Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) vlevi válasza Donki Hóte (#3050) üzenetére


vlevi
nagyúr

A biciklikormányra volt rögzítve.

(#3052) Donki Hóte válasza vlevi (#3051) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Értem, biciklin történő használatra nem is gondoltam...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3053) t72killer válasza t72killer (#3049) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nno, részben válaszolok magamnak, a "dashcam mód" az, amit keresek - azaz ha áramot kap, automatikusan bekapcsol. Kérdés, a 100$ alatti kamerák közül melyik tud ilyet:F?

Ezentúl már csak annyi kellene, hogy wifin keresztül jusson el a tartalom a felhőbe, pl egy gugli drive-ra, de ez manapság nem tűnik túl nagy elvárásnak.

Ja, és még egy kérdés: tudom, a videóminőség óriásit fejlődött az elmúlt 4 évben, de mi van a fotókkal? Állóképekben agyonver egy mai 100-150$-os kamera egy olcsó SJ4000-et??

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3054) robi1979 válasza vlevi (#3047) üzenetére


robi1979
aktív tag

Képstabilizátor nélküli van neked? A FireFly 8SE 90 fokosban nincs képstabilizátor vagy annyira használhatatlan? Az SJ8 PRO mellé gondolkodom még 1 kamerán, persze FireFfly 8se de a 90 fokos nem túl karcsú látószögben? Pont a kettő közé kellene valami 90-170 fokban. De egy 170es FireFly distorsion correctionnal kb nem 140 fokos látószöget ad? Vagy rosszul gondolom?

Az SJ8 PRO ban nem tudom hogy egyáltalán lehet e FOV-ot állítani?! Nem találom sehol a FOV-ot, csak a distorsion correctiont. FireFly 8se-ben ez állítólag állítható. Képminőségre melyik a jobb 90 vs 170 fok?

[ Szerkesztve ]

(#3055) vlevi válasza robi1979 (#3054) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van benne. 4k-ban nem működik a kepstabi, de 1080p-ben nagyon jól teszi a dolgát. A 3039-es hsz-ban megtalálod azt a rövid utcai biciklis videót, amit ősszel csináltam.
Csak sajnos előtte vettem egy egy alphavise-t, mert nagyon olcsó volt, és abban nincs kepstabi. Arra írtam, hogy akciokameranak használhatatlan.
Én éppen azért választottam a 90 fokosat, mert természetesebb látószögű, mint a 170.

(#3056) Boby629


Boby629
csendes tag

Sziasztok,
Nagyon szemezgetek az Eken H9 kamerával, amit már jó párszor ajánlottatok a fórumon, igazából nekem nem kell egy nagy igényű akció kamera, leginkább a tengerben szeretném használni majd nyaralásokon.
Még mindig ugyanúgy ajánlanátok őt, ha ebbe az ártartományba keresek low budget akciókamerát vagy esetleg már van nála jobb is, amit aliról megtudnék rendelni?
A másik kezdő kérdésem, hogy ez a vízálló tok ami jár hozzá, az a tok teszi vízállóvá, vagy csak megvédi a sérülésektől, és igazából anélkül is lehetne használni?

Köszi!

(#3057) t72killer válasza Boby629 (#3056) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Túl sokat ne várj tőle, de ennyiért szvsz sokkal jobbat nem fogsz kapni (max (nagyon)használt gopro?).

A vízálló tok adja neki a vízállóságot, pucéran csak nagyon kevés kamera bírja a vizet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3058) Donki Hóte válasza Boby629 (#3056) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem van egy H9R kamerám, van tapasztalatom vele. (Az R betű fontos a végén, ilyet vegyél, a használhatóságán rengeteget dob a távirányító.)

Ha a H9 kamera ársávjában keresel kamerát, akkor nincs más választásod a H9 kamerán kívül, mert ennyiért nincs más hasonló akciókamera.

Azt biztosan tudod, hogy nincs bene se OIS, se EIS, szóval nyugodt kéz kell a használatához, motorra, vagy biciklire történő felszerelés reménytelen dolog

Azt viszont lehet, hogy nem tudod, hogy a specifikációban szereplő kártyánál nagyobbat is fogad, én egy 200 GB-os kártyával használom.

Csak 1080p állásban érdemes használni, nagyobb felbontáson már interpolálással állítja össze a képet, a file méret növekszik, de több részlet nem fog megjelenni a képen.

Nagyon bőséges és jó minőségű a hozzá adott kiegészítő tartozék készlet. Ebbe tartozik a vízálló tok is, enélkül nem vízálló a kamera.

Tenger alatti felvételek készítéséhez ideális a kamera, víz alatt elveszíti az előnyei többségét a többi drágább kamera.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3059) t72killer válasza Donki Hóte (#3058) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg tudod nekem esetleg nézni, hogy van-e "dashcam" beállítás, azaz ha USB-n áramot kap, bekapcsol (wifivel)?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3060) Boby629 válasza Donki Hóte (#3058) üzenetére


Boby629
csendes tag

Köszönöm a válaszaitokat!
A H9R kameránál azt gondoltam, adnak egy plusz távirányítótót, amivel majd messziről tudunk shotolni, amire lehet nem nagyon lenne szükségem, ergo ha csak vízbe vinném.
Nos igen, az SD kártya mérete lett volna még egy nagy kérdésem, mert a speciben valóban 32 gb-os kártyát jelöltek meg, azóta utána jártam, hogy a class 10 uhs besorolású 64 gb-os kártyákat is kezeli, de akkor ezekszerint még annál is nagyobbat tud.
Akkor ma meg is rendelem aliról eme csodás terméket :D

(#3061) Boby629 válasza t72killer (#3057) üzenetére


Boby629
csendes tag

Vagy inkább egy Eken H6S?? :U
Abba ahogy nézem van már touch screen, EIS, és még kitudja, és csak 8 ezerrel drágább :U
Na most van egy kis dilemma, szerintetek? :)

(#3062) Boby629 válasza Boby629 (#3061) üzenetére


Boby629
csendes tag

a touch screent benéztem, azt a H5S Plus kivitelben tudja csak.
Attól függetlenül ajánlanátok a H6S-et is, esetleg akkor már mást?

(#3063) vlevi válasza Boby629 (#3061) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gugli első találat, nem is kerestem tovább.
[link]
Ha ilyen kell, mondd meg, merre mászkálsz éppen, és odahajítok egy Eken Alfawise-t.

(#3064) Donki Hóte válasza t72killer (#3059) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nincs ilyen lehetőség. Ha áramot kap a kamera, akkor bekapcsol videofelvétel üzemmódra, de nem csinál semmit. Ha el akarod indítani a felvételt, akkor vagy a kamerán, vagy a távirányítón meg kell nyomni a felvétel indító gombot.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3065) Boby629 válasza vlevi (#3063) üzenetére


Boby629
csendes tag

Igen, ezt az értékelést én is olvastam most nem rég, ezért elkezdtem orientálódni a Thieye T5 Edge felé. Nagyon erre húz a józan eszem, és bárhol járok, mindenhol bátran ajánlják. Valszeg ráfizetem azt a tizenezer különbözetet, és ezt rendelem meg, mint minőségi akciókamera. Nagyon bejön nekem is vélemények alapján.

(#3066) t72killer válasza Donki Hóte (#3064) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az már jó lehet, egy wifi-s, távvezérelt telefont tudok a közelébe rakni. Próbáltad már az appjukat?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3067) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Az SJCAM SJ8 PRO-m hoz szeretnék gimbalt vásárolni. Két típus között vacilálok: SJCAM Gimbal 2 és Zhiyun Smooth 4 gimbal. A kamerát első sorban normál videózáshoz használom amolyan mindenhová felrögzíthető mindenesnek. Juteszembe: az SJ8 PRO használható Vlog kamerának? Nemrég érkezett, ismerkedünk – így gimbalom sosem volt. Tirolban élek és a hely adottságai miatt szeretnék minél több egyedi felvételt készíteni.

Ami fontos lenne:

- ne csak SJCAM-hoz lehessen használni. A későbbiek során tervezem egy FireFly 8SE 90 fokos beszerzését a torzításmentessége miatt, illetve ha már gimbal, lehessen használni telefonhoz is – Huawei P20 PRO
- állványra lehessen rögzíteni, vagy a gimbal legyen az állvány
- time lapse fevételeknél legyen olyen funkciója amivel akár 180-360 fokban körbe tudjon fordulni
- minél több egyedi funció
- ha van ilyen, akár drónra vagy Vlog kamerához is lehessen használni
- minél nagyobb akku (bár az SJ8 PRO-hoz úton van 2db)
- és nem utolsó sorban minél jobb stabilizáció és minél jobb minőség

Nagyjából ennyi, nem vagyok márkahű e témában így minden észrevételt szívesen fogadok. Szűrőket (UV, polar, makró lencsét) használ valaki akció kamerához?

Egy pár tesztet végig olvastam, de ezt nem értem:

„És nagyjából a cikk ezen pontján akartam áttérni a szoftveres részre, aztán eszembe jutott, hogy valószínűleg sokan nem tudják, mi a különbség az akciókamera és a mobilos gimbalok között. Az okostelefont fogadó gimbalok esetében egyszerű a dolog, hiszen csatlakozunk a telefonnal a gimbalhoz tartozó applikációhoz és kész. Egy akciókamera gimbalnál azonban egy picit problémásabb a helyzet, hiszen BT segítségével fel kell lépnünk a stabilizátorra, míg WiFi-vel a kamerára, ha mindkettőt akarjuk vezérelni.”

Ezek szerint egy telefonhoz gyártott gimbal nem jó egy akciókamerához? Ezek szerint a Zhiyun Smooth 4-en hiába van 14 funkció gomb, nem használható az SJ8 PRO-val?

[ Szerkesztve ]

(#3068) Donki Hóte válasza t72killer (#3066) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem próbáltam még ezt az appot, majd ránézek, hogy mit tud.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3069) Boby629 válasza Donki Hóte (#3068) üzenetére


Boby629
csendes tag

Mit szóltok a Thieye T5 Edge kamerához? Best of?

(#3070) t72killer válasza robi1979 (#3067) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A telefonos gimbalhoz kell egy külön rögzítő és valszleg ellensúlyok, amikkel akciókamerát teszel bele.

Ami nekem ezekből hiányzik, az a vízállóság/kompatibilitás HÁZIKÓBA RAKOTT kamerával, ha már 1x akciókamerázásról beszélünk...

#3068: köszi:R

#3069: Teszt - nem feltétlen jobb a T5e-nél.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3071) norberto9 válasza robi1979 (#3067) üzenetére


norberto9
aktív tag

Szia.Én Zhiyun Smooth Q gimbalt használok,és imádom.Kapott már tengervízet,leesett már kb 1 méter magasból betonjárdára,de még mindíg ugyanolyan jól működik mint mikor megvettem.A beépített aksi kb 8 órát bír egy feltöltéssel,ami szerintem nagyon jó.Én nagyon elégedett vagyok Zhiyun márkával.Adaptert használok az akciókamerához úgy használom,tökéletes vele!!!

(#3072) robi1979 válasza norberto9 (#3071) üzenetére


robi1979
aktív tag

Milyen kamerával használod? Ez mobilhoz vagy akció kamerához való? A kamera összes funkciója működik a gimbalról? Hol érdemes ezt mostanság beszerezni?

(#3073) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Üdv! Ma kipróbáltam a Geekmaxi pörgentyűn nyert Yi Action Camera-t ilyen mellkaspántal montizás közben és borzasztóan bólogat :( . Van erre valami megoldás a Stuntman pánton kívül? Kissé drágának tűnik és EU-ból nem rendelhető, vagy csak én nem találtam :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3074) norberto9 válasza robi1979 (#3072) üzenetére


norberto9
aktív tag

Én egy Thieye T5e kamerával hsználom,de a Smooth Q mobilhoz való gimbal,ezért használom adapterrel.Semmilyen funkciót nem használok.

(#3075) robi1979 válasza norberto9 (#3074) üzenetére


robi1979
aktív tag

Az adapterről tudnál linket küldeni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.