Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) parkr válasza Czimby (#10399) üzenetére


parkr
őstag

elsőbbségi ajánlott 2066 Ft

(#10400) Golyobis egyik cég sem fog helyetted csomagolni

(#10402) Golyobis válasza parkr (#10401) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Tehát akkor nekem kell bontott dobozokból összevarrni egy megfelelő méretű dobozt? Az szép.

(#10403) Dealer95 válasza Golyobis (#10402) üzenetére


Dealer95
őstag

Vagy veszel bubis fóliát ~1-2 eFt-ért és abba tekered só sokszor. Szépen körberagasztod és úgy is jó. Nem kell feltétlenül kartonban lennie egy csomagnak.
Én vettem 0,5m*100m-t 3800 Ft-ért. 1-2 évig kitart és sosem kell aggódnom, hogy út közben baja lesz bármely csomagomnak.

(#10404) Czimby válasza parkr (#10401) üzenetére


Czimby
addikt

:R Köszönöm!
Néztem én is, de nem tudtam ez ad-e nyomkövetési számot.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10405) Fr@nkieWilde válasza sopruk (#10398) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Szia! Hm, ez érdekes. Másik követő oldalon azt írják, hogy már tegnap kézbesítették is.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#10406) Golyobis válasza Dealer95 (#10403) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz, ez így már jobban hangzik.

(#10407) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv

Ha pénteken reggel adtak fel DHL el egy csomagot németből,azt mikorta várjam? Automatábol adták fel
Nyomkövetési szám csak a német útját kisérte.

(#10408) sopruk válasza Fr@nkieWilde (#10405) üzenetére


sopruk
aktív tag

Mára megjavult a posta nyomkövetője is. Hétvégén biztos nem volt senki aki javítsa a hibát.
Jó hogy nem tűnt el a csomagod :)

(#10409) Zamery


Zamery
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó topikba írok...

Az ebay-en adtam el egy apróbb dolgot, küldési régiónak az EU volt megadva. A vevő aki leütötte Máltán lakik. Ma reggel szépen becsomagoltam a cuccot, és elvittem a Postára, ahonnan elhajtottak. :W

Nem szállítanak Máltára a vírushelyzet miatt. 3500Ft-ot szoktam írni a küldésre az elég mindenhova az EU-n belül. Legalábbis eddig elég volt. Most ilyenkor mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#10410) Remekelek28 válasza Zamery (#10409) üzenetére


Remekelek28
őstag

Dhl nrm visz arra cuccot?

(#10411) sopruk válasza Zamery (#10409) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ez a két oldal kidobja, hogy melyik futár cég szállít csomagot az adott országba:
pmpexpress
furgefutar

(#10412) Zamery válasza Remekelek28 (#10410) üzenetére


Zamery
senior tag

Lehet hogy visz, de drágán. A keret 3500Ft a küldésre.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#10413) Fancy-boy válasza Zamery (#10409) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Itt a lista, hogy jelenleg hová szállítanak: [link]
Bizonyos időközönként frissítik.
Mond a vevőnek, hogy a vírushelyzet miatt nem tudod megoldani a szállítást, csak felár ellenében futárszolgálattal.

(#10414) Remekelek28 válasza Zamery (#10412) üzenetére


Remekelek28
őstag

Az ebay topicbsn keresdd V kollégát. Ő mindent tud erről,ő msga is szokott ebayen hirdetni.

(#10415) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok!

Lengyelországba adnék fel csomagot a barátnőmnek, miven Home Office van megint, ezért nem tudok a munkáltatómon keresztül feladni most (pedig milyen jó is volt 3-4 nap alatt kiért a GLS által...). Egyszer küldtem tavaly a jó öreg Magyar Postával, akik jól megfurikáztatták a csomagomat németországon keresztül (DHL volt aki kézbesítette lengyelországba). Ezt mégegyszer nem szeretném eljátszani. A probléma, hogy nem emlékszem mely szolgáltatás volt, talán MPL Europe Standard, de a DHL kézbesítette és KÉT hét volt míg megérkezett.

TL;DR: Egy csomagot szeretnék lengyelországba eljuttatni Magyar Postán keresztül, a doboz dimenziói 49x30x34 cm, súly kb. 5kg. Miként tudom olcsón, de gyorsan elküdeni? Lényeg: ne két hét alatt érkezzen meg. Trancking num. kell (bár szerintem mindig adnak), és értéknyílvánítással.

Európa+ és MPL Europe Standard között mi a különbség?

Köszönöm a tippeket előre is. :) :R

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#10416) xcvbxcvb válasza csasaKKP (#10415) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Igen az MPL EUROPE STANDARD szállít DHL-el [link]

Küldd GLS-el . Még olcsóbb is mint az Mpl. Postai díjszabás [link] . Én a pmp expresst [link] használtam GLS-nél, Lengyelországra 6400+ áfára jön ki.

Ilyen árakkal nem tudom mit akar a posta.USA-ba 17200 az 1kg csomi :Y :W .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#10417) Fancy-boy válasza csasaKKP (#10415) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ár szempontjából az Ecoparcel-t ajánlom: [link]
GLS veszi fel a csomagot.

(#10418) csasaKKP válasza Fancy-boy (#10417) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Csak 12 Euró + VAT és 3 nap alatt ott van? :Y
Tökéletesen hangzik.

Köszönöm, és neked is @xcvbxcvb. :R

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#10419) xcvbxcvb válasza Fancy-boy (#10417) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ezek bitang jó árak. Kár hogy csak Európába szállítanak.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#10420) pruzsi


pruzsi
őstag

Érdekes ez a posta 100es tétel simán atjon a kicserelon de egy 9ezres kabát mar nem kuldtek a vamos emailt :). de az elhagyott csomagomert azóta se kaptam kárpótlást.

(#10421) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Szóval, végül 9 kg-os csomagért VAT-al együtt 16.80 EUR-t fizettem az ecoparcel.eu-n.

Beszámolok, hogy hogy és mikor ért ki lengyelországba a csomag. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#10422) parkr


parkr
őstag

EMS feladáshoz kell külön valami vám nyilatkozat?
vagy elég az EMS iratot kitölten? úgy rémlik azon is van érték, meg tartalom leírás

(#10423) Fancy-boy válasza parkr (#10422) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Elég. Jól emlékszel.

(#10424) parkr válasza Fancy-boy (#10423) üzenetére


parkr
őstag

köszi!

(#10425) azbest válasza parkr (#10422) üzenetére


azbest
félisten

Attól függ, hogy hová küldöd. Ha eu-n kívülre (olyan szigetre, területre, ami nem eu jog alá esik), akkor kell vámpapír. De a posta oldalán van országonként egy-egy ismertető. [link]

[ Szerkesztve ]

(#10426) Fancy-boy válasza azbest (#10425) üzenetére


Fancy-boy
addikt

EMS-nél ez "bevan építve", tehát ahogy már megbeszéltük, nem szükséges külön semmit sem kitöltenie.
Kivéve ha 1.000 euró feletti a küldeménye.

[ Szerkesztve ]

(#10427) parkr


parkr
őstag

mint kiderült nem is kell kitölteni semmit, mert a rendszerbe visznek be mindent és úgy nyomtatnak címiratot

(#10428) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

Debrecen mellett lakok, külterületen, tehát levélszekrények vannak. a múltkor egy olyan webshopból rendeltem, ahol MPL futárszolgálattal vannak szerződve. 4000 Ft körül volta postaköltség, a postás mégsem akarta kihozni házhoz. felhivott és annyit mondott, ha érte megyek a levélszekrényekhez, akkor át tudom venni, máskülönben értesítőt dob be. sok perc huzavona után végül sikerült megértetnem vele, hogy milyen magasról teszek rá, neki mit mondtak vagy mit nem.... hozza ki azt a csomagot amiért kifizettem a postaköltséget, így kihozta házhoz.

kérdésem, hogy ilyen létezik? mármint hogy "nem hozhatja ki, csak a levélszekrényig"?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#10429) azbest válasza bepken (#10428) üzenetére


azbest
félisten

Ezt az ászf-jükből kéne kibogarásznod... van benne szó a "támpont" -ról, ami úgy hangzik, mint ahogy leírtad (főút mellé letett levélszekrény, aztán járkálj be az értesítőkkel). De nem tudom, más szabályt alkalmaznak-e a csomag és levélforgalomra. Az biztos, hogy nem ügyfélbarát a posta már jó ideje. Egymás után találják ki az újabb szabályaikat, hogy a korábban szabálytalan nem-kézbesítések már szabályos nem-kézbesítések legyenek.

Vagy tedd fel hivatalosan, emailben nekik a kérdést, hátha kibökik, hogy milyen szabály alapján találtak ki éppen kibúvót.

[ Szerkesztve ]

(#10430) Fancy-boy válasza bepken (#10428) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nekem az a véleményem, hogy ki kellene szállítania a címig.
Ők is futárszolgálat, az teljesen mindegy, hogy a leveleket neked hová viszik.
Ez csomagfutár, nem levél.
Ha az volt megadva címnek, hogy Piripócs utca 16., akkor odáig ki kellene szállítania.

A kapuig köteles vinni. Tehát nem köteles az ajtódig befurikázni.
Például ha van egy kertes ház és maga a ház a kerítéstől 100 méterre lenne, akkor odáig nem köteles bevinni.
A címig/közterületig viszi.

(#10431) bepken válasza Fancy-boy (#10430) üzenetére


bepken
veterán

én úgy értelmezem az ő logikájukat, hogy nekem az a házamtól ~300-400 méterre lévő levélszekrény a postai levelezési címem, tehát nekik odáig szól a kézbesítés az "ÁSZF" szerint - kvázi náluk az az én kapum/kerítésem :D

a kérdést egyébként amiatt tettem fel, mert ma is várok egy csomagot, ami kicsit nagyobb is lesz az előzőtől. kíváncsi vagyok ezért is harcolni kell e majd a postással...

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#10432) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Adott egy 2020.10.03.-án feladott ajánlott, tértivevényes levél (RL35010218054084),melyet elvileg 10.13.-án kézbesítettek. Viszont ott a probléma hogy én nem kaptam meg. Felhívtam a postát ahol az egyik dolgozó szerint egy belső vizsgálatot kellene kezdeményezni, és az alapján keresnék a levelet. Van esetleg más eredményes lépés, amin érdeme elindulni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10433) Fancy-boy válasza bepken (#10431) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha ugyanaz a postás, és tisztáztad vele a dolgokat, akkor csak kihozza. :DDD
Vagy csúsztatsz neki egy kis pénzt. :))

Szerintem ez olyan mintha bérelnél egy postafiókot. Ha nem oda kéred a cuccod, hanem házhoz, akkor házig kellene vinniük a csomagot.
Mindenesetre ha nem szeretnéd ezt a bizonytalanságot, akkor valóban a Postával kellene beszélned és kérd, hogy mutassák meg az ÁSZF ide vonatkozó részét.

[ Szerkesztve ]

(#10434) bepken válasza Fancy-boy (#10433) üzenetére


bepken
veterán

mivel ismer már a postás, ahogy Te is mondtad :D ...szóval már azzal kezdte a beszélgetést, hogy rendben, ki fogja hozni valahogy, üljek meg a hátsómon nyugodtan...

mondtam neki is, hogy nekem nem vele van bajom, hogynem a céggel ahol dolgozik, mert ez tényleg nem kiszállítás ebben a formában - értsd: ha nem hívom fel, akkor értesítőt hagyott volna, én meg majd vegyem át valamikor.

mindeneesetre innentől szűrni - és jó eséllyel ignorálni - fogom azokat a webshopokat, ahol csak MPL kiszállítás lehetséges. lehet, sőt nagyon valószínű, hogy belvárosban tökéletesen működik a dolog, de itt külterületen én ehhez hasonló futár szolgálattal még nem találkoztam...

na jó, egyszer GLS játszott be egy hasonlót. de ott a futár szimplán csak hülyének nézett, hogy nem voltam itthon, nem voltam elérhető :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#10435) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Eddig ecoparcel-t használtam, de most nagyobb értéket hozatnék Magyarország és Írország között! Tudtok ajánlani céget jó áron ami 1000EUR küröl biztosít? Köszi

(#10436) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Ecoparcel használatával GLS 2 nap alatt kiszállítótta a pakkot Lengyelországba!!! :Y
Sóval @Fancy-boy, köszönöm ismét! :R :C

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#10437) Fancy-boy válasza csasaKKP (#10436) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Örülök, hogy tudtam segíteni. Köszi a visszajelzést.

(#10438) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok. A gls nél ez a nyomkövetés azt jelenti,hogy a cimzett már átvette?

(#10439) sittes79 válasza sittes79 (#10435) üzenetére


sittes79
addikt

Tudtok erre valamit? UPS-t néztem olyan 15-20.000 Ft körül vannak és ők adnak ilyen nagyságú biztosítást (1000 EUR), nem tudom van e olcsóbb?

Köszi

(#10440) parkr válasza sittes79 (#10439) üzenetére


parkr
őstag

méret és súly függő nyilván, de GLS-t nem nézted még?
német csomagtovábbító cégtől nekem 10-20 euró közt küldenek csomagot GLS-el és 1000 euróig biztosítva van.
vagy nézz szét hátha találsz hasonló forwarding céget.

(#10441) sittes79 válasza parkr (#10440) üzenetére


sittes79
addikt

Néztem, de magyar GLS oldalán 50.000 Ft-ig irják, ugye nekem ott kéne megrendelni! :F

Melyik ez a cég amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#10442) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Ha valaki nrm vesz át egy utánvétes terméket,azért fel lehet jelenteni?

(#10443) TaaT válasza Remekelek28 (#10442) üzenetére


TaaT
veterán

Mindenért fel lehet jelenteni mindenkit, legfeljebb semmi értelme.

Give them hell Ukraine!

(#10444) fery02 válasza Remekelek28 (#10442) üzenetére


fery02
addikt

Kár vele foglalkozni, inkább úgy érdemes máskor utánvétet küldened, hogy elutaltatod vele előre az utánvétes szállítás díját.
Ebbe amúgy általában benne szoktak lenni.

(#10445) Remekelek28 válasza fery02 (#10444) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nincs dija. Mivel jófogás háztól házig. Csak a termékre 1 év garancia vsn és igy már nrm tudom eladni 1 évvel a köv vásárlónsk. Mindenképp bukok rajta. A vevő már nem ir vissza.

(#10446) fery02 válasza Remekelek28 (#10445) üzenetére


fery02
addikt

Tehát azért jelentenéd fel, mert miatta a következő vevőnek már pár nappal kevesebb garanciával tudnád eladni a terméket?

(#10447) azbest válasza Remekelek28 (#10445) üzenetére


azbest
félisten

Eleve mire gondoltál feljelentés alatt? Hogy a rendőrség majd kimegy és számonkéri rajta, hogy miért nem vette át a rendelését?
Ezzel több gond is van. Tartós fogyasztási cikkeknél:
- 14 napos elállás online rendeléskor, nem kötelező átvennie
- ha a rendelési felületen ott van, hogy a rendelés vásárlási kötelezettséggel jár.. stb. az szerződés. Némelyik webshopnál ott van. De ettől még elállhat. Legfeljebb polgári perben tudhatod számon kérni, ha megszegi az elfogadott szerződést és a postázás költségeit buktad miatta.

[ Szerkesztve ]

(#10448) Remekelek28 válasza azbest (#10447) üzenetére


Remekelek28
őstag

Persze amugy brm mennék rendőrségre egy ilyen kis értékű cucc miatt,de azért felbasz,h ennyire inkorrekt emberek vannak,hogy előtte való nap még irja,h igen feladhatom másnap,aztán bassza átvenni. És nem is válaszol.
Gondolom ezzel ti is igy lennétek.

(#10449) xcvbxcvb válasza Remekelek28 (#10448) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Igen bosszantó nagyon. Ezért kell előreutalással kérni a fizetést.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#10450) Remekelek28 válasza xcvbxcvb (#10449) üzenetére


Remekelek28
őstag

Sajnos ugy nem teljesitik. A jófogáson meg főleg nrm. Ott abszolut semmi adat nincs senkiről. Oda én se utalnék.

Bezzeg egy német srác milyen korrektül adotz el nekrm egy 140 ezer ft értékű cuccot. Paypallal fizettem ki. És mindenről tudositott. Watsapon is fel akart hivni stb Arrol is küldött képet,hogy beleteszi a csomagautomatába. Kb 10 képet küldött mig ideért. És egy magdeburgi hűtőmágnest is küldött.
Csak mi magyarok vagyunk ennyire megbizhatatlanok,hogy kb mindentől félni kell egy csomagfeladás vagy átvétel kapcsán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.