Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3801) Alex91 válasza Alex123 (#3800) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3802) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Újonnan egyre több filmnél produkál a DVD-RW olvasási hibát. Okozhatja ezt a meghajtó túlmelegedése?? Maga a ROM "szabadon" van egy szekrényen, alatta egy pár zoknival a rezgések végett. A tetején mégegy pát zokni, azokon pedig két vinyó elektronikával felfele.

A másik, hogy csomó filnél, amit én írok ki az utolsó 20-perc nézhetetlen. Kb 30 perccel a vége elött elkezd kicsit akadozni., azán ez odáig fajul, hogy akár a gép, akár az asztali kiköpi a lemezt a film vége elött. Ezek a filmek még a low-speed írás és adatellenőrzéses korszakom elötti időkböl való.

Köszönet.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3803) Alex123 válasza Alex91 (#3801) üzenetére


Alex123
senior tag

Szia!

Néztem a nero-t a sima és az express nézetben is a lemezinfónál de csak kidob, frissít és ok gombok voltak...

Lehetne pontosabban?

Köszönöm.

(#3804) vbbb válasza Répapüré (#3793) üzenetére


vbbb
őstag

(#3805) Répapüré válasza vbbb (#3804) üzenetére


Répapüré
tag

Köszi szépen.
Egyszerűbb mint gondoltam.
Közben az összes torrentet átirányítottam a másik meghatóra,de jó ha todm, hogy is lehet ...
Köszi.
Abban tudnál segíteni, hogy tudom megnézni az eszközkezelőben PIO módban van e az íróm?
Ha abban van az ugye baj?
Korábban valaki már írta és akkor meg is néztem, de már nem tudom.
Köszi.
Szia.

(#3806) Alex91 válasza Alex123 (#3803) üzenetére


Alex91
félisten

InfraRecorder Portable. Magyarul is tud, van benne lemez lezaras is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3807) karell20


karell20
csendes tag

Hali mindenkinek, egy kis segítséget kérnék, vettem egy újságot, hozzá volt egy DVD lemez, meg akartam nézni, de nem tudta beolvasni és le is fagy tőle a gép, utána olvasgattam az újságot és látom, hogy a lemez tartalma UDF, Van olyan filmem ami ebben van írva azt olvassa, de ezt nem, az íróm típusa: HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H20L
Remélem tudtok segíteni! :R :R :R

AMD 7750 BE, MSI K9A2VM-F V2, Kingmax 2x1GB 1066Mhz Dual, Gigabyte 9600GT HP

(#3808) vbbb válasza Répapüré (#3805) üzenetére


vbbb
őstag

Vezérlőpult/Rendszer/Hardver/Eszközkezelő/IDE ATA/ATAPI vezérlő/

Elsődleges IDE csatorna/Tulajdonságok/Speciális beállítások/Átvitel módja

Másodlagos IDE csatorna/Tulajdonságok/Speciális beállítások/Átvitel módja

Jelenlegi átviteli mód:
(Itt látod mit használ jelenleg.)

(#3809) vbbb válasza karell20 (#3807) üzenetére


vbbb
őstag

Milyen UDF-ben van írva?

(#3810) karell20


karell20
csendes tag

Nem tudom, hogy milyenben, csak annyi van az újságban, hogy UDF, amúgy a februári GameStarban levő DVD-ről van szó.

AMD 7750 BE, MSI K9A2VM-F V2, Kingmax 2x1GB 1066Mhz Dual, Gigabyte 9600GT HP

(#3811) karell20


karell20
csendes tag

Jelenlegi átviteli mód: ULTRA DMA 2 - Ultra33

AMD 7750 BE, MSI K9A2VM-F V2, Kingmax 2x1GB 1066Mhz Dual, Gigabyte 9600GT HP

(#3812) Répapüré válasza vbbb (#3808) üzenetére


Répapüré
tag

Köszi, megnéztem.
Nincs PIO módban.Köszi.

(#3813) vbbb válasza karell20 (#3810) üzenetére


vbbb
őstag

Máshol nem tudod megnézni a lemezt? Lehet akár hibás az is.

(#3814) karell20


karell20
csendes tag

Nero InfoTool látja, hogy mekkora a lemez és hogy milyen formátumú, de csak ennyi, folyamatosan próbálja olvasni de nem jön össze neki. Van akinek megvan a februári GameStar és hasonló a problémája?

AMD 7750 BE, MSI K9A2VM-F V2, Kingmax 2x1GB 1066Mhz Dual, Gigabyte 9600GT HP

(#3815) vitaro válasza vbbb (#3785) üzenetére


vitaro
senior tag

Még nem. De abból milyen következtetést lehetne levonni? Ha olvassa, akkor egyéni problémám van, ha nem akkor meg típushiba, nem?

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#3816) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Világéletemben IDE DVD íróm volt na és most váltottam SATA-ra. Ennek ugy a hátulján ott a SATA csatlakozó, de a régin volt olyan hely is ahonnan az áramot kapta a tápról. Ide nem kell ilyen?

(#3817) IRON STORM válasza Baga1983 (#3816) üzenetére


IRON STORM
őstag

SATA írókon általában nem a régi molex tápcsati van már, hanem sata tápcsati. Egyértelműen nem kell a régi molex hanem az új sata.

Csak a TDi!

(#3818) Baga1983 válasza IRON STORM (#3817) üzenetére


Baga1983
senior tag

Akkor a tápon kéne lennie ilyennek, vagy kell szerválnom valami molex-sata átalakítót?

[ Szerkesztve ]

(#3819) vbbb válasza Baga1983 (#3818) üzenetére


vbbb
őstag

[ Szerkesztve ]

(#3820) vbbb válasza vitaro (#3815) üzenetére


vbbb
őstag

Az nem elég? :)

(#3821) Baga1983 válasza vbbb (#3819) üzenetére


Baga1983
senior tag

Szóval akkor venni kell.

(#3822) Leveee


Leveee
tag

Sziasztok,

Bedobtam már a kérdést a notis topicba is, de lehet hogy itt előbb eredményre jutok

Dell Noti/Tsscorp dvd író és a double layer lemeznél, amit elvileg tud írni, a második oldalra váltáskor meghal. Találkozott valaki hasonlóval, akár más típusnál is, mi lehet az oka?
Két éves a cucc, nem volt agyon hajtva!

Köszi a segítséget!

Üdv,

Leveee

http:\\leveesoft.freeweb.hu

(#3823) AMD Power


AMD Power
titán

Az mitől lehet ,hogy egy sima DVD nem ír meg az íróm de egy RW már megír? :F

(#3824) Alex91 válasza AMD Power (#3823) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam is ez volt. Az RW-t megirja (olvasni vissza mar nem biztos), az R-t meg rontotta. A gaz, hogy a regi, mara mar bizonytalan irom helyett vett uj csinalta...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3825) Répapüré válasza Alex91 (#3824) üzenetére


Répapüré
tag

Ugyan az a problémám ,mint neked és az előtted kérdezőnek.
A gáz az, hogy szervizben sem tudták.
Talán az új írók nem kompatibilisek a régi memóriával, vagy alaplappal...
Látom, más is küzd ezzel a problémával.

(#3826) Alex91 válasza Répapüré (#3825) üzenetére


Alex91
félisten

Nem hiszem, egyszeruen gagyik. Kivancsi lennek egy olyan tesztre, ahol a DVD-irokat ugy tesztelnek, hogy egy tipusbol 5-10 db-ot vegigneznenek. Kivancsi lennek a szorasra! Szerintem erdekes dolgok derulnenek ki :).

(PC-n, Mac-kel kulso hazban is ugyanaz az effekt. Es meg a lemezekre se lehet nagyon fogni. Egyszeruen bizonytalan a drive. Es a boltban is csak vakarjaka fejuket, hogy mivel kuldjek vissza a nagykerbe, mert kvazi rapszodikus az iro.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3827) Répapüré


Répapüré
tag

Sajnos elvittem szervizbe a gépem,ahol rátették a nero 7-et amit nem tudok leszedni.
A 6-os verziót szoktam meg azt szeretném használni.
Ha törölni akarom kiírja, hogy sérült a héjkezelő adatbázis, nem tudja eltávolítani.
Mit tegyek?

(#3828) vbbb válasza Répapüré (#3827) üzenetére


vbbb
őstag

(#3829) Metalwarrior


Metalwarrior
tag

Hali!
Van valami megoldás, hogy Memorex DVD+R DL (Ritek S04 revision :66 ) lemezt ki tudjak írni LG gsa-4166B íróval? Nero-ban rétegváltáskor mindig hiba van, Ashampoo Burning Studio el se kezdi.

(#3830) kali válasza Metalwarrior (#3829) üzenetére


kali
legenda

a ritek médiakódos kétrétegű lemezek megírása, sajnos a legtöbb írónak nehézséget okoz...
próbáld még ki esetleg az imgburn alkalmazás segíségével!
firmware az utolsó van az íródon?

[ Szerkesztve ]

(#3831) Metalwarrior válasza kali (#3830) üzenetére


Metalwarrior
tag

1.02 volt a legfrissebb amit találtam, verbatimmal van tapasztalat, az jó lenne neki? Vagy esetleg egy új író vétele PIONEER DVR-216D-ben gondolkozok.

(#3832) kali válasza Metalwarrior (#3831) üzenetére


kali
legenda

tény, hogy elég régi típusú íród van, és az utolsó firmware mellett is problémát jelent(het) neki az újabb szériás dvd lemezek felismerése és megírása - ez hatványozottan igaz a kétrétegű lemezekre!
a dvr-216d jó író, ha olyan környezetben van használva, ahol képes megfelelően működni a sata csatolású meghajtó - itt főként az alaplapra gondolok...

(#3833) kali válasza Metalwarrior (#3831) üzenetére


kali
legenda

ja, és kétrétegű lemez esetében főként a verbatim és a ricoh dvd+r dl az ajánlott!

(#3834) Metalwarrior válasza kali (#3832) üzenetére


Metalwarrior
tag

Gigabyte p35-ds3 gondolom megfelel neki.

(#3835) Répapüré válasza vbbb (#3828) üzenetére


Répapüré
tag

Köszi szépen.
Még nem volt restart, de úgy látom sikerült.
Köszi még egyszer.

(#3836) varsza


varsza
tag

Sziasztok, az a problémám, hogy az ACER laptopban lévő DVD író tálcáját nem tudom kinyitni se a gombbal, sem pedig szoftveresen (pl. total com eject), csakis kizárólag az emergency pici résen keresztül, ha bedugok egy tűt, akkor kiugrasztja. EZ a mechanikus nyitása van elvileg minden laptop optikának.
Szerintetek kuka, vagy meg lehet csinálni? Mi lehet a gond, az író egyébként tökéletesen műxik, ír, olvas, semmi jele hibának. Egyébként alig volt használva márcsak ezért sem értem a dolgot. :(

(#3837) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv

tegnap vettem egy NEC AD-7203A írót. írtam is vele 2 dvd-t, amit ma itt bent a céges gép lite-on írójával teszteltem is. de sajnos még mindig nem vmi kósher az írás minősége. szerintem még mindig sok 1 kicsit a PI Failure a nero-s minőségtesztben.

az imgburn szokott olyat csinálni, hogy a vinyós buffer/puffer állandóan kiürül (középső sáv), és emiatt kicsit tovább tart az írás. mi lehet a gond? a benti céges gép nem csinál ilyet, igaz azon nincs nagyon sok cucc.

:F

[ Szerkesztve ]

(#3838) krystman


krystman
őstag

Cd nem olvas

(#3839) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Nincs problémám a DVD-írómmal (Pio 212D), de szeretnék érdeklődni, hogy van-e bevált lehetőség karcos CD-k/DVD-k olvashatósági esélyeinek növelésére (ezt jól megaszontam :DDD)?
Esetleg az olvasás sebességének visszavétele?
Ha igen, akkor mivel tudom megtenni? Egyéb módszer?

Ja, még egy: amikor szenved a DVD-író a CD-olvasással (mert pl. karcos), akkor miért válik ettől használhatatlanná a rendszer? (Másik alkalmazást már nem tudok szinte használni.) Ez csak akkor fordul elő, amikor gagyi CD-t olvasok be, nem hiszem, hogy PIO módban menne.

Előre is köszi! :R :R :R

Sk8erPeter

(#3840) vbbb válasza Sk8erPeter (#3839) üzenetére


vbbb
őstag

Fogkrém vagy karctalanító pasztával mikroszálas törlőkendővel körkörösen dörzsölve. Az apró karcok így elvileg eltüntethetők.

(#3841) Sk8erPeter válasza vbbb (#3840) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, hát ezt a megoldást is megfontolom. :R
De esetleg szoftveres úton nem lehet segíteni a dolgon?

Sk8erPeter

(#3842) kali válasza Sk8erPeter (#3841) üzenetére


kali
legenda

például a nero drivespeed alkalmazás segítségével próbáld meg lassítani az olvasás sebességét!

(#3843) Sk8erPeter válasza kali (#3842) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Rendben, köszönöm szépen, ezt mindenképp kipróbálom! :R :R

Sk8erPeter

(#3844) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#3843) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát egy-két fájlnál bevált, de az eredmény azért nem teljesen kielégítő, így kénytelen leszek kombinálni a két megoldást. :DDD
Ilyen karctalanító pasztát egyébként hol vagy milyen néven lehet kapni? Nem igazán láttam még.

Sk8erPeter

(#3845) buccsi


buccsi
tag

Sziasztok!

Nemrég írtam, hogy az íróm nem kezeli a Memorex duplarétegű lemezeket.
Akkor kaptam 1 tippet, hogy nézzem meg más márkával is a médiakód miatt.
Megvettem hát a Verbatimot és ezt sem olvassa, se nem írja.
Nagyon úgy néz ki, hogy az írómnak nagyon nem tetszenek a DL lemezek.
Hogyan érhetném el, hogy mégis megszeresse őket?

üdv: Buccsi

[ Szerkesztve ]

Ha megjön a munkakedvem, leülök egy sarokba és megvárom míg elmúlik.

(#3846) Sk8erPeter válasza buccsi (#3845) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

DAEMON Tools vagy Alcohol 120% vagy egyéb virtuális CD/DVD-meghajtó nincs fent?

Sk8erPeter

(#3847) buccsi válasza Sk8erPeter (#3846) üzenetére


buccsi
tag

De az Alcohol120%
Ezt használom íróként is

[ Szerkesztve ]

Ha megjön a munkakedvem, leülök egy sarokba és megvárom míg elmúlik.

(#3848) kali válasza buccsi (#3847) üzenetére


kali
legenda

:( nem kell az az alcohol! dl lemez írásához inkább az imgburn vagy nero 8 - 9 verzió ajánlott!

(#3849) Sk8erPeter válasza buccsi (#3847) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez a baj.
Olvasd el az első hozzászólást, ott olvashatók PPeter tanácsai, azon belül is jelenleg a 7. pont az érdekes:
"7. Mindenféle emulátor, CD/DVD-író, másoló, klónozó program, különös tekintettel a BlindWrite, Alcohol, CloneCD/DVD és hasonló programokra, szigorúan eltávolítandó, amíg nem jössz rá a hiba forrására! A hibakeresés idejére csak a Decrypter, ImgBurn maradjon, melljük a legújabb Nerot (ne az ultra, ne az enterprise, hanem a sima Premium demó változatát, ami le lehet tölteni a hivatalos oldalról) tedd fel, Daemon Tools is maradhat, de kikapcsolt védelmi emulációkkal (ha piros a tálcán az ikonja, az a jó!). Három-négy évvel ezelőtti CD/DVD-író programok telepítése erősen kerülendő, egyrészt nem fogják rendesen felismerni az új íródat, másrészt hanyattvághatják az XP-t!"

Távolítsd el, majd írd meg így a kétrétegűt.
Virtuális meghajtóként javaslom a "Virtual Clone Drive" nevű programot, ami jóval egyszerűbb, mint az Alcohol 120%, ráadásul ingyenes.
Írásra meg használj pl. Nero-t, de semmiképp ne Alcoholt.

Sk8erPeter

(#3850) Blackdeath válasza Blackdeath (#3837) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

erre valaki??? :O

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.