egyenlőre "csak" verbatim mcc 003-as lemezeknél lézerbeállítási hibát ír ki, ez most azt jelenti, hogy nézelődjek új dvd író után?

battletag: bossi#2666

(#3634) buccsi válasza buccsi (#3632) üzenetére


buccsi
tag

Megtaláltam!
Ritek D01 001 (01h)

Ha megjön a munkakedvem, leülök egy sarokba és megvárom míg elmúlik.

(#3635) kali válasza buccsi (#3634) üzenetére


kali
legenda

dl lemez esetében csak a verbatim és a ricoh dvd+r dl lemez használata ajánlott!
a ritek különösen problémás lehet a legtöbb írónál...

[ Szerkesztve ]

(#3636) Nevil2


Nevil2
tag

Üdv!

Már a második NEC írót fogom kidobni... 7170 SATA és IDE is szívat!

TDK és Verba lemezeket használok... ha nem 12x-es sebességgel írok, akkor 50%-ban elrontja (a visszaellenőrzésnél hibát jelez) 12x-es írásnál "csak" 20%

Eleinte nem voltak gondjaim. Nero 7 aztán Nero 8, de egy fél éve csak bajlódom. Vista 64-et használok és most már csak a CDburnerXP-t.
DL lemezeket már nem is merek bele tenni. Philips 10-ből 10-et elrontott. Verba 10-ből 6-ot... Memorexből régebben mindet rendben megírta, most azt is nyírja...

Állítólag az oprendszer legyalulása és újra telepítése megoldaná (egy időre) a problémát, de nincs energiám egy jól belőtt és feltelepített két éves rendszert újra rakni mindennel...

Arról kérek véleményt, hogy ezek a hibák vajon a külső írók esetében is jelentkeznek, vagy az megoldás lehet?

[ Szerkesztve ]

(#3637) buccsi válasza kali (#3635) üzenetére


buccsi
tag

Köszi!
Akkor kipróbálom más lemezzel is.Így már bátrabban bele merem fektetni a pénzt.

Ha megjön a munkakedvem, leülök egy sarokba és megvárom míg elmúlik.

(#3638) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy NEC 7201S tipusú dvd írót.Az lenne a problémám,hogy a wndows nem ismeri fel,ha elindítom a gépet akadozik a windows betöltés,aztán szagatottan szól a hang,és az egér mozgás is darabos!! :W
Van valakinek valami ötlete?
Köszönöm a válaszokat!!!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3639) d0d3$z


d0d3$z
csendes tag

Hi all!
Olyan problémám lenne,hogy csak 4x-sen tudok írni az lg gsa-h22n típusú dvd írómmal....
valaki meg tudná mondani hogy ez vaj mitől lehet ill. hogyan orvosolhatom a problémám?
Válaszokat előre is köszi
csoki

(#3640) johniee válasza keke69 (#3638) üzenetére


johniee
senior tag

A múltkori problémád nem oldódott meg? :Y Vettél egy másik írót és ez sem megy :F Akkor ott valami gubanc lehet. Lehet, hogy az alaplap :U Fel sem ismeri a gép a BIOSban?

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#3641) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

A dvd írómmal az a gond, hogy furcsa zajokat ad ki lemezek olvasása közben a fejhallgató (máásal még nem ptóbáltam, most vettem észre). Ha le van halkítva, akkor is hallatszik. Másolás közben is. Ha nincs olvasás a lemezről éppen, akkor nincs zaj se.
A felírt film nem hibás, mert ha visszamálom a gépre akkor tiszta a hang. Kipróbáltam több dvd-vel is.

(#3642) Core2duo6600 válasza keke69 (#3638) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Valami leterheli a gépedet, Ha minden driver és minden rendben van, akkor lehet hogy laphiba
Nekem pl az egyik hálózati kártyám csinálja ezt ha lanon másolok, mivel 2 integrált van benne nem gond.
Nézd meg hogy a bios miként és hogyan ismeri fel a drive ot.
Ellenörizd a jumpereket is ha nem sata-s

(#3641) Kvardlipot

Ez a legtöbb drive nál sajna így van.
Ujabban nincs is rajtuk fejhalgató csati. Az audio cd ket is digitálisan olvassa, így már csak a hangkártya körül kerülhet rá valami zaj , és általában kerül is.
A VGA és a optikai egység zavarhatja, utobbi csak akkor ha dolgozik.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3643) Steve1979


Steve1979
csendes tag

sziasztok,

abban kérném a segítségeteket, hogy van egy LG combo-m, cd-t tökéletesen olvas és ír, de dvd lemez esetében vagy el sem indul, vagy kb 1 perc tökéletes lejátszás után (!) elkezd folyamatosan beszaggatni, majd vagy megáll, vagy leállítod (mert ugye megunod).

többféle lemezzel próbáltam, nincs eltérés.

mit lehet vele csinálni?

a pontos típus GCC-4521B
2004 szeptemberi gyártású

:R

COMMODORE gépeket veszek ! C128 és AMIGA előnyben !

(#3644) Panthera válasza Core2duo6600 (#3642) üzenetére


Panthera
őstag

Rájöttem mi a gond. Az "CD audio" hangsávot le kell halkítani a hangerőszabályzóban. :D
Azt még megpróbálom, hogy ha nincs összekötve a hangkártya és cd meghajtó akkor mi a helyzet. Régebben úgy emlékszem csak arra kellett az a kábel, hogy az audio lemezek hangját fogadni tudja a hangkártya. Lehet hogy ez hülyeség, de nekem még a PII időszakból ez a tapasztalatom.

(#3645) Core2duo6600 válasza Steve1979 (#3643) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az én drive om is így halt meg GSA 4167 es volt talán.
Kb 3 év után.

(#3644) Kvardlipot
Xp nek már nincs szüksége arra a kábelra.
Talán a mostani drive okon már nincs is csatlakozó,

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3646) Panthera válasza Core2duo6600 (#3645) üzenetére


Panthera
őstag

Az a kábel volt a hibás! Szinte teljesen megszűnt! :DD Max hangerőn hallatszik egy picit, ha ki/bekapcsolom azt a hangsávot, de már nagyon vájtfülünek kell lennie annak aki ezt meghallja. Legalább ezt is tudjuk.
Az asztali dvd lejátszómra is ki kellene találni valamit, mert annál mindig csinálja. Mintha a motorzaj szűródne át.

(#3647) Core2duo6600 válasza Panthera (#3646) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Valószínű ezért számüzték eme kábel használatát.

Az asztali esetében, sajna néha előfordul, nincs megfelelően árnyékolva a készülék, nem tudsz vele mit csinálni. . .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3648) Gorcsev


Gorcsev
tag

Mivel már több hete szenvedek a dvd írómmal és nem találok megoldást rá, gondoltam közreadom, hátha van valakinek valami ötlete. A probléma a következő lenne: Egy Asus P5K alaplapom van, a proci nincs húzva - ha ez egyáltalán számít -, és egy satás Pio 212-vel való íráskor jelentkezett a hiba. Az írás még hiba nélkül lefut, de mivel be szoktam kapcsolni az adatellenőrzést a lemez végénél rengeteg hibát jelzett. A lemezt kipróbáltam és tényleg hibás lett. Azóta sorra rontja a lemezeket. Nero-t használok, de azóta kipróbáltam Alcolol 120%-al, illetve a dvdcecrypter is megírni, de a hiba nem szűnt meg. Volt itthon egy másik írom is, ami Ide-s, azzal is kipróbáltam és szintén elrontja a lemezeket. Kipróbáltam Verba -os és +os lemezekkel is, újraírhatóval is, de semmi változás. Azóta újratelepítettem az XP-met, raktam fel Vistát is, mindkettő alatt csinálja. Időközben kaptam egy másik satás írót, azzal sem változott a helyzet.

Előre is köszönöm bárki ötletét.

(#3649) fradi81 válasza Gorcsev (#3648) üzenetére


fradi81
veterán

hello

Első körben kipróbálnám a lemezeket más gépekben, hogy azok olvassák-e.

moto g72, Ninebot d28e

(#3650) Winston S.


Winston S.
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémám lenne: a DVD íróm az utóbbi időben eléggé lelassult, egy DVD megírása 15-20 percig simán eltart, de az is előfordult, hogy több mint 50 percig írt egy DVD-t!

Emellett sajnos néha rosszul írja meg a DVD-t, ami filmeknél úgy jelentkezik, hogy a kép néhol kimerevedik pár mp-re, hang elmegy, majd múlva folytatódik a film, persze nem ugyanott, ahol kimerevedett, hanem pár mp-vel később.

Szerintetek mi lehet a hiba? Tönkrement az íróm, vehetek újat? (Kb. 3,5 éves és átlag felhasználóként használtam, nem írtam vele ipari mennyiségű DVD-t.)

Előre is köszi:
WS

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.