Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2701) volvoguy


volvoguy
addikt

na msot irtam ki 6,5 gigát verba dl lemezre 10X sebességgel. 10 perc alatt megírta, utána adatellenőrzés, és semmi gond. ez kész. Ugyhogy nem értem, mitől van hogy valamit megir, valamit nem, pedig az adat kivételével minden ugyanaz. Ugyanaz a dvd márka, ugyanaz a nore, ugyanaz a samu dvd iró...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2702) FefeeX válasza Lajuveal18 (#2697) üzenetére


FefeeX
veterán

Hm, ez valami spéci író lehet, sajna a külső írók, főleg a régiek elég gázosak minőség szempontból, így ha rosszul írta ki, nem biztos h be tudod olvasni. LG DVD írós vagy olvasós havert keress, ha valami az tuti beolvassa...

(#2703) FefeeX válasza volvoguy (#2700) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha végigmegy a discspeed, és folyamatos fel majd lefelé görbül akkor faja lett, műxik. Ha ugrál a sebesség akkor az a lemez nem soká fog élni valszeg. Mondjuk 10X mellett Samuval ne is várd...

(#2704) volvoguy


volvoguy
addikt

de hogy használjam a discspeed-et? Benchmark, lemez létrehozása, Lemez infó, lemez minőség, Lemez Szken....ezek köül melyiket ahsználjam? én csak a Lemezszken-t tudom.....a többinél ne mtudok a kezdésre kattintani.

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2705) kali válasza volvoguy (#2704) üzenetére


kali
legenda

ha a korábban megírt - tesztelni kívánt - lemez a maghajtóban van - és több meghajtó esetén a nero discspeed meghajtója fülön is ez a meghajtó van kiválasztva -, akkor minden funkciónál aktívnak kell lennie a "kezdés" gombnak.
elég a benchmark által készített teszt, az mutatni fogja az olvasási görbét.

[ Szerkesztve ]

(#2706) volvoguy


volvoguy
addikt

megint elkúrtt egy dvd-t. 4X-en írtam. ezt írta ki:

3862688 - 3862703 szektorok közötti olvasási hiba
C:\Games\Gears of War\000000001.TMP
3862880 - 3862895 szektorok közötti olvasási hiba
3862928 - 3862943 szektorok közötti olvasási hiba
Adat ellenőrzés sikertelen.

Ezt az adatellenőrzés végén írta ki.

Verba lemezre, 4X-en, nero 8 Demo-val, tegnap vett Samsung DVD íróval próbálkoztam......
Egyszer már kíírtam ugyanezt, azzal a különbséggel, hogy ott az ISO-t írtam ki, itt meg adatként a fájlokat és a mappákat, és akkor is ugyanez volt a hibaüzenet.

Mitől van ez?

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2707) volvoguy


volvoguy
addikt

Nos. ez egy tegnap esti írásom. DL lemez, Verba, Samsung író, 10X sebesség...nem szándékosan csináltam, csak már késő volt átállítan ia sebességet..Ime a Benchmark-ról a kép. Ez a görbe most jó, vagy rossz? [link]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2708) kali válasza volvoguy (#2707) üzenetére


kali
legenda

ez egészen jónak tűnik!

(#2709) chatman3


chatman3
csendes tag

Sziasztok ! Az en problemam az lenne, hogy van egy toshiba Equium A210-es laptopom es ezidaig tokeletesen tudtam irni cd es dvd lemezeket. Most ujjabban ha irni akarok egy cd v dvd lemezt akkor az irasi folyamat sikeresen lezajlik de amikor kiveszem a lemezt az ures marad.A gyari iro programot hasznaltam eddig is es jol mukodott. Nemertem mi lehet a baj. Koszonom a segitseget.

(#2710) volvoguy


volvoguy
addikt

tudnátok javasolni valami jó kis DVD-író progit a Nero mellett? Olyan kéne, ami megbírkózik a DL lemezekkel, és lehetőleg legyen olyna jó minőségű, mint a Nero, márha létezik ilyen. Létezik? Vagyis, befolyásolja az írás minőségét az író szoftver, vagy csak a lemez illetve a meghajtó a fontos tényező? ÉS ha van oylan progi, ami a elég jól ír, akkor mennyivel rosszab mint a Nero?

Én ilyeneket találtam, amik állítólag jól használhatók:
- CDBurnerXP Pro 4.1.2.694 Free (magyar)
- CloneDVD v2.9.1.9 (magyar)
- Ashampoo Burning Studio 6 Free v6.61 (magyar)

Csak azért kell, mert talán ezekkel nem lesz hiba 2rétegű írás közben, mert a Nero mostanában szarakodik. Szal ezek vannak olyan jók, és kapok oylan jó minőségű DVD-t, mintha Nero-val írnám?

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2711) kali válasza volvoguy (#2710) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki az imgburn progit.

(#2712) volvoguy


volvoguy
addikt

A Nero-ban az adatellenrőzés az írás végén mi célt szolgál? ez az irás után javit még valamit a lemezen, vagy csak arra szolgél, hogy leellenőrizze, nem-e vesztek el fájlok, vagy adatok az írás közben?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2713) Joltee


Joltee
aktív tag

Adott egy Optiarc AD-7170A író. A kérdés, hogy ez tud-e kétrétegű DVD-RAM-ot írni? :U (Egyrétegűt RAM-ot és kétrétegű DVD-R-t tud.)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#2714) PPeter válasza Joltee (#2713) üzenetére


PPeter
addikt

Mivel kétrétegű DVD-RAM lemez nem létezik, ezért a válasz egyszerű: nem tud.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2715) PPeter válasza volvoguy (#2712) üzenetére


PPeter
addikt

Összehasonlítja a lemezre került fájlokat az eredeti forrás fájlokkal. Ugyanis memóriahiba, instabil processzor, kábelhiba okozhat korrupt adatokat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2716) kali válasza Joltee (#2713) üzenetére


kali
legenda

kétoldalas dvd-ram létezik csak...

(#2717) Joltee válasza kali (#2716) üzenetére


Joltee
aktív tag

Ehh, köszi... Ezt egy kicsit benéztem... :B Tényleg kétoldalas és nem kétrétegű...

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#2718) volvoguy


volvoguy
addikt

Feladom. tegnap este elkúrta a 6.-at. Viszont szeretnék kérdezni valamit.
Előfordulhat az, hogy semminek sem volt baja? tehát hogy jó a meghajtó is, jó a Nero is, jó a DL lemez is, egyedül az írandó adattal van a bibi? mert az volt, hogy először próbálkoztam a 7,5 gigányi adat kiirásával. nem jött össze. utána megint megprobáltam, és megint elkurt egy lemezt, majd megint egyet. ezután másnap vettem ugye egy uj DVD írót, azt hittem az a baj. De ez megint elkúrta a 7,5 gigányi adatom. félretettem ezt a dolgot, és megpróbáltam egy másik, teljesen más adathalmazt, 6,5 gigát kiirni. Ez sikerült. Szépen kiiírta, adatellenőrzés is végigment, tehát itt minden jelesre vizsgázott.
Ezt követően megint megpróbáltam a 7,5 gigányi adatot, na ott megint elkurta. Megpróbáltam más beállításokkal, adatellenrőzést kiahygva, na ugy sikerült, de a Nero Discspeed-jét futtatva a Benchmark nem ment végig, kiirt vmi hibát, valamint a LemezSzken is 99,5% után hibát jelzett.
Szal lehet az, hogy semmi mással nicns gond, csak azzal a 7,5 gigányi adattal? Lehet az a probléma, hogy valami gáz van a fájlok vagy a mappák között, és ezért nem jó? De ez meg azért fura, mert elvileg az irónak hibás adathalmazt is ki kellene irnia dvd-re, nem? tehát a Nero csak ír, legyen az jó, vagy hibás adat, nem?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2719) #54715584 válasza volvoguy (#2718) üzenetére


#54715584
törölt tag

a gears of wart nalam sem irta ki...retegvaltas utan par %-kal meghalt az egesz

(#2720) volvoguy válasza #54715584 (#2719) üzenetére


volvoguy
addikt

nekem végigment, csak az adaellenőrzés közben írta ki ezt:
3862688 - 3862703 szektorok közötti olvasási hiba
C:\Games\Gears of War\000000001.TMP
3862880 - 3862895 szektorok közötti olvasási hiba
3862928 - 3862943 szektorok közötti olvasási hiba
Adat ellenőrzés sikertelen
.

Utána megcsináltam ugy, hogy kihagytam az adatellenőrzést, azt megírta úgy, de utána Discscpeed-el leellenőriztem, és 99,5%-nál jhibát talált...dobtam is a francba. Akkor mi lehetett? Magávalé a GoW-al van a hiba? Egész egyszerűen nem lehet kiírni?

(a vicc az, hogy 3600ft értékben rontott el lemezeket csak a GoW miatt, miközben ennyiért már meg is tudnám rendelni :((( )

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2721) degu


degu
senior tag

Elofordulhat,hogy egy DVD-iro /TSST Corp CDDVDW SH-S202N/ egyik lemezt olvassa,a masikat nem? Ha garis meg,akkor ezzel legariztathatom? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#2722) volvoguy válasza degu (#2721) üzenetére


volvoguy
addikt

sztem ez minden esetben minden lemezzel és minden iróval előfordulhat. a megoldás, hogy oylan lemezt veszel, amit általánosan minden író olvas, tehát az iylen Primesdisc, Maxell, Sony lemezeket elfelejteni. Ami jó az a Philips, TDK, valamint Dl lemezekhez a Verba és a Ricoh.....sztem ezeket mind olvasnia kell, nekem is Samum van, 203-as...semmi gond vele....szal ott valami bibi van ha ezek közül valamelyiket nem szereti...hogy visszacserélheted-e, nem tudom...megoldás? talán próbálgasd, melyik fajtát szereti, és oylat vegyél....amugy nem hiszem hogy emiatt kicserélik, mert nem biztos hogy garis hiba..lehet ez a tipus iylen....akkor meg nincs csere

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2723) degu válasza volvoguy (#2722) üzenetére


degu
senior tag

Gyari lemezeket sem olvassa! :W
Hat vagy vegkepp elfaradt,vagy alaplaphiba...
Az ciki,amikor beviszem garira,es a szarvizba beraknak egy nyerotuti lemezt,elolvassa,
engem meg kirohognek! :o

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#2724) FefeeX válasza degu (#2723) üzenetére


FefeeX
veterán

Vidd magaddal a lemezt, ha garis vidd vissza, megfáradt az olvasófej.
Nálam is ez a hiba az NEC-mnél, a sötétebb adatoldalúakat olvassa (Verba), a világosabbakat nem (Ricoh).

Annyit még suti HSZ-éhez:
jó lemeznek a TDK, Philips messze nem mondható. Philips mindig mástól veszi az anyagot, így ingadozó a minősége, TDK pedig ritek, ami az élvonaltól nagyon messze van, ettől még nagyjából jónak mondható.
Ami tuti jó:
1 réteg: Taiyo Yuden, Verbatim (Yuden, MCC), Ricoh
2 réteg: Verbatim (MKM), Ricoh

(#2725) kali válasza degu (#2723) üzenetére


kali
legenda

milyen firmware van rajta? ha nem sb02, akkor egy arra történő frissítést megérhet...

(#2726) bence2005


bence2005
csendes tag

Sziasztok!!

Lenne egy problémám van egy Asus DRW-0402P/D típusú Dvd íróm. A probléma az, hogy az író nem hajlandó olvasni az írt lemezeket csak a gyáriakat. mit lehetne tenni? van valami megoldás? előre is köszi a válaszokat

(#2727) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv. Szeretném megkérdezni, hogy hogy kell tulajdonképpen képfájl-t kiírni lemezre?
.cue és .iso fájlokkal volt eleddig dolgom.
Mindig úgy csináltam, hogy beléptem a Nero-ba, majd Express nézetre váltottam, majd arra kattintottam, hogy Adat DVD készítése. Ezt követően hozzáadtam a képfájl-t, tovább-ra kattintottam, és kiírtam.

Nade! A Nero-ban van külön olyan rész, hogy képfájl kiírása (DVD ROM (ISO))...Ez miben más? Tehát az érdekel, hogy ez a funkció más módon írja ki az .iso vagy .cue képfájlt, mint ha simán az Adat DVD készítésére-kattintok?

Vagy jól csináltam eddig? Tehát nyugodtan írhatom őket továbbra is ugy, mint ha nem is képfálj lenne? Tehát az Adat DVD létrehozása-ra kattintva?

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2728) FefeeX válasza bence2005 (#2726) üzenetére


FefeeX
veterán

kb ha visszaolvasol, csak egy kicsit, teljesen hasonló helyzet, csak más író.
1. FW frissítés
2. ha van, gari
3. ha nincs gari sem akkor már mindegy neki...

(lehet próbálkozni átkábelezéssel meg még vagy 100 dologgal, de ha működött és egyszer csak nem - HW változtatás nélkül, akkor elfáradt az olvasófej)

(#2729) FefeeX válasza volvoguy (#2727) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, képfájlt adat DVD készítéseként kiírni, hacsak nem többet akarsz egy DVDre, akkor hülyeség. A képfájl kiírása azt jelenti, hogy nem kell daemonozni, alcoholozni a cuccot, mert DVD lesz, nem képfájl a DVD-n...
Filmet pl kiirsz adatként DVD-re, akkor nem viszi majd az asztali, meg a gépedis csak daemonnal, mint ahogy a játékokkal is hasonló a helyzet...
DL lemeznél meg egyszerűen felejtsd el az adat dvd készítése opciót, ott ez a legnagyobb baromság...

(#2730) volvoguy válasza FefeeX (#2729) üzenetére


volvoguy
addikt

Most végképp nem értem a dolgot. Miért hülyeség Adat DVD készítéseként kiírni az ISO vagy CUE képfáljt, főleg Double Layer lemezre?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2731) FefeeX válasza volvoguy (#2730) üzenetére


FefeeX
veterán

Azért, mert akkor a fájlt írod fel és nem a tartalmát. Azért van direkt az képfájl felírása funkció, ami telepíthetőként/lejátszhatóként írja ki az adott lemezt...
Adat DVD-ként meg ami egyedül lesz a lemezen az az 1 ISO vagy CUE képfájl, amit csak gépen tudsz használni, mountoló programmal együtt... Arra meg aztán már nagy hülyeség DL lemezt venni, inkább akkor darabold fel és tedd 2 lemezre...

(#2732) volvoguy válasza FefeeX (#2731) üzenetére


volvoguy
addikt

najó. megintcsak nem értem. TEHÁT.
Van a gépen 7,5GB-os ISO fájl. Ezt én kiírtam DL lemezre Adat DVD készítese-ként. És ha használni akarom, akkor csak berakom a lemezt a lejátszóba, bemountolom Daemon Tools-al, és kész is...már évek óta igy csinálom.

ezzel mi volna a probléma?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2733) Ber


Ber
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget, ötletet kérnék az alábbi problémára. Van egy másfél éves HP notebook-om. 8x DVD író/olvasó van benne. Szépen dolgozott is eddig, míg néhány napja azt láttam, hogy nagyon lassan ír. Aztán, hogy lassan is olvas. Megmértem Nero DriveSpeed-el. 1x-esen dolgozik.

Próbáltam:
- leszedni a drivert, hogy a Windows (XP) újra rakja;
- megtisztítatni a fejet.

Semmi eredmény.

Nem értem mi történt, valahogy túl gyorsan vesztette el a 8x képességét, ezért még reménykedem, hogy valami szoftveres dolog, bár ennek ellentmond, hogy a Nero nagyobb sebességgel ír a saját bevallása szerint, de mégis több, mint egy órába került 3.5 Gb kiírása, és a beolvasás is 1x sebesség körül mozog (inkább kicsit alatta).

Tipp, ötlet? Előre is köszi!

(#2734) kali válasza Ber (#2733) üzenetére


kali
legenda

ha a bios beállításaiban van olyan funkció, akkor ellenőrizd le, hogy az optikai maghajtó milyen módban fut, mivel akkor szokott ilyen probléma jelentkezni, ha dma mód helyett pio módban megy az átvitel.
elvileg az eszközkezelőben is ellenőrizheted az átvitel módját azon az ágon, amelyiken az optikai van.

[ Szerkesztve ]

(#2735) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Előre elnézést kérek,ha nem itt kellene feltennem a kérdésem,de kicsit kapcsolódik ide,és látom, hogy ez egy aktív topic.
Szal most vettem egy lcd tv-t,amit dvi-hdmi kábellel szeretném összekötni,és a pc-ről HD filmeket megjeleníteni rajta.Bizonyos oldalakon( :D)lehet olyan HD formátumú filmeket letölteni, amik dvd-r lemezre ráférnek.Sima dvd íróval(Pio 111L) ki tudom ezt írni dvd-r-re,és ha a pc-be később beteszem a lemezt,le fogja tudni játszani?Ha igen,milyen formátumot kell a neronak adni(DVDVideo,DVDRom(ISO),vagy mi?)
Magyarul olyan pc,amiben semmi HD-ra kihegyezett cucc nincs(HD,vagy blue ray olvasó/író) ezeket le fogja tudni játszani,és az lcd tv megjeleníti?Előre is köszi a segítséget!
Dodo

(#2736) tailor


tailor
őstag

Sziasztok. Nem tudom, jó helyen teszem-e fel a kérdést - remélem igen. Szóval adott egy 6,5 GB-is ISO fájl, amit ki szeretnék írni DL lemezre. Legelső alkalommal a 8-as nero 61%-ig jutott vele, akkor írási hibát jelzett, és kampec. Most ImgBurn-nel próbálkozom, de itt sajna ezt a hibaüzenetet kapom:

hiba

Sajnos nem értek a beállításokhoz, lehet, valami nem klappol...
(A rendszer: Vista x64, Plextor px740-A ATA)

Mod.: A sima DVD-t gond nélkül megírja... Bár ott nem iso-t írtam ki vele, csak filmeket.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#2737) FefeeX válasza volvoguy (#2732) üzenetére


FefeeX
veterán

Minek mountolgatod, mikor sokkal gyorsabb ha a képet normál felírod a lemezre? Igazából ezzel csak időt vesztesz ergo nem érdemes ezt csinálni, mondjuk ettől még lehet, de ehhez tartanod kell mindig mountolót is meg ilyesmi. Kényelmetlen és felesleges...

(#2738) FefeeX válasza dodopek (#2735) üzenetére


FefeeX
veterán

Le, ezek a HD cuccok mkv kiterrjesztésben vannak, ami egy divx-hez hasonló, nagyfelbontású codec. Ugyanúgy mint a divx-et, ezt is le fogod tudni játszani, még az is lehet hogy pár éven belül az asztali bluray is kezelni fogja a formátumot... PC-ben az egyetlen lehetséges ok amiért akadhat, ha nem elég erős a géped, ugyanis tudtommal ezeknek azért már relatíve erősebb gép kell... (nem tom VGA vagy proci dekódolja, ha proci akkor nyert ügyed van, ha VGA akkor nem tuti...)

(#2739) FefeeX válasza tailor (#2736) üzenetére


FefeeX
veterán

Adatként irod az ISO-t te is? :)

(#2740) tailor válasza FefeeX (#2739) üzenetére


tailor
őstag

Nem, "kiírni" szeretném, hogy simán, a lejátszóba betéve elinduljon a program.

(#2741) IRON STORM válasza tailor (#2736) üzenetére


IRON STORM
őstag

Milyen lemez ( mid) és hányszorosan próbálod írni?

Csak a TDi!

(#2742) tailor válasza IRON STORM (#2741) üzenetére


tailor
őstag

Verbatim -R DL, próbáltam auto-n (max, ez 8x a lemez szerint) és 4x-esen is...

(#2743) IRON STORM válasza tailor (#2742) üzenetére


IRON STORM
őstag

Elárulod mit is akarsz a lemezre írni? Adat vagy film?
Az 1.02 es firmware elég régi, elképzelhető hogy azzal lesz gond. A megoldás crossflash Benq 1640 íróra (hardveresen ugyanaz) és ahhoz van újabb firmware.

Csak a TDi!

(#2744) tailor válasza IRON STORM (#2743) üzenetére


tailor
őstag

Adatot. Ez a crossflash dolog hogyan működik? Nem rizikós? Benq oldalán találok róla infót? Vagy valahol? Köszönöm a segítséget! :R

Mod.: Esetleg érdemes lenne vennem egy újabb, modernebb sata-s írót? :U Bár három éve ez az első alkalom, hogy gondban vagyok a Plextorral...

[ Szerkesztve ]

(#2745) IRON STORM válasza tailor (#2744) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha szoftveresen rendben van a géped( nincsenek fent problémás írószoftverek- Alcohol, Clonecd- és társai) akkor mindenképpen javasolt egy újabb firmware, ami ugye a Plextorhoz nincs, viszont van a Benq 1640 íróhoz. Itt a fórumon is van Benq topic, keress rá biztos van info, valamint a cdfreaks fórumán is érdemes körülnézni.
Lassan kiszolgálja az idejét az íród, megfontolandó egy írócsere, ha nem működne crossflash után sem megfelelően.

Csak a TDi!

(#2746) dodopek válasza FefeeX (#2738) üzenetére


dodopek
addikt

a gép,aminek vinnie kell a cuccot:
ASrock 939 dual VSTA
AMD 3200+
1 GB ddr400 ram
160+80GB HDD
Asus X1050 256MB
stb...
Elég lesz?

(#2747) tailor válasza IRON STORM (#2745) üzenetére


tailor
őstag

Köszönöm :R

(#2748) kali válasza dodopek (#2746) üzenetére


kali
legenda

hát ezen vélhetően szaggatni fog - de legalább is halálra pörgeti majd a procit...

(#2749) dodopek válasza kali (#2748) üzenetére


dodopek
addikt

:( köszönöm a gyors választ...

(#2750) kali válasza dodopek (#2749) üzenetére


kali
legenda

sajnos tapasztalatból mondom/írom; nekem egy régebbi konfigon az alábbi elemekkel be- beszaggatott - amd athlon 64 3200+ és 2* 1 gb ddr 400 ram - és a proci a lejátszás alatt végig majdnem 100%-on pörgött! a procit lecseréltem egy 3800+ x2 változatra és azzal már ment rendesen, kevesebb hajtással!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.