Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17617) FollowTheORI válasza Partizan182 (#17607) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

No várj, én más dologra gondolok szerintem... oké hogy Active HDR, de a tone mapping az nem telejesen ugyanaz.
Tone mappingot minden tévé csinál minden forrásról... ez ugye a "szabvány görbéhez" közelítése a tartalomnak (amennyire értem/tudom).
Ez minden filmnél más attól függően mire van masterelve.
Statikusnál ugye az a baj, hogy a legsötétebb és a legfényesebb értékek az egész filmnél végig egy fix tartományra vannak leképezve... az oké hogy ebből csinál az Active HDR (próbál) jelenetfüggő dinamika tartományt is képezni... de a tone mappinggal ehhez még korrigálja a túl sötét vagy túl világos értékeket is... ez a kettő nem ugyanaz. :)

És attól még hogy a DV jobb mert nem az egész film alatt fix a skála, hanem minden jelenethez lehet külön dinamikatartományt rendelni, de ettől még az adott tévé (mert a megjelenítők mind különböznek) csinálnak saját tone mappingot is, és az LG-é is ebben még plusszban tud segíteni a túl sötét vagy túl világos jelenetek "normalizálásával" a tone mappingban is (dinamikusan).
Nyilván ha nincs dinamikus tone map, akkor a tévé végig egy skálán mozog ebből a szempontból is.

A 7-es sorozatnál ugye az a baj, hogy ezt beletették az Active HDR és dynamic tonemapping algorimussal együtt a dinamikus kontraszt low opció alá.
8-as sorozatnál nem véletlen lett kiemelve külön menüpontra.

Szóval mivel az hogy forrás fix, vagy dinamikus még nem zárja ki a tone mapping optimalizálást mellé... az is kell... más egy 800 egy 1000 vagy 4000/10000 nites forrás és kijelzők is széles skálán mozognak, más egy 800-1000-1500-2000 nites kijelző is amire leképeznek ("mappingolnak") ugye.

Szerintem a DV-nek nem szükséges kizárnia a dinamikus tone mapping-ot.
Most az lehet hogy az LG a 7-es vagy akár a 8-as szériánál is tiltja ezeket... de szerintem ez nem triviális.
Én erről nem olvastam sehol hogy a DV ezt tiltaná... oké 7-es sorozaton game módban nem megy ez... de film alatt én sehol nem olvastam hogy ne menne, akármilyen a HDR forrás.
8-as sorozaton meg szvsz pláne nem. :)
Hisz ez az egyik újítása...

Szóval számomra ez még nem tuti hogy DV esetén kilőve a dynamic tone mapping és nem segít.
Igaz meg lehetne nézni változik e valami... mondjuk most épp nincs egy deka DV anyagom se kipróbálni. :)
Mondjuk ebből is látszik mekkora probléma ez... szinte minden forrás HDR10-es ma még (meg szerintem a közeljövőben is), mivel a Dolby elég szarrágó cég licenszelésben és díjakban. Nem véletlen nem terjed ez annyira, főleg a megjelenítőknél.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.