Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Onda tabletek

Hozzászólások

(#701) Marcsello31 válasza tlac (#700) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hehe. Japán/kinai egyre megy nekem, nem èrtem a nyelvet, persze tudok olyat, aki minimum 4 nyelvet tud. Na mind1. :D. Időm mint a tenger, megnèzem jobban a linkeket, ès vissza olvasok. De mára már sokat olvastam eddig. Ezèrt is sikerült a bios frissítès. Winratyinál az a bajom hogy mintha nèha sokat pörögne a cucc, vagy èpp nem. Ha sok mindent csinálok vele akkor "lol" van. De anúgy tettszik a gèp. 4gb rammal főleg. Max angolul segítsèget kèrek odakint. Azt írják amúgy, hogy ha sikerül ráhúzni a droidot, duplázódik a használati idő.

(#702) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Az megoldható, "csak találgatok" hogy az akksit kiszedve, tápegysègről mennyen csak a gèp mint egy laptop?! Olyan árammal mint ami az aksi tud?! Bocs ha hülyesèget írtam, csak kíváncsi vagyok. Megbontani ezt nem fogom. Csak eljátszottam a gondolattal. Szerintetek menne?

(#703) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! sikerült megoldani az android telepítését erre a tabletre, az enyém v5ös, nem úgy kel feltelepíteni rá az androidot ahogy azt a pcn szokták, egy erre kitalált telepítő kel hozzá, "azt hiszem ez shelles telepítés volt, egy android 5.1et sikerült feltelepítenem rá, teljes használatossággal, pl wifi és minden más megy rajta, egy fullos telepítő készletet töltöttem le, majd másoltam rá pendrivera, majd a tableten bebootoltam rajta, és már magától ment végig a telepítés "Shellen keresztül" fontos, hogy 60%os legyen az aksi, mert el sem indul a telepítő, Én ezt a verziót telepítettem rá:
Ezen az oldalon a legfrissebb változatát töltöttem le:
https://forum.xda-developers.com/android/development/rom-onda-v919-air-ch-dualos-android-t3375660

De előtte mindenképp kell frissíteni a biost, másképp nem megy, nekem így tulajdon képpen lett egy dualbootos
tabletem.
Videó nemsokára.
Android alatt a filmek teljes képernyősek mint youtube mint videa és a többi oldalon,
Az akkut tesztelem rajta, meg most veszek egy másik kijelző védő fóliát hozzá, ez már le van harcolva.
NA mindegy, akinek ilyen gépe van, szeirntem megéri.
:C

[ Szerkesztve ]

(#704) tlac válasza Marcsello31 (#703) üzenetére


tlac
nagyúr

zsír, akkor végül is mégis az xda-s link alapján csináltad, amit korábban már linkeltem neked :)

(#705) Marcsello31 válasza tlac (#704) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Igen. Jót linkeltèl, annó azèrt nem ment ez, mert alacsony volt az aksi szintje, meg nem volt átparticionalva az SD meghajtó ext4re. Ja ès kellett a friss BIOS. Amit mèg nem èrtek, hogy csak 15gbot kapott a droid, a többi szabad maradt, hogy hogyan tudnám összecsatolni a kettőt még nem tudom. De a cucc látványossabban gyorsabb. Mint win alatt. Vidi nemsokára. De hogy ezen függ, hogy telepitjuk, az kèsz. Android alatt a proci armv7 kènt szerepel. Nem x86 kènt mint win alatt. 1.8ghz fut Android alatt. 4maggal, ès 4gbrammal.wifi Bluetooth kamera, touch ok. Most egy rávaló winfost keresek. Írok mèg. Lènyeg hogy mindent felismert az Android. Köszi utólag is.

[ Szerkesztve ]

(#706) Marcsello31 válasza tlac (#704) üzenetére


Marcsello31
őstag

Jajam! Kíváncsi leszek, hogy teljes töltès után, Android alatt,hány filmet tudok megnèzni.

(#707) tlac válasza Marcsello31 (#705) üzenetére


tlac
nagyúr

ha megvannak a driverek, akkor mehet fel a hivatalos win10 is, csak ne töröld le az androidos partíciókat

(#708) Marcsello31 válasza tlac (#707) üzenetére


Marcsello31
őstag

Azokat már a múltkor letöltöttem, megvannak persze, akkor legyek bátor, ès arra meg mennyen a win? :D

(#709) tlac válasza Marcsello31 (#708) üzenetére


tlac
nagyúr

legyél bátor :)
max. annyit veszthetsz, hogy újra kell tenni az androidot is

(#710) Marcsello31 válasza tlac (#709) üzenetére


Marcsello31
őstag

Heló! Jah, Sokat nem veszíthetek vele, de azon töprengek, hogy valahogy kimenteném a kernel fájlt a tabletem droidjából és összefűzném a 8.0ás droiddal, azért az már faszántosabb, Most tesztelem hogy mennyi bír az akksi így android alatt, a tegnapi teljes töltés után, ő azt írja hogy kb 6 óra használati idő van hátra, eddig ment kb 2 órát gond nélkül. kikapcsolt kijelző módban is megy a droid, míg a win alatt nem ment. Azon töprengek, hogy hogyan lehetne a teljes, tárhelyet hozzáadni a droidhoz, mert a 64gbból 15öt lát, hgoy hol a töbi? passz, mert pedig az is ext4en volt. A netról letöltött win nem töltödik be a tabon, elindul a kis karikam majd újra indul a tab, van egy érzésem hogy a shelles? vagy fastbootos?! droidos telepítője, telepítés közben valamit babrát a biossal.. De szerintem marad a droid rajta, sokkal gyorsabb. Nincsenek alatta háttérben futó alkalmazások, legalábbis annyi nincs, mint win alatt, "ott megnéztem és rengeteg volt" Persze hogy szaggatott.
Veszek a géphez majd új akksit, és kijelzőt, "későbbre" Nyári kiránduláskor jó lesz ez.
Meg akarok venni majd egy töltő képes usb hubot, is. Én minden tabra droidot tennék, mások írják hogy fost nem ér, de persze, mert nem tudják hogy mennyi szar program fut mögötte, stb. :) Vidit délután megcsinálom, és küldöm. Kíváncsi leszek hogy meddig bírja így, elvileg dupla 3,7V akksi van benne.

[ Szerkesztve ]

(#711) tlac válasza Marcsello31 (#710) üzenetére


tlac
nagyúr

ha nem akarsz win-t, akkor törölni kell a partíciót és valószínűleg bele kell nyúlni még valami android-os config fájlokba is
keress olyan leírást, ahol hasonló dual boot-os tabletből csináltak tisztán android-osat, aztán abból kiindulhatsz

(#712) Marcsello31 válasza tlac (#711) üzenetére


Marcsello31
őstag

Heló! Már keresgélem,ez lesz a megoldás. 1értelmű, hogy ezen csak android lesz, tegnap teszteltem keményen, most csak kikapcsolt kijelzővel, tegnap előtti teljes töltéssel, tegnap reggel 9től este 10 ig ment, és Este 10kor 30%volt az akksi, Mondjuk ekkor sem volt aktív a kijelző. Érdekes, hogy win alatt kikapcsolt kijelzővel, 1 óra alatt lemerült. Veszek majd powerbankot, csak még nem tudom hogy milyet, valami brutál erős kel ide, laptopoon netbookokon elvan a win10 mert ott mindegy, de még mindig ennyi idő elteltével is inkább android a jó a tabletre, azon is eltöprengtem, "csak gondolat szinten" Hogy szétszedném a a hardwert akksival kiszedném, mert az kissebb mint maga a külső, Átraknám egy 7" tokba, és hdmis kijelzővel, külön powerbankal működtetném, elvileg így 10 óra is lehetne az aktív használati idő, mert, ami eddig elment energia a kijelzőre, az meg marad a hardwernek. Gondolom én, de most ne lőjetekle. :C :R. Nekem ez a retina kijelző a gyanús, hogy az zabál sok áramot, a szerencsétlen 3,7Vból. ilyen hardwer kellene pl a chuwiból. Na majd keresek egy b arkácsolós embert és elmondom neki az 9tleteimet. :))

(#713) Fredo78


Fredo78
aktív tag

sziasztok!

Van egy kb két éves Onda tabletem ami melegedős problémával pár perc használat után kikapcsol. Emiatt fiókban töltötte eddigi életét. Érdemes vele foglalkozni? Lehet plusz hűtést fabrikálni bele?

(#714) Marcsello31 válasza Fredo78 (#713) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Most vagy az akksi melegszik, vagy a processzor, ès bizonyos hőfokután, vèdelem miatt lekapcsol. Nem láttam a gèpet belülről, csak találgatok, esetleg hővezető pasztát kenni a cpura vagy körè, môgè egy mini ventit esetleg, ha már szètkel szedni. Vagy fóliát ami vezeti a hőt "bocs ha hülyesèget írtam". Nekem teljesen jó az enyèm, android alatt persze, 30 órát szundi módban simán elvan, használva több mint 2 óra, android alatt. Megjegyzem win10 alatt mindegy, hogy szundi vagy nem. Ezerrel merült az akku. Akkor kaptam agyfaszt, s frissítettem a biost, majd toltam rá droidot. Neked is meg kellene probalni a frissítèst, ha meg nem friss a biosod. Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#715) debrigo


debrigo
csendes tag

Nekem is 5 évig feküdt a fiókban a v795m. Lányomé volt de mivel hamar merült, más töltővel nem lehetett feltölteni, az usb-t kilazította, stb. Így került hozzám, mindig ki akartam dobni de sajnáltam a gyönyörű kijelző miatt. Aztán évekig nem tudtam azzal kezdeni, hogy a google.pr. állandóan leállt. Most sikerült üzemképessé tenni de megint zavar a sok kínai felesleges progi, nem tudom letakarítani. Valójában rootolni kellene de arról lecsúsztam mert nincs sehol élő letöltési link. A hűtésére kitalálok egy rézlemezes megoldást. Az Alin pár $ az egész. Feleslegesen fogják a helyet. Ne írjátok, hogy olvassak vissza, megtettem. Sajna mind régiek, Ti meg már mindent tudtok e témában. Azzal a pan.baidu.com linkkel fél napot görcsöltem, nem jutottam eredményre.
A gép működik, gyárit sikerült visszaállítani, feltelepíteni a progikat regisztrálás, google, minden ok.. Az UTAUPDATE progi is frissített. Ha tudtok használható trükköt a felesleges dolgok eltávolítására, segítsetek. Köszönöm!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#716) tlac válasza debrigo (#715) üzenetére


tlac
nagyúr

biztos ez a típusa a tabletnek?

(#717) debrigo válasza tlac (#716) üzenetére


debrigo
csendes tag

Igen. Legalábbis a gépen levő adatok, itt a kép róla:

[link]

(#718) tlac válasza debrigo (#717) üzenetére


tlac
nagyúr

ezek szerint mégsem, elírtad a típusát

itt néznék szét google translate-tel
az egyik mediafire-os root link nekem működik

(#719) debrigo válasza tlac (#718) üzenetére


debrigo
csendes tag

Köszönöm a segítséget, valóban elnéztem, már káprázik a szemem, annyit kerestem A linkhez úgy nézem megint sok időm el fog menni de muszáj lesz mert ez a gép így nagyon lassúnak tűnik.

Még egy kérdés Onda V80 LCD sarkát a gyerek eltörte. Üveget kaptam de kijelzőt nem találok
Vajon mi lehet az oka? Lehet esetleg helyettesíteni mát típussal?

(#720) tlac válasza debrigo (#719) üzenetére


tlac
nagyúr

keress valami típusjelzést a kijelzőn és úgy google-özz rá, meg írogass a kínai eladóknak, akik árulnak hasonló alkatrészeket

másikkal valószínűleg nem fog működni, de én látatlanban azt mondanám, hogy ha találsz is, nem fogja megérni javítani

(#721) debrigo válasza tlac (#720) üzenetére


debrigo
csendes tag

Megnéztem újra, igazad van. A sok eres gyárilag rávasalt szalagkábelek miatt szerelhetetlen.
Ez az oka, hogy nincs LCD. 80$ volt, ha gyerek kezébe nem kerül, nagyon megéri.
Köszönöm a segítséget!

(#722) nocibambi


nocibambi
újonc

Onda V919 Air tablethez keresek szervízt. Többször is előfordult, hogy töltés közben, valami hibaüzenetet követően megszünt reagálni.

Korábban fel tudtam ébreszteni +16 órás töltéssel, hard resettel vagy alternatív adaptertek használatával.

Jelenleg ezek egyike sem tűnik működni viszont Budapesten nem találtam eddig szervízt ahol fogadni tudnák.

(#723) DonCosta


DonCosta
tag

Sziasztok!

Lassan három éve megvan a Onda V80 Plus tabletem. Az elmúlt másfél évben azonban többnyire a fiókban állt, mert ami előnyösnek tűnt, a hátránya lett: két oprendszer osztozik a 32 GB tárhelyen.
Itt a fórumban több utalást is láttam arra, hogyan lehet csak Androidot tenni rá (eltávolítva a win10-et), de sajnos azokon a linkek már nem élnek. Ha valaki a sajátján elvégezte ezt a műveletet és megvan neki még a telepítő + leírás a módszerről kérem ossza meg velem.

Köszönöm! :R

(#724) tlac válasza DonCosta (#723) üzenetére


tlac
nagyúr

a másik út egyszerűbb, ha csak a win-t hagyod meg
törölni kell minden partíciót, pendrive-ról telepíteni és driverket felrakni

(#725) DonCosta válasza tlac (#724) üzenetére


DonCosta
tag

Köszönöm a tippet, megpróbálkozok vele!

(#726) szilagj


szilagj
csendes tag

Sziasztok.Onda v919 air3g hez keresek win 10 drivert.
Az érntő össze vissza érzégkel.Android alatt tökéletes.
Köszi. :R :R :R

(#727) tlac válasza szilagj (#726) üzenetére


tlac
nagyúr

gyártó oldalán keresed

(#728) hajdouczy


hajdouczy
tag

Sziasztok. Keresek rossz, használhatatlan Onda v820w tabletet alkatrésznek. Lényeg hogy a hangerő - bekapcs. gomb kompletten meg legyen vezeték csatlakozással együtt.

Ha valaki megválna tőle, írjon.

Köszönöm.

Murphy: Ami el tud romlani, az el is romlik.

(#729) tlac válasza hajdouczy (#728) üzenetére


tlac
nagyúr

aliexpress-en árulnak, bár elég drágán

(#730) hajdouczy válasza tlac (#729) üzenetére


hajdouczy
tag

Igen láttam. 11.62 dollár.

Nekem bonyolult onnan rendelni, és sosem használtam ki az AliExprest. Eddig mindent megkaptam hazai üzletekben.
Itthon meg nem találok ilyen gombot. De még keresgélek hátha....

Murphy: Ami el tud romlani, az el is romlik.

(#731) tlac válasza hajdouczy (#730) üzenetére


tlac
nagyúr

kínai tablethez pedig nincs jobb forrás
itthon pedig nagyon kevés eséllyel fogsz találni alkatrészt, valószínűleg nem sok embernek volt ilyen eszköze

(#732) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

975m -hez létezik OTG? Mennie kéne vele?

Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#733) tlac válasza hcl (#732) üzenetére


tlac
nagyúr

szinte biztos

(#734) hcl válasza tlac (#733) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az tök jó, mert nekem nem megy :D (Az OTG jó, mert minden mással megy)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#735) tlac válasza hcl (#734) üzenetére


tlac
nagyúr

mit dugtál rá és mi történt?

(#736) hcl válasza tlac (#735) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt az OTG adaptert, ami pl. S5-tel simán megy, és semmi nem történt :D
Beledugtam egy egeret pl. Semmi. Külső tápos HUB sem.
Hosszú csatis a cucc.

Mutogatni való hater díszpinty

(#737) 0Gyuri0


0Gyuri0
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, valaki nem javitana egy Onda v891 tablettet? A BIOS-T sem lehet elérni. Elfogyott a türelmem.

(#738) 8 válasza 0Gyuri0 (#737) üzenetére


8
senior tag

Hardveraprón szerintem találsz megfelelő embert

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#739) szilagj


szilagj
csendes tag

Sziasztok.Onda v919 air3g hez keresek win 10 drivert.
Az érintő össze vissza érzékel.Android alatt tökéletes.
Köszi. :R :R A gyártó oldala kínai,ott nem boldogultam.

(#740) motrola válasza szilagj (#739) üzenetére


motrola
aktív tag

A win8.1 driver pont megfelel
[link] [link] [link]

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#741) szilagj válasza motrola (#740) üzenetére


szilagj
csendes tag

Nem jó :W :W :W fordítva működik.Mit csináljak vele? :F :F :R :R

(#742) motrola válasza szilagj (#741) üzenetére


motrola
aktív tag

Goodix Touch HID drivers for Windows 10 x86 google.
Mit jelent, hogy fordítva működik?

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#743) tlac válasza szilagj (#739) üzenetére


tlac
nagyúr

a gyártó oldalát ajánlom
[link]

(#744) motrola válasza tlac (#743) üzenetére


motrola
aktív tag

A linked Firmware frissítések és nem driver csomag.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#745) tlac válasza motrola (#744) üzenetére


tlac
nagyúr

nem igaz
ott egy komplett win10, ami tartalmazza a drivereket
meg ott van külön a touch screen driver is

(#746) motrola válasza tlac (#745) üzenetére


motrola
aktív tag

"Sziasztok.Onda v919 air3g hez keresek win 10 drivert.
Az érintő össze vissza érzékel.Android alatt tökéletes.
Köszi. :R :R A gyártó oldala kínai,ott nem boldogultam."

Én erre a kérésre válaszoltam. Legyen neked igazad biztosan van ott win10 is. Nekem kínainak tűnik minden szöveg és ikon felirat az általad adott linken.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#747) szilagj válasza motrola (#746) üzenetére


szilagj
csendes tag

Jó lett.Örök hála :R :R :R

(#748) this is life


this is life
Ármester

Sziasztok.
Nincs meg valakinek az onda v820w cn v3-hoz komlett driver csomagja. Hozzám került egy, egy sikertelen android x86 telepítés utám, próbálnám helyreállítani a windowst rajta,, de elhasalok a nem megfelelő drivereken,nincs wifi,bt,hang, az intel driver se akar felmenni,touchpanel is oda van.Amit eddig talaltam hozzá való drivereket,dd mentést, azzal nem tudom újra éleszteni.
A pan baidu-n lévő fájlokat pedig nem tudom elérni.
Ha müködő droid van rá, az elől se zárkozok el.
Elöre is köszönöm a segítséget.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Onda tabletek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.