Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2951) Core2duo6600 válasza bobalazs (#2949) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szedd szét és nézd meg, hogy amikor nyomot az oldalát akkor mi történik benne.
Ez valami mechanikus megakadás
Okozhatta az, hogy amikor beszerelted egy gépbe, akkor nagyon megtépted a csavart, és emiatt elferdult eldeformálodott valami .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2952) bobalazs válasza Core2duo6600 (#2951) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

thanx még1x

(#2953) PPeter válasza bobalazs (#2949) üzenetére


PPeter
addikt

A vésznyitáskor, vagy valamelyik későbbi működtetés során valószínűleg nem teljesen egyenesen mozdult kifelé a mechanika (esetleg a kinyitott tálcát valami ütés érhette) és most kicsit ferde lehet, amikor becsukódik. Ha kipróbálod a kikapcsolt állapotú tálcabecsapást, lehet, hogy a helyére kattan.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2954) McDog


McDog
aktív tag

Van egy NEC 3540 (Firm 1.4) íróm, amivel tegnap kiírtam egy ISO fájlt (UDF formátumú a tartalom) Verbatim MCC004 lemezre. Ha berakom a lemezt eltűnik a meghajtó. 2. írás (Nero, majd Nerot leszedve IMGBrurn) után gondoltam kiírom az ISO fájlt UDF-ben, csak afájlt, mint adatot. Erre ott is ezt csinálja. Eszközkezelőben persze, ha nincs bent a lemez frissítve ismét látszik a meghajtó. Ha leszedek minden írót akkor is jelentkezik a probléma.
Van valakinek megoldása?
A lemez jónak tűnik, mert elötte egy normális (nem UDF tartalmú) ISO-t szintén kiírtam minden gond nélkül

(#2955) mcintosh válasza DAMIEN1899 (#2950) üzenetére


mcintosh
tag

bocs nemide

[ Szerkesztve ]

(#2956) Core2duo6600 válasza DAMIEN1899 (#2950) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem próbáld meg egy ujjabb nero val
8 akárhányassal
A 6 os már túl régi

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2957) PPeter válasza McDog (#2954) üzenetére


PPeter
addikt

Más lemezek olvasásakor nem jelentkezik ilyen probléma? Milyen UDF-et használsz? A Neroban kiválasztható legmagasabb formátumú UDF-eket az XP alapból nem olvassa ám.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2958) PPeter válasza Core2duo6600 (#2956) üzenetére


PPeter
addikt

A 3540-es NEC megjelenésekor a 6-os Nero volt az aktuális, tehát felesleges csak ezért frissítenie, főleg ha EDDIG működött neki.

Nem kellene befejezni az üres rizsán alapuló, álszakmai hozzászólásgyűjtést? :U

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2959) McDog válasza PPeter (#2957) üzenetére


McDog
aktív tag

Más lemez olvasásakor minden rendben, Vistát használok.

(#2960) McDog válasza McDog (#2959) üzenetére


McDog
aktív tag

Pontosabban régebben volt néha, hogy nem Verba lemezt, megírt, de nem tudott visszaolvasni, csak más meghajtó, ő nem, de meghajtó akkor sem tünt el.

(#2961) PPeter válasza McDog (#2960) üzenetére


PPeter
addikt

És más gépben olvasható az a lemez, amitől a Te NEC íród felborul? Lehet, hogy az íród kezd kipurcanni és egyes lemezek olvasásába belefagy, vagy olyan hosszú ideig tart, amíg olvasni tud, hogy a vezérlő ledobja az írót, kommunikációs hibát gyanítva. Biztosan nem kavarodnak össze emulátor, író- és másolóprogramok a gépen?

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2962) Core2duo6600 válasza PPeter (#2958) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lehet, de a 6 os nero még korántsem vista kompatibilis és mint kiderült azt használ.

Az utolsó mondatodra nem reagálok.

Most te is kötözködsz, és nem a problémára keresed a megoldást én mondtam egy 5letet, hogy én mivel kezdeném.
Rögtön mondod, hogy az xp nem olvassa be, fel sem merül benned, hogy valaki nem XP ét használ ?
Mielött mondasz valamit, legalább tájékozod a körülményekről, hogy Milyen OS, milyen környezet stb ..

Tök mindegy, hogy az Írot mikor adták ki, meg hogy a Progi kint volt - e vagy sem...
Hiszen a szoftverekben is lehet hiba ami nem minden környezetben fordul elő.
Ha ujjabb a verzió jelen esetben a nero, akkor valószínübb, hogy kevesebb hiba van benne.
És jobban illeszkedik az új Operációs rendszerekhez, jelen esetben a vistához.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2963) PPeter válasza Core2duo6600 (#2962) üzenetére


PPeter
addikt

Tanuljál már legalább gondolkodni és magyarul írni, ha már osztod az észt a fórumokon öregem. Össze-vissza beszélsz minden marhaságot és telenyomod a topikokat az értéktelen, felszínes ökörségeiddel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2964) Core2duo6600 válasza PPeter (#2963) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Te sosem gépeltél még félre ?
Most is veszekszel és nem az eredeti kérdésre koncentrálsz...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2965) McDog válasza Core2duo6600 (#2962) üzenetére


McDog
aktív tag

Szerintem PPéter azt hitte nekem válaszoltál, ez csak félreértés. Én Vistát Nero 8.x-val használtam ImgBurn-ból a 2.4.0.1-et.
Ettől fűggetlenül ha mindent író progit leszedek, akkor is jelentkezi ez a probléma.

(#2966) McDog válasza PPeter (#2961) üzenetére


McDog
aktív tag

Másik meghajtóban csak holnap lesz alkalmam kipróbálni, de jelen pillanatban csak egy IMGBurn van a gépemen, így is jelentkezik.

(#2967) PPeter válasza DAMIEN1899 (#2950) üzenetére


PPeter
addikt

http://prohardver.hu/tema/problema_a_dvd_cd_iroval/hsz_553-553.html

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2968) Core2duo6600 válasza McDog (#2965) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, ez lehet, neki szántam.

Amikor eltünik a meghajtó betüjel, akkor az Író jelez valami hibaüzenetet ?
Olyasmire gondolok, hogy villog rajta a lámpa vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2969) PPeter válasza Core2duo6600 (#2964) üzenetére


PPeter
addikt

Az "ujjabb a verzió" az félregépelés? Szerintem inkább írástudatlanság. Majd akkor vezényelj nekem, ha negyedannyi hasznos hozzászólásod és szakmai írásod lesz ebben a témakörben, mint nekem.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2970) PPeter válasza McDog (#2966) üzenetére


PPeter
addikt

Mindenképp próbáld ki más meghajtóban is a kérdéses korongokat. A NEC meghajtókra egyébként jellemző, hogy így kezdenek viselkedni elhasználódás vagy koszolódás hatására. Alapvetően nagyon gyorsan próbálnak olvasni, de ennek az a vége, hogy a kisebb olvasási problémákba nagyon bele tudnak fagyni. Persze ez csak a végső tünet, lehet hogy már az írás során lesz valami a lemezekkel, ha eleve nem tudja úgy megírni, hogy saját maga vissza tudja olvasni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2971) Core2duo6600 válasza PPeter (#2970) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az én Plexim csinálta ugyanezt, mikor kivágtam a gépből, ellenben más minden tökéletesen beolvasta saját maga, a korongot sem látta meg...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2972) kem válasza Core2duo6600 (#2971) üzenetére


kem
addikt

Eltartott egy darabig amíg értelmeztem ezt a hsz-edet...
Megpróbálhatnál egy pöppet érthetőbben fogalmazni...

Köszi!

(#2973) PPeter válasza Core2duo6600 (#2971) üzenetére


PPeter
addikt

A Plextoroknál ez nem a sebesség miatt van. A NEC-eknél ez egyértelműen a túl gyorsra erőszakolt lemezfelismerés, olvasás eredménye - ha DriveSpeed programmal visszalassítod, az egyes lemezekkel rakoncátlankodó NEC sok olyan lemezt is elolvas, amibe amúgy belefagy. De itt most még ugye nem tudjuk, hogy a lemezeket egyáltalán jól írta-e meg, ezért fontos a legegyszerűbb dologgal kezdeni először: más meghajtóban kipróbálni a lemezeket, mielőtt hosszan tesztelnénk, buherálnánk, kidobnánk a drive-ot.

A saját tervezésű Plextor meghajtóknál azért jelentkezik az ilyen mizéria, mert alapvetően túl érzékenyre van állítva az olvasási stratégia. Az elhasználódás, por hatására a drive folyamatosan próbálja utánállítani a fejet, ha valami gondot észlel, ellenben a legtöbb ATA/IDE vezérlő drivere nem tolerálja a hosszú time-out időszakokat és egyszerűen eldobja a meghajtót, holott ilyenkor a drive nem fagyott le, csak elvan magában. A NEC-nél viszont ilyen esetben totál be is tud állni a meghajtó hardvere. Tehát hasonló a két eset, mindkettő a kopás és szennyeződés miatt jöhet létre, de a Plextornál alapvetően a túl érzékeny stratégia, a NEC-nél meg a túl gyors működés (működni akarás) viszi zsákutcába a folyamatot. A lemezek abszolút nem kezelése - amikor a rövid beolvasási próbálkozás után sárgán villog a Plextor - megint más eset.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2974) Core2duo6600 válasza PPeter (#2973) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nálam a sárga lámpa pislákolt, elötte megírtam vele, más drive beolvasta hibátlanul, hogy ez ki általt tervezett drive volt, azt nem tudom.
Ha minden igaz akkor ez volt annó az én meghajtom a plexitől :
Px- 320A [link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2975) PPeter válasza Core2duo6600 (#2974) üzenetére


PPeter
addikt

Sajna ez nem volt valami jó drive, az enyém még megvan valahol a Plextor gyűjteményemben ;)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2976) Core2duo6600 válasza PPeter (#2975) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Azóta a legolcsobb vagy majdnem a legolcsobb drive okat veszem.
Dühüs voltam, erre a példányra ...
Elötte meg a Hp szintén compo drive szart be félév után a maga 100 000 Ft jával.
Ahelyett kaptam ezt gariba.
Ezt már nem cserélték ki, mondván, hogy faszán muxik.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2977) kem


kem
addikt

Én egy ideje ráálltam a Pio-kra, de a mostanim nem ír olyan jól audio-t mint a Gigabyte Combódrájvom... nembaj, lassan el is adom, aztán visszatérek patás odd-re, mert elfogyott a sata portom:) De az úttörőtől nem tágítok...

Köszi!

(#2978) harry


harry
veterán

Sziasztok, egy olyan problémám lenne az LG dvd írómmal, hogy felpörgeti a lemezt, villog a led, de nem történik semmi. Emlékeim szerint nem történt vele semmi, egyszer bootolni akartam róla, és nem ment, majd később néztem, de nem látott se dvd-t se cd-t. Próbaképp szétszedtem és összeraktam, de ettől persze nem nagyon változott semmi. Pontos típust most fejből nem tudok (a meghajtón már nincs rajta a címke), de egy 8*, régebbi író volt. Meghalt szegény, vagy van még valami, amit érdemes kipróbálni? Néztem már másik IDE helyen, másik tápcsatiról is. Nem tudom mennyire érdemes szervizeltetni, ha ugyan lehet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2979) kem válasza harry (#2978) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Ha LG GSA-4081B vagy 4182B-ről van szó, akkor valszeg meghalt.
Azok így szoktak. "Elöregszik" a fej, és nem hajlandó olvasni, vagy max csak gyári CD-ket.
Láttam már pár ilyet meghalni, ezek nem élnek sokáig sajnos :(

ui: egy firmwarefrissitést meg lehet próbálni ha már nincs gari, de az is csak halottnak a csók...

Köszi!

(#2980) bobalazs válasza kem (#2979) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hi. most hogy a témánál maradtam, van nekem egy lg dvd olvasóm ami nagyon faszán működött úgy 1 v másfél évig aztán egyszercsak, lehet h 2 év, pontosan nemtom mind1, behalt, és az volt rá a megoldás hogy szétszedtem, és az olvasófejet finoman, durva textilel megpucoltam. Persze addig még 2x szét kellett szednem és megpróbálni lepucolni, zsepivel, meg fülpucolóval, de az mindhiába volt. Tehát, a tanulság, nem kell mindjárt kidobni, mert lehet hogy pár hónap múlva már megint használhatod!... nem tudom nekem az ilyen dolgok mindig magasak voltak.

(#2981) harry válasza kem (#2979) üzenetére


harry
veterán

Szerintem az lesz az... Amúgy már jó pár éves volt, igaz, sosem írtam vele lemezt nagyüzemben. FW-t megnézem, hátha.

bobalazs - próbáltam megpucolni az optikát, bár ha előtte pár nappal nem volt vele gond, akkor nem hiszem, hogy ilyen jellegű lenne a probléma. Majd még megnézem azért ezt is.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2982) Core2duo6600 válasza harry (#2981) üzenetére


Core2duo6600
veterán

4081b -vel jártam úgy, hogy egyik napról a másikra elfelejtett CD -ét olvasni, az összes fajtát
Szétszedés, semmi.
Lemondtam róla, vettem egy másikat.

Majd hetek mulva összerakom, és megy ... fogalmam sincs, hogy mi volt a gond.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2983) kem válasza Core2duo6600 (#2982) üzenetére


kem
addikt

A gond az volt, hogy LG...
Már elég sokat elhasználtunk az utóbbi években, én senkinek nem ajánlom már.
Még anno a 4082b-t 26.000Ft-ért vettem :DDD

Köszi!

(#2984) McDog válasza PPeter (#2970) üzenetére


McDog
aktív tag

Most alakalmam volt megnézni egy LG olvasóval, gond nélkül olvasta a lemezeket, legalább az írás sikerült.
Az még továbbra sem értem, hogy a meghajtó hogyan tünhetett el teljesen a lemezek berakásánál, de azt híszem ezek után a 3 éves íróm lassan megérett a cserére

(#2985) harry válasza kem (#2983) üzenetére


harry
veterán

Hehe, ez is kb akkori, olyasmi árban volt, igaz, még a jó öreg sulinetben.
Most nézegettem újakat, de már vannak 4,5-5,5 között, ami nem rossz. Az LG elgondolkodtat, mivel két év gari van rá (+talán LightS, ráadásul legolcsóbb, bár az most mindegy), csak nem tudom az elmúlt években mennyit változtak. Vagy NEC LS, vagy LS nélküli Pio. De szerintem a NEC lesz, de még átgondolom egyéb szempontok alapján is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2986) kem válasza harry (#2985) üzenetére


kem
addikt

Nálam LG még nem halt meg garanciaidőn belül, utána nemsokkal viszont rengeteg.
Amikor a 4082b-mnek lejárt a garija eladtam, és rá 2hétre nem ismert föl semmit... :(((
úgyhogy vehettem egy NEC-et a next tulajnak...

Köszi!

(#2987) Core2duo6600 válasza kem (#2986) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez ismerős :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2988) harry válasza kem (#2986) üzenetére


harry
veterán

No akkor azt hiszem felejtős.
Nyugodtan lehet amúgy OEM-et venni? Nekem elég lenne, inkább olyasmire gondolok, hogy azt a boltban is simán leemelik a polcról, hogy írjanak pár lemezt, ez nem tudom mennyire fordulhat elő...
Mekkora különbségek vannak manapság az írók között? Nekem a sebesség annyira nem fontos, inkább talán, hogy halk legyen, és megbízható. Sokat nem használom sem írásra sem olvasásra. LightScribe-ot is csak nagyon ritkán használnám (ha ugyan), de ha veszek, akkor már jó lenne, mint extra, néha jól jöhet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2989) kem válasza harry (#2988) üzenetére


kem
addikt

Nem hiszem, hogy valaki azért szétszedi a szervízben lévő gépet, hogy rádughasson 10-15 lemez miatt egy a boltban a polcon vagy a raktárban lévő írót... Ha meg mégis, akkor azt úgyis használja 1-2 hónapig, aztán ki tudja mikor kerül eladásra. Amugy mostanában elég olcsó egy író ahoz, hogy ne kelljen ilyeneket ügyeskedni, meg pörög is annyira az eladásuk,h ne állhasson ott hetekig/hónapokig. Olyan helyről kell venni akkor ahol nem unatkoznak:)) Pl iPon. Mondjuk itt fehérváron van olyan bolt, hogy ha lefoglalsz valamit, akkor tuti,h olyat kapsz, ami úgy van visszacsomagolva, ráadásul igénytelenül...legutóbb 33k-VGA-t kaptam így, azóta nem voltam ott :(((

#2987 Core2duo6600:
Jóreggelt, már kezdtelek hiányolni :DDD

Köszi!

(#2990) kali válasza kem (#2983) üzenetére


kali
legenda

a régebbi típusú lg írók miatt azért nem kellene lehúzni az összes lg szériát!
mostanság azért simán versenyben vannak az újabb szériás lg írók a pioneer és a sony/nec/optiarc meghajtókkal!

(#2991) kem válasza kali (#2990) üzenetére


kem
addikt

Nem azért nem szeretem mert egyszer réges régen volt vele rossz élményem...
hanem mert elég sok irodai és otthoni gépet tartok karban, és tudom,h mitől mit lehet elvárni.

Köszi!

(#2992) Core2duo6600 válasza kem (#2989) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Legalább megnézték, hogy müködik -e....

#2987 Core2duo6600:
Jóreggelt, már kezdtelek hiányolni

Jó reggelt neked is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2993) kem válasza Core2duo6600 (#2992) üzenetére


kem
addikt

ja...hogy rohadjanak meg...
Nekem meg égett a pofám amikor szereltem be a tulajnak... :(((

Köszi!

(#2994) m4rek


m4rek
csendes tag

Sziasztok. Van ötletetek, h egy Pioneer 110Dvel miért csak 2,4* sebességgel enged írni a nero8? A lemez 8*osan írható verbatim dvd+r dl..
Thx

(#2995) kali válasza m4rek (#2994) üzenetére


kali
legenda

az aktuális firmware szerint ilyen sebességű írási stratégiát tároltak el adott mid (a lemez gyártókódja) párosítással!
pláne mert régebbi az író, esetleg még próbáld meg frissíteni, ha nem az utolsó firmware van rajta; DVR110D_FW141EU

itt van továbbá egy lista arról, hogy az íród gyártója milyen lemezeket javasol íráshoz;
medialist

[ Szerkesztve ]

(#2996) m4rek válasza kali (#2995) üzenetére


m4rek
csendes tag

Köszönöm. Biztos,h nem az utolsó firmware van rajta, ugyanis még sosem frissítettem...Csak elindítom az exe-t win alól?

(#2997) kali válasza m4rek (#2996) üzenetére


kali
legenda

igen, csak elindítod az alkalmazást, de; fontos, hogy lemez nem lehet a meghajtóban! illene továbbá master állásban - annak megfelelő jumper elhelyezkedéssel -, az ide csatornán egyedüli író ként frissíteni!

(#2998) Sidekick


Sidekick
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy apró, bár kellemetlen problémám a frissen vásárolt elméletileg 8x-an írható Philips DVD+DL lemezekkel. Van egy LG GSA-e40N külső dvd íróm, ami elméletileg 10x DVD+-DL írást tud, ennek ellenére ha beteszem a dvd-t az íróba, csak 2.4x sebességgel engedi írni a cuccost. Frissítettem a legújabb firware-t az írón, leszedtem a legújabb nérót is, de semmi előrelépés..... :F Sajnos nem tudom, hogyan tovább. Ha valakinek lenne ötlete, megköszönném.

(#2999) PPeter válasza Sidekick (#2998) üzenetére


PPeter
addikt

Visszaolvasás, minimális szinten?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3000) m4rek válasza kali (#2997) üzenetére


m4rek
csendes tag

Köszönöm, sikerült, minden működik. Thx

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.