Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3901) Sk8erPeter válasza vbbb (#3898) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tényleg, ha már ingyenes DVD-író progik... melyek az ajánlottak? Ezek, amiket felsoroltál? BurnAware? Ashampoo Burning Studio 6 Free?
És/vagy ImgBurn? CDBurnerXP?
Ez most nyilván nehezen eldönthető kérdés, hogy kinek mi ajánlott, de esetleg jó/rossz tapasztalatok ezekkel kapcsolatban? :F
:R

Sk8erPeter

(#3902) vbbb válasza Sk8erPeter (#3901) üzenetére


vbbb
őstag

Az attól függ kinek mire van szüksége. Én elég komplex dolgokra használom a gépet.

Egyébként főleg a BurnAware-t szoktam használni (munkahelyen is), bár találtam benne egy bug-ot. Hiába állítom az audio lemez írásánál a szorzót 8x-ra az mindig felmegy 25x-ig. Írtam a supportnak is, de a probléma a 3. frissítés után is fent áll. Ezt leszámítva a legjobb választás lehet.
Az Ashampoo-t használom mellette, pont a fent említett hiba miatt. Az megírja szépen, azzal csak audio-t készítek.
ImgBurn-el pedig vagy lemezképet csinálok ill. azt írok vissza, mást nem.

A CDBurnerXP-t nem használom, annál több hiba is előjött. Ezen felül próbáltam még ezeket is, de egyik sem nyerte el a tetszésemet: DeepBurner, InfraRecorder, StarBurn.

Nekem három ingyenes író kellett, hogy kiváltsam a Nero-t és az Alcohol120%-ot.

(#3903) puttputt válasza vbbb (#3902) üzenetére


puttputt
őstag

Az ISO-burner nem rossz választás, de a DeepBurner teljes verzióit el kell kerülni, "zabálja" a DVD-ket... a free mindig 4x-esen akar írni, ill. ír is, de legalább helyesen, igaz át kellett hozzá kötni a DVD-írót Slave-ről Master-re és csökkenteni az időkieséseket a Bios-ban az IDE-re vonatkozóan..., amúgy rendben van minden :))

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#3904) Sk8erPeter válasza vbbb (#3902) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi a választ! :R Megfontolom, amiket írtál.
(Amúgy ezek alapján még nem mondható el, hogy "komplex" dolgokra használod a gépet, ezek a műveletek manapság szinte tök alapnak számítanak. :) )
Kipróbáltam az Ashampoo Burning Studio 6 Free-t sima filmes DVD készítésére, teljesen korrekt, semmi baj vele. Mégis jobb érzés, hogy nem warezolt cuccom van, hanem ingyenes... :)
Az Alcohol 120% helyett én a Virtual CloneDrive-ot használom, ingyenes, és már elég régóta bevált, nagyon jó program, sosem volt még problémám vele, és rögtön "kiírja" ráklikkeléskor a virtuális meghajtóra a lemezképet, nem kell külön "betenni", mint Alcohol-ban - no meg nincs vele annyi ütközési gond, amiről PPeter is párszor már beszámolt, meg ami miatt sokaknak van írási gondjuk.

Amúgy lemezkép-készítésre jó az UltraISO is, csak hát az nem ingyenes. Majd lehet, hogy áttérek az ImgBurn-re.

Sk8erPeter

(#3905) vbbb válasza Sk8erPeter (#3904) üzenetére


vbbb
őstag

Ez a töredéke amit leírtam, csak azokat amiket manapság mindenki elkövet. A többivel nem akartalak untatni. :)
Az ImgBurn teljesen jó, lemezkép készítésére és fájlok kiírására is többek között!

[ Szerkesztve ]

(#3906) Sk8erPeter válasza vbbb (#3905) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem untattál volna, sőt... :D
Még egyszer köszi a tapasztalat-megosztást! :R

Sk8erPeter

(#3907) Core2duo6600 válasza vbbb (#3905) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezt a 3at amit felsoroltál ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3908) vbbb válasza Core2duo6600 (#3907) üzenetére


vbbb
őstag

Közöd?

Sk8erPeter:

Örülök, hogy segíthettem! :)

[ Szerkesztve ]

(#3909) picur220


picur220
veterán

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy nem tok DVD-t irni, mert olyan 10%nál kifagy az egész, resetelhetek, csak úgy tom helyrehozni. Semmilyen programmal nem megy, legújabb FW-m van már pár éve, és nagyon sok dvdt irtam, de mióta felraktam a nod32 3.0-t azóta beszart az egész, már rég leszedtem, de igy se megy... Sztetek rakjam újra a windowst, vagy mit tegyek??

(#3910) localhost válasza picur220 (#3909) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Milyen tokot akarsz írni ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3911) puttputt


puttputt
őstag

Még egy tipp, Asus (P5Q Pro) tulajoknak:
Érdemes minimumra (5mp) állítani a BIOS-ban az összes felismerési időt (első ablakon belül)... CD...
Így sikerült nekem is simán beolvastatnom minden CD-t, DVD-t, amik alacsonyabb sebességen lettek írva.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#3912) picur220 válasza localhost (#3910) üzenetére


picur220
veterán

Akkor mondom másképp: NEM TUDOK DVD-t irni!!! :W
Am direkt kötözködsz, vagy tényleg nem találkoztál még efféle röviditéssel az itt töltött 7 éved alatt?? :F

[ Szerkesztve ]

(#3913) vbbb válasza localhost (#3910) üzenetére


vbbb
őstag

Áááá...ezen jót mosolyogtam. :)

(#3914) vbbb válasza picur220 (#3909) üzenetére


vbbb
őstag

Eredeti nod32-őt akartál felrakni, vagy valalmi crack-eltet? Nem lehet, hogy felszaladt egy vírus a gépedre? Nem váltott véletlenül PIO-ba az íród? Nekem egyszer a csodálatos Kaspersky legális trial változata úgy szétbarmolta a gépet, hogy csak a teljes újratelepítés segített. Lehet neked is ez lesz a vége...

(#3915) localhost válasza picur220 (#3912) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, tényleg kötözködöm, mert utálom ezt a IQ-betyár stílust. Bővebben a blogomban. És én kérek elnézést!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3916) Sk8erPeter válasza picur220 (#3912) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

EZ NEM CHATSZOBA, hanem NYILVÁNOS FÓRUM.
Úgyhogy lehetőleg tanulj meg értelmesen fogalmazni, ha mások is veszik a fáradságot. Ha te ehhez lusta vagy, akkor mások meg lusták lesznek segíteni neked.
Ilyen stílussal meg különösen ne várj (el) segítséget. Van egy olyan magyar szó, hogy "tisztelet", meg vannak az alapelvek.

Sk8erPeter

(#3917) Core2duo6600 válasza vbbb (#3908) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Bocsáss meg, hogy kérdezni mertem ....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3918) vbbb válasza Core2duo6600 (#3917) üzenetére


vbbb
őstag

Ha nem kötözködni próbáltál volna talán még feleltem is volna...

(#3919) Core2duo6600 válasza vbbb (#3918) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem kötözködni akartam
Az nem én voltam
Csupán kérdeztem, hogy melyik az a 3 progi amivel kiváltottad a nero-t
Ebben nem volt semmi kötözködés.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3920) vbbb válasza Core2duo6600 (#3919) üzenetére


vbbb
őstag

Akkor én kérek elnézést, rosszul értelmeztem a mondatodat! Sorry! :R

Tehát én ezeket a programokat használom:

BurnAware Free (UDF data, ISO data, DVD video data többnyire, Dual DVD...stb.)
Ashampoo Burning Studio 6 Free (Audio CD, Data CD, MP3 CD, DVD video data, CD-DVD lemez másolás, MP3 DVD...stb.)
ImgBurn (Képkészítés UDF, Visszaírás UDF, Fájlok kiírása UDF és ISO, Dual DVD...stb.)

Plusz néha:

Free ISO Creator

(#3921) vbbb válasza Core2duo6600 (#3919) üzenetére


vbbb
őstag

Ja, és ezzel még nagyon jó dolgokat lehet művelni:

DVDVideoSoft

(#3922) buccsi


buccsi
tag

Sziasztok!

Az elmúlt hetekben sok mindent kipróbáltam, még a vista telepítést is, de az íróm még mindig nem látja a dl lemezeket. A gépemen jelenleg csak az ImgBurn van.Lehet, hogy mégis az íróm hibás?

Ha megjön a munkakedvem, leülök egy sarokba és megvárom míg elmúlik.

(#3923) vbbb válasza buccsi (#3922) üzenetére


vbbb
őstag

Nekem is volt olyan régi íróm ami elvileg írta a DL lemezeket de gyakorlatban a második réteg megkezdésénél megfeküdt. Sajnos van ilyen.

(#3924) buccsi válasza vbbb (#3923) üzenetére


buccsi
tag

Csakhogy az enyém vadi új /Optiarc 7201S/ és nemhogy írni, de még olvasni sem tudja a dl lemezt.

Ha megjön a munkakedvem, leülök egy sarokba és megvárom míg elmúlik.

(#3925) vbbb válasza buccsi (#3924) üzenetére


vbbb
őstag

Akkor miért nem viszed vissza garanciába, bevizsgálásra? Volt szerencsém egy satás Optiarc-al ami rontotta állandóan a lemezeket...visszavittem kicserélték egy patásra. Azóta semmi gondom.

(#3926) buccsi válasza vbbb (#3925) üzenetére


buccsi
tag

Nagyon úgy néz ki, hogy ezt fogom tenni.Csak reménykedtem benne, hogy szoftveres és/vagy felhasználói hiba áll a dolog mögött.

Ha megjön a munkakedvem, leülök egy sarokba és megvárom míg elmúlik.

(#3927) Core2duo6600 válasza buccsi (#3926) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egy vadi uj cuccál ne bosszantsd magad, mert ha nem olvassa be, ha nem látja a dl es lemezt akkor a drive a hibas, mert meglátni akkor is meg kell ha csak tápot kap ..

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3928) vbbb válasza buccsi (#3926) üzenetére


vbbb
őstag

Vidd vissza, ezért találták ki a garanciát! Legalább kiderül, hogy a meghajtó biztosan rossz ill. jó. Csak nyersz rajta!

(#3929) biker


biker
nagyúr

most lehet, hülyének látszok, de a DL lemezre 8.5GB van írva, ellenben 8.19GB-ot nem tudok ráírni, mert az író progi szerint 7.96GB szabad hely van :W :W :W :W

ok, átszámoltam, ennyi, de a forrásanyag, ami 8.19gb, az már fent volt egyszer egy dl lemezen :F :F de hogy???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3930) IRON STORM válasza biker (#3929) üzenetére


IRON STORM
őstag

Valójában csak 7.92 Gb fér egy DL lemezre. A ráírt kapacitást 1024-el osztjuk ezért jön ki kisebb méret.
Egyrétegű lemeznél is csak 4.37 Gb fér rá a lemezre.

Szerk: A forrásanyagod is kisebb valószínűleg 7.7 Gb körüli

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#3931) biker válasza IRON STORM (#3930) üzenetére


biker
nagyúr

igen, utólag rájöttem, miért 7.96 a 8.5, de a forrásfájlom konkrétan 8.19gb, ha rá akarnám tolni, 253mb-ot másik lemezre akar tenni.

rohadtul leszokhatnának a gyártók az ezres váltásról, hogy jól mutasson. mert a rendszeremben megnéztem, mennyi a cucc, 8,2GB, oké, veszek a piacon 8,5gb lemezt, aztán mégis két normálra kell kiírjam :( bosszantó, hogy mindig azon kell számolni, hol mi nem annyi, amennyi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3932) vbbb válasza biker (#3931) üzenetére


vbbb
őstag

Nem véletlenül image fájl amit ki akarsz írni? Mert az van, hogy nagyobb mint az eredeti. Tehát image ként nem fér rá, vissza íráskor meg igen.

(#3933) biker válasza vbbb (#3932) üzenetére


biker
nagyúr

nem, 6db film
szerintem a küldő kamuzott, hogy ráfér dl lemezre :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3934) hanka


hanka
tag

Van egy Toshiba A10 laptopom, amiben tönkrement az optikai meghajtó.
Próbáltam szerezni másikat (egy combót és egy dvd-rw-t is).
Egyiket sem fogadja el, "IDE #0 error" hibaüzenetet ír ki, és nem is érzi (pedig jó mindkettő másik laptopba próbálva).

Mi lehet a hiba? Valami toshiba védelem?
Lehet rajta valahogy segíteni hogy a kettő közül valamelyiket elfogadja? (pl: firmware frissítéssel megoldódna?

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#3935) Ari18


Ari18
őstag

sziasztok!

van egy Asus DRW-2014l1t íróm. Olyat csinál, hogy a bekapcsolás után egyből elkezd világítani a led. Folyamatosan csak világít. Nem reagál a ha eject-et nyomok, sőt a windows azt írja, ha rákattintok, hogy nincsen ilyen meghajtó. :F Ezt egyik napról a másikra csak úgy.... :( Lehet vele valamit csinálni???

[ Szerkesztve ]

(#3936) ANT válasza Ari18 (#3935) üzenetére


ANT
őstag

Első körben távolítsd el Eszközkezelőben, majd restart. Ha újra felismerés után se működik, ellenőrizd a kábelezést, dugd át másik portra. :U

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3937) biker válasza Ari18 (#3935) üzenetére


biker
nagyúr

ha lehúzod az adatkábelt, és csak a táp marad rajta, akkor is ilyen, akkor szerviz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3938) biker válasza hanka (#3934) üzenetére


biker
nagyúr

lehet, hogy nem is az optikai egység halt meg, hanem az ide csati? vagy mindkettő

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3939) deedee


deedee
őstag

üdv

msi ex600 laptopomban az író "foltosan" ír.... :B

íme a kép:

2 sáv látható:egy sötét/ott nincs adat írva/ és egy világos/ott írás történt/
de a világos/tehát az írott/ részen mégegy sáv látszik.... :O

minden típusú lemeznél ez a helyzet,minden írási sebességnél....

miféle jelenség ez?nem egyenletes a lézerfej égetése?nem elég "mély" az égetés?el fog veszni az adat a lemezről gyorsabban mint kellene? :U

thx a válaszokat előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#3940) Ari18 válasza ANT (#3936) üzenetére


Ari18
őstag

Igazából ez a testvérem írója és az én gépemben is ezt csinálja :F
biker sajnos, ugyan azt csinálja, ha csak a táp marad rajta. Akkor szerviz :O
köszönöm :R

(#3941) hanka válasza biker (#3938) üzenetére


hanka
tag

Mindkét optikai meghajtó jó, kipróbáltam egy másik laptopban.
És az IDE csati is jó, mert a régi, rossz (ami benne volt) meghajtót érzi, csak nem olvassa a lemezeket, és nem írja az "IDE #0 error" hibát...
Szerintem nem kompatibilis a Toshibába ezek a drive-ok.

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#3942) Core2duo6600 válasza deedee (#3939) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amiket megír lemezeket azok rendben vannak ?
Tehát müködnek ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3943) deedee válasza Core2duo6600 (#3942) üzenetére


deedee
őstag

ilyen egy teszt.... :U én nem tudom kiértékelni,nem tudom mit jelentenek a krixkraxok...
de dvd-ben és pc-n működnek /még/ a lemezek.... :F

(#3944) Core2duo6600 válasza deedee (#3943) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én sem vágom annyira, majd egy tőlem okosabb megmondja a frankót, de amig muködik, addig sok tenni valód nincsen, hiszen ha nem produkál semmien hibát ki sem cserélik.(Új gépet feltételezve. )

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3945) Zeratul válasza deedee (#3939) üzenetére


Zeratul
addikt

Az csak annak a jele hogy nem egyenletes sebességgel írta végig, mert pl Z-CLV stratégiát követett és a zónahatárnál újrakalibrált.

(#3946) Fransico


Fransico
tag

Sziasztok! Van egy asus drw 1814bl dvd íróm amit pár napja nem ismer fel semilyen író program kivéve a clone dvd , ezzel a progival minden lemezt rendesen megír, a nero és más progik viszont nem is látják a hardvert.Mi lehet a probléma? Egyébként az író hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

(#3947) Zeratul válasza Fransico (#3946) üzenetére


Zeratul
addikt

Nem rejtetted el véletlenül a meghajtót valami starforce vagy hasonló védelem elől?

(#3948) Fransico válasza Zeratul (#3947) üzenetére


Fransico
tag

Nem, de már a daemon tools-t is leszedtem hátha az zavarja, de így sem jó, viszont mikor töröltem a meghajtó illesztő programját , majd újra felismertettem a win-nel akkor az első indításkor felismerte a nero, de a másodszorra már megint nem látta.

(#3949) Zeratul válasza Fransico (#3948) üzenetére


Zeratul
addikt

A clone cdnek rétegdrivere is szokott ilyen problémákat okozni hogy utána nem látja a meghajtót. Nero próbáld meg rávenni hogy windows SPTI-t használjon, hátha.

(#3950) Fransico válasza Zeratul (#3949) üzenetére


Fransico
tag

Ezt, hogy tudom kivitelezni?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.