Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#8) junior19


junior19
senior tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy mivel az Oled az csak ami feketét tud megjeleníteni, annak előnyével és hátrányával, ki, hogyan állítja be a fekete szintet, hogy fekete is meg legyen jelenítve, de a sötét részek is megfelelően jelenjenek meg. Gondolok itt a gamma értékre, kontraszt, oledfény, fényerő értékére. Esetleg még kalibrálva is van a készülék, akkor milyen megoldást alkalmaztak erre a célra.

chros: még csak belenézegettem a linkelt cikkbe, de mindenképpen átrágom magam rajta.
Csak egy dolognál már meg is álltam a cikknél, 85-ös kontraszt értéket használ. Ez most nekem azért tűnt fel, s ezt meg is nézhetnéd, mert ha jól emlékszem neked is B8 van, s a 7-es sorozatoknál a 85 kontraszt érték sötétebb 1 IRE-t ad, mint a 83-84. Ezek világosabbak, azután a 82 megint sötétebb, a 80-81 megint világosabb. Erre lennék kíváncsi még, hogy a 8-as sorozatnál is így működik-e még, vagy megváltoztatták. Nem kell mérni, szemmel látható a változás, elindítod az 1IRE mintát, s csökkented a kontraszt értékét.
S ez például a sötét részletekre megint jó hatással van. A gamma bt1886, én ezt használom, lehet lényeges ez is, 2,2-es gammánál lehet nincs ilyen hatásaígy a kontraszt vezérlőnek.

codec project

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.