Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3651) fradi81 válasza Winston S. (#3650) üzenetére


fradi81
veterán

Szia

Nézd meg az eszközkezelőben hogy az ide atapi vezérlőknél Ultra DMA módban van-e.

moto g72, Ninebot d28e

(#3652) Core2duo6600 válasza Gorcsev (#3648) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Első kőrben tesztelném a ramokat, az mind a számítógép legfontosabb része hibátlan kell, hogy legyen
Egy friss telepítéssel is megnézném, és kipróbálnám azt is, hogy az RW lemezek esetén is jelentkezik a hiba.
Valamint másik íróprogival is
Pl a Complex Evolution-t
És rendes telepítőt használj, ami nem kokányolt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3653) Gorcsev


Gorcsev
tag

Köszönöm a válaszokat.

Fradi81: Kipróbáltam ma egy másik gépben is a megírt lemezeket, de az is hibásnak találta.

Core2duo6600: Elfelejtettem leírni, hogy a memóriákat teszteltem memtesttel, akkor nem mutatott hibát, de még egyszer neki fogok látni egy alaposabb tesztelésnek is. Kipróbálom az íróprogramot is, ezt eddig nem ismertem. A telepítő elvileg nem buherált, de visszatettem a korábban használtat is, amivel ilyen problémám nem volt, de az sem segített.

Köszi mindkettőtöknek még1x

(#3654) Migee


Migee
tag

Üdv.Van egy Pioneer 216L 1.09 firmware SATA dvd íróm.Olyan problémám van,hogy régebben Omega,mostanság Benq lemezre írok,és a filmek,amiket kiírtam,ugrál,kockásodik mindkét lemeztípussal.
Van még egy Samsung DVD -m is ,182M ATA.
A Samsung író mindkét lemezt megírta úgymond hiba nélkül.
Az asztali lejátszó,amiben teszteltem egy profi Pioneer lejátszó, DV868AVi.

Mi lehet a hiba oka?Esetleg ennyire érzékeny a Pio író a lemez minőségére?

Esetleg a Sata csatoló okozhat hibát?
Intel chipsetes alaplapom van.

(#3655) IRON STORM válasza Migee (#3654) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem valószínű hogy a Sata csatoló okozza a problémát. Lehet érzékeny az asztali készülék a lemez minőségére. Az adott Omega ill Benq lemezt elképzelhető hogy a Samsung jobban írja meg. Nem képviselnek túl jó minőséget.
Azért kipróbálnám Verbatim lemezzel is, ahhoz mit szól a lejátszód.
Egyébként nekem is van 216 os íróm de kizárólag Verbatim lemezre írok. Az asztalim pedig egy Pioneer 686A. Nem tapasztaltam még problémát.

Csak a TDi!

(#3656) Migee


Migee
tag

És pluszos vagy minuszos Verbatimot érdemes? milyen sebességnél a legjobb az írásminőség?
Mellesleg melyik a jobb író? Samsung 182 M vagy Pio 216?

[ Szerkesztve ]

(#3657) Core2duo6600 válasza Migee (#3656) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hogy melyik a legjobb ez relative egyik lemezre ez másikra az.

Milyen sebességgel jó kérdés
Én ami fotnos, azt 4 x esen szoktam írni, de volt, hogy nem figyeltem oda és 16 x esen ment rá a cucc, semmi gond nem volt.
Én ha van mind a 2 akkor az adatot amit a gépben olvasok, azt + osra
A DVD Video filmet meg - osra.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3658) kali válasza Migee (#3656) üzenetére


kali
legenda

a dvr-216(d) kifejezetten jobb író, mint az említett samsung!
az optimális írási sebességet így vaktában nehéz belőni, függ az íráshoz használt írótól (illetve az azon lévő firmware verziójától), valamint a használt írható dvd lemez típusától (médiakódjától) - ezen két tényező, illetve párosításuk határozza meg, hogy milyen sebesség mellett születik jobb minőségű eredmény! az manapság a 16x illetve attól gyorsabb írási sebességet tudó optikai meghajtók esetében már nem igaz, hogy 4x sebesség mellett jobb lesz a megírt lemez minősége, mert mostanság a gyorsabb sebességű íráshoz optimalizálják az értékeket, és általában 8x - 12x sebesség mellett születnek jobb eredmények - sőt néha akár ettől gyorsabb tempónál is!
ezt az írást olvasd el; Mi a különbség a DVD+R és a DVD-R között?

[ Szerkesztve ]

(#3659) IRON STORM válasza Migee (#3656) üzenetére


IRON STORM
őstag

mindegy hogy -R vagy +R lemezt veszel Verbatimból.
A Pio valóban jobb író mint a Samsung 182 ,de nincs kizárva hogy az általad próbált lemezeket jobban írta meg. Előfordulhat.

Csak a TDi!

(#3660) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!
Tudna valaki ötletet adni, hogy miért fordul elő esetenként, hogy a Plextor 740A és a 750A tipusú író nem hajlandó kinyitni a tálcát sehogy sem. A tálca nyitó gombra nem reagál, és Total Commanderből sem lehet kinyittatni vele a Kidobás opcióval a tálcát, mert bafyga Commander és vele együtt a gép.
Gép induláskor felvillan szépen a LED az írókon és a Bios is, a Windows is látja elméletileg.
A két író két különböző gépben van. Secondary csatorna Mastereként, Slave nincs mellettük egyik gépben sem.
A fémpálcikával ki tudom nyitni és müködik is tökéeltesen, de időnként pár havonta meghülyül és megint nem adja ki a tálcát.

Ötlet? :) :F
Köszi

(#3661) Alex91


Alex91
félisten

Csapnivalo xar mind...

Most vettem egy LG GH22LS20 irot, amivel le szerettem volna cserelni a kulso iromat (pontosabban a benne levo irot). Mivel LG gyari a kulsom, csak LG-vel kompatibilis...

Be is szereltem szepen. Eloszor RW lemezekkel probalgattam. Mivel a regi meghajto ezeket eleg rosszul kezelte mar. Ugyan letorolni letorolte oket, de utana nem lehetett rajuk irni... (Mondjuk valoszinuleg meghaltak a lemezek, csak remenykedtem, hatha ez kepes lesz megirni oket.)
Aztan irni szerettem volna egy Verbatim DVD-R-re, na 3-at rontott, aztan egy Fujitsu jott, azt is elszurta... Most visszament a regi, az legalabb a Verbat jol megirja! (DL-es lemezeket nem, es kicsit mar a lemezfelismerese se az igazi, sajnos.)
Na, megy holnap vissza, csereljek ki! De van egy erzesem, hogy ezek mar ilyen ipari hulladekok mind. (Gondoltam, ezzel kihuzom meg kb. 2 evig, aztan hatha lemegy a BR irok ara. De ugy latszik nem jott be :(.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3662) Core2duo6600 válasza Alex91 (#3661) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lehet, hogy egyszerűen peches voltál
Vagy a külső egység a hunyó

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3663) Alex91 válasza Core2duo6600 (#3662) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, ez most lehet, hogy valoban egy kimondottan rossz peldany, de mindegyik xar. Nem irnak meg mindent, nem olvasnak meg mindent stb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3664) Core2duo6600 válasza Alex91 (#3663) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem eddig 2 lg m volt
egy korábbi példány még sulinetes időkből : gsa 4067 b talán

Meg egy H20L előbbi 3 évig ment ma is megy de csak a CD R része
h20L ma is müxik, az jóval jobb minőségben dolgozott mint a korábbi.
Mindettől persze lehet, hogy nem a legjobbak, de én úgy tapasztaltam, hogy nagyjából mindegy milyet veszek, mert 1-2-3 év alatt úgy is beszarik, arra rájöttem, hogy drágát nem érdemes venni, a Plextor cd RW után, olyan szar optikai eszközöm még nem volt.
Ahogyan jöttek ki az ujabb FW ék egyre rosszabb volt.

(#3620) konas

Elszállt valami az ekektronikában a régi lg m produkálta pontosan ugyanezt, az nem is olvasta , a DVD ket, semmiet sem, se + se - se RW se RAM

Leselejteztem azóta egy benti gépben cd olvasóként megy még a mai napig is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3665) Tes Parker


Tes Parker
csendes tag

Cső Srácok! Egy olyan problémám lenne,hogy kb. 4 hónapja vettem egy új gépet,de az írót (LG H22L) áttettem a régiből az újba. Nos ezzel nem is lenne gond,de azzal viszont már van,hogy az eredeti GT Legends dvd-t nem olvassa be,de még a PC G..u-s újsághoz mellékelteket sem pedig nem karcos egyik sem és a régi gépben gond nélkül vitte. Viszont az írott cd/dvd-ket simán olvassa és az eredeti GTR cd-t is beolvassa. Ez,hogy lehet? Mit lehet tenni? Ja és még egy kérdés,az író fiókján van mindenféle felirat,van rajta egy olyan,hogy nagy betűvel RW és alatt pici betűkkel,hogy DVD +R DL. Ez nem a többrétegű dvd-re utal? Előre is nagyon köszi a választ.

Cooler Master Centurion, Gigabyte EP35 DS3, Gigabyte NVIDIA GeForce 9600 GT 512 MB, Intel Core2 Duo E7300 2.66 GHz, CSX 2048 MB DDR2 1066Mhz, Corsair VX450, WD 500 GB, Logitceh Driving Force Pro

(#3666) Core2duo6600 válasza Tes Parker (#3665) üzenetére


Core2duo6600
veterán

De igen a többrétegű DVD ét jelenti, ponotsabban a 2 rétegűt

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3667) vbbb


vbbb
őstag

Hi!

A melós gépem picit 'megcicult'. Ha lemezt akarok írni bármilyen programmal elrontja vagy 4X sebesség helyett 1,4X-en írja miközben a CPU-t lefoglalja maximálisan.
Hardver hibát kizártam egy live CD segítségével, már minden utóbbi időben feltelepített programot levettem, takarítottam és a drivereket is frissítettem. Az írót is átraktam másik kábelre, jumpereltem is ide-oda...még tápegységet is cseréltem. Valószínűleg egy Windows reinstall-frissítés segítene, de ha lehetne elkerülném ezt.

Más:
Tud valaki olyan korrekt ingyenes DVD író progit ahol lehet választani UDF (1.02-2.60) módot írás előtt? (ImgBurn-ön kívül.)

köszi

(#3668) kali válasza vbbb (#3667) üzenetére


kali
legenda

esetleg ledobta a rendszer pio módba az optikai meghajtót! az eszközkezelőben az ide ata/atapi ágat kibontva, keresd meg azt a csatornát ahol az író van, és ellenőrizd le, hogy milyen a jelenlegi átviteli mód! ha (ultra) dma helyett pio módra áll át az író, akkor szokott az említett módon belassulni az írás, és ekkor szokott előfordulni az említett nagy procihasználat!

(#3669) vbbb válasza kali (#3668) üzenetére


vbbb
őstag

Hi!

50 pont! :)
Már régen is hallottam erről, de sajna elfelejtettem. Kösz az memória frissítést.

DMA mód volt beállítva, mégis PIO volt támogatva, leszedtem eszközkezelőből majd felrakta magát immáron normálisan.

(#3670) hosszum


hosszum
csendes tag

Hali!
Segítséget szeretnék kérni. Elromlott a laptopomon a dvd meghajtóm. Csere most nem jöhet szóba. Közben újra kellene húznom az XP-t. Hogyan lehet usb-n keresztűl kártyáról, vagy pendrájról bútolni az XP-t?

(#3671) kali válasza hosszum (#3670) üzenetére


kali
legenda

windows_xp_telepitese_usb-rol

vbbb; :C ;)

[ Szerkesztve ]

(#3672) d0d3$z


d0d3$z
csendes tag

Hi all!
Olyan problémám lenne,hogy csak 4x-sen tudok írni az lg gsa-h22n típusú dvd írómmal....
valaki meg tudná mondani hogy ez vaj mitől lehet ill. hogyan orvosolhatom a problémám?
Válaszokat előre is köszi
csoki

(#3673) gagyi74


gagyi74
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Fujitsu Siemens Esprimo Mobile laptopom, amit a Vista Home-val adtak. Gyalulnom kellett a gépet és XP-t raktam rá. Azóta a DVD íróm nem olvassa be a Dual Layer lemezeket, pedig ezzel az íróval írtam még Vista alatt, és akkor még olvasta is őket. Most a legjobb esetben beolvassa, ami akár 20-30 másodperc, de lehet hogy több percig is eltart. Vagy egyáltalán be se olvassa. Az író típusa: TSSTcorp CDDVDW TS-L632H.
Ha valaki tud abban segíteni, hogy mit tegyek azt nagyon szépen megköszönném.

(#3674) vbbb válasza d0d3$z (#3672) üzenetére


vbbb
őstag

Milyen lemezre akarsz írni és mivel?

(#3675) vbbb válasza gagyi74 (#3673) üzenetére


vbbb
őstag

Ez érdekesnek hangzik, firmware frissítés esetleg az optikának? FuSi honlapjáról le tudod tölteni a notebookodnak megfelelő típushoz.

[ Szerkesztve ]

(#3676) d0d3$z válasza vbbb (#3674) üzenetére


d0d3$z
csendes tag

Maxell dvd-r 16x erre írnék Nero 8.3.2.1 es verzióval.

(#3677) vbbb válasza d0d3$z (#3676) üzenetére


vbbb
őstag

Másik író programmal nézted? Esetleg egyéb márkájú lemezzel? Alkohol vagy emuláló szoftver van a gépeden? (Ezeket le kéne szedni.)
De mindenek előtt az 1.hsz-t nézd meg...

(#3678) vbbb válasza d0d3$z (#3676) üzenetére


vbbb
őstag

Te is frissíthetnél egy firmware-t (Támogatás/Szoftver) az optikádon, lehet új a médiakódja a lemeznek és nem ismeri még az íród.

[ Szerkesztve ]

(#3679) Core2duo6600 válasza d0d3$z (#3672) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A h 20 as nekem, pl a emtec dvd ket amik 16 x esnek votl írva csak 4x es tempoban nem rontotta el.
fw kellene frissitenia drive on

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3680) gagyi74 válasza vbbb (#3675) üzenetére


gagyi74
csendes tag

Köszi, megtaláltam a FUJI honlapján a V5555-ös típust, csak nem tom melyiket kell letölteni és telepíteni.

-Flash - BIOS
-audio
-GPRS/UMTS
-stb.

és ezeken belül, hogy melyik lenne jó vajon?

(#3681) kali válasza gagyi74 (#3680) üzenetére


kali
legenda

onnan egyiket sem, mivel ott az optikai meghajtóhoz nincs firmware frissítés!
nem a notebook, hanem az accessories -> drivers kategóriában lenne - ha lenne...
sajnos a notebook optikai meghajtók terén nincs túlzott frissítési kínálat - néhány típustól eltekintve.
milyen optikai meghajtó van a notidban?

[ Szerkesztve ]

(#3682) vbbb válasza gagyi74 (#3680) üzenetére


vbbb
őstag

Igen, sajnos a tiedhez nincs firmware...:(
(Az én Thinkpad-em supportjába szerencsére szoktak kiadni/adtak ki.)

(#3683) gagyi74 válasza kali (#3681) üzenetére


gagyi74
csendes tag

TSSTcorp CDDVDW TS-L632H

(#3684) gagyi74 válasza vbbb (#3682) üzenetére


gagyi74
csendes tag

Köszi

(#3685) kali válasza gagyi74 (#3683) üzenetére


kali
legenda

ja, közben visszaolvastam, és látom, hogy már leírtad!
azt nézd már meg, hogy melyik szériás firmware van az íródon - mert notebook optikai meghajtóknál ez a noti gyártójától függően is eltérhet!
például a nero infotool kiírja neked a meghajtó fülön.

(#3686) kaldvi


kaldvi
csendes tag

Win újratelepítés után se tudok sima dvd-t írni csak rw-t, a simára azt írja pma frissítéshiba, dao lezárás nem hajtható végre.

(#3687) Core2duo6600 válasza kaldvi (#3686) üzenetére


Core2duo6600
veterán

akkor a drive lesz rossz

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3688) d0d3$z válasza vbbb (#3678) üzenetére


d0d3$z
csendes tag

Hi!
Végigzongoráztam e dolgokon de semi reakció :( fw frissítés masik író progi és lemez eredménytelen!
Az a helyzet,hogy 4x-es sebeeséget ír ki mindenhol, hogy csak ezt tudom használni,illetve
"Maximális írási sebesség: 4x " ilyen szöveg van mindenhol...ha legalább legördülne egy lista akárhol hogy1,2,4 akkor beletörődnék,de csak ezt az 1 sebességet engedi...
Nem tudjátok nincs valahol olyan opció ahol korlátozni lehet az író tulajdonságait? (nero,eszközkezelő, magán a dvd-n :F ,vagy akárhol)

köszi

(#3689) Szabison


Szabison
csendes tag

Sziasztok!
kb fél éve vettem egy komplett új gépet, aba 2 DVD-RW-t és a 2 író közül az egyik egy Pio DVR 216D. szépen működött is, gyönyörűen írta/olvasta a lemezeket, eccer csak múlt héten gép indítás után beraktam egy lemezt és nem csinált semmit. néztem az eszközkezelőben, vhogy le lett tiltva, vmi 22-es kód és a windows nem tudja feloldani a tiltást. közbe meg azt írja alul h "használatban van (engedélyezve)" tehát elvileg működnie kell(ene). a másik drive-om egy NEC 7203S az most is hibátlanul működik. ja mégegy dolog, az alaplapomon megnéztem az Express gate-et, hátha ott működik és ott működik is. volt már vkinek hasonló gondja ilyen drive-al? vagy lehet ez nem is drive hiba...????

(#3690) gagyi74 válasza kali (#3685) üzenetére


gagyi74
csendes tag

fs03-at ír

(#3691) xmotion


xmotion
csendes tag

Sziasztok! Pio DVR-110-em van 1.22-es firmware-rel.
Nero 6,7,8-ban, SP2 és SP3 alatt is a következő a problémám:
ha audio cd-t írok neroval, 5%-ig jut el az írás, amikor elkezdené használni az íro pufferét, megáll az írás. Imgburn rendesen kiír minden képfilet, sőt, másik íróval tudok audiot is írni, a nero viszont valami miatt az utóbbi időben ezt csinálja...
Valakinek 5let esetleg? Köszönöm

(#3692) kali válasza gagyi74 (#3690) üzenetére


kali
legenda

ebben a szériában sajnos nem találtam újabb verziót...

(#3693) vbbb válasza d0d3$z (#3688) üzenetére


vbbb
őstag

Kíváncsi lennék, egy másik íróval mit produkálna a géped. Ki lehetne zárni a hardveres hibát. Nem tudsz kölcsön kérni egyet?

(#3694) gagyi74 válasza kali (#3692) üzenetére


gagyi74
csendes tag

Köszi

(#3695) Pepe87


Pepe87
tag

Hi all!

Volna egy kis problemam a DVD iroval amibol 1 db van a gepben egy LG eddig ket ikon volt egy cd es egy DVD olvaso 1 helyett van a gepben tudom hogy ez se normalis de most eltunt a DVD-s ikon es mar nem olvas be DVD-t a gep. Mi lehet a problema?

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#3696) vbbb válasza Pepe87 (#3695) üzenetére


vbbb
őstag

Huhh...lehet a szövegértésemmel van valami baj, de leírnád még egyszer mi a gond? :U

(#3697) nbl2 válasza Pepe87 (#3695) üzenetére


nbl2
senior tag

Ezt érdekesen fogalmaztad meg, nem csoda, hogy nem értik. Milyen ikonról beszélsz? Ahoz, hogy beolvassa a DVD-t nem kell semmilyen ikon. :P

Never give up!

(#3698) romero28


romero28
senior tag

van egy érdekes problémám . van egy sata-s dvd íróm , ami csak a dvd-ket hajlandó felismerni . azokat olvassa és írja is hiba nélkül . viszont , ha beteszek egy cd-t akkor nem igazán érzékeli , hogy lenne benne lemez , nem tudja olvasni sem pedig írni . már próbáltam több fajta cd-t is . firmware-t is frissítettem a legújabbra , de semmi változás . valakinek valami tippje, hogy ez mi lehet :F :F

(#3699) nbl2 válasza romero28 (#3698) üzenetére


nbl2
senior tag

Ez érdekes, mert ilyneről még nem hallottam. Én a fejre tippelnék, hogy nem tud megfelelően pozicionálni a cd-re, vagy a hullámhosszal van a baj.

Never give up!

(#3700) vbbb válasza nbl2 (#3699) üzenetére


vbbb
őstag

Van egy Plextor PX-708A bent a cégnél ami csak a DVD-ket kezeli. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.