Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3551) IRON STORM válasza bluobluo (#3550) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mi a kérdés? Hogyan csatlakoztasd a satás meghajtódat az alaplapi sata vezérlőre?
Milyen alaplapod van?

Csak a TDi!

(#3552) Csabee. válasza bluobluo (#3550) üzenetére


Csabee.
nagyúr

én sem értem a kérdésrt! ha nincs a tápodon sata tápkábel azt tudsz veni 3-500ft körül van azthiszem , és akkor már tudsz kraftot adni a winyódnak :) de mind 2 dvd íród belehet kötve egyszerre!
az már más kérdés hogy valamenyrie belassítja majd a gépet, bár nemlátványos ez tény..

Üdv: Csabee.

(#3553) bluobluo válasza IRON STORM (#3551) üzenetére


bluobluo
aktív tag

A kérdést már feltettem, csak azt nem tudom, hogy elég-e ennek csak egy sata kábel meg tápkábel?
Más beállítás kell ehhez?
Mert régi íróknál juperolni kellett vagy mit, én ehhez nem értek!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3554) kali válasza bluobluo (#3553) üzenetére


kali
legenda

sata csatolású írónál csak annyi kell (már a sata kábel és a sata tápkábel mellett), hogy az alaplapod támogassa, a bios megfelelő beállításában engedélyezve legyen a sata csatoló, a megfelelő illesztő telepítve legyen - jumper nincs. milyen alaplapod van? mert a régebbi szériás (első generációs sata csatolással bíró) alaplapok nem mind kezelik (rendesen) a sata csatolású írókat!

(#3555) IRON STORM válasza bluobluo (#3553) üzenetére


IRON STORM
őstag

"elég-e ennek csak egy sata kábel meg tápkábel?"
Többet ha akarnál se tudnál csatlakoztatni. :)
Nem véletlenül kérdeztem az alaplapod, de arra nem válaszoltál.

Csak a TDi!

(#3556) Khaal


Khaal
őstag

Sziasztok, mostanában sorozatosan rontja el a DL lemezeket az íróm:
Pioneer DVR-110D, Nero 8.3.6.0-at használok, Verbatim lemezekkel, a sima 4.7gb-s lemezekkel nincs gond, de ha Dual Layert akarok írni akkor sokszor már a lemez elején lefagy a Nero (van hogy kis idő után magához tér és hibaüzenettel félbehagyja az írást), a dvd-író meg nem reagál többet, eject gombra nem adja ki a lemezt, csak folyamatosan pörgeti, még az eszközkezelőből is eltűnik mintha nem is létezne.
Mit csináljak, dobjam ki az íróm és vegyek másikat?

(#3557) IRON STORM válasza Khaal (#3556) üzenetére


IRON STORM
őstag

Próbáltál mással is DL lemezt írni? Például ImgBurn?

Csak a TDi!

(#3558) csabyka666


csabyka666
addikt

Hali!

Van egy "LG-GSA 4160B" típusú DVD íróm. Már megvan vagy 3 éve, szóval egy szavam sem lehet rá, de mégis van egy problémám.
Ugyebár berakom az üres DVD-t, és elkezdem az írást Nero-val...eljut olyan 10-15%-ig, majd megáll, és kiírja, hogy "DMA Driver Error". A lemezt dobhatom, az ugye alap, de szerintetek mi baja lehet konkrétan?

Legutolsó firmware van rajta (A306-os). Megpróbáltam rátölteni mégegyszer ugyanez, de semmi változás.
Néztem más progival is, de hasonlóan eredménytelen volt.
Olvas rendesen, azzal nincs baj.

Ötlet? Vegyek újat, mi?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#3559) Csipisz


Csipisz
tag

Valaki esetleg #3529

[ Szerkesztve ]

XCapitol

(#3560) Geriman


Geriman
csendes tag

Szasztok.

Az a gondom hogy vettem egy TSST SH S223F DVD irót.A régebbi játékokat és a Colin Mcrae Dirt-öt is lejátsza problémamentesen de a Medal of Honor Airborn lemezénél szarakodik.Ha azt berakom elkezdi olvasni olyan mintha elindulna de utána újrainditja a gépet.Azt hittem hogy rossz az a lemez,vettem egy másikat de azzal is ugyan ezt csinálja.Itt mi lehet???????
A gépem zsir új most raktam össze,az XP is most lett felrakva.

(#3561) bluobluo válasza kali (#3554) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Az alaplappal nem hiszem, hogy gond lesz.
Ez van amúgy: Gigabyte P45 DS3R
A satát biztos elfogadja, mert van ami satás, például a vinyóm.
A biost nem tudom, nem szoktam állítani, belenem nyúltam még sosem, nem is szeretnék, de gondolom egyidős az alaplappal, amit 2008 nyarán vettem.

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3562) bluobluo válasza IRON STORM (#3555) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Nem érted mint mondok... :) Nem gond!
A csatlakozáson kívül értem, hogy kell-e még valami, például szoftveresen állítani valamit?
Mingyárt beteszem a konfigomat az adataimhoz, így látni fogja mindenki, hogy mim van, így válaszolnotok is könnyebb lesz! :)

[ Szerkesztve ]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3563) IRON STORM válasza bluobluo (#3562) üzenetére


IRON STORM
őstag

Elvileg nem kell állítani semmit.

Csak a TDi!

(#3564) bluobluo válasza IRON STORM (#3563) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Ok!
Köszi!
Amúgy úgy gondoltam én, hogy mivel a régi LG íróm ami van, olvasásra megfelel, azt meghagynám, ilyen téren semmi baja, az új meg menne fölé (van még hely :) )
Állítani meg a NERO-n állítanák akkor, hogy melyik mennyen írásra

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3565) Khaal válasza IRON STORM (#3557) üzenetére


Khaal
őstag

ImgBurn-t próbáltam, az befejezte a DL lemezeket is, de azzal írás közben többször kiürül a buffer, lelassul az írás, pedig csak a böngésző meg egy torrentkliens ment az írás alatt, semmi különös.

Esetleg milyen íróprogramokat tudtok még ajánlani Nero helyett?

[ Szerkesztve ]

(#3566) Khaal válasza Khaal (#3565) üzenetére


Khaal
őstag

ImgBurn is elrontott egy DL lemezt. 96%-nál leállt az írás:

I 14:03:31 Writing Layer 1... (LBA: 1765088 - 3530159)
W 14:10:55 Failed to Write Sectors 3423488 - 3423519 - Reason: Write Error
W 14:10:55 Retrying (1 of 20)...
I 14:17:35 Abort Request Acknowledged

A lemezt folyamatosan pörgeti, a program aktív, de cancelre nem reagál, kilépni se akar.

Kifagyasztotta a Total Commandert is miközben írtam a hozzászólást, végül resetelnem kellett a gépet.
Lassan kijönne egy új író az elrontott lemezek árából :W

[ Szerkesztve ]

(#3567) kali válasza Khaal (#3566) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg torrent nélkül is...

(#3568) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok.:)
Vagy 3 hónapja vettem egy Pio.DVD-RW 216D-BK-t, azaz sata-csatolóst. Előtte volt már Pio. 108, Pio.110, és Pio.111-em is, de egyikkel sem volt problémám.
Olyan gondom van, hogy ha arról nézek megy egy filmet ami eddig négszer fordult elő, akkor beáll a kép, és megfagy az egész gép kb egy óra után. PoweDVD 6 al nyomom. Na meg olyan is előfordult már sokszor, hogy a totalcommanderrel csinálta ugyanezt, amikor be akartam olvastatni egy lemezt. Illetve olyan is volt már, hogy Nero6-al karcoltam filmeket, és kb. a 3.-nál meghalt szintén ugyanezzel a tüneteggyüttessel.
XP Prof. és SP2 van a gépen.
Valakinek valami javaslat? Előre is THX!!

ui.: Lehet, hogy elavultak már ezek a progik, de megszoktam, és szeressem öket! Nem szeretem zargatni azokat a dolgokat, amit úgymond jólbeváltak.

(#3569) Csabee. válasza Lajkó (#3568) üzenetére


Csabee.
nagyúr

próbálj meg egy új programot, bár nem hiszem hogy azzal lenne baj, esetleg vidd vissza garanciába :)

Üdv: Csabee.

(#3570) Lajkó válasza Csabee. (#3569) üzenetére


Lajkó
őstag

Aham, köszi. :C
Nincs valakinek esetleg valamilyen építő jellegü hsz.-e a dologgal kapcsolatban? :U
csak úgy spontán, nem hsz.-gyüjtés célzattal.
Elör is köcce! :B

(#3571) IRON STORM válasza Lajkó (#3568) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mindezt milyen lemezzel csinálja, és hányszorosan írod a lemezeket?

Csak a TDi!

(#3572) kisbarbar


kisbarbar
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos még mindig nem hajlandó rendesen írni a dvd íróm, és amikor beveszi a tálcát, a zörgés még mindig ott van...
(#3527)
Lehet visszaviszem a notit, hogy az írót gariba cseréljék ki......

(#3573) Lajkó válasza IRON STORM (#3571) üzenetére


Lajkó
őstag

A lemezeket mivel mind saját, így természetesen 4Xesen irtam mindet.
Tipusok: Egy kb 3 éves világoskék színű TDK. Másik 2 az kb.fél éves Fujifilm, és a harmadik Verbatim.

(#3574) IRON STORM válasza Lajkó (#3573) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha van még Verbatim lemezed írj 6x,8x,12 sebességgel. Jó eséllyel az írásminőség jobb lesz mint 4x írásnál.

Csak a TDi!

(#3575) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

találkozott már valaki olyan problémával, hogy egy gép az eredeti dvd-ket nem játsza le, arra hivatkozva hogy "nem európai kódolásúak"? más dvd-vel nincs baja. rendszer winxp dvd- asus író asszem plextor belsővel. valami kodek kéne, vagy ilyesmi?
előre is kösz :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3576) Khaal válasza kali (#3567) üzenetére


Khaal
őstag

Nem a torrenttel van a gond, még csak nem is arról a vinyóról írtam ki a cuccot amin az utorrent dolgozik (dvd-íróhoz meg nincs sok köze egy torrent kliensnek).

(#3577) Lajkó válasza IRON STORM (#3574) üzenetére


Lajkó
őstag

Nincs már Verbatim lemezem. :F
Nem igazán tiszta a mondandód tartalma, de ha jól veszem ki a szavaidból, akkor ennél a tipusnál az a jó ha gyorsabban írom.Bár ez az én esetemben jelentéktelen részlet, mert mint mondottam volt: -nem csak egyfajta lemezzel csinálja ezt, és nem ez az első íróm, és a többivel mindegyik lemez tökélletesen működött!
Azért köszi.

(#3578) kali válasza Khaal (#3576) üzenetére


kali
legenda

az íróhoz nincs közze a kliensnek, de ahhoz van/lehet, hogy ad néha terhelést a procinak, amiből problémák adódnak/adódhatnak!
csináljl csak egy sima visszaolvasási tesztet egy lemezzel, közben pedig nézegess különböző honlapokat! bizonyos oldalak megnyitásakor (főként flash és hasonlók) szépen látni fogod a visszaolvasási görbén, a böngészés tényét!
írás közben másra nem használjuk a rendszert, nem terheljük mással - és ez dl lemez esetében hatványozottan igaz, mivel annál több a hibalehetőség!
nem mondom, hogy garantáltan ez a hiba nálad, de hibalehetőség, az biztos!

(#3579) Khaal válasza kali (#3578) üzenetére


Khaal
őstag

Köszi, ez végülis megmagyarázza miért lassulgatott be az imgburn, de a fagyást szerintem nem ez okozza. Azt hiszem veszek egy új írót, amúgy is satásra akartam már cserélni egy ideje a kábelek miatt. Van valami ajánlott típus esetleg? Nec 5200S mondjuk megteszi?

(#3580) kali válasza Khaal (#3579) üzenetére


kali
legenda

ha megoldható, akkor inkább a 7200s, illetve 7201s vagy 7203s attól függően, hogy lightscribe vagy labelflash képességre szükséged van-e!?!?

(#3581) Khaal válasza kali (#3580) üzenetére


Khaal
őstag

DVD-Ram, lightscribe, labelfash nem érdekel, csak sima DVD-R +R és DL.

(#3582) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Ma dvd-t akartam másolni, beraktam az eredeti lemezt és a dvd írom (egy Pioneer) gyönyörűen kattog :( Ez, kész, meghalt, semmit nem tudok vele kezdeni? Most néztem meg és hál istennek még február 10ig garis :C
Előre is köszi :R

(#3583) IRON STORM válasza Khaal (#3581) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az említett NEC típusok közül mindegy melyiket választod.

Csak a TDi!

(#3584) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Az mitől lehet szerintetek, ha a DVD-ket DAO módban írnám akkor el se indítja az írást, csak pörgeti vagy 5 percet a lemezt, utána kiírja az íróprogram hogy az "eszközre nem lehet írni"
Track-at-Once (TAO) meg megy simán :F :F

Csak azért kérdezem amúgy mert most hozták a napokba ezt az írót az előző helyett (cseréltettem garanciába) és idegesít hogy már ez is szarakszik!!! :W :W

NEC-AD 7200-S az író

(#3585) syl5


syl5
őstag

Szisztok!

Végre meglett a topic! :)

Szal az lenne a problémám, ami sztem lehet, hogy szoftveres(mivel már több írom is ezt csinálta); hogy az istennek se tudok megírni egy udf file-rendszerű dvd-t....De sehogy, vagy megírja végig, utána meg üresnek látja a lemezt, vagy pedig be sem fejeződik az írás.

ill. most egy olyan összeállítással csesztem el már vagy 3 dvd-t, amibe 1,5 gbos file-ok vannak(annak még nem is kéne udf, ugye? )...itt is ugyanaz. vagy megírja de üres a lemez, vagy be sem fejezi az írást.

A lemez: TDK DVD5 +os
Az író: Optiarc, de LG is ugyanezt csinálta
A progi: infrarecorder, de nero is ezt csinálta

Alcohol-al tökéletesen írom kifele a az image-eket, DL lemezt se rontottam el még egyet se IMGBurn-el; kissebb file-ok írása is tökéletesen megy pl. Infrarecorderrel....

Csak ezeket a nagyobb file-okat nem tudom egyszerűen kiírni.

Mi lehet a gondd?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#3586) t0m_


t0m_
tag

Hello,

nec-optiarc ad-7201s-em van, és sorra szarja el a dvd-ket. írtam képfájlt, másoltam mountolt isot, írtam adatot, próbáltam 4x-16x sebességgel is, de elrontja a nero micro 9.2.6. (adatellenőrzés nem sikerül a túl sok hiba miatt, és a win sem nyitja meg a dvdket, sőt ki is fagy az intéző)
Lehet hogy a software rossz, vagy biztos hogy az író a rossz? Mivel próbálkozzam még?

(#3587) kali válasza t0m_ (#3586) üzenetére


kali
legenda

milyen dvd lemezre írsz? médiakód? több típusú dvd lemeznél is jelentkezik a hiba? a szoftver is okozhatja a problémát - ha van rá lehetőség, akkor próbáld ki az írót normál (hivatalos) nero verzióval, vagy más íróprogrammal is!
illetve próbáld ki másik gépben is az optikai meghajtót, mivel ha a te gépedben több programmal is elrontja a dvd lemezek írását, akkor is van még más hibalehetőség a programon, az írón, és a dvd lemezeken kívül is!

[ Szerkesztve ]

(#3588) atesss


atesss
addikt

Egy NEC (Optiarc) 7191S írón probáltunk Firmware-t frissíteni, a gyári 1.00-ról 1.02-re.
A NEC oldaláról töltöttük le a "legujjabbat".
De azóta a DVD-ket és a CD-ket is üresnek látja, a DL lemezt pedig fel sem ismeri.
Daemon Tools elöször be volt rakva, de késöbb kiszedve is próbáltuk ujra frissíteni, 1.01-re is próbáltuk vissza.
Vagy milyen egyéb buktató lehet még ?
P45-ös Asus alaplap, eredetileg a 4. SATA helyen volt az író, aztán késöbb a 2.-n is megpróbáltuk.

Az eredetit nem mentettük le (amúgy nem is ad erre lehetöséget a NEC programja legalábbis), és neten azt sehol sem találom. Akinek 7191S-e van 1.00-val, nem tudná elküldeni / feltölteni valahova ?

(#3589) gagosmith


gagosmith
csendes tag

Hello,

Erre varrjatok gombot! Van egy IBM laptopom, aminek a DVD-írója csak a műsoros DVD-ket hajlandó olvasni, azt is csak akkor, ha épp nincs rosszkedve. A szervíz szerint driver problénóma, a csere, és most kapaszkodjatok, 50.000 Ft lenne.
Természetesen a gépbe semmi más márka nem jó, erről egy minimális méretkülönbség gondoskodik. Mi a hokit tehetek szerintetetk????

(#3590) t0m_ válasza kali (#3587) üzenetére


t0m_
tag

Igazad volt, kiderült hogy a tdk lemezekkel volt baja, 9et sztam el mire rájöttem hogy ez a baja. Firmware frissítéssel megoldható a probléma? Jó lenne mert van még vagy 10 lemezem abból a tdkából.

(#3591) IRON STORM válasza t0m_ (#3590) üzenetére


IRON STORM
őstag

1.09 firm az utolsó az íródhoz( 2008 novemberi)
Érdemes megpróbálni frissíteni ha nem ez lenne rajta: link

Csak a TDi!

(#3592) t0m_ válasza IRON STORM (#3591) üzenetére


t0m_
tag

Bocs a láma kérdésért, de az aktív firmware az az eszközkezelőben írt illesztőprogram, vagy tök más?

[ Szerkesztve ]

(#3593) IRON STORM válasza t0m_ (#3592) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem. A firmware az íród "alapprogramja" Tárolja az írási stratégiákat, médiakódokat stb.

Szerk: Nero infotool-ban meg tudod nézni melyik verzió van az íródon, vagy akár az ImgBurn-ben is jobb oldalon fent.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#3594) slaci007 válasza gagosmith (#3589) üzenetére


slaci007
senior tag

Külső ház usb csatlakozós és egy író bele izlés szerint.

Tungsram 1896-2022

(#3595) atesss válasza atesss (#3588) üzenetére


atesss
addikt

A NEC 7191S-t azóta áthoztuk hozzám is (SIL 3114-es PCI SATA kártya), és megpróbáltuk itt is még1x frissíteni 1.02-re, de semmi eredmény.
Továbbra is üresnek lát minden DVD-t és CD-t. :O

De ha látja az írót a gép, sőt még érzékeli is, hogy valami be lett rakva (csak üresnek...), akkor nem lehetett elrontva a FW frissítés, vagy legalábbis bármikor lehet újat ráírni, nem szállhatott el végleg, ugye ?
Azon is gondolkoztam, hogy mi lenne, ha átfrissítjük LiteON-ra, az ennek megfelelő DH20A3L -re ? Ez talán segíthetne, vagy inkább csak még rosszabb lehet? Mondjuk az biztos, hogy nem ennek kéne lennie a megoldásnak, de tanácstalan vagyok, mitől lehet ez. :F

Ha van valakinek ilyen írója, továbbra is nagyon megköszönném ha el tudná küldeni az 1.00-s FW-t hozzá (ha talán még olyanja van fent, vagy el tudta menteni korábban). :R

(#3596) IRON STORM válasza atesss (#3595) üzenetére


IRON STORM
őstag

Rosszabb nem lesz ha crossflasheled. Az NEC firmware egyébiránt átdolgozott Lite-On firmware.
Egy próbát megér.

Csak a TDi!

(#3597) atesss válasza IRON STORM (#3596) üzenetére


atesss
addikt

Rendben, köszi :R
Sajnos most már csak jövő hét végén tudjuk megpróbálni, mert én péntekig külföldön vagyok, de akkor majd szólok, hogy mi lett vele.

(#3598) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Az mitől lehet szerintetek, ha a DVD-ket DAO módban írnám akkor nem sikerül megírnia lemezt ( el se indítja az írást, csak pörgeti vagy 5 percet a lemezt, utána kiírja az íróprogram hogy az "eszközre nem lehet írni")
Track-at-Once (TAO) meg megy simán

Vadonatúj NEC-AD 7200s DVD íróval

(#3599) Ricco5


Ricco5
csendes tag

Hy

Van egy pioneer dvd-rw dvr-106d típusú írom.
Mostanában azt csinálja hogy azokat a dvd ket amiket megírtam vele nem olvassa el
Más cd-dvb olvasóba téve 50 % os sikerrel elolvassa a megírt dvd.

Megnéztem a gyártó honlapját és ott találtam az írómhoz driver frissítést letöltöttem de semmivel nem lett jobb a helyzet.

+ dvd tisztítóval is próbálkoztam az sem volt nyerő

Mi lehet a baj?

(#3600) Csipisz


Csipisz
tag

Ismételten! Valaki esetleg #3529. :F

XCapitol

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.