Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) - = Zk = - válasza SkyTrancer (#2900) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én elfogadok minden véleményt, max húzom a szemöldököm... :DDD

nekem, 1440p minden ultrában, és most nem veszem ide a rt ultrát, mert az olyan most, mint anno a physx... tökéletesen megfelel ez a kártya... 2070 helyett vettem.. nem bántam meg.. majd meglesem, a mostani BF-kor lesz-e 2080Ti eksön és lecsapok rá...

BFV DX12, rt lowon van 85 fps-em fixen... viszont a játékmenet darabos... holott az FPS fix... motor hibának tudom be, ugyanis a DX11 vajsima 125+ FPS-sel

szerk.
én kussban, halkan fenntartom, hogy ott valami nem kerek nálad... :N
[link] nem a zenyém, de... 10 hónapos videó. 1080p. RT teszt, 2080-nal.. BF5... még a gépetek is egyezik majdnem

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2902) SkyTrancer válasza - = Zk = - (#2901) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Control ? Metro ?
Ezek alatt ki és bekapcsolt állapotban csak akkor nem venni észre a különbséget, ha nincs bekapcsolva a monitor :D
Metro kifejezetten ótvaros volt, kikapcsolt állapotban
Nyilván ez is olyan helyen, ahol ugyebár érvényesül az amire hivatott
Tehát a sivatagban fényes nappal nem az igazi
Olyan ez mint a fényképezőgép
Azzal sem délben a legkirályabb a fénykép, hanem mikor van értelme :R

(#2903) - = Zk = - válasza SkyTrancer (#2902) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Control fent van... de virágbolti.. szal :D Metro úgyszintén :D....
tehát 1.0 mind... de megtudom nézni a Controlt... még nem dózeroltam le

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2904) SkyTrancer válasza - = Zk = - (#2903) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Controlt csapassad, én most vittem végig, bár nem tudom minek
Elég gagyi lett amúgy...

[ Szerkesztve ]

(#2905) - = Zk = - válasza SkyTrancer (#2904) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áh, most Moons Of MAdness és ChernobyLite van teritéken... :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2906) expendables


expendables
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy Gigabyte RTX 2080 Windforce 3 8g-t.(nem az oc-s változat) Az lenne a gondom,ahogy itt másoknak is volt,hogy mikor bekapcsolna a venti kb 60 fok környékén,akkor ki-be kapcsolgatja és szörnyen idegesítő.
Állítólag az új BIOS-ban ki lett javítva ez a jelenség.
Valaki leírná nekem,hogyan frissítsem a biost? Letöltöttem a Giga oldaláról,kicsomagoltam...
Van egy N2080W.F12.exe fájl de azt nem lehet elindítani mert hibaüzenetet dob.
Köszönöm előre is.

(#2907) Dr V válasza expendables (#2906) üzenetére


Dr V
őstag

lahol már láttam, h hol lehet frissíteni a vga biost, de most nem ugrik be. Neten keress rá, van egy honlap, ahol össze vannak gyűjtve a vga biosok (nvidia, radeon) és le van írva a hogyan is. Esetleg youtube.

(#2908) bigdigit válasza expendables (#2906) üzenetére


bigdigit
addikt

Az Auros engine progi is elvileg frissít de nem fogja megoldani a problémát.Ha zavar állítsd át mindig menjen alapon szintén lehet állítani ebben a programban.

(#2909) expendables válasza bigdigit (#2908) üzenetére


expendables
aktív tag

Akkor mégsem oldották meg a frissítéssel?

(#2910) bigdigit


bigdigit
addikt

Nekem utolsó bios van rajta de a probléma maradt.

(#2911) expendables válasza bigdigit (#2910) üzenetére


expendables
aktív tag

Hát ez elég szívás.

(#2912) expendables válasza bigdigit (#2910) üzenetére


expendables
aktív tag

Nagy nehezen sikerült feltenni az új biost. Egy régi (2008-as) Visual C++ kellett telepíteni és úgy fel is ment (F12 bios). Viszont megoldódott az a kerregő probléma. Csak egyet kerreg,azt is halkan,mikor beindul és utána folyamatosan pörög. Nem csinálja már ezt a ki-be kapcsolgatást.

(#2913) bigdigit válasza expendables (#2912) üzenetére


bigdigit
addikt

Kerregni mondjuk nekem sose kerreget csak ez a felprörög leáll egyből felpörög elég idegesítő míg nem lesz több vagy kevesebb a kártya hőmérséklete mint a pont bekapcsoló hőmérsékleti érték.
Mondjuk nekem 2080 gaming oc van de a netet túrva teljesen mindegy mert még az új super kártyák is ilyenek.
Lehet alaplap is tehet a dologról mert van akinek lapbios update után lett jó.
Mégis honnan melyik bios ami neked jó?

(#2914) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Sziasztok! Kérdezném a topic lakókat, hogy mik a kerülendő és az ajánlott kártyák most a 2080 ból? Egy gainward 1080GLH-t váltana. Nem baj ha nagy, csak halk legyen és jó hűtéssel. Köszi a válaszokat!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#2915) szasanyi válasza Jakuskacsa (#2914) üzenetére


szasanyi
félisten

Gigabyte RTX2080 Gaming OC verziót nagyon tudom ajánlani, Inno3D RTX 2080 X2 típusait egyáltalán nem. Giga van most, remek kártya remek hűtéssel és fogyasztással. Az Inno3D pár hónap alatt kipurcant, azt váltotta.
De úgy tudom az MSI Gaming-ek is ajánlott kártyák, viszont olyat nem használtam tehát nincs saját tapasztalat.

(#2916) mihellers56 válasza szasanyi (#2915) üzenetére


mihellers56
tag

Gigabyte RTX2080 Gaming OC ajánlom én is azt használom!

(#2917) Jakuskacsa válasza szasanyi (#2915) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

@mihellers56 - Köszi a segítséget!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#2918) mihellers56 válasza Jakuskacsa (#2917) üzenetére


mihellers56
tag

Igazán nincs mit!
MIvel fogod hajtani, megírod privátban?

(#2919) Találtgyerek válasza Jakuskacsa (#2914) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Leginkább a 3 ventis vagy hibrid,vízhűtésű kártyák ajánlottak.
Ezekből : MSI, EVGA, Gigabyte, Asus. Legalább is ezekből van itt a fórumon a legtöbb.
Gainwardból is van 3 ventis,de nem rémlik,hogy itt lett volna valakinek.

06-3o/9759I39

(#2920) - = Zk = - válasza Találtgyerek (#2919) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tudtommal nekem van egyedül hybridem.... ugye gyári EVGA kit.. csak direkt nem ugattam bele, mert...az mégse 3 ventis ugye :C
az alap Black-em van, de az 2 ventis és ... de nem panaszkodtam akkor sem... de jobb vízzel... kényelmesen felröppen 1950-re... léggel nem bírta ezt.. max 1750-et?! asszem

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2921) Találtgyerek válasza - = Zk = - (#2920) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én biztos a Hibridet vettem volna meg.
1080-ból is az volt. Nagyon megvoltam vele elégedve. Most az Asus volt kihagyhatatlan ajánlat.

06-3o/9759I39

(#2922) Jakuskacsa válasza mihellers56 (#2918) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Úgy gondoltam, h árammal, meg egy 8700k-val. :D Maradna a konfig, csak 1080 menne. Adatlapomon ott a rèszletek.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#2923) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ugye nem cseszek nagyon mellé ezzel: GeForce® RTX 2080 SUPER™ GAMING OC 8G (rev. 2.0)]
Ugye ez a kártya is olyan, hogy vízszintesen beépítve alulról szív és a VGA hátulján PC házon kívülre, monitor csatlakozói oldalon fúj?

SkyTrancer : dehogy mindegy a látvány! Döntöttem! Remélem, márkában és típusban jól!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2924) mihellers56 válasza VGYke (#2923) üzenetére


mihellers56
tag

Nekem nem fúj kifelé semmit.

hidd el jó lesz.

(#2925) totig válasza VGYke (#2923) üzenetére


totig
tag

A blower típusú hűtés csinálja azt, amit te írsz.

(#2926) gainwardgs válasza - = Zk = - (#2893) üzenetére


gainwardgs
addikt

"ugyan melyik játék az, ami a 2080 (supert) megfogja 1080p-ben?! komolyan érdekel.... "

Red dead redemption 2 :DDD

(#2927) - = Zk = - válasza gainwardgs (#2926) üzenetére


- = Zk = -
félisten

kiv leszek az én konfigomra, mit tud majd :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2928) VGYke válasza mihellers56 (#2924) üzenetére


VGYke
addikt

Akkor kívülről (VGA csatlakozó oldalról) szív és befelé fúj a házba :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2929) Találtgyerek válasza VGYke (#2928) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Alulról szív. Viszont nem csak a kártya hátulján megy ki a meleg levegő hanem a borítás alól is megy be a meleg levegő a házban. Mivel nem teljesen zárt a burkolat. Annyira nem kell ettől félni,ha jó a házad szellőzése.

06-3o/9759I39

(#2930) gainwardgs válasza - = Zk = - (#2927) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nálam 1080Ti elvérzik maxon full hd alatt, és még elsimítást nem is kapcsoltam :DDD

(#2931) - = Zk = - válasza gainwardgs (#2930) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jaah, hát igen.. Pascal.. csodákat már ne nagyon várjunk :DDD

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2932) gainwardgs válasza - = Zk = - (#2931) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ez egy fos port lett, kb ennyi.

Gta IV v2 :K

[ Szerkesztve ]

(#2933) ÁdiBá válasza gainwardgs (#2932) üzenetére


ÁdiBá
addikt

ÁdiBá

(#2934) - = Zk = - válasza ÁdiBá (#2933) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hm...
"59" fps.. .hm... :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2935) gainwardgs válasza - = Zk = - (#2934) üzenetére


gainwardgs
addikt

jaah, hát igen.. Turing.. csodákat már ne nagyon várjunk :DDD

(#2936) - = Zk = - válasza gainwardgs (#2935) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah.. ezt nem hagyja 3 évig életben a kegyes nV... ahogy a Pascallal is tette :C...
remek... nagyon remek... lehet kelleni fog vmi ami b@szóbb a 2080Ti-nál :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2937) gainwardgs válasza - = Zk = - (#2936) üzenetére


gainwardgs
addikt

Egyik sem éri meg azt az árat amit kérnek érte, a 2080Ti főleg nem.
5 hónap múlva jön az Ampere 3080 és elpicsázza majd fél áron, vagy nagyon közel lesznek egymáshoz, ahogy volt az eddigi trend. Jó lenne ha Amd valamit villantana egy jó radeon 5800-al :K

(#2938) soneec


soneec
tag

Sziasztok!

Elnézést kérek mindenkitöl ha rossz helyre írtam!

Esetleg találkozott már valaki ilyen hibajelenséggel vga kártya téren. :F
kb egy 5 perces Heavan teszt után jelentkezik ez a probléma.

Játék közben semmi jele ,de bármivel játszok egy kis idö után lefagy a kép és kilép a windowsba. :W
[Evga1070]

(#2939) gainwardgs válasza soneec (#2938) üzenetére


gainwardgs
addikt

Haldoklik a kártyán a memória.
Azért van teszt közbe a rózsaszín villogás :K

(#2940) mihellers56 válasza gainwardgs (#2939) üzenetére


mihellers56
tag

Sajnos igen de nekem kockázott mondjuk, de a lényeg a elhalálozásban lesz.

(#2941) - = Zk = - válasza gainwardgs (#2937) üzenetére


- = Zk = -
félisten

5 hónap múlva jön az Ampere 3080
noh, ezt honnan tudjuk ilyen biztosra?! :Y

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2942) gainwardgs válasza - = Zk = - (#2941) üzenetére


gainwardgs
addikt

(#2943) mihellers56 válasza gainwardgs (#2942) üzenetére


mihellers56
tag

vajon mennyire lesz erősebb? szerintem nem sokkal

(#2944) - = Zk = - válasza gainwardgs (#2942) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, hogy felröppent... tehát min 1 év, mire polcon lesz... mert ugy E3, március, június...november dec környékén polcon is lesz
nameg, sokminden ködös még... ár/kraft stb stb

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2945) gainwardgs válasza mihellers56 (#2943) üzenetére


gainwardgs
addikt

Szerintem a sima 3080 a mostani 2080Ti-nel egy 15%al lesz gyorsabb kb.
Az eddigi genvaltasoknal is ez volt a trend.

[ Szerkesztve ]

(#2946) Ghoula válasza gainwardgs (#2945) üzenetére


Ghoula
senior tag

Azért megnézném majd milyen fejet vágsz ha felébredsz és szembesülsz a valósággal...

(#2947) ÁdiBá válasza gainwardgs (#2945) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ampere RTX re épit több RT magot fog tartalmazni mint a társa 2080.
Túl sok újitáson nem megy át az Ampere. Nem Pascal vs Turing szindróma, úgy hogy szerintem az sem lesz olyan pffu de alázó kártya.
2080 fölé van lőve.
Csodát nem várnák töle, az árazását végég nézve lesznek majd megint pofára esések. 350 ezeré sacc...
A 3080Ti meg 2021 elött nem sok esélyt látok rá.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#2948) soneec válasza gainwardgs (#2939) üzenetére


soneec
tag

Köszi, fasza pont egy hónapja járt le a gari.
Így már csak reménykedem hátha kibírja az új Nv széria megjelenéséig. :U

(#2949) Devid_81 válasza soneec (#2948) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vegyel le a vram orajelbol -50MHz-et probara, es hasznald ugy, vagy -100MHz ha tovabbra is csinalja akkor lehet keresned kellene valakit aki forraszt BGA chipeket, lehet a forrasztas pattant el az egyik ram chip alatt.

...

(#2950) gainwardgs válasza ÁdiBá (#2947) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ezért kellene Amd-től egy ütős 5800-as sorozat :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.