Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) totyak válasza Dealer95 (#10650) üzenetére


totyak
aktív tag

Aha, értem. Igazából 2db dvd-t postáznék, az egy bubis borítékban, egymás mellett elfér és nem több, mint 2,4cm.

(#10652) allein válasza allein (#10643) üzenetére


allein
addikt

Jó reggelt. A csomagot nem vettem át, a feladó szerintem egy kamu cím lesz ami vidéki, ebben az esetben a posta visszaküldi a feladónak, jól gondolom? Ha ott nem találnak senkit, akkor mi van?

Tuti, hogy a csaló budapesti, keletinél lett feladva a csomag.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10653) Tüzi

10 napig orzik a helyi postán, aztán 30 vagy 60 napig a kozpontiban, aztán megsemmisitik.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10654) allein válasza Tüzi (#10653) üzenetére


allein
addikt

Ja, ok. Köszi az infót.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10655) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Csak egy kis pozitívumot szeretnék megosztani a GLS-ről. Ugye az MPL ill. a posta mindig fejreáll(t) így ünnepek előtt ill. már decemberben nem mellesleg már olyan drága lett, hogy inkább Foxpostot használom ha tudom, mert hiába kell autóba ülnöm a feladáshoz a postánk előtt a vírushelyzet miatt garantált fél óra várakozás/sorbanállás bármilyen időszakban szóval kb. már semmi előnye sincs meg még drága is.

Na visszatérve GLS-re, vasárnap feladtunk egy csomagot, csomagponton ma odaért, nekünk tegnap feladtak egy csomagot és ma megkaptuk. Mindezek mellett csomagpont előtt nem kell semmit nyomtatgatni, töltögetni mint a vaterafutárnál, hanem pikkpakk megoldják, kapsz egy igazolást róla és ennyi. És párszáz forinttal drágább csak mint a vaterafutáros MPL.

(#10656) pauliboy23 válasza totyak (#10649) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Sokan szeretik a postán maradót. Fizu elött szoktak sokszor akciók lenni, megrendelik postán maradóra, és ha jön a pénz elmegy érte. De ez csak egy példa.

[ Szerkesztve ]

(#10657) totyak válasza pauliboy23 (#10656) üzenetére


totyak
aktív tag

Előre utalta a termék árát és a postaköltséget a vevő, így még a fizetés megérkezés sem lehet magyarázat.
Feladtam sima ajánlott levélként, úgy is megfelelt neki. Mondjuk megfelelő méretű bubis boríték már sokadjára nem volt a postán, volt egy köröm a papírboltba.

(#10658) pauliboy23 válasza totyak (#10657) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Csak egy példát írtam.

Lehet nincs otthon napközben, így munka után be tud menni érte a postára. Nekem is kényelmesebb néha így.

(#10659) totyak válasza pauliboy23 (#10658) üzenetére


totyak
aktív tag

Értem, de hát ajánlott levélért ugyanúgy be tudsz menni és még értesítőt is kapsz.

(#10660) pauliboy23 válasza totyak (#10659) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Erre csak ő tudna választ adni.

(#10661) Met válasza totyak (#10649) üzenetére


Met
nagyúr

Én valami PC-s újságot kértem postán maradóra, mert néha nem került be a postaládába.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10662) totyak válasza pauliboy23 (#10660) üzenetére


totyak
aktív tag

Nem erőltettem a dolgot, rábólintott az ajánlott levélre, ami a címére megy és annyi. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

(#10663) sopruk válasza BaLee (#10655) üzenetére


sopruk
aktív tag

Mi is többször igénybe vettük a GLS csomagpontos kézbesítést mostanában, mert nem mindenhol van nyomtató a családban, így a Vaterafutáros nem jó.
Meg aztán itt ki is jönnek érte...
5 kg fölött meg még olcsóbb is mint az MPL vaterás. Nem néztem, hogy ha közvetlen a GLS oldalán rendelem meg, akkor mennyi a díja, de Fürgefutárnál 20 kg-ig 1610,-

(#10664) TaaT válasza BaLee (#10655) üzenetére


TaaT
veterán

GLS-el kb soha sem volt még problémám, amikor volt a nagy ingyen jófogás házhozszállítás akció kb látástól vakulásig dolgoztak, de még úgy sem volt csúszás vagy hiba.

Give them hell Ukraine!

(#10665) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Posta drágul

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10666) parkr válasza Ciccuka (#10665) üzenetére


parkr
őstag

mondom hogy drága volt a TV reklám ;]
megjegyzem az a png olyan mintha egy 1995-ből előkerült weboldalon látnánk

(#10667) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Külföldi(Dániából) Nordposton keresztül kapott csomagot is a Magyar Posta kezel amint az átlépi a határt?

Dec 12-én lett küldemény feladva nekünk de azóta sincs semmi hír és a követési számból is annyit látunk csak hogy a csomag elhagyta Dániát :W

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#10668) Tüzi válasza Corleone33 (#10667) üzenetére

Valszeg pesten kempel a csomag, csak nem csippantjak le a helyi erok, mert ha nincs lecsipogva, akkor még nem érkezett be :)
Kell neki amúgy is 4-5 munkanap mire ideér, karácsonyi agyhalal miatt plusz két három nap, és akkor beesik a munkaerohianyos leterdelt postahoz... Gondolhatod mi van pesten...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10669) allein válasza allein (#10652) üzenetére


allein
addikt

Hívott ma Szombathelyről a postàs, a feladónak màr a harmadik csomagja megy vissza oda, mondtam a postàsnak, hogy csalóval van dolgunk :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10670) dchard


dchard
veterán

Azt tudja valaki, hogy egy útban lévő csomagnál valahogy lehet-e kérni a postán maradást? Abban reménykedem, hogy így hamarabb megkaphatom.

Feucht-ból bő két napja kiscannelték, de még nem ért budapestre (vagy ahogy írtátok, nem scannelték be).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#10671) azbest válasza dchard (#10670) üzenetére


azbest
félisten

Nekem néhány hete még 1 hét volt, mire megjelent itthon. Most az ünnepek miatt meg...

(#10672) dchard válasza azbest (#10671) üzenetére


dchard
veterán

A tracker 27-e és 5-e közötti érkezést írt, szóval nem lepődtem meg. Amúgy Csehországból jön, ezek szerint Németo-n keresztül.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#10673) azbest válasza dchard (#10672) üzenetére


azbest
félisten

Igen, nekem is cseh alis rendelés volt. Az ali 4PX_DHL_EU1 fajtának írja. Németeknél Feucht-on át, aztán itthon Europa+ csomagként hozta ki a csomagos postás.
Egészen pontosan 1én hagyta el Feucht-ot, 5én jelent meg itthon a Kicserélőben és 7én kézbesítették.

Bár volt utána egy Cainaio warehouse shippinges jelzésű is, az is Feucht-on át és Európa+ csomagként jött. Egy kicsit még jobb időt is futott ahogy most nézem, mert 10én hagyta el, 13án jelent meg postánál és 14én kézbesítették.

Lehet véletlen, de mindkettő a Feucht elhagyás utáni hétfőn jött.

[ Szerkesztve ]

(#10674) dchard válasza azbest (#10673) üzenetére


dchard
veterán

Igen, az a mútlkor nekem is feltűnt, hogy van valami periodicitás a dologban: mondjuk csak hetente egyszer jön valami gyűjtő járat Feucht-ból, vagy valami hasonló.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#10675) Corleone33


Corleone33
aktív tag

17track alatt a csomag státusza a következő: Receiving receptacle from abroad

Jól sejtem hogy ez azt jelenti, hogy megérkezett Mo-ra?

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#10676) azbest válasza Corleone33 (#10675) üzenetére


azbest
félisten

Nézd meg bejelentkezve a posta.hu keresőjében, ha rendes követhető. Európai postás szállítási módnál lehet még csak a szállító országába érkezett meg.

[ Szerkesztve ]

(#10677) dchard válasza azbest (#10673) üzenetére


dchard
veterán

Igazad lett: a Feucht-ból hétfőn reggel 8-kor kiscannelt csomag ma fél 11-kor jelent meg: Európa+ csomag érkeztetése - 2020.12.26. 10:49( Nemzetközi Posta Kicserélő Központ)

Ezt akár hétfőn ki is hozhatják. :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#10678) Tüzi válasza dchard (#10677) üzenetére

Szerda lesz szerintem.
Meglátjuk, kíváncsi vagyok:)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10679) dchard válasza Tüzi (#10678) üzenetére


dchard
veterán

Lehet benne valami, mivel hétfőn akkor tudnák kihozni, ha addigra már a futáros raktárban lenne és nem a nemzetközi kicserélőben. Bár nem vagyok benne biztos, hogy van közbülső állomás, vagy budapestről budapestre követlenül kihozzák. Ugye ez nem vámolós csomag, tehát azzal nem kell bajlódni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#10680) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,

Postai telefonszám kellene, érdeklődnék, mert egy belföldi ajánlott levelem nem ért célba, a tracking annyit mutat, hogy 'küldemény feldolgozása folyamatban'. December 09.-e óta. :(

(#10681) Mr.Pentele válasza Suineg (#10680) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Szia!

061-767-8282

Ez az ügyfélszolgálat száma, itt majd a 2-es gombot kell választani amikor sorolja a lehetőségeket.

Egyébként ha nem lennél elégedett az ügyfélszolgálattal, akkor a postán, ahol feladtad a levelet is meg tudják nézni neked a gépben. Persze ez csak olyan nagyobb postákon van, ahol az IPH rendszerben dolgoznak, az úgynevezett manuális postákon nem tudom mi a folyamatot.

(#10682) dchard válasza Tüzi (#10678) üzenetére


dchard
veterán

Hétfőn kihozták, de még vasárnap átkerült a nemzetközi raktárból a logisztikai központba. Tehát röviden pontosan egy héttel azután kaptam meg, hogy Feucht-ban kiscannelték.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#10683) Tüzi válasza dchard (#10682) üzenetére

Van itt sebesség kérem :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10684) attiati


attiati
veterán

Mivel adnátok fel 2 db súlyzót a lehető legolcsóbban?

Összesen 45 kg.
2db szállítandó árunak számít, ha külön van a rúd és külön a súlyok?
Ha összeszerelem a két súlyzót, akkor is 2 tárgy.

kétkezes súlyzó rúd: 140 cm, 5 kg
tárcsák: 30kg
egykezes súlyzó összerakva 15kg

(#10685) DonThomasino


DonThomasino
veterán

DHL
Ha van egy eltűnt csomagom 50 EUR ra biztosítva,
akkor 50 eurot kapok visszatérítésnek és a postaköltséget buktam ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#10686) DonThomasino válasza attiati (#10684) üzenetére


DonThomasino
veterán

Itt nézz szét. [link]
Nem csak vaterásoknak van.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#10687) attiati válasza DonThomasino (#10686) üzenetére


attiati
veterán

köszi, úgy nézem, hogy 8-10e ft alatt sehol sem lehet megúszni

(#10688) DonThomasino válasza attiati (#10687) üzenetére


DonThomasino
veterán

Pontosan honnan hova kéne ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#10689) sopruk válasza attiati (#10684) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ha a Fürgefutárnál rendeled meg a GLS-t és GLS csomagpontra tudod kérni a kiszállítást, akkor 20 kg-ig 1610 Ft a szállítási költség. Csináltam egy gyors próbát és elfogadta a 140 cm-es méretet is. Ha be tudod csomagolni 3 db 20 kg alatti csomagba, akkor 3*1610 = 4830 Ft lenne összesen.
Házhoz jönnek érte, nyomtatni nem kell semmit...

[ Szerkesztve ]

(#10690) attiati válasza sopruk (#10689) üzenetére


attiati
veterán

Köszi, ez is egy opció, bár messzire kellene cipelgetni a csomagautomatától.
Oszkaron gondolkodom még, vagy marad a HDT.

DonThomasino: vidék - bp.

[ Szerkesztve ]

(#10691) DonThomasino válasza attiati (#10690) üzenetére


DonThomasino
veterán

Na pont az első általad említett lehetőséget akartam javasolni.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#10692) headhunter


headhunter
addikt

Postánál megszokott, hogy nem a valós átvételi időpontot írják be (rögzítik) utólag?

"...A küldemény a kézbesítőnél van 2020.12.29. 8:39
A küldemény a kézbesítőnél van 2020.12.30. 8:19
Sikeresen kézbesítve 2020.12.30. 8:50..."

(valós 14:00 után)

[ Szerkesztve ]

(#10693) Met válasza headhunter (#10692) üzenetére


Met
nagyúr

Persze, az adatok csak tájékoztató jellegűek:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10694) Tüzi válasza headhunter (#10692) üzenetére

lehet, hogy rosszat pittyentett le, előre dolgozott, vagy valami hasonló.
elég szívás az a pda, ráadásul van amikor három van nálad, meg a két nyomtató, meg a pos, de vidd ki a csomagot, és tartsál mindent magadnál... de közben a postásnak is csak két keze van.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10695) Imy


Imy
veterán

31-én, azaz szilveszterkor lesz kézbesítés?

(#10696) parkr válasza Imy (#10695) üzenetére


parkr
őstag

munkanap, lennie kell.

(#10697) Ciccuka válasza Imy (#10695) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10698) rushty válasza rushty (#10625) üzenetére


rushty
senior tag

Most jött meg az a novemberi ug ... be.

Revolut meghívó pü-ben

(#10699) Imy válasza Ciccuka (#10697) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, ez OK, csak kérdés a postás. :D Nha mindegy, majd másnem jövőre hozza a csomagokat.

(#10700) ferenck


ferenck
senior tag

Sziasztok. BUÉK!

Mától drágulnak a postai feladási díjak. Olvastam, hogy elektronikus feladással olcsóbb mint a papír alapú. Ezt ha jól értelmezem, az epostakönyv alkalmazással tudom megtenni. Ezt magánszemélyek is használhatják a leírás szerint. Kell hozzá énpostám regisztráció. Nos, ez van nekem, de belépés után nincs ott az epostakönyv, pedig a leírás szerint ott kellene lenni. Valami ötlet? Köszönöm

Ez a leírás:

Ez meg az enyém belépés után:

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.