Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15401) Csavarnyuzo válasza dik (#15400) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tolvaj keze úthenger alatt.

A pirosat kell elvágni.

(#15402) dik válasza Csavarnyuzo (#15401) üzenetére


dik
őstag

Mit parancsol?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#15403) Csavarnyuzo válasza dik (#15402) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nagyon jól ragad és vékony. Te kérdezted. :DDD

A pirosat kell elvágni.

(#15404) dik válasza Csavarnyuzo (#15403) üzenetére


dik
őstag

Ja, hogy te a Tesa-ról beszélsz... :) Rendben vettem a lapot... :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#15405) e_david


e_david
tag

Sziasztok!

Adott egy Canon Pixma MX535 tintás multi nyomtató. Kaptam rajta egy 5200-as hibakódot, ami azt jelenti, hogy megtelt a hulladéktinta szivacs.
Valaki javít ilyet és nulláz számlálót Vác környékén?

(#15406) jpisti


jpisti
senior tag

Üdv kedves fórumtársak!

Ismét gondom van a Xerox WorkCentre 6027-es multi gépemmel. Vettem bele utángyártott festékkazettákat és amikor betettem azokat akkor "CRUM" hibát jelzett a gép kijelzőjén a fekete kazettánál! Amikor megnéztem a nyomtató setup felületén a státusz oldalt akkor minden kazettánál ugyanazt a hibaüzenetet láttam: "Replace the Yellow (Black; Magenta; Cyan) Cartridge Now" ...értelem szerűen négy bejegyzés volt különböző szín megjelöléssel, és a festékszinteknél egyiknél se volt kijelzés.
(a hibakódok 009-950 (-951; -952; 953) voltak)
Felvettem a kapcsolatot a forgalmazóval (abctoner.hu) és már másnapra küldtek is egy szett csere kazettát, de azokkal is hiba volt csak nem ugyan olyan! A csere kazettákkal már "CRUM ID" hiba volt a kijelzőn és a setup oldalon a: "This Yellow (Magenta; Cyan; Balck) Cartridge cannot be used. (ID Error)" volt olvasható 093-960 (-961; -962; -926) hibakódokkal.

Ismét felvettem a kapcsolatot a forgalmazóval de még várom a válaszukat. Addig is megkérdezném, hogy valaki tapasztalt-e már hasonló hibát, illetve szerintetek kétszer is hibás kazettát küldhettek?

Sajnos mivel még a vásárláskor kapott demo kazetták voltak benne és azokon nincs chip, ezért már nem is ismeri fel a régi fekete kazettát, és "093-973:The Black Cartridge is not inserted." hibát jelez (a többit még talán igen, mert a fekete kazetta hibája után megállhatott az indítási folyamat és azokat nem nullázhatta. /szerintem/
A gáz az, hogy így egyáltalán nem is használható még scannelésre sem, mert a bekapcsolásnál kéri a fekete kazetta behelyezését.

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#15407) opalos válasza jpisti (#15406) üzenetére


opalos
újonc

Szia!

Ezt találtam...
A "barátom" fordította :)

"Az Apex rájött, hogy a Xerox új firmware-t adott ki a 6020-as sorozatához. A 2014. októberben, 2015. februárban, 2017. decemberében és 2018. januárban külön gyártott nyomtatók ellenőrzésével megerősítették, hogy a 2017 decemberében gyártott nyomtatókon nem lehet felismerni a piacon lévő chipeket. (Hibaüzenet a „Cartridge Error 009-950 / 1 / 2/3 "és narancssárga jelzőfény jelenik meg

Az Apex Xerox 6020 megoldását mind a régi, mind az új gyártmányú nyomtatókban használhatják a legújabb firmware-sel. Biztos lehet benne, hogy az Apex chipeket általában a nyomtatók felismerik!"

eredeti itt:
https://apexmic.com/details/113300

mondjuk a frissítés előtt.... kérdezz meg okosabbat is!

Z.

... volt már, hogy sikerült!

(#15408) tlecso


tlecso
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Epson AL-M300DN típusú lézer nyomtatóm.

FW frissítés közben a FW Updater kiírta, hogy megszakadt a kapcsolat.

Azóta a nyomtatón csak az alábbi üzenet jeleni meg:

Program Device Ver 1.0
Please Send Data

Szerintetek lehet vele még valamit kezdeni, hogy visszaálljon a működőképessége a nyomtatónak?

(#15409) jpisti válasza opalos (#15407) üzenetére


jpisti
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R
...de pont ma jött meg a csere chip készlet és ezekkel már működik a nyomtató!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#15410) Csavarnyuzo válasza tlecso (#15408) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Régen imádtam szívni/kísérletezni az ilyenekkel, igaz kevés sikerélmény volt bennük.
Pár kérdés:
- Hálón frissítetted vagy usb-n?
- Ha most usb-n összedugod a számítógéppel az minek ismeri fel?
- Amivel frissíttted a firmware-t abból ki tudod bányászni csak az fw file-t?

A pirosat kell elvágni.

(#15411) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok!

Adott egy HP Officejet 8600-as nyomtató. Kifogyott a cián patron, és nem nyomtat. Van megoldás arra, hogy csak feketével nyomtasson? Mert nem tudom ezt sehogy sem beállítani, aztán megvagyok lőve. Nem akarok én színeset, csak sima feketét.

(#15412) tlecso válasza Csavarnyuzo (#15410) üzenetére


tlecso
csendes tag

Szia!

USB-n keresztül frissítettem.

Jelenleg nem ismeri fel, No Printer eszköznek ismeri fel, az USBPRN0 porton keresztül tudok rá küldeni adatot, amire hibával reagál, de legalább az alapszinű kommunikáció működik.

Service manual: https://yadi.sk/i/EhskX-zdgjZiu

Nem vírustanya, Yandex-es link.

A pdf 377. oldalán levő programot keresném, ill. a nyomtatóhoz megfelelő .cbr fájlt. Elvileg ezzel már rendesen bebootolna (gondolom a bootloadert sikerült kinyírnom). Ha ez megvan, akkor már látja rendes eszközként a windows és akkor az user firmware updaterrel (pdf 379. oldal) újból rá tudnám küldeni a teljes firmwaret.

Az FW file simán zippelve van az efu fileban. Binwalk-kal végig mentem rajta, de semmi értelmeset nem tudott kiszedni belőle.

Köszönöm a segítségedet!

(#15413) Teaway válasza B.Ricsike (#15411) üzenetére


Teaway
veterán

„A normál használat esetén a terméket nem arra tervezték, hogy csak a fekete patron használatával nyomtasson, ha a színes patronokból kifogyott a tinta.
A nyomtatót azonban úgy tervezték, hogy a lehető legtovább képes legyen nyomtatni, ha a patronokból elkezd kifogyni a tinta.
Ha megfelelő mennyiségű tinta van a nyomtatófejben, a nyomtató felajánlja csak a fekete tinta használatát, amikor egy vagy több színes patronból kifogyott a tinta, illetve csak színes tinta használatát, amikor a fekete partonból fogyott ki a tinta.
Csak fekete vagy színes tinta használatával korlátozott mennyiségben tud nyomtatni, így gondoskodjon a tintapatronok cseréjéről, ha csak fekete vagy csak színes tintával nyomtat.
Ha nincs elegendő tinta a nyomtatáshoz, a rendszer üzenetben értesíti arról, hogy egy vagy több patron kiürült, és a nyomtatás folytatása előtt ki kell cserélnie az üres patronokat.”

Nincs itthon csokid??

(#15414) Csavarnyuzo válasza tlecso (#15412) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szívás. Hívd fel a Marker-t mit mondanak rá.

A pirosat kell elvágni.

(#15415) pjjones91


pjjones91
újonc

sziasztok, nem tudom jó helyen járok-e, de ha nem, töröljetek :) artprojectben vagyok, és a kis tintasugaras canonommal próbálok olyan felületre nyomtatni, amire nagyon nem szeretne, nyilván rossz végerredménnyel, folyással, fakulással. az átlag ajánlás hogy a felületet kezeljem Inkaid-del és folkart medium glass and tile-al, de nem kapni őket az országban, megrendelni pedig szállítással elég drága. tudtok esetleg valamit amivel helyettesíteni lehetne? festékalapozóra gondoltam, de nem tudom hogy megoldás-e.
Köszi a válaszokat!

(#15416) Hkriszt


Hkriszt
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre van szükségem, új nyomtatót veszek. Nagyon szorít az idő.
Eddig Epson L800 volt, de sajnos tönkrement a nyomtatófej, így kuka. Mármint otthon tudom használni, de fotónyomtatásra már nem. Jól bírta, maximálisan meg voltam vele elégedve. 2 hátránya volt csak, hogy felültöltős és, a tintatartály könnyen leakad. De ezekkel még lehet élni. Hosszas keresgélés után három nyomtató maradt versenyben.

Amire kell: magas minőségű fotónyomtatás, semmi másra nem használom, de nem irodában lesz, hanem külő helyszíneken. Az árat most nem nézzük, mindhárom k...drága.

Epson L810 és L1800
előnyei mint az elődjének. Hátrányai, mint az elődjének. az 1800 A/3at is tud, de ez nem mérvadó.

Epson L7180 ecotank.

Előnyei:A/3-at is tud, zárt tálcás és a tinták is stabil helyen vannak. Van hozzá egy karbantartó box is.

Hátrányai: ahogy olvastam, nem kifejezetten fotónyomtató, hanem inkább irodai? A epson oldalán pedig fotónyomtatóként is fel van tüntetve... fúvóka konfig:
360 fúvóka fekete, 180 Fúvókák száma színenként, a másik kettőnél ez 90.

A tartályok pedig sárga-bíbor-kék-fekete és egy másik fekete. Itt elakadtam, mert 3 színből bármit ki lehet keverni, de az elődjénél 6 különféle van, de nem tudom ez mekkora különbséget jelenthet minőségben. Lehet, hogy csak a gyártó játéka?

A felbontás mindháromnál ugyanaz, a tintáknál van különbség,
garancia az espson oldalán
L8100 12 hónap Bevitel, 30.000 Oldalak
L7180 12 hónap Bevitel, 50.000 Oldalak
L810 12 hónap Bevitel, 3.000 Oldalak

Segítsetek kérlek a döntésben! Köszönöm!

(#15417) PociAti válasza Hkriszt (#15416) üzenetére


PociAti
senior tag

Már harmadszor olvasom ezt a kérdést.
Általában mi is, akik válaszolni szoktunk szinte mindegyik hasonló helyre fel vagyunk iratkozva.
Ezt írod: "Hosszas keresgélés után három nyomtató maradt versenyben."
Ezek szerint már bőven fektettél bele energiát. Akkor mi is próbáljunk meg annál is több energiát belefektetni? De mi teljesen más értékítélettel rendelkezünk. Én egész más dolgokat tartok fontosnak, mint mások.

Nem is értem hol akadtál el?
Pl. az EcoTank L7160 miért esett ki a képből? Az L7180 sor előtt írtad, hogy A/3 A3 képesség az nem mérvadó.

3 színből kikevert dolgok nem az igaziak, kell a 4 érték, a Key (jellemzően fekete). Az L7160, L7180 esetén ebből 2 is van, egy pigmentes fekete és egy photo fekete.

A 673-as tintát tartalmazó család (L800, L805, L810, L850, L1800) a halvány-cián és halvány-bíbor miatt elvileg szebb minőségre képes, de mert finomabban képes megjeleníteni az árnyalatokat.

A különbség esetedben, vagy a célközönség esetében talán nem is mérvadó.

(#15418) Hkriszt válasza PociAti (#15417) üzenetére


Hkriszt
csendes tag

Köszönöm!
És az útbaigazítást is, de azért raktam fel több helyre, mert van, aki nem olvassa mindet.😉

Igen, a 7160 is jó lehet. De ezt a sorozatot egyáltalán nem ismerem. Találtam videókat, de pl tesztet nem, az L800-at több siteon is tesztelték.
A lényeg:
Nem akarom, hogy az L800-hoz képest visszalépés legyen a minőségben.

Viszont a 2 tálca, a fix tintatartály nagyon jó lenne és az 50ezer lapos gari is. De nem ez a legfontosabb, hanem az, hogy minőségileg ne legyen visszalépés.

(#15419) atala válasza Hkriszt (#15418) üzenetére


atala
addikt

Ezek új nyomtatók, azért van sok teszt, és videó.
Szerintem hívd fel az Epsont, és kérjél egy olyan szakembert, akivel meg tudod beszélni, hogy készít-e olyan jó minőségű képet a 7160-as, mint az L805.
Esetleg kérdezd meg, hogy van-e lehetőség valahol kipróbálni.
Én a Brothert, a központban kipróbálhattam. Talán az Epsonnak is van bemutató terme.

(#15420) Hkriszt válasza atala (#15419) üzenetére


Hkriszt
csendes tag

Videókat igen, de teszteket (cikket) egyszerűen nem találtam.

(#15421) atala válasza Hkriszt (#15420) üzenetére


atala
addikt

Elnézést, elírtam. Úgy akartam írni, hogy mivel új nyomtatók, ezért NINCS még teszt. Vagy már nem annyira újdonság az új tartályos nyomtatók. Ráadásul elég sok új modell van.

(#15422) Hkriszt válasza atala (#15421) üzenetére


Hkriszt
csendes tag

Köszönöm!

(#15423) Hkriszt


Hkriszt
csendes tag

Sziasztok! Megérkezett a 7180, fel is telepítettem, bárelég sokáig tartott, mert követtem a használati utasítást. De kb annyiban különbözik az L800-tól, hogy a tintaadagolást az elején 2x kell csinálni.
Megcsináltam a nyomtatóbeállításokat és hát 3 méretben nyomtattam is. Abszolút szuper minőség, teljesen meg vagyok elégedve. Ráadásul 3 féle papírt lehet tölteni és a phot print programban ki tudod választani, hogy éppen melyik tálcáról (1,2 vagy hátsó) húzza be a papírt. A leírás egyértelmű, jó szájbarágós, nem enged lépéseket kihagyni. Röviden ennyi. A hévégén kipróbálom nagyüzemben, akkor már tudok véleményt formálni a tintafogyasztásról is.

(#15424) kezman


kezman
őstag

Üdv, új nyomtatót üzemeltem be, Brother DCP 1622WE, szuper a régi tintás Canon után, kérdésem a következő, használaton kívül ki kell kapcsoljam vagy maradhat alvó módban, ismerősök fele kikapcsolás párti másik fele meg nem, mivel itt elég tapasztaltak vagytok azért kérdezem, kösz előre is??? :F

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#15425) ocscsaba válasza kezman (#15424) üzenetére


ocscsaba
tag

Lézeres nyomtatót ki lehet kapcsolni, nem szárad be, mint a tintasugatas.

(#15426) kezman válasza ocscsaba (#15425) üzenetére


kezman
őstag

Kösz. :R :R

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#15427) Nandor825


Nandor825
újonc

Sziasztok, adott egy Samsung C460W színes lézernyomtató, fekete toner kifogyott belőle, a boltban utángyártott tonert ajánlottak. Az új toner jó is lett 100% fekete, ellenben a három színes tonert úgy ahogy van kitette nem kompatibilisnek. Járt már így valaki? Ha visszateszem a régi fekete tonert már azt sem ismeri fel csak az egy új utángyártottat. Bármi ötlet valakinek? Köszönöm

(#15428) Balerik


Balerik
aktív tag

Sziasztok!
Kaptam egy HP DeskJet 3720 nyomtatót. Szépen felismeri a W10, minden drivert és programot fel is telepít.
Képeket, pdf-t tudok nyomtatni, de semmiféle Word v. Excel állományt nem tudok kinyomtatni. Mi lehet a probléma?
Köszönettel.

Elmúlik.

(#15429) PociAti válasza Balerik (#15428) üzenetére


PociAti
senior tag

Fel kell hívni a Microsoft magyar képviseletét, ők tudnak segíteni ilyen esetben.

(#15430) Balerik válasza PociAti (#15429) üzenetére


Balerik
aktív tag

Köszönöm!

Elmúlik.

(#15431) kaszaking


kaszaking
tag

Sziasztok.
Használ valaki egy Samsung Xpress SL-M2070W Nyomtatót? A wifi csak telefonos nyomtatásra jó vagy rá lehet csatlakozni a routerre és a hálózaton bárki nyomtathat vele gépről?

(#15432) Hkriszt válasza Hkriszt (#15423) üzenetére


Hkriszt
csendes tag

Hello! 7180 letesztelve. Aki ebben töri a fejét, annak bátran merem ajánlani, gyönyörű képeket nyomtat, gyors, csendes, szuper.

(#15433) Csavarnyuzo válasza kaszaking (#15431) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A "normál" wifi az csak arra jó, hogy csatlakozz egy routerre, AP-ra vezeték nélkül. A wifi-direct való arra, hogy ezek "közbeiktatása" nélkül pl. egy mobileszközzel tudsz nyomtatni a készülékre. Hogy ez a típus tudja-e az utóbbit, azt nem néztem.

A pirosat kell elvágni.

(#15434) kaszaking válasza Csavarnyuzo (#15433) üzenetére


kaszaking
tag

Nagyon szépen köszönöm. Sokat segítettél

(#15435) #92006144


#92006144
törölt tag

A görgőket mivel szabad tisztítani? Emlékeim szerint valamilyen spéci löttyel kellett "felmaratni" a görgők felületét, gyorskeresővel csak sebbenzint találtam. Bő egy évtizede dolgoztam nyomtató szervizben pár hónapig, de már nagyon nem emlékszem rá.
A "felkapó" görgők kezdenek oda lenni, sokadszorra veszik fel a papírt.

[ Szerkesztve ]

(#15436) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Epson L365 nyomtatóm amin fejtisztitást kéne végezni. Valaki Győrben v Komáromban csinál ilyet?
Köszönöm! Szép napot!
Ervin

[ Szerkesztve ]

(#15437) Erwinke válasza Erwinke (#15436) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Már semmi, megoldottam magamnak. Van róla jópár videó, h kell csinálni. Fa..a lett ^ . ^
Azért köszi ; )

(#15438) Csavarnyuzo válasza #92006144 (#15435) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akár ablaktisztító Clinnel is letisztíthatod, de mehet a sebbenzin is - bár ez nem a legoptimálisabb -. A lényeg olyat ne használj, ami nagyon kiszárítja a gumit.
Egyébként a protegumot használják sokan.

A pirosat kell elvágni.

(#15439) #92006144 válasza Csavarnyuzo (#15438) üzenetére


#92006144
törölt tag

Köszönöm a választ:R
Név szerint már nem emlékszem rá, de ilyesmire gondoltam.
Nedves ronggyal lepucoltam a két gép felkapó görgőit, és azóta elsőre veszik fel a lapot, de hosszútávon érdemes lenne ezzel is áttörölni.

[ Szerkesztve ]

(#15440) opalos válasza Hkriszt (#15432) üzenetére


opalos
újonc

Esetleg annyit, hogy a samsung mobil app-ot letöltve lehet rá nyomtatni.
Illetve, NE az "okosgombbal" add a wifi hálózathoz, hanem usb-n keresztül... szerintem.

... volt már, hogy sikerült!

(#15441) opalos válasza Balerik (#15428) üzenetére


opalos
újonc

vannak bizonyos chipek amiket nem ismer fel alapból... de ha beletetted a kazettát és nem is meri fel, elég csak ki-be kapcsolni a gépet... szerintem (6260-nál tapasztaltam)

... volt már, hogy sikerült!

(#15442) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

HP Laserjet P1102 típusú nyomtatóm van. Elég régi típus, az adatlapja szerint 2005-ös gép.
Windows 10 gépen nem találok rá illesztőprogramot.

Több gépen is próbáltam már, a nyomtató tökéletes, XP-s gépen nincs gond, W10-zel viszont feltelepíti magát, majd az "illesztőprogram nem található" üzenet látható csak a nyomtató mellett.
A HP oldalán is kerestem már hozzá drivert, de azt is hiába telepítem föl, marad a fenti üzenet.

Mit javasoltok, mit próbáljak még meg vele azon kívül, hogy inkább vegyek egy újat?

Köszi!

(#15443) Csavarnyuzo válasza HagaNRG (#15442) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem lehet, hogy a Smart install kavar be? Megvan az eredeti CD-d hozzá?

A pirosat kell elvágni.

(#15444) macitomi805


macitomi805
csendes tag

A gépemen telepitve van egy Canon MX395.Mellé szeretnék telepiteni egy Canon IP7250nyomtatot,ugy,hogy a kettő külön müködjön holegyik hol másik.A 395-ösön csak a skenner kell,csak az mükődik :W :W :W

(#15445) macitomi805


macitomi805
csendes tag

Hogy lehet egy canon nyomtató mellémég egy canon nyomtatót telepiteni ugy,hogy ne irja felül az egyik a másikat. külön külön legyen. :W :W :W

(#15446) PociAti válasza macitomi805 (#15445) üzenetére


PociAti
senior tag

Hozzászólásodból nem derült ki, milyen operációs rendszeren próbálkozol :W :W :W
Az sem, hogy miként próbáltad feltelepíteni :W :W :W
Nyomtatóhoz mellékelt programot futtattad, :W :W :W
vagy a rendszer automatikusan felismerte, és csak a drivert adtad hozzá :W :W :W

(#15447) macitomi805 válasza PociAti (#15446) üzenetére


macitomi805
csendes tag

Win 7 64bit-es rendszer és a saját telepítő lemezeket hadználtam

(#15448) PociAti válasza macitomi805 (#15447) üzenetére


PociAti
senior tag

Windowsnál még nem tapasztaltam ilyet, pedig több munkahelyi PC-n is csüngött már vagy 10 nyomtató. Valószínűleg a saját telepítő lemez pucolást csinál, hogy ezzel elkerülje az összeakadást.
Ha nincs semmi extra program ami a telepítőről kellene, akkor elegendő csak a driver.
Vagy ha kellene, akkor is legfeljebb az egyik gépnél használd a telepítőt CD-t.
És ha van lehetőséged, ne azonos interfészen kommunikáljanak. Pl. csak az egyik legyen USB-n rákötve a PC-re, másikat Wi-Fi-n, vagy hálózaton keresztül érje el.

(#15449) macitomi805 válasza PociAti (#15448) üzenetére


macitomi805
csendes tag

Köszi szépen

(#15450) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Tiszteletem mindenkinek:) Nyomtatót szeretnék cserélni és hátha itt okosabbak vannak nálam.Nézegettem és próbáltam utána nézni de a HP vagy a Canon e a jobb de mindkettőről jókat mondanak.Ti melyik márkát javasolnátok? ezeket néztem ki.
HP DeskJet 2633 multifunkciós tintasugaras nyomtató, A4, Wireless
Canon PIXMA TS305 Tintasugaras multifunkciós nyomtató, Wireless

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.