Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:14

LOGOUT.hu

PlayerUnknown's Battlegrounds

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) VGNGR válasza Thom95 (#29799) üzenetére


VGNGR
senior tag

RAM nincs véletlenül tuningolva? BIOS-ban gyáritól eltérő egyéb beállítás?

(#29802) draco31 válasza Tressy (#29798) üzenetére


draco31
veterán

Akkor kezdi nulláról, oké :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#29803) DiszNóÓl válasza Thom95 (#29799) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Vga vissza alapra, ha azon kivul mashoz nem nyultal, minden ilyenre nagyon erzekeny.

HATER

(#29804) Thom95 válasza DiszNóÓl (#29803) üzenetére


Thom95
tag

Máshoz nem nyúltam, de az a vicc az egészben, hogy uV-al futott a kártya már amikor letöltöttem a játékot 2-3 hete és gyűjtöttem is 20+ órát benne hiba nélkül. Tehát egyik napról a másikra minden változtatás nélkül jelentkezett a probléma.
Köszönöm Uraim, azért megpróbálom este! :)

[ Szerkesztve ]

(#29805) saen válasza Thom95 (#29804) üzenetére


saen
Topikgazda

Rendszeresen módosítanak a játékon és sokszor lépnek visszafelé. Nem mondom, hogy ez a hiba, de simán előfordulhat.

(#29806) Thom95 válasza saen (#29805) üzenetére


Thom95
tag

Kipróbáltam, minden alapon van, Temp mappát is ürítettem, de ugyan úgy CrashReport. :(

(#29807) saen válasza Thom95 (#29806) üzenetére


saen
Topikgazda

A jó hír az, hogy jövő héten várható az új patch, azzal megint borul a játék, simán lehet akkor megjavul vagy más romlik el.

(#29808) Thom95 válasza saen (#29807) üzenetére


Thom95
tag

Végre örültem, hogy a God of War után találtam egy játékot, ami megint tetszik, erre tessék, egyik napról a másikra nem tudok vele játszani.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29809) Thom95


Thom95
tag

Sikerült megoldani a dolgot, egy kedves barátom segített benne, megosztom veletek is, ha valaki hasonló cipőbe kerülne.
Unknown Crash volt a neve.
Temp mappát töröltem, de az nem oldotta meg.
C: Felhasználók / Felhasználó / AppData / Local /TslGame - ennek a mappának a tartalmát kellett üríteni, amely tartalmazza a CrashReportokat is.
Azóta hibátlan minden. :)

[ Szerkesztve ]

(#29810) Grave_444 válasza Thom95 (#29809) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerencsés vagy. Én egyszer hetekig szenvedtem és az lett a vége, hogy akármilyen 10xx szériás Nvidia kártyával crashelt. Mindent kicseréltem, újratelepítettem és ez lett a vége.
Utána 1660S-el hibátlanul futott, ahogy azóta is.

(#29811) Thom95 válasza Grave_444 (#29810) üzenetére


Thom95
tag

Az durva, nem tudom miért érzékeny 1-1 hardverre is. Szerencsére MSI profilt is vissza tudtam rakni a kártyára, jelenleg még mindig nincs vele baj. Majd 1 hét múlva meglátjuk a kövi patchnél :DDD

(#29812) saen válasza Thom95 (#29811) üzenetére


saen
Topikgazda

A köv hétből ma lett, éles az új patch: Patch notes 27.2

(#29813) Thom95 válasza saen (#29812) üzenetére


Thom95
tag

Neeee :W Kíváncsi leszek, tegnap este lenyomtam a 3 Casual kört :DDD

(#29814) PeL válasza saen (#29812) üzenetére


PeL
addikt

Látom újrahasznosítják a páncélozott UAZ-t. Vannak még emlékeim belőle régről :D

(#29815) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Patch Notes - Update 28.1

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#29816) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

shotgun+js9 nerf végre :C

HATER

(#29817) Land


Land
veterán

Ezt a gyakorló részt hol lehet elérni?
Béna vagyok sprayben és jó gyakorlási helynek tűnik.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#29818) pehaa válasza Land (#29817) üzenetére


pehaa
tag

Itt tudsz lemenni egy ajtón keresztül.

(#29819) Land válasza pehaa (#29818) üzenetére


Land
veterán

Megvan köszi.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#29820) Aprósólyom válasza Land (#29817) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Moto G 2015 a Nothing Phone mellett? Az a motorola formára iszonyat jó a lekerekített hátlapjával + full stock android. Nagyon nehezemre esik megválni tőle (Moto X Play). :B Már 2x cseréltem benne akkut, szegény annyira koros. :))

Sry, nem tudtam megállni, hogy ne offoljak ide egy kicsit. :B

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#29821) Land válasza Aprósólyom (#29820) üzenetére


Land
veterán

Csak pót telefon. Évek óta nem használtam. Biztos irtó idegörlő lenne használni.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#29822) qdak


qdak
addikt

Hello,

[link] Update után a gyakorló :W :W
Egyberagadt fegyverek, nem jó a hang...
Másnál jó ?

Másik:
Főleg Arcade módban ahol nagy a hangzavar, sokszor hátba lőnek :(((
Persze, ha csoda folytán én kerülök valaki mögé, az instant hallja, ha levegőt veszek és megfordul.
Mondjuk nem értem, hogy van, a spawn, de CS hez képest kaka és unfair, bevág 3 ellenség közé pl. ezt mégis hogy gondolták ?
Lényeg van valami audio beállítás, amit érdemes próbálni?
Fegyvert a szomszéd is hallja, footstep meg csak emeletes házakban hallani szinte.
Ez az Instant Volume reducer, meg állandóan kapcsolgatni kell, meg szerintem a lépés hangot is ugyanúgy leveszi.

Köszi előre.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#29823) DiszNóÓl válasza qdak (#29822) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Nálad valami beakadt trainingben, nekem tökéletesen működik.

Arcadban csak az igazi tryhardon használnak "normális" hangerőt, bár nem értem hogy nem süketülnek meg, szerintem15-20%-ra érdemes levenni, spawn rendszer szar.

Milyen fejhallgatód van és milyen beállítások jelenleg?
Instant volume reducer szerintem csak kocsiban/csapattárs visszahívásakor(hangos a torony ;] ) érdemes használni, normál körülmények közt csak hátrányban leszel.

HATER

(#29824) qdak válasza DiszNóÓl (#29823) üzenetére


qdak
addikt

Sima "polc" stereo rendszerem van.

Gameplay 100%
Master 60%
Music, Emote, UI 10%
Remastered ON
HRTF OFF -> Méghangosabb fegyverzúgás, ha bekapcsolom.

IVR hangos kocsiban szoktam én is.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#29825) Golden9 válasza qdak (#29824) üzenetére


Golden9
addikt

"Sima "polc" stereo rendszerem van."

:Y :W
Bármilyen, akár bóvli telefonhoz kapott fülhallgató is jobb mint a polcról fülelés. :K
Használtál már játékban valamilyen fülest?

[ Szeretkezve ]

(#29826) qdak válasza Golden9 (#29825) üzenetére


qdak
addikt

Sajna nem bírom :D
Cs-t is így játszottam ott nem volt gond ;)
Kérdésedre válasz, igen volt, elajándékoztam, meg gyereknek van 2 is, de biztos nem.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#29827) Aprósólyom válasza qdak (#29826) üzenetére


Aprósólyom
addikt

5.1 hangfalrendszert próbáltál már? Én nem ezért kérdezem. Néha csiklandoz a kíváncsiság, hogy mennyivel lehet jobb a HRTF érzékelés 5.1 hangfal rendszerrel.

Jevons paradox

(#29828) Kiskutya válasza Aprósólyom (#29827) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem fejhallgatónál nincs jobb erre a játékra. Eleve az van előnybe aki hamarabb meghallja a másikat. Nekem egy Razer thx spatial audio füles van egész pontos. (Razer kraken tournament edition)

hmm...

(#29829) Grave_444


Grave_444
nagyúr

A fenébe, végén hátbalőttek.

(#29830) qdak válasza Aprósólyom (#29827) üzenetére


qdak
addikt

Meg sosem :)
Mindig Stereo parti voltam, anno haveroknal hallottam, nekem annyira nem jott be.

Grave_444 Ez a hatbaloves CS utan engem az oruletbe kerget...
Meg miokr 3x lonek ki a kocsibol, nem en vezetek...

A recoillal kapcsolatban, azt csak en erzem, ha tavolabb lovok, mondjuk 15 vs 30m
15m teljesen rendben, ugyanugy love csak 30 ra hirtelen kezelhetetlenne vallik :(
Oke hogy nagyobbnak kell lennie a szorasnak, de mitol kene nagyobbat lefele tartani, ha 30 ra lovok ?

Egyszeruen nem erzem az egeszet, beryl, galil, aminek jonak kene lennie nem adja. Helyette vector 2x scope sokkal hatasosabb vagyok.
SLR jobbank kellene lennie mint sks, megis teamdm, tobbszor jartam ugy, hogy fejen a celkereszt es no hit, ugyanez sks el pluszos statban tudok lenni.

Amik mukodnek:
8x sr-ek
6x sks - mk12 /light grippel+heavy stock
4x esetleg 6x ig mutant /light grippel
2x ig smg -> vector /half grippel+heavy stock
reddot uzi
s1897 neha

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#29831) Imrebácsi


Imrebácsi
csendes tag

Sziasztok! Mostanában én is gyakori játékos lettem, úgy látom itt van egy kis élet a fórumon, így ide irkálok ha nem bánjátok. Már egy jó tippet kaptam is egyébként, mert korábbi hozzászólásban olvastam, hogy emagról kell olcsó és jó fejhallgatót venni, így én is onnan rendeltem magamnak.
Én nem csak játszani szoktam, de néha szeretem is nézni a jó játékosokat így jó pár youtube és twitch csatornát is követek. Ezekből szerintem rengeteget lehet tanulni a játékról. Nekem az egyik kedvencem a Mozolev nevű játékos, szinte minden nap nyomják az online streamet, ha valakit érdekel ezen a csatornán tudja megnézni: https://www.youtube.com/@MOZOLEV

Jó játékot mindenkinek! :DD

(#29832) pendre54 válasza Imrebácsi (#29831) üzenetére


pendre54
addikt

Csak annyi megjegyzést ehhez, hogy ezt a játékot valóban csak fejhallgatóval érdemes játszani, viszont ez az "olcsó és jó fejhallgatót" megjegyzés, azért eléggé sci-fi kategória nálam. :D Persze kérdés, hogy kinek, mit jelent az "olcsó".
Mondom ezt, hosszú-hosszú évek hifis tapasztalata alapján, meg továbbá azt is, hogy az se mindegy, hogy mi a hang forrása. Egy viszonylag nem túl drága, DAC + fejhallgató erősítő, nagyot tud dobni ezen is, egy alaplapi hangkeltőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29833) saen válasza pendre54 (#29832) üzenetére


saen
Topikgazda

Egy Cloud fejes már bőven jó, 20k alatt lehetett kapni nemrég akcióban. Én már régóta alaplapi hangkártyával használok mindent, tökéletesen hallani mindent. Nem kell ezt túlgondolni, nem kellenek a drága cuccok.

(#29834) pendre54 válasza saen (#29833) üzenetére


pendre54
addikt

Én ezt a két fejhallgatót használom játékokhoz is [link] [link] , plusz egy Topping DAC-ot, és egy JDS Lab erősítőt, de mint írtam, elsősorban ezeket zenehallgatáshoz vettem.
Viszont van észrevehető különbség a játékbeli hangok minőségében, mert pl. használtam anno egy Asus Sonar pci-e hangkártyát, ami kb. belépő szint. Amikor elkezdtem komolyabb cuccok felé mozdulni, volt hogy csak pislogtam, mint hal a szatyorban, a játékokban észlelhető hangok javulásán, sokszor olyan finom nüanszok vehetők észre, amiket korábban nem vett észre az ember.
Egy máig emlékezetes konkrét példa. Úgy kb. 10 évvel ezelőtt, vettem egy Audio-GD DAC+ fejhallgató erősítőt, és akkoriban a Battlefield-et toltam. A Caspian Border pálya közepén, a magaslaton van egy adótorony(nem a nagy torony, ami a meccs vége felé ledöl), az alatt, egy kisebb patak folyik.
Amikor az új cuccal kezdtem játszani, az egyik alkalommal, amikor a közelben épp nem volt semmilyen akció, lövöldözés, egyéb háttérhang, ott a patakban, béka brekegést véltem hallani, amit addig soha ott. :DDD Mondom, ez tuti hallucináció, de azután felmentem egy üres szerverre, és megerősített, hogy ott bizony időnként a béka brekeg diszkréten :DDD .
Mégegyszer, annak nyilván semmi értelme, hogy csak játékokhoz komolyabb cuccokat vegyen az ember, de ha komolyabban hifizik, akkor annak az előnyeit is élvezni fogja, főleg az olyan játékoknál, ahol nagyon is számítanak a hanghatások.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29835) Imrebácsi válasza pendre54 (#29832) üzenetére


Imrebácsi
csendes tag

Én nem vagyok olyan profi ezekben a hangcuccokban, egy esperanza fülest rendeltem. Előtte meg egy Urage márkájú volt a mediamarktból csak megszakadt benne a szál, igaz valamivel jobban szólt, de 4x annyiba is került. Ezzel a kis olcsó fülessel is teljesen jól élvezhető ez a játék. A lényeg szerintem, hogy térhangzás legyen, mert akkor tudod honnan jön az ellenség. :D

(#29836) pendre54 válasza Imrebácsi (#29835) üzenetére


pendre54
addikt

"A lényeg szerintem, hogy térhangzás legyen, mert akkor tudod honnan jön az ellenség. :D"
Na, ez például tökéletes meglátás, mert csak nyitott fejeseknél van széles színpad, ahol jól beazonosíthatóak, hogy melyik irányból, hol, mi hallatszik éppen. Az általam linkelt két fejes is nyitott. Sokszor teljesen értetlenül nézem, hogy amikor szóba kerülnek a játékokban használt fejesek típusai, ott az esetek nagy többségében, zárt fejeseket emlegetnek, persze ehhez hozzáteszem, hogy kimondottan, a játékra szánt fejes kínálatban is a zártak dominálnak, szerintem teljesen elhibázottan.
Érteném azt a koncepciót, hogy a zártak esetében, a környezet külső hangjai kevésbé zavarnak be, de akkor is, a játékban a hangok irányát, elsősorban a nyitott fejesek adják vissza a legpontosabban.
Megint csak tapasztalatból mondom, mert úgy 5-6 évvel ezelőtt, volt egy ilyen zárt fejesm is. [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29837) Aprósólyom válasza pendre54 (#29834) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Azok az apró hangok ott vannak a "gagyi" hangkártyáknál is, csak addig nem figyeltél rá. Az, hogy mit hallunk (mi tudatosul az agyunkban), az nagy mértékben függ attól, hogy tudjuk mit kell hallani és fókuszálunk rá.
PUBG-ben érhet annyi impulzus, vagy koncentrálhatsz egyszerre több miden másra, hogy hiába van ott a fejesben egy apró környezeti zaj, nem biztos, hogy tudatosul, mert teljesen másra koncentrálunk. Biztos, hogy jól a cuccod, nem ezt vitatom, de hogy ne lettek volna ott az említett zajok hallhatóan, azt igen. Szimplán az új és más hangélmény miatt elkezdtél jobban figyelni részletekre. Azért ezeket a zajok nem olyan freki/felharmonikus tartományba esnek és nem olyan hangerővel, hogy akár egy olcsó 2000 forintos füles se tudja reprodukálni, legfeljebb az fejes érzékenységéből/erősítő teljesítményéből fakadóan lesz némi hangerő különbség, de attól még ott lesz, nem tűnik el...

Jevons paradox

(#29838) BaLee válasza saen (#29833) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én használtam több fejhallgatót jack csatlakozóval alaplapi hangkártyával (Cloud2 mondjuk pont nem jött be). Hiába hangosítottam maximumra, nem volt elég. Többiek mindig hamarabb meghallották a járműveket, vagy hallották, ahogy valaki "ellépte" magát egy házban, miközben én nem hallottam meg. Egy fejhallgató erősítővel oldódtak csak meg a gondjaim.

(#29839) saen válasza BaLee (#29838) üzenetére


saen
Topikgazda

Érdekes, nekem ilyen problémám nem volt, igaz én Cloud 1-et használok. Nekem nagyon jól hallatszik minden, jobban, mint a régi Steelseries fejessel.

(#29840) BaLee válasza saen (#29839) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Biztos köze volt hozzá, hogy egy nem kimondottan játékra tervezett fülest használtam (egy régebbi AKG) és gondolom nagyobb volt az ellenállása.
Ekkor vettem egy Cloud2-est ami vezetékes volt (jack csatlakozós), de nekem nagyon nem jött be a hangja ezért ment is vissza.

[ Szerkesztve ]

(#29841) Imrebácsi


Imrebácsi
csendes tag

Amúgy nektek van kedvenc PUBG streameretek akit nézni szoktatok?

(#29842) DiszNóÓl válasza BaLee (#29840) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Cloud 2-höz járt usb hangkártya, nem?

#29841Imrebácsi

Fuzzface49, NIXZYEE, TGLTN, alisa, magyarok közül pedig Vantii1 :U

HATER

(#29843) Aprósólyom válasza BaLee (#29838) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem a legkönnyebben meghajtható fejes: 60ohm, 98dB érzékenység. Ezek elég fontos paraméterek, ha olcsó alaplapi hangkártyához akarunk választani jó fejest. Legyen 110dB körüli érzékenysége a fejesnek.. (Van 320db választási lehetőség: [link] )

Az olcsóbb ALC-k integrált erősítője csak ~30mW-t tud. Ha jól tudom egyedül az ALC1220-ba integráltak 100mW erősítőt, amit egyrészről a realtek szoftverben külön aktiválni kell, nem automata, illetve ebből csak 1db van a headsetek miatt, tehát, tipikusan az előlapi kivezetésre drótozzák be. Ha valamiért a hátlapi I/O-ba dugjuk a fejeset, akkor csak az alaplap gyártóján múlik, hogy át tud-e oda kapcsolni. De előfordult már olyan példa is, hogy ezt a kimenetet egyáltalán nem vezette ki fizikálisan sehova.... :(((

Jevons paradox

(#29844) BaLee válasza DiszNóÓl (#29842) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azt hiszem igen. Lehetett abba dugni a jack-et vagy direktbe a hangkártyára is. Mondjuk hangzásban én sok különbséget nem vettem észre.

(#29845) Pocee válasza pendre54 (#29836) üzenetére


Pocee
senior tag

Ezt a színpadiságot engedjük el...itt... légyszi.
Egy Vsonic Vsd2 fülhallgatót használok,sztem kb 15k volt anno és a 7fős baráti csapatból a legjobb legpontosabb a hallásom a játékban laptop kimeneten,pedig hd600 is több van a csapatban Dac-okkal.
Nyilván a fülhallgató nem mindenkinek kényelmes és a hallás is egyedi mindenkinél,de ne menjünk abba az irányba hogy fél milliót kell hangba invesztálni mert ez nem igaz.
És annak ellenére hogy fülhallgató és ezáltal semennyire nem nyitott,totális térhallás van.

Mr.Brightside

(#29846) DiszNóÓl válasza Pocee (#29845) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Nem mindegy ki mekkora hangerővel használja :U Soundlock is elég hasznos.

HATER

(#29847) lafaty80


lafaty80
őstag

És akkor jövök én, akinek mindkét fülében van olyan tartomány, amit nem hall (És eltérő tartomány :) )
Nálam kb. minden is elhasal, sajnos vagy nem vagy nem pontosan hallok bizonyos dolgokat. Ennél a játéknál ez ugye nem túl előnyös :DDD
De legalább nem kell extra drága fülesben gondolkodnom :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#29848) Grave_444 válasza lafaty80 (#29847) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Csatlakozom, nekem szerintem nagyon jó a hallásom.
A harmadik ilyen fejest nyúzom, szándékosan nem veszek mást. ;]

[ Szerkesztve ]

(#29849) Imrebácsi válasza DiszNóÓl (#29842) üzenetére


Imrebácsi
csendes tag

Ebből csak a TGLTN-t ismertem. Vantii1-et bekövettem én is, úgy látom őt nézik most magyarok közül a legtöbben a twitchen!

(#29850) Imrebácsi


Imrebácsi
csendes tag

Nekem amúgy Mozolev a kedvenc főleg amikor Spacemannel együtt játszanak. Nagyon komoly, hogy a két orosz srác mennyire együtt tudnak működni és segíteni egymást. Ennek a videónak a végén is a srác úgy ugrik ki a helikopterből, hogy körbe repül a terület felett és úgy deríti ki, hol az utolsó ellenség így Jurának már csak oda kell dobni a gránátot és meg is nyerték a csirke vacsorát! A videónak főleg a második része az érdekes:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.