Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3201) Prego válasza Core2duo6600 (#3199) üzenetére


Prego
senior tag

hát kábelcsere nem segített, a giga vezérlőre is áttettem a vinyót az se, a RAID driver meg már nem megy fel így utólag .... :F

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3202) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Nagyon nagy segítségre lenne szükségem. Van egy NEC 3540A DVD-íróm és most vásároltam TDK DVD-R lemezt de nem tudok írni rá. Ez a legújabb világoskék kinézetű. Állítólag idén nyáron jelent meg ez a típus és az íróm lehet hogy nem támogatja már ezt az alapanyagot? Gondolom firmware frissítés kellene igaz? Namármost pontosan melyik kellene nekem? Ezt hogy kell csinálni hogy ne tegyem véletlen tönkre az íróm?

Várom a tanácsokat.

(#3203) kali válasza sulep (#3202) üzenetére


kali
legenda

nálad mit jelent az, hogy nem tudsz rá írni?
amúgy az utolsó gyári firmware; FW_ND-3540A_win104
frissítés; a meghajtóban lemez nem lehet! az író lehetőleg egyedül legyen az ide kábelen, master állásban (jumper is annak megfelelően!) alkalmazás futtat, majd gép újraindít, és kész!

(#3204) sulep válasza kali (#3203) üzenetére


sulep
senior tag

Elkezdené írni és kidobja hogy sikertelen és ennyi.
Nekem valaki aztmondta innét az elsőt kell leszednem ez igaz? Vagy a tiedével próbálkozzak?

Ezt ajánlották

(#3205) kali válasza sulep (#3204) üzenetére


kali
legenda

amit én linkeltem, az az utolsó gyári hivatalos firmware, amit pedig valaki(k) más(ok) ajánlott(ak), az módosított frissítés - de ettől függetlenül az utóbbi is megfelelő lehet!

(#3206) sulep válasza kali (#3205) üzenetére


sulep
senior tag

Tehát akkor csináljam azt hogy a másik CD-írót meg a floppy meghajtóról lehúzom a kábelt és csak a dvd-írón marad és úgy indítom el a gépet?

(#3207) kali válasza sulep (#3206) üzenetére


kali
legenda

csak azon ide kábel slave ága legyen üres, amelyik master végén a frissítendő író van!
a floppy és a többi kábelen lévő vinyó maradhat.

(#3208) sulep válasza kali (#3207) üzenetére


sulep
senior tag

Értem. És ha mondjuk most vennék egy DVD-írót akkor milyent ajánlanál amelyik tudja kezelni már ezeket a lemezeket is? Mert már egy ideje tervben van de akkro most lehet vennék egyet.

(#3209) sulep válasza sulep (#3208) üzenetére


sulep
senior tag

Asus P5GDC-Pro alaplapom van és egyedül a winyóm sata-s tehát gondolom akkro vehetnék sata írót is igaz?

(#3210) sulep


sulep
senior tag

Megbontottam egy másik csomagot azt meg írja pedig ugyan olyan a lemez. Most akkro mi van itt? Mert az előzőből vagy 5-6-ot is kipróbáltam de egyiket se írta.

(#3211) kali válasza sulep (#3210) üzenetére


kali
legenda

nézd meg, hogy a kölönböző csomagok esetén azonos-e a mid (médiakód), mert az írón lévő firmware az alapján azonosítja a lemezt.
de kifoghattál néhány hibás lemezt is - bár régebbi író/firmware és újabb kiadású tdk dvd párosításnál feltűnően sok az ilyen jellegű probléma...

(#3212) sulep válasza kali (#3211) üzenetére


sulep
senior tag

Nos vettem egy Samsung SH-S223-asat. Ezzel működnie kell igaz? Ez aránylag jó író? A munkahelyemen levő LG GH20NS10-es pl megírta azt a lemezt amit az enyém otthol nem írt meg. Ezért döntöttem úgy hogy veszek egyet.

(#3213) Core2duo6600 válasza sulep (#3212) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem a 203 as akármilyen van, eddig nincs panaszom rá, a tesztben amit olvastam róla, ajánlottnak, nagyszerűnek titulálták.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3214) GHouL^


GHouL^
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy Samsung dvd írom most a pontos típusát nem tudom. Egyik napról a másikra történt hogy nem tudok vele olvasni csak írni (végülis író :D:D), vagyis pontosabban ha beteszek egy lemezt amin mondjuk sorozat van akkor látom a tartalmát sőtt még a kisebb fájlokat srt, nfo-kat is áttudom másolni de pl. az avi-t már nem engedi olvasási hiba problémát ír. firmware már volt rajta frissítve elég régen.
Esetleg valakinek valami ötlet?
előre is köszi

üdv:ghoul

A teli söröskorsó sűrűn emelgetve jótékony hatású a bicepszre...

(#3215) Kicsirics77 válasza GHouL^ (#3214) üzenetére


Kicsirics77
veterán

aha ötlet az van
esetleg nézd meg másik íróban,hogy az olvassa-e a lemezt mert lehet a lemez sérült és az írónak semmi baja nincs

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3216) melinda75


melinda75
tag

hello most vettem egy LG GH22LP20-as dvd irot. tökéletesen irja a maxell dvd-dl-t de a verbatim sima dvd-t nem ismeri föl.(cd-nek látja)firmwere-t frissitettem. mi lehet a hiba.(2 lemezzel is probáltam)köszi elöre is.

melinda75

(#3217) Core2duo6600 válasza melinda75 (#3216) üzenetére


Core2duo6600
veterán

szerintem vidd vissza felimserni mindenképp fel kéne a lemezeket

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3218) GHouL^ válasza Kicsirics77 (#3215) üzenetére


GHouL^
csendes tag

olvassa persze, ezt már rég kipróbáltam

A teli söröskorsó sűrűn emelgetve jótékony hatású a bicepszre...

(#3219) Kicsirics77 válasza GHouL^ (#3218) üzenetére


Kicsirics77
veterán

firm frissítés

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3220) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Ide is beírom hátha válaszol valaki :-(

Most vettem egy LG GH22NS30-as írót... van 30 db Memorex DVD+R DL (Ritek S04 revision :66 kódú) lemezem és az Istenért nem tudom megírni.... pedig ezért cseréltem írót, egy LG 4163B-m volt... amúgy Taiyo Verbatimra DVD-R szoktam írni, azzal semmi baja.

Meg lehet oldani hogy működjön a lemezzel, vagy próbáljam meg kicseréltetni a lemezt?

Előre is köszi....

(#3221) kali válasza nimfas (#3220) üzenetére


kali
legenda

amelyik lemeznél ritek a mid, azzal nagyon sok író problémázik - és ez különösen igaz dl lemezek esetén! szóval ha megoldható a lemez cseréje, akkor az megoldást jelenthet!

(#3222) joshua7 válasza Kicsirics77 (#3156) üzenetére


joshua7
veterán

Közben megoldódott, esküszöm, h a vgadriver (első FC2 hotfix) kavart be. :D Össze-vissza dobált kékhalált a rendszer, 2d-ben is. Rejtélyes akadások, stb... Aztán visszament a 8.9-es, most a 8.11-es és simán írtam 2 lemezt is.

Semper Fi

(#3223) G@CSI


G@CSI
tag

Sziasztok. A gondom a következő:
Nec AD7173s meghajtóról van szó.
Egy sima adat összeállítást szeretnék felírni egymenetben
de az író 1% nál vacakol majd LÉZER BEÁLLÍTÁS HIBA üzenettel leáll.
4 lemezt rontottam már el eddig nem csinált ilyet.A lemez maxell 1-16X -R.
Mi lehet a gond a legfrissebb firmware van fent 1.03
Köszi a segítséget!

(#3224) kali válasza G@CSI (#3223) üzenetére


kali
legenda

ha csak azzal a típusú lemezzel prezentálja az említett hibát, akkor adott típusú lemez mellet nem tudja kalibrálni a fejet/lézert az írás megkezdéséhez. ha több típusú lemeznél is ezt csinálja, akkor nagyobb gond van. utóbbi esetben próbáld újrahúzni az utolsó firmware verziót, de ha az sem segít, és aztán is minden típusú lemeznél jelentkezik a hiba, akkor akár az író is haldokolhat...

[ Szerkesztve ]

(#3225) G@CSI válasza kali (#3224) üzenetére


G@CSI
tag

Ezt a típusú lemezt most írtam először, csak sajnos más lemezem most nincs, de kipróbálom ha veszek lemezt.
Viszont nemrég cseréltem le a SATA kábelt, megpróbálom a régit visszatenni most Revoltec UV-aktív kábel van.
Akkor ez a probléma nem feltétlenül akkor jelentkezik ha az írónak valamilyen hardveres gondja van?
Köszi a segítséget!

(#3226) Gondar


Gondar
tag

Sziasztok!
Tegnap írtam egy TDK dvd-t 12x eres sebeségen több mint 30 percig tartott a folyamat , ami szerintem nagyon sok idő . Valakinek valamilyen ötlete ?
Windows Xp sp2 -m van és egy LGdvd-rw h30n el írok..
Ötleteket előre is köszi

(#3227) IRON STORM válasza Gondar (#3226) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nézd meg hogy nem váltott-e PIO módba az íród. Eszközkezelőben ide-atapi vezérlőknél találod meg.

Csak a TDi!

(#3228) Gondar válasza IRON STORM (#3227) üzenetére


Gondar
tag

így kell kinézni nem ?
már alap esetben is így találtam

(#3229) IRON STORM válasza Gondar (#3228) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen csak másik vezérlőn. A képen valamelyik vinyód átviteli módja látható nem az íród.

Csak a TDi!

(#3230) kali válasza G@CSI (#3225) üzenetére


kali
legenda

az író (hardveres) hibája is okozhatja, akár a sata kábel is, de olyan is volt már, hogy csak a firmware adatbázis sérült meg, és a firmware újrahúzása megoldotta a problémát!
de alapban olyan is előfordulhat, hogy csak bizonyos típusú lemez nem szimpatikus az írónak! link

(#3231) csabors


csabors
tag

Sziasztok!
Asus DRW 2014L1T tipusú dvd íróm van. Gondoltam kipróbálom a LightScribe funkcióját de a szoftver nem ismeri fel... Driver not found... Xp van fent!
Találkoztatok ilyen problémával, persze akinek ilyen dvd írója van?
op. rendszer XP, szoftver a hozzá kapott nero + a LightScribe szoftver

Üdv:

[ Szerkesztve ]

Nikon

(#3232) kali válasza csabors (#3231) üzenetére


kali
legenda

(#3233) csabors válasza kali (#3232) üzenetére


csabors
tag

Kössz, de ez meg van... Nekem akkor sem találja a meghajtót. Hardveres hiba nem lehet, mert két egyforma meghajó van, és egyiket sem ismeri fel. (LightScribe)

Nikon

(#3234) csabors


csabors
tag

Találtam egy régi ghost mentést -csak xp + driver-, azt visszatöltöttem, feltelepítettem a LightScribe drivert és felismerte az írókat. Tehát valami helyi probléma lehet.
Kössz a segítséget!

Üdv

Nikon

(#3235) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

sziasztok
neketek az új tdk tth-02 világoskék lemezzel nincs olyan problémátok hogy más írokban nem lehet vissza olvasni?

a régi sötékkék tth-02 cmc am3-al soha nem volt gondom az mindig tökéletes volt

a legújab fw van az olvasómon
és itt a ph tesztgyőztes lett többször is elődje

Samsung 183A Sata
többféle legújabb progik is próbáltam
csak ennél a lemeznél rossz
többet is próbáltam
visszaolvassa a sajátom de lassabban

az is lehet hamisítvány ez a lemez, mert a felírat homályos

(#3236) kali válasza MaSzKa (#3235) üzenetére


kali
legenda

a tdk dvd lemezei korántsem a régiek már, nagyon sok probléma van velük!
egy ideje adják a nevüket fűhoz-fához, rengeted fajta médiakóddal gyártódnak, és a problémásabbtól a jobb minőségig bármilyen kifogható belőlük...

(#3237) MaSzKa válasza kali (#3236) üzenetére


MaSzKa
senior tag

hát nekem eddig semmi bajom nem volt velük
a tth-02 mindig is jó minőségű volt

de az az új világos lemez vagy hamisítvány vagy valami gáz van

(#3238) Lacika19


Lacika19
csendes tag

Hello mindenki! Olyan bajom van h régi pio 108as írom van nem mai darab már azt csinálja h gép felismeri de a lemezt nem hajlandó beolvasni. Kikapcsolom és megmozgatom a kábelt utána lehet h beolvassa de több esetben h nem teszi. Másik kábellel is néztem de azzal is ugyan ezt csinálta. Mi lehet vele vége van az írónak igaz nem mai darab már pár lemezégetésen túl van már?

(#3239) koeman01


koeman01
csendes tag

Sziasztok!

LG GSA-4163B DVD íróm van A102-es firmware-el. Kérdésem, hogy erre fel lehet-e telepíteni az A104-es vagy A105-ös firmware-t, vagy először az A103-at kell feltennem???
Egyszóval számít-e a folyamatosság a frissítésekben??

Azért kell frissítenem, mert most először szerettem volna vele írni egy Dual Layer-es Verbatim lemezt, és a lemezt érzékeli, de írás közben kis híján lefagy a rendszer, meg csak erőlködik...

A segítséget és a választ előre is köszönöm!!

Üdv!

(#3240) IRON STORM válasza koeman01 (#3239) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem kell, egyből teheted a legújabbat.

Csak a TDi!

(#3241) koeman01


koeman01
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!! Frissítettem és lássatok csodát, írja a Dual Layer-es lemezt is! Ojee! :R :C :D

(#3242) Zsocus


Zsocus
csendes tag

Sziasztok
Bocsi h ideírok, tom h van ennek a témának 1 saját fórumja de oda 2 éve nem ír senkixD:S
1 oylan problémám van h a gép véletlenszerűen újraindulgat..
és azt írja h: Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed
Nah most más fórumokon azt írták h 80 eres IDE kábel kell, én ezt meg is vettem de ugyanúgy fennáll a probléma.. :((
Valaki segítsen lécci!!!!!!!!
Előre is köszi!!!

(#3243) IRON STORM válasza Zsocus (#3242) üzenetére


IRON STORM
őstag

Első körben a tápegységet nézd meg, ha tudod próbáld ki másikkal.
Másodszor a memóriákat kellene letesztelni, az időzítéseket beállítani stb.
A 80 eres kábelnek semmi köze a gép újraindulgatásának.
De tényleg nem ide való, ne offolj itt.

Csak a TDi!

(#3244) kali válasza Zsocus (#3242) üzenetére


kali
legenda

- milyen eszköz(ök) van(nak) a szóban forgó kábelen?
- az eszköz(ök)ön a jumper(ek) állása megfelelő?
- milyen eszközök és milyen elrendezésben vannak a gépedben; elsődleges és másodlagos csatornán, a master és slave ágon?
- megfelelően csatlakoznak az eszközök? értem ezt úgy, hogy nem sérülz az alaplapon vagy valamelyik eszközön a az ide csatlakozó?
ha több ide kábel mellett is kipróbáltad, akkor gondolom azzal nincs proléma...

(#3245) StellaArtois


StellaArtois
csendes tag

Sziasztok,

A pio-111d dvdíróm egyik napról a másikra minden előjel nélkül megadta magát. Alig használtam és ráadásul nem is olyan nagyon régi. Bármilyen cd-t dvd-t teszek bele nem ismeri fel, próbáltam másik kábelre kötni is, de semmi...
Mitől lehet ez? Mi lehet a gond? Van vmi progi vagy módszer amivel megtudom nézni a hiba okát?

Köszi

(#3246) fullextra


fullextra
tag

Sziasztok!

Egy szakmai kérdéssel fordulnék hozzátok, van nékem egy nagyon patent Gericom Laptopom(2003-as modell, tavaly vettem újonnan egy svájci cégtől, mert újabbakra cserélték a flottát)
A DVD-olvasó egészen nyár végéig működött, majd egyik napról, a másikra már nem olvasta/írta a CD-ket, és a DVD korongok is hidegen hagyták.
Érzékeli ,mint hardvert, Nyitja/zárja..., csak éppen a benne lévő Diszket nem olvassa, nem írja.
Mostanában különösen idegesítő, hogy nem tudok filmet nézni, vagy éppen a fényképeket CD-re írni.

Mi a teendőm, mert szeretem, ha tudok, egy kicsit filmet nézni, meg CD-t írni?!!

(#3247) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Most telepítettem fel az XP-met, rá az SP3-at majd utána a CD-ről a drivereket felnyomta az install program de ebből az jött ki hogy eltünt a DVD-m. Ez mitől van?

(#3248) Kicsirics77 válasza Baga1983 (#3247) üzenetére


Kicsirics77
veterán

lehet először a drivereket kellett volna telepíteni nrem pedig az sp3-at
de nézd meg hogy udma vagy pio módban van az író

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3249) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!
Szerintetek lecseréljem az írómat (igaz csak két hónapos :( )? A legutóbb megírt két lemezen (TDK, CMC-s Memorex) ilyen "tüskéket" produkált:
[link]
Firmware verziója: 1.04.

(#3250) kali válasza UserX (#3249) üzenetére


kali
legenda

miért cserélnéd? azok a tüskék jelen esetben nem mérvadóak, mivel az íród nem alkalmas minőségi ellenőrzésre! ezzel kapcsolatban olvasd el az alábbi írást;
DVD-lemezek minőségi ellenőrzése 1.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.