Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2351) Kicsirics77 válasza Tigristank (#2350) üzenetére


Kicsirics77
veterán

no megnéztem a lapod az asus oldalán
arra lennék kiváncsi hogy a vinyókat s-ata felületen használod és hogy van-e külső gyártótol származó s-ata vezérlő(j-micron)vagy hasonló
mert adott esetben ez kavarhat

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2352) Tigristank válasza Kicsirics77 (#2351) üzenetére


Tigristank
csendes tag

Egy vinyóm van, és ez az egyedüli dolog a gépben, ami SATA-val kapcsolódik az alaplapra. Külső gyártótól származó SATA vezérlőről nem tudok, legalábbis a BIOS-ban nem szerepelt ilyen, és az alaplapot megnézve se láttam, vagy nem tűnt föl semmiről, hogy az lenne. :S

(#2353) Kicsirics77 válasza Tigristank (#2352) üzenetére


Kicsirics77
veterán

legalábbis a BIOS-ban nem szerepelt ilyen, és az alaplapot megnézve se láttam, vagy nem tűnt föl semmiről, hogy az lenne
pedig jó lenne tudni mert ha adott esetben a hdd és az odd azonos vezérlőn van akkor az odd nem működik rendesen
próbáld meg a hdd-t másik s-ata csatira dugni ha a piros csatin lenne akkor tedd át a feketére

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2354) Tigristank válasza Kicsirics77 (#2353) üzenetére


Tigristank
csendes tag

Áttettem, és most azt írja ki, hogy "No IDE Master HDD detected!", ettől függetlenül F1 megnyomása után bejön az XP.

(#2355) Kicsirics77 válasza Tigristank (#2354) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hát no comment
akkor nincs ötletem egyelőre

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2356) Tigristank válasza Kicsirics77 (#2355) üzenetére


Tigristank
csendes tag

Nem gond, azért köszi a segítséget. :)
Szerintem majd az lesz, hogy az írót átrakom a másik gépbe, és ott is kipróbálom, mert ezt még nem cselekedtem meg, csupán itt próbáltam ki egy NECet. Azzal a géppel csak az a gond, hogy rohadt lassú, de így legalább kiderül, hogy az író jó vagy rossz.
Csak nekem az a furcsa, hogy fél éve még gondtalanul írtam, most meg 1 DVD hibátlan megírása csodának számít, pedig azóta semmi nem változott a gépben. Amúgy lehet, hogy a lemezek minősége a rossz. :S

(#2357) Kicsirics77 válasza Tigristank (#2356) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a lemezek minősége is lehet rossz de ez nem ok
max a visszaellenőrzésnél mutat eltérést
inkább tedd át másik gépbe az írót és teszteld le
esetleg a nero drive speed-be nem állítottál át valamit??

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2358) Tigristank válasza Kicsirics77 (#2357) üzenetére


Tigristank
csendes tag

Nem, ahhoz hozzá se nyúltam.

(#2359) whiz


whiz
aktív tag

Valaki tudna segíteni az alábbi gondommal kapcsolatban:

http://kepfeltoltes.hu/080319/powerror_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És ezek után a kiadott lemezt töküresnek mondja a nero, szal lehet írni rá (persze ugyanezt dobja ki pár másodperc után). Korábban kétrétegű lemezzel csinálta ezt, akkor azt hittem, hogy a lemez a hibás. De pl tegnap írtam vele pár dvd-t, most nekiálltam volna megint, erre ez... ugyanolyan típusút próbáltam volna írni... szervíz lesz v mi ez? :F (Firmware a legfrissebb, ez nem segített rajta)

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#2360) FefeeX válasza whiz (#2359) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát biza szerintem ebből szervíz lesz, volt anno hasonlóm a Philips Combo drive-ommal, amit végül megoldott a FW csere, de ha neked ez nem megy akkor vissza a boltba...

(#2361) whiz válasza FefeeX (#2360) üzenetére


whiz
aktív tag

Az a tök vicces az egészben, hogy a szimulált írás viszont tökéletesen végigmegy... megpróbálom megetetni többféle típusú lemezzel, nem sok kedvem van gariztatni :W

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#2362) FefeeX válasza whiz (#2361) üzenetére


FefeeX
veterán

Mert a szimulált írásnál szerintem nem használja a lézert, vagy a fene tudja. Nem tudom annak mi értelme...

(#2363) kali válasza whiz (#2361) üzenetére


kali
legenda

létezik olyan, hogy bizonyos lemezek (tipus/mid) esetében nem tud megfelelően pozicionálni az író, de másik lemeznél már nem jelentkezik a hiba! viszont ha több lemez (mid) mellett is ezt produkálja, akkor mehet cserére...

(#2364) pigsty válasza pigsty (#2347) üzenetére


pigsty
aktív tag

Na, megoldódott a probléma, a bajkeverőt kiszedtem óvatosan az egységből.
Azért köszönöm a segítség felajánlást!
Az a vicc, eleinte hogy megijedtem, szerencsére jól végződött ez a kaland is.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#2365) Horney


Horney
csendes tag

Sziasztok!
Ma vásároltam egy Samsung TSST corp SH-S203D típusú DVD író apámfüle kombót... Működik, minden süti, egy problémám van, ami rettenetesen birizgál, a WinXP (SP2) eltávolítható hardverként látja. Tehát rákkatinthatok, hogy biztonságosan eltávolíthassam, lent jobbra az óra mellett. Ez egy SATA cucc, az alaplapom egy Gigabyte GA-M57SLI-S4, van rajta 6 SATA hely, a harmadikba tettem be, nem tudom, összefüggésben van-e mindezzel. Egyáltalán normális-e ez a jelenség? Ez az első SATA interfészes meghajtóm. Plíz egy mondattal segítsetek rajtam!
Előre is köszi!

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#2366) kali válasza Horney (#2365) üzenetére


kali
legenda

teljesen normális jelenség :K

(#2367) Horney


Horney
csendes tag

Hát hálásan köszönöm! :R

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#2368) whiz válasza kali (#2363) üzenetére


whiz
aktív tag

Értem én, csak az az érdekes, hogy előtte egy nappal írtam ugyanolyan lemezre (Amúgy kodak, minuszos lemez)... de most az előbb megírt nekem 2db TDK-t is, amit meg korábban nem szeretett... hát agyam eldobom. Sztem a szervíz elküldene vele a p..ba.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#2369) whiz válasza whiz (#2368) üzenetére


whiz
aktív tag

És most megírta a fuji minuszos lemezt is... ez tulképp örvendetes. Amúgy valaki tudja, hogy mit jelent igazából az a hibaüzenet, amit kiírt nekem korábban?

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#2370) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Üdv.

A Windows nem látja egyetlen optikai meghajtómat sem. Van három vinyó, igaz ahhoz sincs lövésem se hogy hogy kössem be őket, van hogy kékhalállal végződik egy windows betöltés.Igaz, a "van hogy" az kicsit erős kifejezés. Amikor itthon hagyom 2 hétre akkor kell vagy fél óra míg el bír indulni...

Részlet az eszközkezelőből.

"A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a rendszerleíró adatbázisban) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19)"

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2371) raskolnikoff válasza raskolnikoff (#2370) üzenetére


raskolnikoff
őstag

sikerült :B

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2372) rdi


rdi
veterán

HALI,
Asus laptop pana dvd íróval.
Hibajelenség: a dvd meghajtót a bios látja, az oprendszer indulás után szintén, később azonban már nem. Akár használom, akár nem. Nem is telik el sok idő.
A cd pörög a meghajtóban hallom is.
Vajon mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#2373) rdi válasza rdi (#2372) üzenetére


rdi
veterán

Most lemértem a Harry Potterrel, 14 percig ment a cd utána a meghajtó elérhetetlen hibaüzenettel leállt.

Fej! Tor! Potroh!

(#2374) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Jut eszembe a laptopról...
a laptopom (Asus A6 series tagja) optikai meghajtója USB 1.1es sebességet produkál másoláskor. Filmet nézni se lehet rajta mert annyira lassan olvas. Írást nem próbáltam. A gép 1,5 éves és még nem volt baja.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2375) rdi válasza rdi (#2372) üzenetére


rdi
veterán

tudom, hogy nem egyszerű probléma upot neki

Fej! Tor! Potroh!

(#2376) raskolnikoff válasza rdi (#2375) üzenetére


raskolnikoff
őstag

próbáltad az én megoldásommal? (najó nem az enyém, a mikrószofté). Pár hsz lejjebb, a sikerült tartalmú komment. Nekem is csak a windows nem látta. Ehhez érdemes megnézned hogy az eszközkezelőben hibát ír-e ki és az 19es vagy 31es-é. A Microsoftnál van jópár megoldás a neten, nézz utána. Ha ezek nem mennek akkor a visszaolvasásom alapján minden dvdíró kezelő progi újratelepítése (Nero, DVD decrypter, daemon ilyesmik) vagy win reinstall. (jajjj)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2377) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Hello!

Használtam a keresőt a PIO módra vonatkozóan. Nekem nem azzal van a bajom, hogy lassú az írás / belassul közben a gép. Tisztában vagyok a Programmed I/O átviteli mód velejáróival, stb. :)

Viszont adott egy Pioneer 111D író. Hibátlanul bootol, minden lemezről, R, RW, +/-. Viszont UDMA módban nem olvas semmit. Total Commanderben nem is érzékel lemezt, holott felpörgeti. Manuálisan visszatéve PIO-ba, olvas, mint a kisangyal.

Írni is lehet vele, viszont ez érdekes módon zajlik.
CD-RW-t írattam vele, 12x sebességgel. Ekkor ugyebár csendben, halkan kellene tennie a dolgát. A meghajtó viszont teljes sebességgel pörgette a CD-t, majd felszállt, úgy zúgott. Az írási sebesség Nero 7.8 szerint 6x-7x környékén mozgott (ez szerintem a PIO módnak tudható be). A buffer folyamatosan 98% és 10-12% közt ugrált, elég rapszodikus módon, mindamellett az ír adat olvasható saját magával és más meghajtókkal is.
DVD+RW 4x írásnál is nagyon pörgeti a lemezt, ugyanezek a jellemzők.

- Miért nem látja DMA módban, PIO-ban meg igen?
- Miért pörgeti veszettül a lemezt?

Tudnátok ebben segíteni? Köszönöm: HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2378) 04ahgy válasza 04ahgy (#2377) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Közben megnéztem mit szól hozzá a linux. Ugyanúgy PIO-ban futtatja, és I/O errorral elszáll a K3B, tehát nem windows specifikus a hiba, ezt kizártam tehát.

#2374, raskolnikoff: nálad is valószínűleg épp az lesz a gond, hogy PIO módba visszavágta a win. Nézd meg eszközkezelőben.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2379) raskolnikoff válasza 04ahgy (#2378) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Szóval te kizárod azt a lehetőséget hogy egyszerűen "elfáradt"? Végülis laptopé...

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2380) rdi válasza raskolnikoff (#2376) üzenetére


rdi
veterán

szia,látom másnak is vannak hasonló problémái, de nekem linux alatt is ugyanezt csinálja..

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#2381) rdi válasza rdi (#2380) üzenetére


rdi
veterán

most állítottam a laptop biosában (túl sokat nem enged meg) és most 22 percig "élt" a meghajtó...

Ja és a PIO és az UDMA is autóra van állítva

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#2382) 04ahgy válasza raskolnikoff (#2379) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem egy Acer TravelMate 2493 TS-ST xxxxxx írója csinálta ezt anno. Állandóan visszavágta a win PIO-módba, és olyankor, ha az olvasott (1000kB/sec-nél sosem gyorsabban), CPU használat 100%-on, még az egérmutató is szaggatott. DVD filmek egyszerűen nézhetetlenek voltak. De nem az olvasási sebesség miatt, mert az ~8000kbit/s, az elég általában egy DVD filmhez. Az eszméletlen CPU használat volt az oka.

Ha a tünetek alapján magadra ismersz, akkor semi baja a meghajtódnak valószínűleg.

#2377-hez egy kis kiegészítés: Mikor a meghajtóban van lemez, akkor is ha nem olvassa épp, a windows eszméletlen lassú. Vár... Bootolásnál is, egyszer csak megáll, vár, majd nem lassulva folytatja ~ 40s múltán. Normális sebességgel, csak szünetekkel. Meg-megáll várakozni néha. Amint kiadatom a meghajtóval a tálcát, abban a pillanatban a windows magára talál, és folytatja a HDD tekergetését. :D

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2383) raskolnikoff válasza rdi (#2381) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Mmint hogy a laptop a windowsos és ott megcsináltad a registryből a törlést és 22 perc mulva megint csinálta?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2384) munky


munky
őstag

Sziasztok!

Van egy jó régi (több mint 3 éves) NEC ND 3500 AG DVD íróm.

Pár napja vettem 25db TDK lemezt és mivel ma volt egy kis szabadidőm gondoltam kiírom pár cuccomat de a lemez összeállítása után, az írás gombra tenyerelve a következő kép fogadott:

[link]

Nero 8.1.1.0 van fent, az előbb próbáltam egy régi 6-os változattal és azzal sem ment.

Kerestem az írómhoz firmware-t bele is flash-eltem de semmi változás.

Mi lehet a gond :F

mod: a lemez elvileg 16X-os de max csak 8-ra engedi tenni... sajnos nem írja meg 8X-osan :(

[ Szerkesztve ]

(#2385) kali válasza munky (#2384) üzenetére


kali
legenda

ez az alábbi utolsó hivatalos firmware; FW_ND-3500A_win21B ezzel próbáltad? daemon tools és társainál emulációk kikapcsolva íráskor?

(#2386) rdi válasza raskolnikoff (#2383) üzenetére


rdi
veterán

ja bocs, most csak linux van fönn a gépen...
esetleg kipróbálom valami külső rackben ...

Fej! Tor! Potroh!

(#2387) munky válasza kali (#2385) üzenetére


munky
őstag

köszi! ez a firmware megoldotta a gondot! :R :R

(#2388) kali válasza munky (#2387) üzenetére


kali
legenda

akkor vélhetően rossz firmware volt fent - vagy valamiért rosszul ment fel a frissítés...
amúgy nincs mit, az a lényeg, hogy a probléma megoldódott :C

[ Szerkesztve ]

(#2389) 04ahgy válasza 04ahgy (#2378) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hello raskolnikoff!

Kérdezted, hol nézd a PIO-t. Eszközkezelő --> IDE/ATAPI vezérlők --> elsődleges IDE csatorna. Itt végig kell nézni mindet, ha nem tudod pontosan, hol van az íród. Második fül: Speciális beállítások. Csináltam screenshotot is, mert angol XP-m van. [link]

Itt kell nézni Transfer Mode: DMA ha elérhető. Mindig ez lesz.
Jelenlegi átviteli mód: itt Ultra DMA Mode 2-4-5-6 kell hogy legyen. Ha az van, hogy PIO, vagy Programmed I/O, az a neked nem jó.
Ekkor az egész IDE csatornát eltávolítod (csak azt, ahol ez van), újraindítod a gépet. Szépen megtalálja, felismeri, telepíti, és UDMA-ba rakja. (Addig amíg megint vissza nem veri PIO-ba. Ideális esetben nem teszi ezt. Nem ideális esetben meg lásd fentebb: pont ez az én problémám is. :( )

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2390) raskolnikoff válasza 04ahgy (#2389) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Hi, megnéztem és Ultra DMA Mode 5 van nekem, szóval akkor valószínű más a probléma?...

MOD: viszont a másodlagosnál ez van: Jelenlegi átviteli mód: nem használható, Eszköz típusa: nem használható, átviteli módja: csak PIO, Jelenlegi átviteli mód: PIO mód. Ez lehet a baj? Még egyelőre nem bántom, este 10 vagy 11 után valamikor leszek és akkor próbálkozom. Üdv és kösz.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2391) 04ahgy válasza raskolnikoff (#2390) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt kell még megtudni, melyik csatorna (primary / secondary) melyik (master / slave) eszköze az ominózus meghajtó.
Ha pont a másodlagos - secondary - IDE csatornán van az ODD, akkor úgy néz ki, meglelted a problémát.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2392) raskolnikoff válasza 04ahgy (#2391) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Bocs de annyira sötét vagyok ehhez...:) honnan tudom kideríteni hogy melyik melyik?Egyébként ezek szerint lehet a hdd pioban?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2393) gabo75


gabo75
csendes tag

sziasztok lene 1 kérdésem dupla rétegü lemezt szeretnék meg irni de 50%tovább nem irja a második rétegbe nem kezd bele mi lehet a gond elromlot az iro?az irom pioneer 110d edig nem volt semmi gon lehet h elfárat 4.7 lemezt gond nélkül megirja

(#2394) raskolnikoff válasza raskolnikoff (#2392) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Asszem fölfogtam. Megnézem a BIOSt. És ha a hdd van PIOban az rendben van?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2395) raskolnikoff válasza raskolnikoff (#2394) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nos. IDE primary master a HDD, IDE secondary slave az író. Most a windowsban az írónál az a DMA-s van, viszont alatta azt írja hogy csak PIO. A BIOSban viszont láttam egy csomó beállítás az ultra DMA (vagy mi)-hoz, 0-2-4-6-8 asszem meg PIO mód választó és minden auto beállításon van.
A lényeg, hogy nyugaton a helyzet változatlan.

itt egy kép. [link]

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2396) 04ahgy válasza raskolnikoff (#2395) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így van. A BIOS-ban nem kell állítgatni. Azt a csatornát, ahol a PIO-t írja, távolítsd el az eszközkezelőből. Indítsd újra a gépet, ezek után a win szépen felismeri, és megtalálja, magát az IDE csatornát is, és az optikai meghajtót is. Ha újra megnézed, akkor ott, ahol most PIO van, már UDMA valahánynak (2 vagy 4) kell szerepelnie.
Az író sebessége pedig emberivé kell, hogy fokozódjon, viszont a rendszer hanyattdöntését mégis elhagyva.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2397) raskolnikoff válasza 04ahgy (#2396) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ezer köszönet, megcsinálom és jelentkezem.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2398) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Csodát műveltél, ezer hála. Műxik a cucc fainul. Köszi még1x.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2399) PPeter válasza raskolnikoff (#2398) üzenetére


PPeter
addikt

Egyébként a téma 1. hozzászólásában megtalálható (és azóta frissítve újra és újra berakott) általános hibakereső és javító listájában is megtalálhattad volna a megoldást.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2400) Levin01


Levin01
őstag

Szasztok!

Lg 16x PATA 8164B dvd olvasómat úgy gondoltam lecserélem SATA-s olvasóra, hogy végleg megszüntessem az IDE kábeleket a gépemben.
Vettem is egy H20N 16x SATA LG olvasót. Beszereltem és azon kívül, hogy villogott nem akart kinyílni a tálca. Kinyitottam manuálisan utána meg már úgy zörgött az egész, hogy nem igaz. Visszavittem, kicserélték egy ugyan olyanra. Ma beszereltem és frankón leégett, de úgy, hogy miután kiszereltem a gépből még mindig égett benne valami, úgy kellett kinyitnom és elfújnom benne a lángot. Utána ez is ugyan úgy zörgött mint a másik:
Kifogtam volna két szart??? :Y
Most érkeztek H30N típusok. Érdemes lenne még egy olyat kipróbálni? A Pata-s LG-vel soha semmi bajom nem volt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.