Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15601) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy ősöreg HP Laserjet 1010 nyomtatóm, nekem a célnak még tökéletesen megfelel.
Windows 10 ujratelepítésnél (1903 build) a nyomtatót nem tudom életre kelteni. Leszedtem drivert a HP oldaláról, update is volt a Win től. Eszközkezelőben, vezérlőpultban látszik de mindig hibát jelez ha nyomtatni akarok.
User error vagy ezt már nem támogatja?

Kösz előre is!

(#15602) Gdi


Gdi
senior tag

Sziasztok!

Zebra GC420t nyomtatót hogyan lehet "Page Mode"-ba tenni? (USB kapcsolattal)
Aki pontosan megmondja vendégem egy sörre (vagy bármi helyettesítő gyümölcsös vagy cukros frissítőre). :)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15603) PociAti válasza hfrankee (#15601) üzenetére


PociAti
senior tag

Van nekem is egy hasonló, HP 1018-as nyomtatóm, csak windows-om nincs. A win 10 köztudottan hírhedt arról, hogy nagyobb frissítések alkalmával rendszeresen tönkreteszi a berendezések gyári illesztőprogramjait (sajátot szeretne használni helyettük, csak az alkalmatlan rá). Win frissítést követően a registryből is ki kell pucolni az eszköz nyomait és utána kell újra telepíteni a gyári drivert.
Ha semmilyen módon nem akar összejönni, akkor mondjuk VirtualBoxból futtatsz egy XP-t (vagy Linuxot), amíg nem találsz rá más megoldást.

(#15604) hfrankee válasza PociAti (#15603) üzenetére


hfrankee
senior tag

Na vazze! Valahogy sejtettem hogy a Microsoft b@szakszik velem.
Köszönöm a választ

(#15605) Csavarnyuzo válasza Gdi (#15602) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem értek a Zebrákhoz csak szétnéztem. A második linkelt leírásnál nem szerepel az adott típus ezt vedd figyelembe, csak saját felelősségre!
A leírása alapján tudja az EPLII-t és egy másik helyen megvan, hogy hogy lehet EPLII-ben ezt a módot átállítani.
Még mindig marad a kihívás, hogy usb-n van. Ha feltételezzük, hogy usb-n is elfogadja a parancsokat, akkor megosztod a nyomtatót és net use-al hozzárendelheted a megosztást az lpt1-hez. Ekkor már a leírás szerint ki tudod küldeni lpt1 és a net use miatt "átmegy" usb-re. Utána törlöd a net use hozzárendelést, majd a nyomtató megosztását is megszüntetheted.

A pirosat kell elvágni.

(#15606) Gdi válasza Csavarnyuzo (#15605) üzenetére


Gdi
senior tag

A net use-t workaroundot megpróbálom holnap.
Windows-os driverében is van parancsküldési lehetőség, ott nem jött be.

TLP2844-en (aminek a gc420 az utódja a gyártó szerint) a feeder gomb nyomkodásával lehetett váltogatni, de az itt teljesen mást csinál :(

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15607) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok.
HP Deskjet F2400 nyomtatón a szkennert akarnám használni, de nem működik és ezt üzeni: [link]. Régóta használom és jól működött.

Mi használja a nyomtatót? Köszi.

(#15608) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok
Samsung ML 1670 nyomtatóm szellemképesen nyomtat, azaz a szöveget ráteszi a lapra elcsúsztatva mégegyszer halványan. :((
Toner utángyártott,de működött évekig, elvileg még félig tele is van :)
Ötlet esetleg?

(#15609) brekes


brekes
tag

Sziasztok, van egy samsung CLP-365 színes lézer nyomtatóm! A problémám az lenne, hogy a színes képek rettentően fakók. Mit tudok ezzel kezdeni? Már minden variációt próbáltam a nyomtató szoftverében, de semmi változás, csak rosszabb lett. :W Segítsetek! Köszönöm előre is.

(#15610) Csavarnyuzo válasza Csápájev (#15608) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A problémát jellemzően egy hengeres alkatész okozza és a forgás miatt lesz a szellemkép. Ez lehet pl. a fényérzékeny henger, a fuserben a henger, stb. Nem találtam hozzá service manual-t, pedig az szokta írni, hogy mekkora ismétlési távolság minek felel meg.
El tudod dönteni Te is, de van kockázata. Ha megállítod nyomtatás közben a papírt -rányitod az ajtót-, amikor a megfelelő helyen van, akkor látod hogy a toneren már túlment de a fuserbe még nem ment be és rajta van a szellemkép vagy nincs. Kockázata: ha beleszakítod az elakadt papírt, akkr utána egyet sem fogsz tudni nyomtatni :(

A pirosat kell elvágni.

(#15611) Csavarnyuzo válasza brekes (#15609) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nyomtasd ki a "belső" konfigurációs lapokat hátha valamelyiken van szín. Ha van akkor azon is rossz?

A pirosat kell elvágni.

(#15612) brekes válasza Csavarnyuzo (#15611) üzenetére


brekes
tag

Azon is rossz. A 10.000ft-os tinta sugaras Canon nyomtatom sokkal szebben nyomtat. Illetve kicsit hiányos is a nyomat. Mit tudok vele kezdeni?

(#15613) Csápájev válasza Csavarnyuzo (#15610) üzenetére


Csápájev
őstag

Lehet,hogy szimpla toner csere megoldja?

(#15614) Csavarnyuzo válasza brekes (#15612) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha van kedved -és bátorságod- szerelni, akkor ki lehet pucolni otthon a lézer egységet, youtube-on van róla videó. De: simán lehet hogy felesleges meló, mert akár elöregedett fényérzékeny henger is csinál ilyet, a dobegység pedig szabad szemmel is jól látható összeg.

A pirosat kell elvágni.

(#15615) Csavarnyuzo válasza Csápájev (#15613) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Lehet, de először el kéne dönteni, hogy az csinálja-e. Próbálj keresni service manual-t hátha találsz.

A pirosat kell elvágni.

(#15616) brekes válasza Csavarnyuzo (#15614) üzenetére


brekes
tag

Tudnál nekem videót linkelni? Illetve mennyibe kerülne az új dob?

(#15617) Csavarnyuzo válasza brekes (#15616) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link1. Link2.

A pirosat kell elvágni.

(#15618) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Hozzám került egy Samsung ML-1665 nyomtató és azt szeretném tudni,hogy ehhez milyen adatkábel kéne vennem pontosan?

(#15619) ninjago


ninjago
tag

Sziasztok.
Canon mx535-ös nyomtatóról lenne szó. Baratom szólt nézzem már meg, patront cseréltek, és azóta szövegnyomtatásról lenne szó, vagy másolásról, bizonyos sorban el vannak csúszva a betűk. Egy oldalon kb. 5 vagy 6 helyen. Okozhatta rosszul cserélt patron? Gyárit vettek bele. Csináltam fej igazítást is, de semmi. Minden alkalommal más lesz az elcsúszás.
Mit tudnék még tenni? Alaphelyzetbe állítani, de azt meg hogy kellene? Wifis egyébként
Köszi a segítséget

(#15620) Gdi válasza ToBeY (#15618) üzenetére


Gdi
senior tag

Sima USB A-B.
Normál méretű B-s USB megy a nyomiba.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15621) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!
A jó öreg HP DJ 959c-be kellene valami utángyártott fekete patron.(45/51645AE) Honnan/milyet érdemes rendelni?

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#15622) TomBond


TomBond
aktív tag

Adott egy Xerox 7855 nyomtató, és egy laptop w10 op.rendszerrel. Nyomtató feltelepítve, a laptop látja is, de nyomtatáskor a papíron a kívánt szöveg helyett ez a hibaüzenet jelenik meg: "The job was not printed because the XPS option is not enabled. ..." A windows szolgáltatásoknál be van kapcsolva az XPS, és az összes többi gép is tud nyomtatni ezzel a nyomtatóval.
Tud valaki segíteni?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#15623) Csavarnyuzo válasza TomBond (#15622) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A többi gépen XPS driver van fent? GPD, PCL, PS driverrel megy erről a gépről?

A pirosat kell elvágni.

(#15624) TomBond válasza Csavarnyuzo (#15623) üzenetére


TomBond
aktív tag

A többi gépen nem tudom mi van fent. A Xerox honlapjáról letöltött drivert tettük fel, de nem tudom, hogy az milyen (GPD, PCL, PS)

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#15625) Csavarnyuzo válasza TomBond (#15624) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Érdemes lenne összehasonlítani, a Xerox oldaláról mind letölthető.

A pirosat kell elvágni.

(#15626) inci67


inci67
tag

Helló van 1 Epson Stylus S22 tintasugaras nyomtatom. 1 jó ide nem volt használva. A patronok bele száradtak sajnos, Most vettem bele új patronokat, de a nyomtató először csíkosan nyomtatott pár lapot most meg már nem akar nyomtatni. MI lehet baj mit csinálja vele, hogy jó legyen? Gondolom a régi patron száradt be a nyomtató fejébe.

[ Szerkesztve ]

(#15627) zagloba


zagloba
aktív tag

Sziasztok! Van egy Canon g2400-as nyomtatóm! Csíkozott ezért szétszedtem és megtisztították a fúvókákat! Most újra felkéne tölteni a rendszert! Tudom valami gomb kombináció kellene de nem találom! Csak az 5B00 hibakód törlését találom!

(#15628) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Brother 1622we tipusú nyomtatóm van.
Beállítással volna gondom.
Illetve hálózaton használom, vagyis több pc tud nyomtatást küldeni rá.
Ha olyan pc-ről használom amin windows fut akkor semmi gondom.
Viszont van olyan pc amin Linuxmint 19.2 fut, ha erről a pcről nyomtatok akkor a nyomtatott dokumentum (.pdf) elejéről egy, fél sor hiányzik.
Mit kellene átállítanom?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#15629) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem.

Van egy régi Canon MP510-es nyomtatóm, ami egyik napról a másikra üres lapokat nyomtat csak, ha színes dokumentumot nyomtatok vele, akkor a fekete hiányzik. A patronok újak benne, nincs beszáradva egyik sem.

A csavar most jön, kaptam kölcsön egy HP Deskjet 1510-es nyomtató, hogy tudjam használni, és telepítés után ez a nyomtató is ugyanígy viselkedik. Pl tesztoldalnál ez is csak a színes részeket nyomtatja, a feketét nem.

Van valakinek ötlete, mi lehet a baj?

(#15630) Edorn


Edorn
aktív tag

Már jó régóta szenvedek egy probémával, de sehogysem tudtam megoldani:

Adott egy iroda kb 8-10 munkaállomással. Be lett állítva, hogy mindegyik gépre lehessen scannelni (megosztott mappába).

Ez műkdik is 5-8 gépnél. Azért így írom, mert tényleg változó. Ha bekerül egy új gép, akkor előfordul, hogy változik, hogy mely gépeknél működik. most pl költöztettük 1 hónapra gépeket másik helyre, majd vissza (csak simán kábelek széthúz, átvisz összedug). És visszaérkezéskor több gépnél működött, mint előtte...

Mi okozhatja ezt, mi lehet a gond?

Az egyik gép, ahol most nem működik: Win10Pro. Illetve csatolok képernyőképeket azon beállításokról, melyek talán fontosak lehetnek.

A nyomtató egy OKI-ES4192MFP-5E303D

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#15631) Gdi válasza Edorn (#15630) üzenetére


Gdi
senior tag

Szóval a windows fájlmegosztással van gond?

IP-vel vetted fel vagy gépnévvel? tartomány vagy munkacsoport?
Ha munkacsoport és gépnévvel, akkor valószínű inkább a smb masterbrowserrel van a gond, ezért nem találja meg az eszköz a gépeket, amikor ez a role hosztot vált, nem frissül a lista vagy valami ilyesmi lehet.

Ellenőrizd még, hogy windows hálózattípus (otthoni/munkahelyi/nyilvános) és a tűzfalon kiengedett szolgáltatások rendben vannak.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15632) Edorn válasza Gdi (#15631) üzenetére


Edorn
aktív tag

Egy scannelésre elérhető és egy nem elérhető gép beállításait összehasonlítottam és egyeztek (munkacsoport, hálózattípus, illetve a fentiek)

Gépnév alapján lettek felvéve a nyomtatóra a gépek. De biztos próbálkoztam más ip-vel is.

"a smb masterbrowserrel van a gond, ezért nem találja meg az eszköz a gépeket, amikor ez a role hosztot vált, nem frissül a lista vagy valami ilyesmi lehet."
És ez ellen mit lehet tenni?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#15633) inci67 válasza inci67 (#15626) üzenetére


inci67
tag

Úgy látom kérdések vannak, válaszok nincsenek. Az én gondom megoldva.

(#15634) Csavarnyuzo válasza Edorn (#15632) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Egy olyan gépen, amire nem megy át a szkennelés nézd meg a naplóban, hogy mi a helyzet.
A napló elérése: Számítógép-kezelés/Rendszereszközök/Eseménynapló/Alkalmazás- és szolgáltatásnaplók/Microsoft/Windows/SMBServer és ez alatt nézd meg az összeset. Elvileg látni kell a kliens "próbálkozásait" és azt is ha visszadobta valami miatt.

A pirosat kell elvágni.

(#15635) PociAti válasza inci67 (#15633) üzenetére


PociAti
senior tag

Ez fokozottan igaz a te hozzászólásodra is!
A hozzászólásodban elég zavarosan fogalmaztál. Abból a régen kifutott nyomtatóból valószínűleg egyetlen aktív tagnak sincs már működő készüléke.
Ha ezután mégis valaki hasonló problémával erre az oldalra tévedne, az se jut kézzelfogható információhoz, annak ellenére sem, hogy ezt írod: "Az én gondom megoldva.". Ez azt sejteti, hogy az általad felvetett problémára van megoldás, de nem osztod meg a többiekkel.

(#15636) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok

Canon I-sensys MF4430 multifunkciós nyomtatóhoz keresek windows7-hez drivert és/vagy szoftvert amivel működésre lehet bírni a szkennelési funkciót.

A gyártó oldaláról már elviekben letöltöttem és feltelepítettem mindent amit win7-hez ajánl.
[link]

Ezeket:
[32 és 64 bites Windows] Tool Box 4.9.1.1.mf18 verzió
[64 bites Windows] i-SENSYS MF4450/MF4430/MF4410 MF illesztőprogramok (UFR II/FAX/ScanGear)

Mi hiányozhat még?
Előre is köszi a válaszokat. :R

(#15637) Csavarnyuzo válasza lakisoft (#15636) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ezt érdemes megpróbálnod: [32 és 64 bites Windows] Javítócsomag hálózatról vagy USB-ről történő szkenneléshez. A driver alatt van.

A pirosat kell elvágni.

(#15638) lakisoft válasza Csavarnyuzo (#15637) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi. Megpróbálom azt is remélem életrekel. egyszer már találtam egy alkalmazást amit a Canon adott ki és azzal működött a szkennelés is, de nem emlékszem a nevére. :R

(#15639) lakisoft válasza lakisoft (#15638) üzenetére


lakisoft
veterán

Úgy nézki a probléma forrása hogy nagyon régi laptop (2009-es MSI EX620X MS-1674-es laptop) windows 7 64 bit alatt nem működik megfelelően az usb eszközök kezelése és nem ismeri fel a nyomtató. Több órás küzdelem és dokumentáció olvasás ellenére sem.

(#15640) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!

Canon MX 725-os gépem b200-as hiba kódot dobta.
Van valami tuti megoldás rá, vagy a fej miatt kuka?

Köszönöm

(#15641) kopogo


kopogo
tag

Hello!

Orvosi Recept nyomtatásra keresek nyomtatót multifunkciós két tálcás fekete-fehér.?
köszönöm

(#15642) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Egy Brother DCP-L2532DW lézernyomtatót kellene működésre bírnom, hogy kétoldalasan is tudjon nyomtatni, mert a plug&play driverrel nem tud. De hiába próbálom feltelepíteni a gyártói drivert, nem megy. Annál a résznél, amikor csatlakoztatni kell a nyomtatót, megáll, semmi nem történik utána. Mit csináljak? Próbáltam Linuxon is, de ott még kevesebb sikerrel egyelőre. Amúgy Windows 10-re kéne valahogy megoldani.

(#15643) PociAti válasza kelna91 (#15642) üzenetére


PociAti
senior tag

Windows saját illesztőprogramjától ne várd el a normális működést!
Talán csak pont a P&P telepítés kavart be a folyamatba, nem szokott gond lenni a telepítéskor. Az már jellemzőbb, hogy jelentősebb win frissítéskor elcsesződik minden, de ez nem a gyártó hibája. Ilyenkor a registry-ből is ki kell pucolni a szemetet, amit a Windows beleírt.
Linuxos telepítéshez van leírás, illetve hibaelhárításhoz van angol nyelvű GYIK.

(#15644) Csavarnyuzo válasza kelna91 (#15642) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha csak megpróbálod lefrissíteni a win-es drivert?
Brother oldaláról letöltöd ezt -64 bit-: Nyomtató varázsló illesztőprogram hozzáadása.
Nem futtatod hanem kicsomagolod, majd a régi nyomtatópéldány speciális fülén új driver és betallózód a kicsomagolt drivert.

A pirosat kell elvágni.

(#15645) kelna91 válasza Csavarnyuzo (#15644) üzenetére


kelna91
senior tag

Ez megoldotta! :Y Köszönöm! :R
PociAtinak is köszönet, ez még jól fog jönni Linuxon! :R

(#15646) lakisoft válasza Csavarnyuzo (#15637) üzenetére


lakisoft
veterán

windows 8.1 alatt megoldotta a problémát. De sajnos windows 7 alatt nem ment.

(#15647) Csavarnyuzo válasza lakisoft (#15646) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Úgy csináltad ahogy írja?
"Az MF illesztőprogram telepítése (újratelepítése) esetén az illesztőprogram telepítését követően előbb indítsa újra (ne kikapcsolja) a számítógépet, majd telepítse a javítócsomagot.

USB szkenner használata esetén ne feledje, hogy a Windows bármely későbbi frissítése a működés leállását okozhatja.
Ha ezt tapasztalja, telepítse ismét a javítócsomagot.

Amikor a javítócsomag telepítését követően megjelenik a számítógép újraindítását kérő üzenet, indítsa újra (ne kikapcsolja) a számítógépet.
*Ha nem indítja újra a számítógépet, a javítócsomag nem lép működésbe."

A pirosat kell elvágni.

(#15648) kopogo


kopogo
tag


Hello!
Orvosi Recept nyomtatásra keresek nyomtatót multifunkciós két tálcás fekete-fehér.?
köszönöm

(#15649) lakisoft válasza Csavarnyuzo (#15647) üzenetére


lakisoft
veterán

így csináltam igen.

(#15650) Csavarnyuzo válasza kopogo (#15648) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Pl.: Link.
És nem csak marketingduma, az Epson készülékek kifejezetten jók erre a célra.

A pirosat kell elvágni.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.