- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- hcl: MS Office365 Linuxon
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- VoidXs: Tényleg minden játék optimalizálatlan?
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
- Hieronymus: Három júniusi képem
-
LOGOUT
OLED tanácsok, tippek, tudástár
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hegyirabló
veterán
válasz
karacka01 #1321 üzenetére
Úgy néz ki, hogy fog kelleni valamilyen wi-fi eszköz a géphez. Nyilván egy stick lenne a legjobb megoldás, de szerintem ha megoldható, jobban jársz, ha valahogy beledugod a vezetékes netet.
A hálózatok témánál érdeklődj valamelyik topikban. -
Hegyirabló
veterán
-
4264adam
veterán
válasz
karacka01 #1252 üzenetére
Nem is a beégéstől félni, hanem a 3th gen már fejlettebb védelmet használ.
LG A2 C2 TV-t küldtem vissza mert nem tudtam megszokni a stutter-t ami LCD-n nincs meg. Maradtam TV terén LCD vonalon Samsung Q80 és QN91-el (nappali és háló).
Féltem én is a szemfájástól mert rettentően zavar, ezért idén januárig ódzkodtam az OLED vásárlástól. --> de semmi bajom azóta sem.
Szerintem akinek fejfájása van:
- Túl magas fényerőn használja túl közel
- Nincs semmi más fény ami éri a szemet csak a Monitor mesterséges fénye. -->ezért szokták javasolni hogy 1 lámpa este is legyen a szobába valahol felkapcsolva. Csökkent a terhelésen
- Túl sok órányi használat egyhuzamba."Olvastam már itt is valakitől, hogy csak HDR mode-ban és csak teljes fényerőn használja mert neki az úgy jó és hát azért vette. "
Én ezekkel a beállításokkal vagyok:
SDR fényerő: 15 (50-es a skála)
HDR fényerő: 40 (50-es skála)Soha nem teljesen sötét szoba.
Hálószoba QN91-el HDR fehér fények légvédelmi keresőlámpa szembe, ott sem használom teljes fényerőn de sötét a szoba.
De: Megveszed és kiderül. Ha előjön a gond akkor van 14 napod elállni és tesztelni.
-
4264adam
veterán
válasz
karacka01 #1173 üzenetére
Vhiktor tudása alapján a Kijelző is mint a hangtechnika kell jópár órát járatni és utána fog már kisebb mértékben változni azonos idő alatt, de mindig fog. OLED esetén főleg változik az organic mivolta miatt.
Gyári állapotra nem áll vissza, de ha az elején kéred 100 óra után is mérhetően elmászik attól amihez kalibrálták. Persze ezek mérőeszközökkel kimutatható értékek.
Vhiktor szerint az Rtings mérések jók de az általuk használt eszközöktől is (3-4nm) már vannak pontosabbak és neki van is. Így érdemes tőle kérni majd 100 óra üzem után -
4264adam
veterán
-
emiki6
veterán
válasz
karacka01 #959 üzenetére
Talán ide jobban illik a kérdés: uhd filmek lejátszása
-
emiki6
veterán
válasz
karacka01 #734 üzenetére
Én amúgy szoktam fullhd-n 720p tartalmakat nézni, mert már az is okén tud kinézni, szóval nem gondolom, hogy gyász lenne 1080p-t 1440p-n nézni.
De ha szakvélemény kell, akkor az UHD filmek lejátszása topikban érdemes tájékozódni. Van ott összefoglaló is, hogy hogy kell setupolni a médialejátszó programot, hogy legjobb legyen a kép.
-
4264adam
veterán
válasz
karacka01 #720 üzenetére
Ilyen kerettel nem foglalkoznék VA és IPS-el.
[27" Samsung Odyssey OLED G6] 270k
Ahogy írtad, 3 év beégés garancia. Egyébként meg 2.5 éves korában eladod és veszel mást majd.
2 hónapja megvan. Mini-LED VA-t váltott. Előtte IPS-ek voltak.
Kinézett G8 első generációs QD-OLED és az 1800-as Íveltsék nem kevés, inkább a 800-at mondják nem zavarónak.
Ha 3th QD generációt keresel azok a 32" 4K monitorok lesznek. 34"-t elegente a Samsung.
Új hozzászólás Aktív témák
- Gamerek, tartalomgyártók FIGYELEM! DELL Alienware LCD monitor
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Odyssey G9 OLED 240Hz Dual QHD 0,03ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- HP Z24i G2 Monitor 24"/FHD/IPS/1920 1200/USB Type-C
- Samsung Full HD LED Monitor
- LG UltraWide 34WR50QC-B Monitor! VA 3440x1440 / 100Hz / FreeSync
- Dymo LabelWriter 400 - Hőpapíros címkenyomtató
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Eladnád a telefonod? KÉSZPÉNZES OKOSTELEFON FELVÁSÁRLÁS azonnali fizetéssel!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest