- bambano: Bambanő háza tája
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Gurulunk, WAZE?!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- Chosen: Canon 5D II - portrézás 2025-ben
-
LOGOUT
Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója
Új hozzászólás Aktív témák
-
Alien!
senior tag
-
Wade0303
aktív tag
válasz
Mezcal #27967 üzenetére
"Konkrétan A RSS és a Warzone is lazán fut 120 FPS-sel az új konzolokon."
És ezt kitől hallottad valami fantasztikus magyar youtubertől? A ps5 Warzone-ban 60fps-re es 1500p-re van lockolva, tehát se nem 4K, se nem 120fps. Attól még, hogy a kijelző 4K a konzolok az esetek döntő többségében nem 4K felbontasban futtatják a játékokat.
És mi a fene az az "RSS"? Életemben nem hallottam ilyen nevű játékról de a google sem talál semmit. -
allein
addikt
válasz
Mezcal #26023 üzenetére
Szia. Nem tudom milyen TV-d van otthon
LCD vagy OLED.
Miért akarod meggyőzni azokat az embereket akiknek OLED-jük van, hogy az LCD egy magasabb szint pusztán azért mert az LCD olyan fényerőt tud kibocsátani amitől kifolyik a szemed, egyébként miért jó az? Nem is egészséges, persze vannak tesztek, jó olvasgatni őket, de én a saját szememnek hiszek.
Nekem is fura volt egy picit átállni 5-6 évvel ezelőtt LCD-ről OLED-re, de gyorsan megszoktam.Szerintem nem természetes a nagyon magas fényerő és hidd el, hogy napközben az OLED is szépen elboldogul(nem kell feljebb tekerni a fényerőt, két OLED-em van
).
-
anrab
addikt
válasz
Mezcal #26018 üzenetére
Bocs de nem tudok veled egyetérteni. Ma délelőtt besütött a nap a szobába, nem a tv-re de teljesen világos volt és 30-as oled kontraszttal, automatikus fényerővel gyönyörűen tiszta világos kép volt.
Nem kellett feljebb tolni pedig volt még 70 tartalék.
Ez egy idei philips 65/855-ös oled.
Nem vita téma csak részemről a tapasztalat.
Lehet azóta jobbak lettek ezen a téren. -
Alien!
senior tag
-
alaves
addikt
válasz
Mezcal #25992 üzenetére
Tényleg látni kellene azt a 75ZH8-at. Valamelyik Budapesti MM-ben lehet, hogy kitették, én mostanában biztos hogy nem tudom megnézni. Én pl. jelentős különbséget láttam a Q90 és az OLED754 között az MM-ben az OLED javára. Aki nem lát számottevő eltérést a két képi világ között, annak megfelelő lehet az LCD (nyilván itt most csak azokról beszélünk akik 300 eFt fölött költenek TV-re). Jelenleg egyébként sem versenyképes a 75ZH8 a 77CX-el az ára miatt sem. Akkor lenne érdekesebb a dolog ha kifutó modellként a 75ZH8 100-200 eFt -al olcsóbb lenne, erre van esély, mert a 77CX 990 eFt-nál nem lesz olcsóbb, ha még sikerül annyiért valakinek elcsípni. A 75ZH8 simán lehet akár 850-900 eFt is jövőre.
Mindemellett a szemünk egészsége sem utolsó, pláne aki sokat nézi a kijelzőt (mint én pl). Az OLED kék fény kibocsátása fele az LCD-LED-ének.
Egyszerű teszt: állítsd SDR referencia közeli értékekre a két összehasonlítandó TV-t. Nézz a TV-kre és az élő környezetre többször. Amelyik képe jobban hasonlít a valósághoz az a jobb. -
blakey
titán
válasz
Mezcal #25992 üzenetére
Az "OLED-gyilkos" kijelentéssel van a probléma, ha ez eddig nem tűnt volna fel. Egy percig nem firtattam, hogy nem az egyik legjobb LCD, de szerencsére már ebben a hsz-ben is megcáfoltad az "OLED-gyilkos" kifejezést, "- a fekete tökéletes, szinte olyan, mint egy OLED" - itt ellentmondás van, ha tökéletes akkor nincs nála jobb, de az OLED mégis jobb, tehát nem tökéletes.
Az LCD korlátait nem tudja átlépni ez sem viszont nagyon jól kihasználja, nem tud egy LCD végtelen kontrasztot és tökéletes feketét, innentől kezdve nem "OLED-gyilkos", a legjobb kifejezés rá, hogy "közel OLED-szintű". Ha ezt írtad volna akkor semmi probléma nem lenne.
Színhelyesség része a kontraszt mivolta, tehát ahogy írják, remek, az egyik legjobb, de nem a legjobb.
Elég sok tesztek olvasok én is, a HZ8-at a trustedreviews is tesztelte, jókat írnak róla, de az LCD hibái megvannak.
Szóval ennyi a lényeg, egy kiváló LCD, közel OLED-színt de még nem tart ott. -
blakey
titán
válasz
Mezcal #25989 üzenetére
Csak hogy rövidre zárjuk, nem több LCD TV-t láttam, hanem sok volt konkrétan a birtokomban, azaz megvettem, használtam, mind közép- és felsőkategóriás. "Sz@rokkal nem dobálózok"
, zsigulim sem volt. az a TV messze van egy Lamborghinitől, maximum egy BMW.
Az a Sony jó LCD TV, sőt, de ott a Samsung Q900T ami nagyon ott van, de egyik sem "OLED-gyilkos", főleg, hogy ott a "blooming", innentől kezdve nincs miről beszélni.
Senki nem írta, hogy sz@r TV lenne, de az OLED-től még messze van.
OLED-nél ott a beégés esélye, LCD-nél meg ott a LED-ek kiégése, a fény szórására alkalmas "fényszórók" leválása.
Amúgy mi is a problémád, hogy van ez az LCD, ami lazán OLED szint? Inkább örülni kéne ennek... - csak az, hogy annyi pénzért inkább egy 77-es OLED CX-et veszek ami jobb annál az LCD-nél, persze "csak" 4K. Nem baj ha van egy jó LCD az viszont igen, hogy "emberi méretben" nem tudnak csinálni egy normálisat és továbbra is hangsúlyozom, hogy a Sony a Dolby Visiont "Low Latency" módban tudja. -
blakey
titán
válasz
Mezcal #25987 üzenetére
Nem haragszom, de jobban hiszek magamnak. Én kipróbálom és saját magam tesztelem.
Arról nem beszélve, hogy ez a tévé az OLED-del ellentében nappal is tökéletesen nézhető képminőséget produkál - ez mekkora butaság, nappal is tökéletes az OLED képe, nem tudom te mit néztél.
Az lényegtelen, hogy hány szutyok LCD-t néztél, ez nem az a kategória. Vicces, hogy ezzel érvelsz egy 2 miliós tévé ellen. - aha, csak nem szutyok kategóriát nézek és mielőtt tovább folytatnád, ez a stílus nálam nem pálya, innentől kezdve és úgy érzem, hogy nagyon rossz irányba vinnéd a beszélgetést.
Vicces, hogy ezzel érvelsz egy 2 miliós tévé ellen. - vicces, hogy te nem próbálod ki a drága TV-ket csak olvasol róla, de véleményed az van. Na itt és most vége a veled folytatott "vitának", mert ez nem az lenne, nem tudsz normálisan hozzászólni, máris személyeskedés irányába viszed a beszélgetést. -
blakey
titán
válasz
Mezcal #25961 üzenetére
Az a helyzet, hogy amennyiben kalibrált egy OLED meg egy LCD akkor nincs az az LCD amelyik "leverné". Elég sok felsőkaegóriás LCD-t néztem OLED mellett, kivilágított helyiségben nézhető de amint sötöt lesz a szobában máris elvérzik. Ekkora fényerő semmihez nem kell. de mindegy, hidd azt, hogy "OLED-gyilkos."
Vagyis OLED képminőség az OLED gyengeségei nélkül. - ez így helyesebb "Vagyis közel OLED képminőség az LCD gyengeségeivel." -
alaves
addikt
válasz
Mezcal #25961 üzenetére
Hát igen, néhány fokkal elmész oldalra és máris összeomlik a KD-75H8 csodás képminősége, csakúgy mint a Q90-é. Az extra fényerősség az most mire is kell
A 77CX 400-500 eFt-al olcsóbb a KD-75H8-nál, igaz az nem 8K, csak 4k. Mire lesz értelmes mennyiségű 8k-s anyag addigra meg ez a Sony sem ér már semmit.
Egyébként simán lehetne már rengeteg 8k-s anyag, mert már az 50-es évektől kezdődően sok 70 mm-es filmre készített mozi 6k-t meghaladó képrészletességgel rendelkezik. Simán lehet 8k-ra remasterelni (illetve már eleve arra kellett volna, ha nem azt tették). -
Piftuka
veterán
válasz
Mezcal #25903 üzenetére
"De, pont annak mérvadó a véleménye betekintési szögben, aki oldalról nézi. "
Nem így értettem.
Arra gondolok, hogy amikor valaki bevallottan nem az adott pillanatban televíziózást, házimozizást tekinti fő elfoglaltságának, ott nyilván nem beszélhetünk arról, hogy "filmek, tévé adás... legyen jó a képminőség, stb". Hiszen nyilván nem ez a fontos, ha "kifacsart" szögben, csak oda-oda pillantva figyeli a kép tartalmat. (Az akár monokróm is lehetne, meg pixeles... nem mindegy?)
A "kifacsart" szögből folyamatos tévézést, és házimozizást pedig a durva trapéztorzulás, képtartalom torzulása miatt nem nevezhetjük "minőségi tartalomfogyasztásnak".
A csoportos konzolos játék már jogos észrevétel, bár én továbbra is úgy gondolom, hogy el van túlozva az egész. Nyilván attól is függ, mennyire közel ültök.
(Bár gondolom, ha ~4-6-an vagytok, akkor nem fél-egy méterre ültök a tévétől, hanem sokkal távolabb. És 2-3-4-5 méterről nézve akár egy 85 colos VA panelt is, nem kellene, hogy bármelyikőtök szignifikáns színtorzulást tapasztaljon, hiszen a távolság miatt a kanapé szélén ülök számára is erősen csökken a betekintési szög.)
"És ami a lényeg, egy 2 millós tévének ne legyen már ilyen gondja."
Ebben pedig maximálisan egyetértünk. Semmilyen gondja nem kellene, hogy legyen, de van. Nincsen tökéletes televízió. Nincsen.
És ugye az eredeti kontextus (innen indult a beszélgetésünk) az volt, hogy ez a "csúcs" LCD, és csak "átlagos" a betekintési szöge.
"Bezzeg az OLED"...
Mint mindig, itt is igaz, hogy az egyén, a felhasználó preferenciája a mérvadó. Az OLED tévék ennyi pénzért közel sem képesek ilyen mozgásmegjelenítésre, fényerőre pláne, és a gyakorlatban több komoly probléma van a "tinting" jelenségekkel. (Szerintem ez utóbbi a legbosszantóbb.)
Tehát, ha a 2 milliós LCD-t és OLED-et hasonlítjuk össze, akkor mindenki eldöntheti, hogy az adott készülék, illetve technológia melyik hátrányát hajlandó elfogadni cserébe az általuk nyújtott előnyökért.
És ezért nem jó kijelenteni azt, hogy az egyik, vagy a másik "vállalhatatlan".
Amúgy hidd el, hogy összességében, házimozira a SONY "Z" szériánál jobb tévét jelenleg nem lehet találni a sorozatgyártott, szélesebb tömegek számára is elérhető tévék között.
(A legjobb egyébként a SONY, Micro LED technológiára épülő "Crystal LED" tévéje, de azt csak egyedi megrendelésre készítik és szállítják, és 4K változatban ~800.000 EURO körül van az ára.)
Abba pedig jobb nem is belemenni, - mert amúgy érdekes topic, de messze mutat, és kb. napestig beszélhetnénk róla- , hogy amúgy minden tévé bitang drága manapság.
Ezeknek a csúcsmodelleknek nem kellene 200.000-250.000 forintnál drágábbnak lenniük, ám a gyakorlatban milliós berendezésekről beszélünk.Agyrém.
-
Piftuka
veterán
válasz
Mezcal #25901 üzenetére
Nem figyelmesen olvastál!
A "rossznak" mondott betekintési szöget a fenti képen láthatod, és az "XF9005"-ről van szó.
Ha nem fél-egy méterről nézed a tévét (ahol az RTings kamerája kerül elhelyezésre mindegyik ilyen tesztnél), hanem távolabbról, akkor még ennyi színtorzulás sincsen, mint amit ott láthatsz.
Tehát a "Z8H", ami nem "rossz", hanem "átlagos" minősítést kapott a betekintési szögre, még jobb ennél.
Ak pedigi a tévé mellől, számítógépezés, társasjátékozás, telefonálás, baráti beszélgetés, olvasás, vacsora, stb. közben "tekintget" rá a tévé képernyőjére, avagy "háttértévézik", annak hadd ne legyen mérvadó a véleménye azzal kapcsolatban, hogy mit jelent a "gáz" képminőség!
Az elmúlt ~10 évben csak egyetlen olyan tévét teszteltem, amelyre még én is azt mondtam, hogy a középpontból kitérve már nem ad minőségi képet; ez a "SONY ZD9" volt.
Ez az egész betekintési szög "mizéria" csak arra volt jó, hogy a gyártók felültek ezeknek a hangoknak, és a kiváló kontraszttal rendelkező tévéiket egytől-egyik elcseszték ezekkel az új, mindenféle "ultra-mega-hiperwide viewing angle" rétegekkel.
Kár érte!
-
Piftuka
veterán
válasz
Mezcal #25866 üzenetére
A képet az RTings.com vonatkozó Youtube videójából "ollóztam", és nagyon is jól érzékelteti, hogy 15°-os szögből, a kifejezetten rossznak mondott betekintésű szögű SONY XF9005 mennyire jó képminőséget ad. (Még úgy is, hogy a kép jobb szélén a szaturáció romlás kicsit látszik már.)
30°-os szögnél is teljesen jó. Az általad "leszólt" "Z9H" készülék még ennél jobb eredményt produkál. Annál nagyobb szögnél pedig nem beszélhetünk egyébként sem minőségi "tartalomfogyasztásról".
Már kérdeztem anno, de még senki nem tudta ész érvekkel alátámasztani, hogy ha a fenti képen látható (elhanyagolható) mértékű szaturáció romlást "elfogadhatatlannak", "rossznak", avagy "gáznak" tartja...
...akkor vajon miért nem tartja annak, ha torzult alakokat bámul, egy erősen szabálytalan trapéz alakzaton "minőségi televíziózás, filmnézés" címén!?
-
Piftuka
veterán
válasz
Mezcal #25692 üzenetére
A tesztekben "átlagosnak" mondott tévé már bőven több mint elég. Az a tévé pedig jelenleg a legjobb tévé a piacon. (A "F" és "G" széria még annál is jobb volt.)
Ki akarja a tévét éles szögben bámulni?
Vagy szerinted ez a látvány minőségi televíziózás, házimozizás élményét nyújtja?
(A jelenlegi legjobb OLED tévé, 75°-os szögből nézve. Nincsen színtorzulás. "Hurrá!"...)
-
Kroni1
veterán
válasz
Mezcal #24542 üzenetére
Persze én sem mondom, hogy kamu a Dolby vision, hisz én is annak örülnék ha lenne olyan tévé ami azt is tudja a 100Hz mellett 43-49" méretben. Csak annyit mondtam, hogy nekem a 100Hz valahogy többet dob az élményen mint a Vision. Egy "sima" tévéhez képest biztos ég és föld a Vision képminősége, de a 6561-es az nem egy gyenge panel, mikor megvettük édesanyámnak, és az első 4K anyagokat néztük el voltunk ájulva, hogy kb. olyan mint a 3D tévénk, csak szemüveg nélkül. Eszméletlen mélysége van a képnek már azon is, mintha a szobánkban történne amit látunk.
Egy dolgot viszont nem tudok, mert ezt nem csekkoltam: a Netflix csak Vision-el dolgozik?! Mert a 6561-es tudja a HDR+, HDR10, HDR10+ szabványokat, csak a Visiont nem. Tehát ha nincs Vision támogatás, akkor netflix-en nincs HDR, vagy esetleg ezeket a szabványokat is támogatja?!
-
Alien!
senior tag
válasz
Mezcal #24542 üzenetére
picit másfelől kell megközelíteni a kérdést 350 nittel, 8 bit+frc-s panellel nem fogsz látni igazi HDR-t legalább is olyan formában amibe szánták. Ugyanazon a tévén kell nézni a film HDR-es és SDR-es változatát. A Philipsek nagyon jók képjavításban, és pl az elején úgy mutogattam a YT 4K HDR demókat, hogy igazából SDR-ben futottak, mert a 8303 YT kliense kezdetben nem támogatta a HDR-t és mindenkinek tetszett...
De az is elgondolkodtató, hogy a Philips saját demóklippje ami be van építve (és futkorászik a médiában nonstop) az sem HDR videó, hanem egy sima 4K.
Nekem a pu7304 egy fullhd-s 7008k-t váltott (ami tönkrement sajnos), az utóbbi felsőkategória volt a maga idejében, és szerintem szebb képe volt mint a mostaninak. Annó megküldtem pár HDR filmmel PC-ről, madvr féle tonemapping-gel, meglepő volt a végeredmény! -
Bogyi007
veterán
válasz
Mezcal #24542 üzenetére
Ezt én is megerősítem. Én a Drive To Survive (Formula 1 sorozat) két évadát néztem meg és azok is szemmel láthatóan már egy VA paneles, szintén 6504-es "kamu* HDR és Vision támogatások tévén sokkal szebbek mint egy mezei 4K tévén (azon a korábban említett Hitachi-50HK5601-n. (Párom öccsének az van)
-
Kroni1
veterán
válasz
Mezcal #24533 üzenetére
Értem, köszi a véleményt! A legjobb nyilván a 100Hz és a Vision lenne egy tévében, de az manapság már az OLED-ek terepe.. (kicsit sajnálom hogy a kiállított 55OLED803-at nem vettem meg a MM-ben 291-ért mikor láttam ott annak idején, de nem volt annyim rá, és most sincs..)
Nekem amugy sokkal pihentetőbb a szememnek a 100Hz valahogy, nem tudom miért. Majd nézegetem mi lesz elérhető használtban jó áron esetleg, és ha jön valami jó ajánlat akkor az lesz szerintem.
-
bsanya
aktív tag
válasz
Mezcal #24498 üzenetére
Teljesen igazad van!
Viszont, úgy szoktam új készüléket vásárolni, hogy "most és a közeljövőben jó legyen". Amennyiben elárulom, hogy ezidáig egy FHD-s plazma tévét használ(t)unk... (a PS meg idegen volt mindig)
Épp most tervezem megrendelni a Philips 70PUS7805 TV-t, hogy használjam is ki valamelyest a képességeit illetve médialejátszóként is 4k-ban használhassam -
Yerix
tag
válasz
Mezcal #24129 üzenetére
https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test
Görgess le a cikk közepéig és nézd meg a képeket.
Ha megnézed már 8 hét azaz 2 hónap használat után látni, hogy a magenta színcsatorna bégett. -
alaves
addikt
válasz
Mezcal #24104 üzenetére
Kisbalazs83 tudná megmondani, hogy a PUS6704 v. az OLED754 jobb játékra, mert ő látja egyszerre mindkettőt. Én csak azt látom, hogy egy StarStable online sokkal szebb OLED-en, és a kislányom szemét is sokkal kevésbé rontja mint az LCD (jóval kisebb kék fény kibocsátás).
Egyébként játékra: LG CX OLED (HDMI 2.1, 13,6ms input lag) -
blakey
titán
válasz
Mezcal #23987 üzenetére
300 ezres VA-s Samuja van, oldalról már nem élvezhető betekintési szöggel - ez a VA panelek sajátossága, de nem csak Samsung létezik VA panellel és nem Samsung alapján kell megitélni a VA színhelyességét. Sony, Panasonic és még a Philips is jobb ebből a szempontból ha a gyári beállításokat vesszük alapul.
A másik, hogy VA-s monitorom volt, ami TN paneles színeket produkált, - monitor és TV között van egy kis különbség, függetlenül attól, hogy a panel technológia ua. Más követelményeknek kell megfelelni és teljesen más színtartományt kell tudniuk.
Műszerász ismerősőm javasolta, hogy a VA kuka, ha játszani akarok, és megmutatta a saját felső kategóriás, akkor több százezerbe kerülő VA monitorát, irgalmatlan input laggal. Ő mondta, hogy képszerkesztésre, videózásra minden szakember IPS monitort vesz a színhelyesség miatt. VA kizárva. - lehet, hogy javasolta de minden szónak jelentősége lehet amit esetleg nem vettél figyelembe illetve monitorról van szó. Mint írtam nekem van/volt IPS TV-m, nanocellás ami átlagfeletti IPS feketével rendelkezett/rendelkezik (az LG topikban van róla kép) de elmarad a VA paneles kontrasztjától és feketeszintjétől. Kalibrálni, gyakorlatilag tökéletesen színhelyesre állítani a VA paneles LCD-ket is lehet.
Innen ered az én VA nem utálatom, hanem nem tetszésem, saját és műszerész tapasztalatokból. Majd ha veszed a fáradtságot és megnézel egy profi IPS monitort egy VA-s mellett, akkor beszélhetünk beállításokról. Én megnéztem!
- Profi monitorokat használok mivel a szakmám megköveteli és kalibrálva, monitorom IPS, van IPS TV-m de a VA paneles TV kontrasztjától (Sony, Panasonic és nem Samsung bár ott is van már jó) elmarad. Ne erőltesd ezt az IPS a legjobb LCD TV dolgot te sem, mert nem igaz, egy Samsung féle QLED pl. 95T sz@rrá veri bármelyik felsőkategóriás IPS TV-t, annak ellenére, hogy nem tagadom egy pillanatig sem, hogy van olyan IPS LCD amelyik bőven megfelelhet egy átlagos szórakozásra, én is néha vígan elvagyok az IPS LCD TV előtt de azért érezhető a kontraszt és a feketeszint hiánya. Monitorokat ne keverjük ide. Ha erről tovább szeretnél beszélgetni akkor javaslom az általános LCD topikot, ez maradjon a márka topikja.
(#23988) Gijon
A topikban szereplő márka mindkét panelt alkalmazza, tehát némileg ide is tartozik, abban viszont igazat adok, hogy 1-2 eszmecsere után érdemesebb az általános topikba menni ahogy javasoltam is, igaz oda már nem fognak menni, mert tudják, hogy mi az igazság. -
Gijon
senior tag
válasz
Mezcal #23987 üzenetére
Ez minek kell ide? Napok óta VA-IPS vita megy, Legalább tegyétek off-ba. Mindenki olyat választ, ami neki szimpatikus, vagy amire van pénze. Szerintem mindenkinek van szeme, és el tudja dönteni, hogy mi tetszik neki. Direkt nem foglalok állást, mert midegyiknek meg van az előnye-hátránya.., ha nem így lenne, akkor a gyártók már rég kukázták volna valamelyik típust.
-
blakey
titán
válasz
Mezcal #23982 üzenetére
Fenét, nézd meg a videot, két kalibrált készülékről van szó! A VA paneles tv-n önmagában nézve nem jön ki, hogy mekkora a lemardása az IPS színeihez képest - Ekkora hülyeséget ne írj, nem láttál jó TV-ket, ez már biztos. Saját tapasztalatomat írom és nem videókból meg hallott információkból táplálkozom, rengeteg VA és IPS paneles TV-m volt, nem boltban láttam, nem haveroknál hanem saját készülékeim révén ismertem meg őket. Videóból semmit nem lehet megállapítani. Legalább ne írnátok ekkora blődségeket.
A VA feketeje is szürke, aki mást állít, az hazudik. - mélyebb és jobb az IPS-hez képest. Aki mást állít az hazudik.
Tedd oda egy plazma vagy Oled mellé látni fogod. - Sokmindent leteszteltem, ezeken is túl vagyok, volt plazmám, OLED-em is van, tudom miről írok ráadásul a szakmám révén a színekkel is maximálisan tisztában vagyok. 100%-os fekete csak OLED-en van de a feketének is több árnyalata létezik, ráadásul mélysége is van, a szürke is a fekete árnyalat de nem mindegy, hogy hány százalékos, amíg az IPS paneles TV-n a valódi 100%-os fekete 60-70%-osan jelenik meg addig a VA panelen 80-85%-on, gondolom érzed a különbséget. -
kchris78
veterán
válasz
Mezcal #23944 üzenetére
vagy meg kell nézni a displayspecifications vagy hasonló oldalon az ADOTT panel hogy teljesít DCI-P3 színtér tekintetében. IPS bol is van nagyon nagyon sok olcsó szar panel ami 90-95%-ot hoz illetve van pl az újabb macbook pro panelja ami lefedi a 98+%-ot. Úgyhogy nem tudom mire megy itt a nagy istenítése az IPS színeknek (úgy általában).
-
-
MadMancs
veterán
válasz
Mezcal #23931 üzenetére
300ezer ide vay oda, abban a samuban valami übergagyi LCD panel lehet, par napja dobtam fel képet mi az az extrém szög amikor már minimálisan invertálódnak a színek (láthatósággal még ott sincs gond).
Amilyen gáz betekintési szög hibát te írsz az ingább a TCN panelekre volt jellemző -
Bogyi007
veterán
válasz
Mezcal #23770 üzenetére
Cáfollak, nekem az 50"-os 6504 van és semmi hasonlót nem tapasztaltam, oldalról néztem éppen az imént az F1 időmérőt és nem a tévé miatt volt pocsék nézni...
Az Input lag meg pláne nem jellemző, flipperezek mind Ps4 és Xbox One konzolokon is (Pinball Fx 3) és semmi ilyet nem tapasztaltam amiről írzs, pedig ha van játék ami érzékeny a jelenségre az éppen ez...
-
-
nightmare13
őstag
válasz
Mezcal #23715 üzenetére
Meglátjuk, én azért mérget nem vennék rá. Lehet, hogy felskálázott 2K-val kihozzák a 120 fpst, de én arra teszem a voksom, hogy az elkövetkező 2-3 évben inkább a 60 fps lesz a csúcs.
Még az Xbox X esetén is vannak kétségeim, hiába erősebb. Aztán majd meglátjuk, bár nekem nem fog a 120 Hz hiányozni ígyse-úgyse. -
Alien!
senior tag
válasz
Mezcal #23395 üzenetére
amúgy ha lejátszod a DV filmeket, akkor mit jelez a tévé,kirakja a Dolby Vision logót?. Nálam ez csak a belső lejátszónál működik (Serviio-val átküldve), viszont itt egy film sem jelenik meg normálisan, mindegyik totálisan rossz színekkel indul, kb nézhetetlen (minden zöld meg szürke).
-
Bogyi007
veterán
válasz
Mezcal #22616 üzenetére
8bit + Frc lesz, nekem 50PUS6504-es van, előtte sima 8bites tévém volt zongorázni lehet a különbséget.
-
ЯΞD
senior tag
válasz
Mezcal #22583 üzenetére
Üdv,
Olyan kérdésem lenne, hogy kb 2 hete van meg a tv (7304) és ma egyfolytában rinyált, hogy nincs internet kapcsolat(WIFI). És nem is tudott kapcsolódni. Gondoltam áramtalanítom és megnézem úgy. Ezt követően jó is lett már automatikusan csatlakozott. Viszont kb minden beállítás elállítódott. Van valami hasonló megoldás mint a telefonnál, hogy restart? Gondolom nem árt hetente neki ezek szerint.
-
NoMagix
addikt
válasz
Mezcal #22563 üzenetére
Ne haragudj de ezzel most nem értek egyet veled, itt lóg a falon az IPS és "rosszabb" mint ami volt VA!
Inputlag, semmivel sem érzem gyorsabbnak ezt az IPS-t a VA-nál bizonyára van eltérés az IPS javára, de ezt nem lehet érezni játék közben!
Számomra és a szememnek is megfelelő a VA, de ez már nem érdekes mert jövőre Oledre váltok, addig marad a jelenlegi IPS! -
evitiguF
senior tag
válasz
Mezcal #22570 üzenetére
Ezt a nagyobb input lag-ot alá is tudod támasztani, hivatalos teszttel, vagy csak a fórumot olvasókat akarod félrevezetni?
A legjobb játékos monitorok, TV-k VA panelesek. Amire Te gondolsz, az maximum a TN panel, ami egy ősrégi technológia.
Én nem csak a levegőbe beszélek, vagy írok megtévesztő dolgokat alátámasztás nélkül...
Van egy C49HG90 és egy Q70R a háznál... a linken megnézheted azt a "nagyobb" input lagot. -
Mezcal
addikt
válasz
Mezcal #22260 üzenetére
Megvettem a Philips 43pus6504/12-t Euronics-ban 104-ért. Szerintem ez a tévé ennyiért nagyon jó. PS4-gyel 4K HDR-ben baromi szép. HDR videoknál is. Ami zavaró, hogy a fekete szürkés, de ez a technológia sara. Digi HD 1080i-ben nagyon szép a felkonvertálás után is. SD is egész jó.
-
Bogyi007
veterán
válasz
Mezcal #22260 üzenetére
Nekem az 50"-os változat van belőle én nagyon megvagyok vele elégedve, (kényszerből) egy Samsung UE50MU6122-es tévét váltott le és immáron (az anyagi kárt leszámítva a Samsung részéről) már nem is bánom a cserét.
Nekem elvileg VA panelos a tévém, míg a 43"-as IPS (ezen adatok szerint) de az aláírásomban található linken levő beállításokat talán te is használhatod majd.
Xbox One S All Digital és Ps4 Pro konzolokat használok velük. HDR módban szerintem a HDR Játék mód tökéletes a beállítások közül, míg az SDR játékok esetében a Monitor képmódot használom. 4K felbontássql rendelkező tartalmakat egyébként HDR, Hdr10 és Dolby Vision támogatással is tudja kezelni.
Egyébként ha teheted akkor az 50"-os kiadás árát is lesd msjd. Pl a Media Markt üzleteiben is 119990 az ára most.
-
ozakila
tag
válasz
Mezcal #22260 üzenetére
Üdv! Nekem 6704 van,ami ugyanez csak ambilight-al. Xbox one s,Ps3,Xbox360 is lóg rajta,Én elégedett vagyok vele,Uhd alapmodell mindkettő,az Ambi szerintem nagyon jó,látványos és szemkímélő ficsör,ha belefér azt vedd inkább. Xbox one-on a Hdr játékok nagyon jól néznek ki,sokat szórakoztam a képbeállításokkal mire Nekem jó lett,de ez teljesen egyénfüggő ki milyen képet szeret. Amin meglepődtem,egész jó a hangja a régi tévéimhez képest.
-
-
Daert
őstag
A 6636 biztos felismeri.
De jobb ha veszel hozzá egy normális multimédia lejátszót(AC Ryan PlayOn HDmini2,Egreat)Én is ezt tettem,nem bántam meg!
Képminőség rengeteget javult.
BD lejátszó sem olcsóbb,ráadásul ezek a multimédiák mindent megesznek.gergo.79 : Az SD adások elég elviselhetők messzebbről, ~3-4m
-
-
GeoPhoto
tag
A Philips gyári fórumán is leírják, hogy nem igazi 100Hz-es, mert nem számol extra képkockákat. A 100Hz itt annyit jelent, hogy 2x mutatja ugyanazt a képet és így kevésbé vibrál. Mondjuk kipróbáltam az enyémen az igazi
100Hz-et, de elég durva lett az eredmény a természetfilmnél amit néztem, az emberkék mellett szinte vibrált a levegő ahogy a számítási hibák kijöttek. Állítólag a Pixel Perfect jelfeldolgozó az, ami már igazán használható, de falura ez is jó lesz
az 5605 az még sima backlit LCD, kb 8 centi vastag, az új meg edge lit és csak 4 centis. Persze még van pár újítás (feliratkezelés etc) de azokat úgysem használnám ki.
-
Daffni2
addikt
Hát így viszont már nagyon nagyon határ eset.
2 méterről már igen kicsi a 32" ha egy keveset még hozzátennél a 40" változata sokkal inkább jobb lenne.30 ezerrel több, de az élmény mindennél jobban kárpótolna.Már ha még ki tudsz szorítani eggyi pluszt.
-
Daffni2
addikt
Szigorúan csak a kérdésedre válaszolva:
NEM! mivel olcsóbban is van. Raktárról azonnal.
http://digitalko.hu/index.php?id=32pfl5606h&kat=led_lcd_televizio
Ezen túlmenően 2 lényeges kérdések lennének a választáshoz:
Mire akarod használni?
Milyen távolságból néznéd?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- TP-Link Archer C1200 Router eladó (1200 Mb/s Wi-Fi)
- AKCIÓ! Csere-Beszámítás! Gainward Phantom RTX 4070Ti 12GB GDDR6X Videokártya!
- AKCIÓ! Gigabyte AORUS 16X (2024) Gamer notebook - i7 14650HX 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GBWin11
- Gamer laptop felvásárlás Magas áron, gyorsan és egyszerűen!
- Samsung Galaxy A13 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged