Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3401) kali válasza Ataxia (#3399) üzenetére


kali
legenda

lezártad a lemezt az írás végeztével?

(#3402) T.Jones


T.Jones
tag

Hi!most kaptam 1 új dvd-írót,Lg gh22,az írással nincs gond,de ha beteszek 1 dvd-t amin több videó van,akkor 1 óra kb mire mindet betölti,és ha elinditom szaggat,irtam is ki vele és ugyanezt csinálta,másik gépen ment rendesen amit irt,vmi ötlet h mi lehet a baj s a megoldás vagy vihetem is vissza?:Skösz

(#3403) IRON STORM válasza T.Jones (#3402) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az első hozzászólást elolvastad? Kipróbáltad az ott leírt tanácsokat?

Csak a TDi!

(#3404) Ataxia válasza kali (#3401) üzenetére


Ataxia
tag

Lehet az lesz a baj köszi kipróbálom. :R

(#3405) fumiko


fumiko
csendes tag

Sziasztok!
A dvd író a cd-t megírja a dvd lemezt is végigírja(a progik szerint) de a lemez teljesen üres marad.Mi okozza ezt a problémát?

(#3406) zso73 válasza fumiko (#3405) üzenetére


zso73
veterán

Szimuláció be van kapcsolva?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3407) fumiko válasza zso73 (#3406) üzenetére


fumiko
csendes tag

Bekapcsoltam azután is végigcsinálta de a lemez üres maradt.

(#3408) vbbb


vbbb
őstag

Az mitől lehet, hogy az újraírható DVD-RW lemeznél (2 márkánál is, Sony, Fuji) nem fejeződik be az írás. Vagyis amikor le kéne zárnia a lemezt csak pörgeti folyamatosan. 2 íróprogrammal is ki lett próbálva. (CD Burner XP, Nero 8)
Egy NEC 3520A (IDE) az elkövető egy új gépben (semmi tuning), egy régiből lett kiszedve. Ott nem hibázott sose. :F
Ja, ha a többszörös írás engedélyezése be van kapcsolva akkor is ezt csinálja.

(#3409) zsolt1129 válasza vbbb (#3408) üzenetére


zsolt1129
addikt

Fejet próbáltál pucolni?

(#3410) Shadows


Shadows
senior tag

Kérnék egy kis segitséget!

Van egy Dell vostro 1500as laptopom. A problémám nem hajlandó az általam kiválaszott sebességen irni. Ez intel 965 chipsetes gép de kell neki a driver mert a vista nem hajlandó az usb-t normálisan kezelni :F

Drive: PBDS DVD+-RW DS-8W1P ATA DEVICE
Nyersanyag:Verbatim -R MCC03RG20
Választott sebességem:8X illetve 6X csodálkozom is hogy nem enged többet... ugye ez 16Xos lemez.
Program: Nero 8.3.2.1 Lite edition

Emelett van egy Daemon tools 4.11.1 ami még a meghajtót birizgálhatja

Probáljak meg esetleg firmwert frissiteni??? Vagy a vistában van valami rejtett cucc ami segitene a gondomon?? :R

És itt lenne egy [Benchmark ] a lemezröl amit irtam saját magával...

[ Szerkesztve ]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3411) kali válasza Shadows (#3410) üzenetére


kali
legenda

miként értendő az, hogy nem hajlandó az általad kiválasztott sebességgel írni az író az adott lemezt? a lemez hiába 16x ha a notis optikai maghajtód csak max 8x írási sebességre képes(!), így nem szabad azon csodálkozni, ha nerm enged 8x sebességnél gyorsabbat kiválasztani! sőt, az sem kizárt, hogy (firmware - mid párosítás függvényében) a kiválasztott 8x írási sebesség ellenére is csak valamivel lomhább sebességgel írja meg a korongot.

[ Szerkesztve ]

(#3412) IRON STORM válasza Shadows (#3410) üzenetére


IRON STORM
őstag

8xDVD-R ZCLV
8xDVD-RW ZCLV
4xDVD-RDL ZCLV
8xDVD+R ZCLV
8xDVD+RW ZCLV
4xDVD+RDL ZCLV

Csak a TDi!

(#3413) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv!
A következő problémám lenne az írómmal: ha beteszek egy üres lemezt úgy csinál mintha lassan olvasná, aztán egy idő után abba hagyja. De ha ki akarok írni valamit rá a Nero és az Alcohol is többször megfagy egy időre és amikor elkezdené kíirni mindkettő program teljesen kifagy. Múltkor véletlenül kikapcsoltam a hosszabbítót írás közben, okozhatta ez a hibát? Van valami mód a javításra vagy kuka? A DVD íróm típusa: LG GSA 4160B.

(#3414) zso73 válasza fumiko (#3407) üzenetére


zso73
veterán

Azt ki kellene kapcsolni. De érdekes, mert úgy tudom, hogy menet közben ellenőrződik az írás. Az írónak, vagy a szoftnak észre kellene venni, hogy valami nem stimmel.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3415) Shadows válasza kali (#3411) üzenetére


Shadows
senior tag

ha 8x vagy 6x asan kezdem el irni akkor az a sebesség 90% fölött jelentkezi hol 4xesen hol 6X hol kevesebb.......de ha nézek egy benchmarkot akkor elvileg a lemez az jó.

IRON: ezzel azt akarod mondani hogy az iro ami ebben van az nem képes többel irni mint 8X tehát nem álmodozom, akkor már csak arra kéne megfejtést találni miért ugrál irás közben a sebesség. :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3416) vbbb válasza zsolt1129 (#3409) üzenetére


vbbb
őstag

Az még nem volt, de a lemezeket jól olvassa...

(#3417) Symbio


Symbio
senior tag

Segítség kellene. Új alaplap (ASUS P5QC) és a a Nero 8 ISO (UDF is) DVD írásakor DMA és CRC hibával leáll.Felraktam egy Ulead-os író prg-ot is, azzal is hiba.
De DVD film kiírásakor nincs gondja, a tv tuner kártyáról is gond nélkül írok direkt DVD-t, adat CD-t szintén gond nélkül ír. A hibajelentésben:
DiskPeripheral : WDC WD1600JS-00NCB1 atapi Port 0 ID 0 DMA: On
DiskPeripheral : WDC WD3200JS-00PDB0 atapi Port 1 ID 0 DMA: On
CdRomPeripheral : HL-DT-STDVDRAM GSA-4081BA104 mv61xx Port 4 ID 0 DMA: Off
CdRomPeripheral : HL-DT-STDVDRAM GSA-H42L SL00 mv61xx Port 4 ID 1 DMA: Off
ArrayPeripheral : MARVELL Virtual Device 1.00 mv61xx Port 4 ID 20 DMA: Off

Ugyanakkor az Eszközkezelőben az elsődleges IDE csatornánál a 0-ás eszköz DMA ha rendelkezésre áll és Ultra DMA 5 van. Ugyanez a másodlagos IDE esetén is. Az UDMA 5-ös módon nem tudok változtatni. BIOSban csak a SATA-s meghajtóknál lehet DMA módot választani Egy IDE-s lapos kábelen van a két író, jumper helyesen van beállítva.
Akkor most van DMA vagy nincs? Vagy egyáltalán mi okozhatja még ezt a hibát :F

[ Szerkesztve ]

(#3418) kali válasza Shadows (#3415) üzenetére


kali
legenda

az IRON STORM által is írt írási stratégia (z-clv) miatt van az, hogy alacsonyabb sebességgel kezdődik az írás, és csak a vége felé közelíti meg/éri el a maximumot!
bővebben; #6

(#3419) Symbio válasza Symbio (#3417) üzenetére


Symbio
senior tag

A legalapvetőbb dolgot kihagytam az elején: nem cseréltem kábelt :W
Kábelcsere és megoldódott :B

(#3420) IRON STORM válasza Shadows (#3415) üzenetére


IRON STORM
őstag

Menet közbeni kalibrálás is okozhatja a sebesség le-fel ugrálását, továbbá kali leírta a lényeget.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#3421) Shadows válasza IRON STORM (#3420) üzenetére


Shadows
senior tag

Raktam fel egy új firmwert, MERT TALÁLTAM (nem is találtam normális oldalt ennek a drivenak) :C . Letesztelem azzal mi lesz.

Tehát tulajdonképpen ez Z-clv egy ilyen kimélő folyamat a zónafelosztás miatthogy az az iróba ne pörögjön morogjon mikor ir, hanem normálisan kerüljön fel az adat a korongra. ezáltalá védve a drivot és a médiumot. Legalábbis nekem nagyon igy jött le.

A menet közbeni kalibrálás okozhat mindöségromlást?

Köszi srácok. :R

[ Szerkesztve ]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3422) Matthewus


Matthewus
őstag

Valaki válaszoljon a #3413-ra pls!

(#3423) vbbb válasza Matthewus (#3413) üzenetére


vbbb
őstag

Olvasd el az 1. hsz-t.
Daemon Tools, Alcohol, Crack-elt Nero legyen leszedve...próbáld ki egy ingyenes íróval, pl. XP Burner

(#3424) Matthewus


Matthewus
őstag

Letöröltem a Nerot meg az Alcoholt is és feltettem ezt az XP Burnert. Kipróbáltam 10 DVD-vel, ebből 7-et gond nélkül megírt jól, de a maradék 3-nál betettem üresen és több percig szórakozott vele a meghajtó /mintha lassan olvasná vagy nem tudom/, de még azt se tudtam kipróbálni hogy ,tud-e rá írni mert kifagyott a program. Létezik, hogy a lemezzel van a baj és nem a meghajtóval?

(#3425) vbbb válasza Matthewus (#3424) üzenetére


vbbb
őstag

Ha valami űbergagyi lemezről lenne szó akkor esetleg.
Minden driver fent van rendesen az eszközkezelőben? A számítógéped adatlapját kitölthetnéd, mert így vak vezet világtalant...

[ Szerkesztve ]

(#3426) IRON STORM válasza Shadows (#3421) üzenetére


IRON STORM
őstag

A menet közbeni kalibrálást a minőség javítása érdekében alkalmazzák.

Csak a TDi!

(#3427) Matthewus válasza vbbb (#3425) üzenetére


Matthewus
őstag

Mindig TDK lemezre írok. Az eszközkezelőben minden driver fent van rendesen. Eddig semmilyen probléma nem volt a dvd/cd írással, most jött elő ez, hogy valamelyik üres lemezzel elkezd szórakozni. /adatlapot kitöltöttem/

(#3428) Csabee. válasza Matthewus (#3424) üzenetére


Csabee.
nagyúr

töröld le mind3 cd-dvd író programot, csinálj egy registry törlést is, easy cleanerrel pl , vagy registry cleaner-el , és ezt követően tudon ajánlani az Ashampoo Burning Studio-t ami kicsi, gyors és egyszerü program, és nekem eddig minden lemezt megírt! Én is csak TDK-t írok, de egyszerre csak egy író szoftver legyen fenn, ha ezek után is ez a hiba akkor az LG dvd íród ment tönkre vegyél ez újat Pioneer-t vagy Samsungot, sajnos nekem volt 2 LG dvd író-m ami kula lett :)

Üdv: Csabee.

(#3429) Ayg0


Ayg0
senior tag

Egyszer már írtam a problémámmal a topicba, de akkor nem érkezett válasz, most háta... Adott egy Samsung SH-S183L típusú DVD író, ami "csak" azért van lenyekkenve, mert firmware frissítés közben jött egy áramszünet - thx to EON! :R
BIOS felismeri ahogy kell, az XP viszont (boot közben) kékhalállal újraindul. Kérdés, hogy felül lehet e írni a hibás fw-t valami módon, mert ez minden baja?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#3430) Csabee. válasza Ayg0 (#3429) üzenetére


Csabee.
nagyúr

sajnos tudtommal nem lehet, vagy ha mégis akkor elég sok pénzért, manapság egy dvd-írót 4-5000FT-ért árulnak ami szerintem már nem pénz érte! Nem tartom valószínűnek hogy valaha életet lehelsz abba a dvd íróba! De mekkora pech-ed van hogy pont akkor áramszünet..

Üdv: Csabee.

(#3431) Matthewus válasza Csabee. (#3428) üzenetére


Matthewus
őstag

Csak 1 író program van fent, registry pucolás is megvolt már. Ha van fent író ha nincs ugyanazt csinálja 1-2 üres dvd-vel. Azért gondoltam, hogy a lemezekkel lehet valami baj, mert van amelyiket meg simán megírja.

(#3432) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!
Olyan problémám lenne az LG GSA4160B DVDírómmal, hogy ha avi-t írok ki, vagy vegyes programokat, fájlokat, azt csak néhányat olvas be közülük!
Olyat csinál, hogy nyitnám meg a videót, ha például avi-ról van szó, és csak a homokórát mutatja, van, hogy néha lefagy a gép is!
Sem vírust, sem más kártevőt nem találtam a gépen!
NERO 6.6-os író progit használtam az íráshoz, és Ridisc 8× dvd egyszerírható lemezt használtam mint mindig, mert korábban ezekkel a lemezekkel sosem volt probléma, mint ahogy a NERO-val sem!
Frissítést is töltöttem le az LG íróhoz, de sajna semmi változás!
Az az érdekes, hogy ha CD/DVD újraírható lemezre írok ki akármilyen fájlt, annál minden jó!
Mi lehet a probléma? Csak a lemezzel van a gond? Korábban ez a típus volt ebben az árban a legjobb!
Köszi előre is!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3433) IRON STORM válasza bluobluo (#3432) üzenetére


IRON STORM
őstag

Más típusú jobb minőségű lemezre próbáltál írni? Pl Verbatim lemezre?
Ha ezt jól olvassa akkor egyértelműen a lemezzel van gondja.

Csak a TDi!

(#3434) kali válasza bluobluo (#3432) üzenetére


kali
legenda

a ridisc lemezek esetében nagyon nagy a szórás médiakód tekintetében (ritek, cmc, tth, ricoh, mcc...stb) és éppen ezért minőség szempontjából is eléggé változó a felhozatal!
mellesleg a ridisc lemezek inkább az alsóbb kategóriába tartoznak/tartoztak minőség szempontjából, ezért javasolt más - minőségibb - korongok kipróbálása, ami esetlegesen megoldást jelenthet a problémádra...

(#3435) bluobluo válasza IRON STORM (#3433) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Az a helyzet, hogy nem próbáltam, mert a legtöbb ismerős is ezt a típust használja, és semmi gond!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3436) bluobluo válasza kali (#3434) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Ok!
De akkor ebben az árkategóriában mi az ami jó lenne?
Elég régóta használom ezt a típust, sok ember meg volt vele elégedve, csak nem értem mitől lettek akkor ezek a hibák, régen mindenevő volt a Ridisc! :(

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3437) IRON STORM válasza bluobluo (#3436) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem mindig ugyanazt a minőséget kapod. Ridisc név alatt ahogy kali is írta többféle médiakód megbújhat, lehet kifogtál egy olyat ami nem tetszik azt íródnak. Érdemes lehet még az írási sebességgel variálni. Nem hiszem hogy a Verbatim sokkal drágább lenne, és nem érne meglepetés.

Csak a TDi!

(#3438) bluobluo válasza IRON STORM (#3437) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Avinál mindig a leglassabbra szoktam állítani a sebességet, de ha például programokat vagy mást írok ki sem állítom többre.
Viszont Verbatimnál is hallottam rosszakat!
Amúgy az írómat 2004-ben vettem.
Íróban mik most a favoritok? Még mindig jó az LG?

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3439) IRON STORM válasza bluobluo (#3438) üzenetére


IRON STORM
őstag

Pioneer, NEC, Lite-On egyes sorozatai, LG egyes sorozatok.
Verbatim lemezt nyugodtan vehetsz nem lesz vele gondod.

Csak a TDi!

(#3440) kali válasza bluobluo (#3438) üzenetére


kali
legenda

a verbatim dvd lemezek jók, sőt mondhatni a legjobbak!
a verbatim lemezeknél abból adódhat esetleg probléma, hogy az újabb szériás lemezeket túl régi íróval próbálják megírni, és a nagyon eltérő idősík miatt az írón lévő régi firmware nem ismeri médiakód szerint az újabb típusú médiát, így társít hozzá egy általános írási stratégiát, ami nem mindig vezet kifogástalan minőségű íráshoz. de ez nem csak a verbatim, hanem minden más típus/márka esetében igaz lehet!
régebbi író esetében - amihez már régóta nincs friss firmware -, ajánlott régebbi szériás dvd lemezek használata - amit még mid szerint ismer az írón lévő firmware -, akkor jobb minőségű lehet az írás eredménye.

[ Szerkesztve ]

(#3441) bluobluo válasza IRON STORM (#3439) üzenetére


bluobluo
aktív tag

LG-ből milyenek a jók?
ok!

[ Szerkesztve ]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3442) bluobluo válasza kali (#3440) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Oké!
Köszi az infót nektek! :R

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3443) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Verbatim mellé még ajánlanám a TDK-t is mint CD-DVD_t nagyon megbízható én 7éve TDK-zom :) LG dvd írók sajnos meg sok szériahibás.. :(

Üdv: Csabee.

(#3444) kali válasza Csabee. (#3443) üzenetére


kali
legenda

a tdk dvd lemezek esetében is nagy már a szórás minőség tekintetében mostanság, sok szériával van probléma... a tdk sem a régi már!
viszont az újabb szériás lg írók kevésbé problémásak, mint néhány régebbi széria!

(#3445) bluobluo válasza kali (#3444) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Jó de mondj olyan új szériásat, ami jó, és még lehet kapni!
Én kitartanák az LG írók mellett, ha lehet, mióta gépem van azt használtam, és többnyire bevált!
Szinte mindenütt LG H22 típusú írót látni, ez miért nem jó??
Mitől külömbözik a H66-tól, amit mellesleg még nem nagyon láttam sehol? :)

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3446) kali válasza bluobluo (#3445) üzenetére


kali
legenda

jó a gh22 széria is! és a számozás nehogy megtévesztő legyen; amíg az lg honlapján a h66n kifutó modell, addig a gh22 új széria! azt viszont vedd figyelembe, hogy ide vagy sata csatolású írót keresel. sata is jó, vagy ide kell?

[ Szerkesztve ]

(#3447) bluobluo válasza kali (#3446) üzenetére


bluobluo
aktív tag

:) Na épp ezt néztem az LG honlapján amit mondasz! ;)
Miszerint a GH22 újjabb!
Természetesen SATA kell!
Gigabyte P45 DS3R-hoz kellene, és még örülnék is, hogy a GH22-es lenne, mert mintha olcsóbb is lenne, meg még mint ha lenne hozzá Secure Disc támogatás, meg Light Scribe de ha e 2 nincs az sem gond, csak jó legyen, és lehetőleg a legmodernebb! :K

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3448) Ayg0 válasza Csabee. (#3430) üzenetére


Ayg0
senior tag

Akkor nem marad más, keresek anyagot a neten és valahogy homemade megbütykölöm. Nem vagyok fukar, csak ami jó azt nem pazarlom el. :P

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#3449) Csabee. válasza Ayg0 (#3448) üzenetére


Csabee.
nagyúr

én csak sok sikert tudok kívánni :D lehet annyi idő alatt amennyit rászánsz, megkeresed az árát ;)

Üdv: Csabee.

(#3450) csorlala


csorlala
tag

Sziasztok,

segítségetekre lenne szükségem. A problémám: Van egy Asus 1814 BLT-s írom ami eddig szuper volt, azonban kaptam egy lightscribe lemezt és kipróbáltam hogy tudok rá címkét írni. Tökéletesen ment azonban az után megfordítottam a lemezt és megpróbáltam adatot írni rá és semmi. A total commander plugin-t használtam, elkezdett írni, ráírt 2 MB-t majd nekiállta lezárni és hibaüzenet. megpróbáltam más író programokkal azokkal se ment semmmi.
Leszedtem a legujabb firmware-t az asus honlapról, feltettem az az 1.14-es ekkor azonban a végén olyan 98%-nál megfagyott a firmware frissítő, kiírta rá a windows hogy "not responding". Ezután újraindítottam és most már nemhogy nem ír, de audio CD kivételével nem is olvas be semmit. Az audio CD-t is elég siralmasan. Kezdett aggasztani a probléma úgyhogy frissítettem alaplapi SATA driver-t mert furcsa módon az XP a dvd írót DRW-1814BLT SCSI CD-ROM-nak ismerte fel. Feltettem a SATA driver-t azután már rendesen ASUS DRW-1814BLT -t ír ki rá nem SCSI írót. Ezután még egyszer megpróbáltam a firmware-t frissíteni, ezt követően teljesen jól lefutott és kiírta hogy végzett és most indítsam újra a gépem. Azonban az írási illetve az újonnan keletkezett olvasási problémámat ez sem oldotta meg.

A lightscribe írás tönkretette az írót? Sajnos a másfél éve vettem és most írtam először vele Lightscribe-ot így ha még attól is halt meg a garim fél éve nem él. Lehet vele valamit tenni, megéri egyáltalán javítattni vagy kuka?

Ha kuka milyen írót ajánlanátok helyete SATA, Lightscribe és fekete színbe?
Köszi
csorlala

csorlala - Member of PROHARDVER! MW Racing Team

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.