Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2751) tailor válasza IRON STORM (#2745) üzenetére


tailor
őstag

Nos, vért pisilés és szemkigubbadás árán sikerült a crossflash Benq 1640-re. Az eredmény: DL lemezt még mindig nem ír, viszont cserébe ad új hibaüzenetet, valami "invalid parameter in track field...", vagy hasonló :((( :O Azt hiszem, mára elegem van... :F

(#2752) volvoguy válasza FefeeX (#2737) üzenetére


volvoguy
addikt

tehát akkor a megoldás? a 7,5Gb ISO képfájlt nem adatként irom ki a lemezre, hanem képfájlként? Vagyis a Nero-ban a DVD Rom (ISO)-ra kell kattintanom? és így kiirnom? MErt én iylet még nem csináltam....szal...a lemezek akkor ugyanugy az az egy darab 7,5 gigás képfájl lesz, azzal a különbséggel, hogy nem kell mountolgatni, tehát berakom a lemezt a lejátszóba, és automatikusan felismeri, mintha rendes adat lemez lenne?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2753) IRON STORM válasza tailor (#2751) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha van lehetőség az íródat kipróbálni másik gépben, ha ott sem jó itt az alkalom a cserére.
Egyébként melyik firmet toltad rá?

Csak a TDi!

(#2754) tailor válasza IRON STORM (#2753) üzenetére


tailor
őstag

Sajnos nem tudom máshol kipróbálni... A BSRB-t tettem fel, úgy néztem, ez a legújabb. Szerintem nyaralás után beruházok egy új íróba, elegem van a mókolásból, 5K-ba nem fogok belehalni.

(#2755) FefeeX válasza kali (#2750) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát nemtom, nekem a notim (Turion64 2Ghz) 1gb DDR 333 memóval nem húzott rá... Mondjuk a terheltséget nem néztem, de igazából az csak amiatt érdekel hogy melegszik a noti...
Linux alatt elvileg a videokari rendereli a videót, megfelelő beállítások mellett, de az X1050 se hiszem hogy elég erős versenyző lenne...

Mondjuk érdemes letölteni egy mkv-t és kipróbálni... Ezeknek nincs benn a sample?

(#2756) FefeeX válasza volvoguy (#2752) üzenetére


FefeeX
veterán

Így van, kb. Azt írja fel a DVD-re, vagyis annak a tartalmát, tehát a DVD-n az eredeti lemez architektúrája lesz - mappákkal, fájlokkal, utána a lemezt csak ISO-ba mentve vagy DVD másolása opcióval lehet másolni.
De szerintem mielőtt temetnéd a géped ilyet érdemes kipróbálni...

(#2757) volvoguy válasza FefeeX (#2756) üzenetére


volvoguy
addikt

persze értem....de ez miért jobb tulajdonképpen ez a módszer? mert valami olyasmit irtál, hogy DL lemez esetén az én módszerem hülyeség...miért? lassabban olvassa be? vagy több helyet foglal? vagy miért jobb a te módszered?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2758) dodopek válasza FefeeX (#2755) üzenetére


dodopek
addikt

TÉNYLEG!!! Nekem a sample eszembe sem jutott! Köszönöm! :C :):):) Majd tudósítok! :)

(#2759) dodopek


dodopek
addikt

Nos letöltöttem a Holnapután 720p HDDvd sample-jét.Közben dolgozott a DVD decrypter,Utorrent töltött le 120,fel 20 körül,ment még vagy 4-5 alkalmazás,és a proci terhelés így sem ment feljebb 70-80%nál.Hozzáteszem,hogy most csak 2x256 ram van benne dualba kötve.ÉS nem szaggatott!!! Igaz,hogy mivel a DVI-HDMI kábelt még nem vettem meg,csak a saját(pc kábellel kötött)monitoron néztem.Ha a másodlagos monitorra ki fogom tenni,befolyásol az valamit?

(#2760) FefeeX válasza volvoguy (#2757) üzenetére


FefeeX
veterán

lassabban olvassa be és több helyet is foglal, ráadásul nem tudja az ISO fájlrendszert használni, csak az UDF-et, valamint szerintem a Nero-t sem fejlesztik erre mert ilyet szinte senki nem csinál, ergo szerintem lehet ezért hibázik...

(#2761) FefeeX válasza dodopek (#2759) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem a 720p-sekhez bőven elég lesz a procid, az 1080hoz meg nagyon rá kéne gyúrni... Szal szerintem akármire teszed ki, jólesz, csak maradj a 720-nál...

(#2762) Ber válasza kali (#2734) üzenetére


Ber
csendes tag

DMA módban vagyok, BIOS-ban is átnéztem mindent (azt a nagyon kevés beállítást, ami van). Szóval nézzek szembe a ténnyel, hogy hirtelen elöregedett a lézerdiódám, és 2 hét alatt 8x sebességről meglassúlt 1x-esre?

(#2763) kali válasza dodopek (#2759) üzenetére


kali
legenda

a 720-as egyáltlán nem vészes, de a 1080-as az tutira halál lesz azon a masinán...

(#2764) FefeeX válasza Ber (#2762) üzenetére


FefeeX
veterán

winben is DMA mód van bekapcsolva? Linkeld már a képet... És nézd meg olvasás közben is, mert nekem a notimon akkor szokott átállni PIO-ra ha elkezdek vele olvasni... Elég nagy szívás egyébként, nemtom mi a baja, de ha választhatnék, akkor az egész notit cserélném - a probléma gyökeres kiirtására... :)

(#2765) FefeeX válasza kali (#2763) üzenetére


FefeeX
veterán

mondjuk nem mintha a 720p nem lenne elég... Kevés tévé van ami tudja az 1080p-t, az 1080i meg a szemem szerint gyengébb picit mint a 720p... BTW a plazmámon ígyseúgyse lenne értelme 1080-as képet nyomni... :)

(#2766) dodopek válasza FefeeX (#2765) üzenetére


dodopek
addikt

Azért 720p-t töltöttem,mert a tv-m is csak HD Ready.És ha jól értelmeztem a dolgokat,akkor az 1080p-t meg sem tudná jeleníteni.Így aztán asszem teljesen elégedett lehetek a teszt eredményével.Köszönöm, hogy szántatok rám időt,és segítettetek.
Szebb napot,és széles utat mindenkinek!
Dodo

(#2767) FefeeX válasza dodopek (#2766) üzenetére


FefeeX
veterán

lejátsza azt is, csak 720p-ben. Szóval a konvertálás miatt még lehet hogy csúnyább képet kapsz mint 720on. Az mondjuk már elég erős procievő ha 1080p-t realtime visszakonvertálva játszod le 720Pre :)

(#2768) dodopek válasza FefeeX (#2767) üzenetére


dodopek
addikt

Szal mindent összevetve teljesen jó lesz nekem a 720p.Géphez,és tv-hez egyaránt.Sinen vagyok,mint József Attila! :D

(#2769) FefeeX válasza dodopek (#2768) üzenetére


FefeeX
veterán

Jaja, sok sikert és örömöt hozzá! :)

(#2770) Sonja válasza FefeeX (#2769) üzenetére


Sonja
veterán

Ha az Optiarc AD-7170A íróm állandóan Power Calibration Error-ral áll le és még törölni se tud semmilyen DVD RW-t, amit a Pio DVR-109 igen, akkor egyértelmű, hogy az író döglött meg? Tegnap még írtam vele, de ma már 3db DVD+R megírása után ezt adja minden lemezre. :( El is cseszett 1 DVD+R DL, 2 DVD+R és 1 DVD+RW lemezt. Mennék venni új írót (Optiarcot soha többé, az tény :(( ), mert lenne cucc, amit ki kellene írnom. :(

Szerk.: Elnézést, nem válaszolni akartam, csak siettem! :B :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2771) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy olyan problémám hogy a bios látja a dvd irót (lg) a windows is.Eszközkezelöbe semmi baja.Elvileg a nero-n belül a dvd író tesztelésnél jo volt.De ha beteszek egy dvd,cd akkor nem olvassa be.Mi lehet a probláma szeritentek?
Nem tudok rájjönni mert nem nállam van a gép hanem telefon mondták el a problámt és elég nehéz igy.

Köszi.

(#2772) FefeeX válasza Sonja (#2770) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát sajnos valószínű a probléma, ha eddig minden jó volt, nem változott a szoftver környzet, kábelezés stb azóta... Egy FW frissítést megér, meg szimulációban próbáld megírni, akkor nem cseszi el, mondjuk nem tuti h ha az végigfut akkor az irás is végigfut-e. Mondjuk egy 215D Pio 5k körül nem egy nagy érvágás...

(#2773) FefeeX válasza swoody (#2771) üzenetére


FefeeX
veterán

Eddig jó volt?

(#2774) swoody válasza FefeeX (#2773) üzenetére


swoody
senior tag

Jaja.Eddig nállam volt a gép és én még arrol a dvd röl raktam fel drivereket.Ahogy elvitték a gépet baja lett. :W
Most azt ajánlottam hogy probálja bootlni a gépet egy winnel mert ha ugy jo akkro csak xp-s baja lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2775) Sonja válasza FefeeX (#2772) üzenetére


Sonja
veterán

Semmi nem változott! Ellenben ma megírtam 3db DVD+R-t tökéletesen, de az utána lévő DVD+R DL lemezt már elrontotta (egyébként Verbatim volt és 2,4x írtam, ahogy szoktam). Utána töröltem egy DVD+RW lemezt, de közben leállítottam. Azóta cseszte el a lemezeket. Tudom, nem kellett volna. :B Ettől még lehet, hogy nem ment tönkre az író? Most épp törölgetek DVD+RW lemezt, utána meg írok még, de eddig nincs gond. :F :U

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2776) FefeeX válasza Sonja (#2775) üzenetére


FefeeX
veterán

Lehet csak kiakadt a leállítás miatt, a DL lemezeknél meg néha előfordul az abnormalitás - sajnos...

Az újraindítás jól jön néha, ha RW lemezekkel szórakozol... :)

(#2777) Sonja válasza FefeeX (#2776) üzenetére


Sonja
veterán

Én is ebben reménykedem! :) Újra is indítok. ;) Meg vehetek megint DVD+R DL lemezeket. Igaz, eddigi kb. 50 Verbatim lemezből ez volt a második, ami rossz volt. :K Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2778) BullZeye


BullZeye
veterán

üdv!
írtam pár DVDt egy LG , IDE-s DVD íróval még tavaly, most új Pioneer DVD íróval próbálom beolvasni az egyik DVDt, és nem olvassa be, fel se ismeri a lemezt, berakom laptopba tökéletesen müxik, másik ugyanazzal írott ugyanarra az alapanyagra írott DVDt meg simán beolvas, mi lehet a hiba? :S

(#2779) ko9


ko9
addikt

Üdv! Tegnap este írtam egy lemezt egy csomó fontos cuccal tele. 8x-osan írtam Optiarc DVD RW AD-7173A-val egy Sony DVD-re CDBurnerXP legújabb verziójával. Nem zártam le, mivel még egypár fájlt hozzá akartam adni. Ma reggel berakom az eredeti 8-10 mappa helyett 4-et látok, de azok is almappák lettek volna. A Sajátgépben a méret stimmel, 4.10GB. Vissza akarom importálni a CDBurnerXP-vel, azt írja "A szakasz nem importáható. Érvénytelen UDF tag". Innen hogyan tovább??? Fontosak a cuccok, amik rajta vannak nagyon... Köszönöm előre is, annak aki segít!
Respect!
ExPeacer

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2780) FefeeX válasza BullZeye (#2778) üzenetére


FefeeX
veterán

Gyenge minőség lett az anyag, és valami még beolvassa valami meg már nem... érdemes biztonsági másolatot csinálni. Régi LG író suxx

(#2781) Ber válasza FefeeX (#2764) üzenetére


Ber
csendes tag

Köszi a tippet, megint okosabb lettem, és a megoldás is megtaláltam egy másik fórumon. Le is írom, ha valaki belefutna ugyanebbe.

Probléma: Notebook DVD író/olvasó egyszercsak 8x helyett 1x-esen ír/olvas.

Ok: az IDE vezérlő DMA helyett PIO módba került (ki tudja hogy?).

Megoldás: Eszközkezelőn belül az IDE ATA/ATAPI vezérlőknél, a Másodlagos IDE csatornánál (esetleg az Elsődlegesnél, bár nálam az a HDD-t vezérli, de más gépen lehet másképp) látszik, hogy bár be van állítva, hogy "Ha rendelkezésre áll, akkor DMA", de ennek ellenére "Jelenlegi átviteli mód: PIO".

Ezt átállítani nem lehetett, viszont ha eltávolítom a "Másodlagos IDE csatornát", majd új hardver érzékelése, vagy újraindítást követően a Windows újból felrakja, akkor már DMA módban lesz, és ismét 8x lesz az DVD drive.

Hurrá! És köszönet a segítségért!

(#2782) kali válasza Ber (#2781) üzenetére


kali
legenda

hogy az átvitel dma helyett pio módba váltson, néha elég csak egy rossz lemez beolvastatása...

(#2783) FefeeX válasza kali (#2782) üzenetére


FefeeX
veterán

Kösz, ez nekemis jól jött, illetve havernak a notijához... Érdekes módon az újratelepítés nem oldotta meg, a törlés viszont igen...

(#2784) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!
Nemrég adódott, hogy a DVD-íróm látszólag haldokolni kezdett. Ha lemezről néztem filmet, vagy hallgattam zenét, meg-megakadt, az írás pedig piszkosul lelassult, még 1-2x írásnál is 10% körül mozgott a puffer. Visszavittem a készüléket, és elhoztam egy másikat, de ez szakasztott ugyanazt csinálja. Mi lehet a gond? :(((

MOD: az író egy Optiarc 7170S

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#2785) IRON STORM válasza marcias (#2784) üzenetére


IRON STORM
őstag

Fentebb említett megoldás?
dma mód helyett pio módban megy az író?

Csak a TDi!

(#2786) kali válasza IRON STORM (#2785) üzenetére


kali
legenda

vagy ha csökkenő sorrend van beállítva a hozzászólások rendezésénél, akkor a lentebb említett... :DDD

(#2787) marcias válasza kali (#2786) üzenetére


marcias
őstag

Igen :DDD Elolvastam a hivatkozott hsz.-t, de arra nem jöttem rá, hol és mit kellene állítanom :) Nem zárom ki, hogy vmi elállítódott.

Steam: marcias88

(#2788) IRON STORM válasza marcias (#2787) üzenetére


IRON STORM
őstag

Eszközkezelőben az IDE ATA vezérlőknél megnézni a csatornákat. Speciális beállítások fül.

kali: igen ezt benéztem. Akkor inkább korábban említett. :)

Csak a TDi!

(#2789) Lefty


Lefty
addikt

no, adott egy NEC AD-7203S. az hagyján, hogy olyan a hangja mintha fel akarna robbanni, de egyes lemezeket egyszerűen nem olvas be, és a rendszer lehetetlenül belassul amíg benne van az a lemez. na, pont azt a lemezt nem akarja beolvasni (egy karc nincs rajta) amit nagyon be kéne olvastatnom, mert fontos lenne, és egyszerűen nem és megőrjít..ötlet?

(#2790) marcias válasza IRON STORM (#2788) üzenetére


marcias
őstag

Basszus kezdem magam hülyén érezni. Én mért nem találom meg a Speciális fült? :B

Steam: marcias88

(#2791) kali válasza marcias (#2790) üzenetére


kali
legenda

ahány alaplap/chipset/ide & sata vezérlő, annyi féle beállítási lehetőség és elrendezés.
az eszközkezelőben az ide/sata ágain jobb klikk -> tulajdonságok, ott mit látsz? milyen funkciók, illetve beállítási lehetőségek vannak?

(#2792) marcias válasza kali (#2791) üzenetére


marcias
őstag

Na, ilyet látok: [link]
Itt mit állítsak át/be?

Steam: marcias88

(#2793) kali válasza marcias (#2792) üzenetére


kali
legenda

ata channel 0 -> 1 eszköz; na ott a kutya elásva! pio mód 4 van, holott ott is dma kellene, hogy legyen! nézd meg a bios megfelelő beállításában, hogy ott milyen módon fut az optikai meghajtó átvitele. ha ott is pio, akkor próbáld újra felismertetni a meghajtót. ha viszont ott dma módban megy, akkor vissza az oprendszer alá, és ott próbáld eltávolítani az eszközkezelőben az írót, majd indítsd újra a gépet. ha ekor sem áll át dma módba, akkor töröld le az ide/sata illesztőt, majd húzd újra. ha ekkor sem áll át dma módba, akkor elkezdünk gondolkodni... :DDD

(#2794) marcias válasza kali (#2793) üzenetére


marcias
őstag

A BIOS-ban két opció van, PIO és DMA, mind a kettő AUTO beállításon van. Most beállítottam Ultra DMA 4-re (mert felül azt írta, ezt a DMA módot támogatja, meg volt még vmi), de windowsban továbbra is PIO 4-gyel megy... töröljem az eszközt, és indítsam újra a gépet? A DVD meghajtót amúgy, vagy pedig a csatornát töröljem?

Steam: marcias88

(#2795) kali válasza marcias (#2794) üzenetére


kali
legenda

először próbáld meg úgy, hogy az eszközkezelőben a dvd/cd-rom részt kibontva jobb klikk az optikaira, majd eltávolítás és restart - hátha utána rendesen felismeri.
ha nem, akkor az ide ata/atapi részt kibontva kettők klikkelj arra az ágra, ahol az író van, majd illesztőprogram fül és eltávolítás és végül restart. ha azoprendszer ad hozzá valami illesztőt alapban, akkor nézd meg, hogy úgy milyen módban kezeli az írót. ha kéri az illesztőt, akkor húzd újra.

(#2796) marcias válasza kali (#2795) üzenetére


marcias
őstag

Na pont ezek próbáltam. Letöröltem a dvd-t, restart, ugyanúgy PIO. Letöröltem a channel 0-t, amiben van az író, restart, ugyanúgy PIO. :F

Közben ezt találtam: [link] :F

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#2797) kali válasza marcias (#2796) üzenetére


kali
legenda

ide/sata illesztő eltávolítása - újrahúzása? értem úgy, akár teljes chipset driver eltávolítása és újratelepítése!

[ Szerkesztve ]

(#2798) marcias válasza marcias (#2796) üzenetére


marcias
őstag

Újabb fejlemény: az azonos csatornán lévő winyóról leszedtem a DMA módot, így a DVD megkapta az UDMA4-est! Minden remekül megy, nincs akadozás! :))
Apró probléma: PIO módban a HDD-m 800kb/seccel másol, szóval a probléma nem oldódott meg, csak áttevődött.

Steam: marcias88

(#2799) marcias válasza kali (#2797) üzenetére


marcias
őstag

Amikor Vistára váltottam, megörültem annak hogy alig kell vmihez külön drivert telepíteni... az alaplapi CD-ről gyakorlatilag semmit nem engedett telepíteni, mivel a Vista felismerte majdnem az összes hardvert magától. Lehet, hogy ezt nem volt jó ötlet ráhagyni a Windows-ra? :F

Steam: marcias88

(#2800) marcias


marcias
őstag

Tovább próbálkoztam, most áttettem a rendszervinyó mellé, de ott is csak PIO4-et enged neki. Ha megcserélem, akkor a DVD lesz DMA, a HDD meg PIO. Lehetséges lenne, hogy vmi nem támogatja az egy csatornán lévő 2 DMA eszközt egyidejűleg? Lehetséges ez? :F A 2. vinyó nem olyan régóta van a gépben, talán pont azóta nem jó a DVD. :F
Egyébként egy SB600-as déli híd 4 SATA porttal, szóval nem igazán értem, miért olyan nagy gond 2 vinyót és egy dvd-t kezelni.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.