Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10201) oettinger01 válasza Dwatti (#10200) üzenetére


oettinger01
őstag

Annyi pluszt nekem megér végülis. Iwatch 5 az mennyire vízálló? Nem 10bar gondolom.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#10202) Memmaao válasza Dwatti (#10200) üzenetére


Memmaao
addikt

Jobb az üzemideje? Nekem az instinct 16-21 napot bír, használattól függően. A Fenix ennél többet?

My name is Bond, James... Dean.

(#10203) Dwatti válasza Memmaao (#10202) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem 20-26 okosóra módban. Offline meg 30(BT nélkül) sima F5 nek van a legjobb üzemideje a plus meg a pro kicsit kevesebb.(-2-3 nap )

[ Szerkesztve ]

(#10204) Memmaao válasza Dwatti (#10203) üzenetére


Memmaao
addikt

Az szép! Az instincten is azt imádom, hogy hosszú az akku idő. Remélem az instinct solar hoz egy kis pluszt majd. Nekem valahogy ez a G shock vonal jön be a legjobban.

My name is Bond, James... Dean.

(#10205) Dwatti válasza Memmaao (#10204) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem is tetszik csak az nem hogy monokróm, szeretem váltogatni a számlapokat.

(#10206) virs_lee


virs_lee
csendes tag

Sziasztok! Elsősorban úszáshoz lenne szükségem órára, csuklós pulzusméréssel. Napi használat is játszik, dizájn sem utolsó szempont, de nem ragaszkodom hozzá. Köszi!

(#10207) Dwatti válasza virs_lee (#10206) üzenetére


Dwatti
addikt

(#10208) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Párom okosóra vásárláson gondolkodik, és két órát nézett ki. Az egyik a Samsung Galaxy Watch Active, a másik a S.G.W. Active 2. A kérdésem az lenne, hogy megéri az Active 2 azt a felárat amennyivel drágábban adják, vagy hétköznapi használatra megfelel az első verziós Active is?

Előre is köszönöm a segítséget! ;)

(#10209) vaakuum


vaakuum
addikt

[link]
Ez mennyire lehet komoly? Nyilván agyondícsérik, de az ár-érték aránya nagyjából a helyén lehet?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#10210) atike válasza vaakuum (#10209) üzenetére


atike
nagyúr

Hulladék. Szerintem.

Nagyon hulladék.

Hátrány: vonzza a figyelmet... :) Édes istenem. Még csak sajnálni sem bírom azt aki megvesz egy ilyet... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10211) atike


atike
nagyúr

Beugrott, nem túl rég volt már kérdés az előbbi csoda-óra... :DDD [link]

(#10212) vaakuum


vaakuum
addikt

Ha csak szívritmus mérés (esetleg ekg), edzésmonitor és alvásmonitor lenne a feladat, de ezekből minél jobb minőség és pontosság, DE nincs semmi szükség zenejátszásra, levelezésre, hívásátirányításra, egérmozira, stb. (úgyis mindenhova viszek telefont magammal), akkor milyen órát-karperecet javasolnátok? Esetleg ha GPS van benne, az hasznos lehet, feltéve ha a telefonéval együttműködve tényleg pontos adatokat mutat, és nem ábrázolja a rakparti futásomat a duna közepére bevezető 4-5 kunkorral, mint most a telefonom.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#10213) Lasersailing válasza szotyika77 (#10208) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Watch active-om van. 2-ről nincs tapasztalatom. Annó két dolog miatt néztem a watch active 2-t, az egyik a virtuális lunetta volt, ami most már watch active-on is van a legutóbbi frissítés óta.
A másik emlékeim szerint a BT 5.0 volt. Azért tuti nem adnék ki 30eFt-ot pluszban. (a watch active bluetooth-ja (talán 4.1-es?) kb 20m-ig elér 1 gipszkarton falon keresztül, de pl. emeletes házban vasbeton födém esetén jóval kisebb a hatótáv (otthon is el tudja veszíteni a kapcsolatot, ha a telefon a földszinten marad)).

Viszont az akksi 1.5 napot bír csak! Ha az alváskövetés szempont, akkor napközben kell tölteni, amikor meg mozog az ember, tehát a kettő közül az egyiket nem tudod teljeskörűen használni. Tudtam, hogy fájó lesz az üzemidő, és tényleg kevés ...

Én annó telefonnal együtt vettem, gyakorlatilag 27-be került, ennyit nekem megért, de 65-öt szerintem nem ért volna meg... Én megnéznék egy Honor watch magic2-t, abból is van most már kicsi kézre való... kb azonos mint a sima watch active, viszont ritkábban kell tölteni
(kézméretem miatt a 44 mm-es nálam kizárva, gondolom párod is a kisebbet keresi)

Akksin kívül még az időjárás appja használhatatlan (cserélhető másik appra), minden másban egyékbént jól működik, megbízhatóan!

(#10214) agyhalottak


agyhalottak
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, óravásárlás előtt állok.
Az alábbi funkciókra lenne szükségem:
vízállóság, jogsi nélkül vezethető kis vitorlással szelem a habokat nyáron és jó lenne ha a sebességet és az útvonalat meg tudnám nézni, barométer is kellene. Kezdő futkározáshoz és alap egyéb sporthoz. Hívás fogadás.

Amit néztem az a Huawei Watch GT 2 és a Honor WM 2. Szerintetek ez megfelelő lenne?
Kb. ennyi a pénzbeli keretem.

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#10215) Dwatti válasza vaakuum (#10212) üzenetére


Dwatti
addikt

Asus VivoWatch Bp-t nézd meg
—-----
Gps nyomvonalad ha a telefonon (aGps) cikk cakkos akkor órán sem biztos hogy jobb lesz mivel a telonak elvileg jobb a vétele mert nem csak a müholdat használja.
Gps jel visszaverődés miatt is lehet rossz a nxomvonal, Bp rakparton, meg lakótömbök között jellemző. Vannak órák ahol lehet állítani a minta vétel sürüségén pl Garmin de meég akkor sem biztos hogy pontos lesz. Az is számit milyen térképet használ az eszköz, meg a térkép nézet is (satelit nézet)

(#10216) Dwatti válasza vaakuum (#10212) üzenetére


Dwatti
addikt

Sportolni, pulzus méréshez, edzés statisztikához akkor :Coros, Garmin, Polar, Sountó órák ajánlottak.
Zerge.hu ott nézz körül.

[ Szerkesztve ]

(#10217) sublett válasza sublett (#10189) üzenetére


sublett
tag

Meg tudnátok szakérteni az én kérdésemet is?

Előre is nagyon köszi!

(#10218) Dwatti válasza sublett (#10189) üzenetére


Dwatti
addikt

Amit írsz azt a Garmin tudja, de 40-50 ezerért nem nagyon.találsz (lámpa nincs benne) háttér világítás ott is gyenge.
Amoled kijelző ami nagyobb fényt ad
Amazfit óra ami szóba jöhet ennyiért Esetleg valamelyik olcsó " no name" kinai de az nem lesz megbízható meg hosszú üzemidejü
Üzenetek olvasása órán egyáltalán nem kényelmes arra jó hogy nagyjából látod ki írt esetleg pár sorban a tartalmat is.
Barátkozz a huawei órákkal talán az megfelelő lenne neked.
Garmin órám akksija 2 éve tudja ugyan azt az üzemidőt hozzni mint ammikor megvettem. (Fenix 5)

[ Szerkesztve ]

(#10219) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok!

Bátyámnak vennék ajándékba egy ilyen sportórát, de nem nagyon vagyok képben.

Hobbisportoló alapvetően fut, maratont, de úszik is.

Van valami best buy max 70-80k-ig bezárólag a garmin polar suunto márkáknál?

(#10220) Dwatti válasza Aske (#10219) üzenetére


Dwatti
addikt

Ajánlom a GARMIN Forerunner 245 órát.,
Esetleg Suunto 5 (nincs magyar nyelv)
Zerge.hu oldalon nézegess!

[ Szerkesztve ]

(#10221) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék a témában. Nagyapámnak szeretnék venni egy okosórát, ami tulajdonképp "felügyelné" és baj esetén (elesés, rosszullét, eszméletvesztés stb.) jelezne nekem, segítséget/mentőt hívna stb. Az külön jó lenne ha mondjuk az aktuális mért adatait távolról is látnám weben vagy egy appon.

Valakinek van ilyennel tapasztalata? Vagy ha nincs is mit tudnátok ajánlani erre a célra? Esetleg egy nem konkrétan ilyen célra kitalált óra is alkalmas lehet legalább részben?

Van egy nagyon jó kezdeményezés/fejlesztés ezzel kapcsolatban a MAP health watch (https://drmap.hu/), ami az ígéretek szerint elég jól kielégítené az ilyen igényeket, de nem tudni mikortól lesz kapható, 2 éve előrendeltem és már nem várnék tovább.
A másik alternatíva aminek utánanéztem az a Vodafone senior okosóra, az ígéretek alapján jónak tűnik, de elég rossz vélemények vannak róla a minőség és pontosság kapcsán, és 2 év hűséggel jár. Főleg a GPS-t írták megbízhatatlannak, mondjuk ettől még el tudnék tekinteni, de a többi funkcióról se olvastam túl jókat.

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#10222) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok. Okosórán gondolkozok, leginkább edzőtermes használatra, max futásra még. Legfőbb szempontok, kerek kijelző, megbízható pulzusmérés, (nem kell 100 féle sport, elég az alap), értesítés kijelzés nornálisan működjön, és ne kelljen 2 naponta tölteni. És túl sokat se költenék ha nem muszáj. Amazfit GTR és Huawei Watch GT amiket néztem 36-40k között mozognak most. Mi lenne a legjobb vétel? :R

(#10223) TheBomberman


TheBomberman
tag

Sziasztok,

Elérkezettnek látom az időt, hogy beruházzak egy okosórába, melyet heti ~4 órát használnék futásra és futás közbeni zenehallgatásra. Ezek alapján szeretném, ha az alábbiaknak eleget tenne:

- GPS & aktivitásmérés, lehetőség szerint Endomondoval
- Spotify offline stream - legalább 4GB tárhellyel ellátva
- csatlakozzon BT füleshez
- IP68 védelem
- pulzusmérés előny, de nem feltétel
- árban lehetőleg maradnék 70k alatt
- a fent említett igénybevétel alapján ne kelljen heti egynél többször tölteni

Amennyiben van tudomásotok a fenti paramétereknek megfelelő óráról - akár személyes tapasztalatotok -, kérlek, osszátok meg velem!

Nagyon köszönöm! :R
Gábor

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10224) vilmose33 válasza Brianiac (#10221) üzenetére


vilmose33
őstag

Apple Watch 5-ben biztos van elesés érzékelés bár nem 100%-os, elesés esetén riasztja a beállított számot illetve GPS helyzetet küld. Gond, hogy csak IPhone-nal működik, illetve nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#10225) Bukk900


Bukk900
őstag

Sziasztok!

Első okosórának egy No.1 F6-ot vettem, ez lényegében egy okoskarkötő tudásával megegyezik. Nincs benne GPS.

Olyan androidos programot tudnátok ajánlani futáshoz, túrázáshoz, ami a telefon GPS adatait használja, mutatja a megtett nyomvonalat és kapcsolódik az okosórához, amiről indítom az edzést és a kiegészítő adatokat (pulzus, lépésszám, idő) átveszi.

Az órához tartozó FunDo alkalmazás ezt nem tudja. A hasonló kinézetű FunFit már igen, de ehhez az óra nem csatlakozik... :(

[ Szerkesztve ]

(#10226) Dwatti válasza Bukk900 (#10225) üzenetére


Dwatti
addikt

Azért érdekes hogy az óra tudná de a saját alkamazása meg nem. Fejlesztőn belül keress pl a Fundo wear. Vagy Fun Run, WearFit

[ Szerkesztve ]

(#10227) Bukk900 válasza Dwatti (#10226) üzenetére


Bukk900
őstag

Megtaláltam a működő alkalmazást, a kínaiak megtartották maguknak DT NO.I néven. A használati útmutató szerint a többi felhasználó meg elégedjen meg a fapados FunDo-val...

(#10228) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Ki mit venne? Lehet okos óra vagy karkötő is. Főleg épületen belüli sportról lenne szó ahol pulzust kéne mérnie folyamatosan, de jó lenne futópadon is ha mérne ilyesmi.

30-ig mit érdemes?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#10229) nightelf


nightelf
tag

Sziasztok!
Két óra között vacillálok. A segítségeteket kérném a döntésben. Melyik legyen, és miért?
Battephee kw13 [link] vagy k88h [link]?

(#10230) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Vásároltam egy galaxy watchot kérdésem, hogy lehet Gmail olvasást megoldani és milyen appokat ajánlotok?

(#10231) phain


phain
tag

Sziasztok !
Dwatti kolléga ! (persze bárki válaszást szívesen veszem :) )
Milyen órát vennél ha csak a következőkre kellene ? (csak kondi és futás) :
- zenelejátszás telefon nélkül (amire könnyedén rá tudom másolni a zenéket)
- valamilyen gym tracker app ahol tudom vezetni a saját edzéstervemet
- és persze alapok is érdeklnek mint kalória,pulzus stb....(gyárilag nem a legjobb a szivem szóval ekg se egy hátrány)

Se GPS se értesítések nem érdekelnek, kivéve telefonhívás (az hasznos lenne).

Apple watch 5 vs Galaxy watch active 2 között vacilálok.
*off: active 2 nél a telefonálás csak telekomos kártáyval működik ?

Előre is nagyon köszönöm( mindenkinek aki váalszol), ha van idő válaszolni.

(#10232) vilmose33 válasza phain (#10231) üzenetére


vilmose33
őstag

Telefonálni tudsz mindkettővel, mondjuk az Apple Watch csak Iphone-nal működik, tehát ha Iphone-d van akkor szerintem Apple watch 5-t vedd. Ha Androidos telefonod van akkor az active 2-t. Telefonálni is tudsz velük önnálóan ,de akkor az e-sim-es verziót kell venned, mely még csak tudtommal a T-mobilnál van.

A jövő most van

(#10233) phain válasza vilmose33 (#10232) üzenetére


phain
tag

És ha jól tudom akkor e-smi-es apple watch 5 nincs ugye ?

(#10234) Dwatti válasza phain (#10231) üzenetére


Dwatti
addikt

Sportolni, zenét hallgatni, pulzust mérni, edzés tervet vezetni Garmin Vívoactive 4
Forerunner 645 Music
Hosszabb üzemidőben fenix 5 (6)plus
( csak hivás kijelzés, felvétel és elutasítás van)
Amit leírtál abban a
Galaxy watch active 2 is jó választás de gyengébb üzemidő

[ Szerkesztve ]

(#10235) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Dwatti, úgy látom Te vagy itt a meastro!
Bátorkodok kérdezni akkor én is, először úgy volt anyukámnak a szülinapjára, de végül magamnak is veszek egy okosórát lehet.
Elkezdtem sportolni újra, biciklizés, futás, edzés, itthon, edzőteremben is vegyesen.
Továbbá érdekelne minden további hasznos okosórás app is, a lámpakapcsolgatástól a beszéddel történő irányításon át akár a telefonálásig minden. Ahogy látom ezért nem kell 150 ezret fizetni.

összefoglalva egy olyan mindenes, sport, és valódi okosórát szeretnék, de konkrétan már most elvesztem a rengetegben.. galaxy watch, hüvej GT 1-2.. nyóc, Fossil, Garmin, tickwatch.. van itt minden mi szem szájnak ingere.. de ha a fentiekre kéne ráböknöd 2-3 kütyüt, melyiket mondanád?

Hálás köszönet!

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#10236) Dwatti válasza Bullitz (#10235) üzenetére


Dwatti
addikt

Nem vagyok óra guru 😄csak egy Garminon van sportolásra, elötte amazfit volt hogy ismekedjek az okos sport órákkal lehetőleg olcsón.
Én 4 kategóriát állitottam fel (magamnak)
-Vannak a mindent tudó Olcsó Kinai "csodák" sok appal - hátrány :kevés üzemidő, megbizhatatlanság, kétes eü adatok elemben vezérli az okos lámpát 😁
- Utána jön a Ticwatch, Fossil és az amazfit vonal
Ami már kezdetnek használható
- majd a középkategória szinten a Huawei, Honor, Samsung Galaxy watch, apple
-Végül számomra a Sport órák némi "okos tudással" Suunto, Polar, Garmin
Jó üzemidő, megbízható adatok, edzés tervezés, némyelyik óra navigációra is alkalmas. Alap értesítések, zene lejátszás
Kialakulóban van az egészségügyi vonal is
Apple,* withings, Asus de ezek meg egyébb okosóra funkciókban lehetnek gyengék.
*apple iwatch 4,5 jó okosóra de üzemidőben gyenge iOs függő és sporta kevésbé alkalmas ezt úgy értem nem egy masszív készülék.

Kezdetnek ezeket ajánlom :
Amazfit stratos 3
Huawei Gt2,
Samsung galaxywatch Gt2
vagy inkább sportolni Garmin Instinct
Vivoactive4, fenix...

[ Szerkesztve ]

(#10237) Bullitz válasza Dwatti (#10236) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Igen úgy láttam énis, hogy a Galaxy ACtive 2 az elég jó. 84 rugesz :D hinnye.
Megbízhatóak ezek a kütyük éveken át ?

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#10238) Dyde válasza Dwatti (#10236) üzenetére


Dyde
aktív tag

Látom ajánlod a Huawei watch GT2-t ha nekem nem kell a zenelejátszás, illetve az órán telefonálás, akkor a sima GT (1) is jó választás? árban a fele...

(#10239) Dwatti válasza Dyde (#10238) üzenetére


Dwatti
addikt

Amiben jobb aGt 2 : zene lejátszás, több edzésterv stresszérték szám, hívásfogadás és a beszélgetés .

(#10240) Dwatti válasza Bullitz (#10237) üzenetére


Dwatti
addikt

Amazfit pace nekem másfél évig megbízható* volt utána akksi kezdte megadni magát.
meg az érintkezők korrodáltak.
*magasság mérés meg a pulzus adatok időnként pontatlanok voltak.

Garmin fenix 5 már 2 éves és olyan mint új korábban pedig nem kímélem
(rendszeres spartan )

[ Szerkesztve ]

(#10241) vilmose33 válasza phain (#10233) üzenetére


vilmose33
őstag

Igen most néztem meg jelenleg nem támogatja még az Apple Watch -ot sajnos. Viszont telefonon keresztül tudsz telefonálni az órával.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#10242) phain válasza Bullitz (#10237) üzenetére


phain
tag

milyen kütyü megbízható ma már éveken át ? ha csak azt nézzük, hogy évente hoznak ki új telefonokat (lassan egy évben kettőt is.......) ;]

(#10243) phain válasza vilmose33 (#10241) üzenetére


phain
tag

Köszönöm a válaszod !
Áhhhh az a legnagyobb baromság :D
Pont a lényeg az lenne számomra, hogy telefont ne kelljen magammal vinnem legalább amikor sportolni vagyis "kikapcsolódni" megyek.
:R

(#10244) phain válasza Dwatti (#10234) üzenetére


phain
tag

Köszönöm a válaszod.
Garmint is néztem azzal csak annyi a bajom, hogy 2020ban a kijelzője......... kb mint egy nokia 3310 kis túlzással. (tudom ez baromság, csak már az ember annyira megszokta a mindennapokban a szép, animált kijelzőt. Tudom ott a Venu akkor, de a teszt-videók alapján az se tűnik nagyon smoothnak vagyis legalább az active watch 2 gyorsabban érződik.)

Amit viszont nem tudok, hogy a Garminokba "precizebb" pulzusmérő szenzorok vannak mint az active watch 2 / apple w 4-5 szériákba ?

(#10245) Bullitz válasza phain (#10242) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Elektromos fogkefe, fényképezőgép :D

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#10246) Dwatti válasza phain (#10244) üzenetére


Dwatti
addikt

Annyit tudok a Firstbeat algoritmust használja, a Garmin, a Suntoo , Withings és a Huawei is.

Garmin kijelző nem amoled de mivel transzflektív kijelző mindig látszik és üzemidőben jobban teljesít.
fenix 6 seria már valamivel jobb kijelzőben is , szoftverben is gyorsabb meg hát árban is többet tud :D

[ Szerkesztve ]

(#10247) Jorus válasza phain (#10244) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az tény, hogy asszony Apple Watch 5-jében az LTPO OLED kijelző szebb és nagyobb felbontású, mint az én Garminomon, de mondjuk sportoláshoz nem nagyon használja, mert akkor nem bír ki egy napot sem, ha reggel veszi le a töltőről, szal sportórának egy Apple Watch csak nagyon korlátozottan használható.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10248) Hzi válasza Dyde (#10238) üzenetére


Hzi
aktív tag

A GT-ben nincs hangszóró és mikrofon és kisebb az akku is.
Ha nem kell, jó ez is és az ára is eléggé lement.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#10249) Dwatti válasza phain (#10244) üzenetére


Dwatti
addikt

Galaxy active watch 2 jó választás ha nem az edzéstervezés, vagy a nyomvonal a lényeg.
Garmin aktívabb kültéri sportolóknak való masszívabb óra jó üzemidővel.

(#10250) phain válasza Jorus (#10247) üzenetére


phain
tag

Mondjuk ez is egy fontos szempont !
Köszönöm a hasznos hozzászolásod ! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.