Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) GAbre válasza sittes79 (#4000) üzenetére


GAbre
veterán

Annyit szokták ráírni,de ahogy mondtam,2000ig boostolnak,ha nem melegebbek,mint 65-75 vagy mi.
Még 1080ti is boostolt vízzel 2000ig.
De elvileg rtxben nincs annyi tuningpotenciál.
Legalábbis nem superben. A franc tudja.
Mondjuk húzni jobban nem nagyon akarom.
Sokkal többet enne a kártya.

Avatar

(#4002) sittes79 válasza GAbre (#4001) üzenetére


sittes79
addikt

Jaja én se akarom, csak szeretek ilyennel bibelődni, na itt egy kép hát elég hülyén néz ki...

Több kérdés is felvetődött, stock coolernél min a két csati be volt dugva itt csak egy van, mi a fehér és nem gond ha ott nincs semmi?

Másik kérdés, kissé mintha hajolna a felvogató lemez pedig nem nagyon húztam meg?

Itt irta valaki, hogy ezek a heatsink-ek lehullhatnak sajnos, na most ha nem veszi észre az ember akkor megfőhet a cucc?

Itt nincs ilyen biztonsági leállás?

[ Szerkesztve ]

(#4003) Dragon3000 válasza sittes79 (#4002) üzenetére


Dragon3000
veterán

Általában egy csatlakozó szokott a ventilátoroké lenni a többi meg a világításé.

(#4004) sittes79 válasza Dragon3000 (#4003) üzenetére


sittes79
addikt

Értem, de az enyémen nincs világítás...érdekes

(#4005) sittes79


sittes79
addikt

Mi a jó vagy max. elfogadható vrm hőmérséklet? Most jöttem rá a cégnél van egy ilyen thermometer készülék, haza hozom oszt megmérem a dolgokat!

(#4006) szasanyi válasza sittes79 (#4002) üzenetére


szasanyi
félisten

Az a hűtó nagy, és nehéz ne csodálkozz ha hajlik a nyák. Támaszd alá, mert hosszú távon káros lehet (ezért is jobb a víz). VRM hőfokot ellenőrizd, és a kiinduló alap (mivel ez sem ugyanolyan minden kártyán) az lenne, amit a gyári hűtéssel mutatott a kártyád (ha mutatta). Sajnos ez kritikus fontosságú, mert végleges meghibásodáshoz vezethet a nem megfelelő hűtés.

GAbre: nem minden GPU sikerült egyformán, és a hőfok alapján is szabályozva van tehát gyakran nem azonosak a BOOST órajelek. Nálam 1905-1950Mhz között mozog a gyári BOOST órajel, ahol a max. 1950Mhz csak 50 fokig van meg, ahogy nő a GPU hőmérséklete úgy veszi vissza az órajelet. Ez mind így működik, ezért lehet vízzel magasabb órajelet elérni.

(#4007) sittes79 válasza szasanyi (#4006) üzenetére


sittes79
addikt

Nem a nyak hajlik hanem az Arctic felfogato lemeze vagy mi annak a neve. Backplate rajta maradt az azért segít.

Vrm et meg majd kimerem mert szoftveres nincs érték nálam csak gpu hőfok.

Amúgy még nem írtam hogy valami gyalázat volt a pasztazas kár hogy nem csináltam fotót konkrétan volt egy kisebb folt a gpun ahol nem volt paszta.

Meg őszig csak kibirja akkor csere egy 3000-re ha megjönnek :)

[ Szerkesztve ]

(#4008) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok! Közületek valakinek van tapasztalatja a bloweres (mókus kerekes) hütésü 2080S-el? Ez a giga egész rendesen felmelegiti a házat, nem zavarna ha kicsivel hangosabb lenne, csak tolja kifelé a levegõt mert ez igy nekem.nagyon nem tetszik.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4009) Devid_81 válasza MiklosSaS (#4008) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pattintsd le rola a hutest es valami 240/280mm AIO-val megoldhato, hogy kifele tolja a meleget, vagy akar egy 120/140mm, attol fugg milyen hazad van es milyen venti helyet tudsz felaldozni ra :)
Gigakon talan meg matrica sincs a csavaron :N

...

(#4010) MiklosSaS válasza Devid_81 (#4009) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ááá, nincs nekem kedvem az ilyesmivel foglalkozni, ideiglenes kártya mig jönnek az új nvidia kártyág meg a nagy Navi.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4011) KAMELOT válasza MiklosSaS (#4008) üzenetére


KAMELOT
titán

Jelen Uram! Jelentem halk a mókuskerekes MSI 2080 AERO :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4012) sittes79 válasza Devid_81 (#4009) üzenetére


sittes79
addikt

Néztem én is az nzxt g12 megoldását aio-val, de ott a ventin kívül ami esetleg hűti a vrm-et,a ram pl. nagyon nem kap semmi hűtést, ezért vettem ezt az arctic levegőt a kis tüsikkel, meg elölről azért kapja a levegőt rendesen nálam illetve azért drágább egy jobb aio.

(#4013) Devid_81 válasza sittes79 (#4012) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tele kell pakolni ramsunivel mindent, majd nem art a Kraken keret mellett egy masik venti ami a GPU tuloldalat fujja teliben.
Nalam is ugy/volt egesz vegig.
Csak laseres thermometer-el tudtam ramerni de 60 fok korul van a VRM uzem kozben.
Gondolom eleri a 70-et is zart hazban amikor a szobaban meleg van melle, de ez meg okes.

Ezek a Kraken keretek amolyan felmegoldas, nem rossz de nem szabad csak arra a kis ventire bizni a hutest amit adnak hozza :N

[ Szerkesztve ]

...

(#4014) GAbre


GAbre
veterán

Valakinek van 5lete,hogy akkor ha nem fő a kártya miért vannak fps droppok szinte csak 1 játékban/cod/,de ott se mindíg?(kivéve volt olyan,hogy pár óra játék után a division 2, 2x megakadt 5-10 másodpercre max)?
Alaplap,proci,ram,táp cserélve mióta ezt csinálgatja.
Tápcsatik megcserélve.Kapott a vga 8 centis ventije mellé egy 12est oldalról.Így még kézre is meleg a vrm és környéke+ és persze a bordák is!

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#4015) SkyTrancer válasza KAMELOT (#4011) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

biztos halk :)
70% os ventivel 86 fokon :D

(#4016) sittes79 válasza Devid_81 (#4013) üzenetére


sittes79
addikt

Próbáltam mindenhova, én is gondolkozom extra ventin oldalra berakni, csak ez a ház oldal üveges sajnos, előző corsair igaz kisebb volt, de volt hely 2 ventinek az oldal lapon. Holnap lesz thermo méter nálam kíváncsi vagyok homersekletekre. A gpu nagyon durva több óra cod után is max 55 fok, előtte 75 leginkább és 950 RPM körül a 2000 ből szóval kb 50%on pörög a venti, viszont ez is a legalacsonyabb érték, sajnos ez alá nem tudom szabályozni.

(#4017) KAMELOT válasza SkyTrancer (#4015) üzenetére


KAMELOT
titán

A % nagysága nem = a hangossal. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4018) Dragon3000 válasza GAbre (#4014) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nézd meg játék közben, hogy a windows felszabadítja e a készenléti memóriát a játéknak vagy nem. Ha nem ez is lehet egy gond.

(#4019) GAbre válasza Dragon3000 (#4018) üzenetére


GAbre
veterán

Nah ilyennel se találkoztam még.
Ezt honnan kéne látnom,hogy felszabadította vagy nem?

Avatar

(#4020) Dragon3000 válasza GAbre (#4019) üzenetére


Dragon3000
veterán

Most melóba vagyok, de pont ilyenről volt itt szó: [link]

(#4021) GAbre válasza Dragon3000 (#4020) üzenetére


GAbre
veterán

Hát nem tudom,beleraktam haverom lassabb memóriáját 32Gb így is.
Bár ha elkezd akadni,talán nem annyira drasztikus.Bár mind1,mert így is játszhatatlan.
Próbáltam egy ilyen felszabadító progit,de azzal se :S

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#4022) Dr V válasza GAbre (#4021) üzenetére


Dr V
őstag

Virtuális memória engedélyezve van és SSD-re van téve?

(#4023) GAbre válasza Dr V (#4022) üzenetére


GAbre
veterán

Vinyóra,ssd-re,auto,nem autó,minden megvolt ezen a téren is.

Avatar

(#4024) sittes79 válasza Devid_81 (#4013) üzenetére


sittes79
addikt

Rámértem tüskés thermo méterrel a VRM-re, jó óra valley után 60 fokos gpu mellett hát belenyalt a 80-ba rendesen, de ezek alap ventillátor mellett, ha rányomtam kis ventit vissza ment 70-75 körülre, többi kis tüskével borított rész nem volt több 60 foknál!

Több óra cod után VRM max 70 fok persze itt nincs elengedve az FPS, 144-re van belőve.

Azt olvastam egy tech forumon, hogy ezek az alkatrészek főleg VRM bírják akár 125 fokig is!!

(#4025) Devid_81 válasza sittes79 (#4024) üzenetére


Devid_81
nagyúr

70-80 fok az teljesen baratiba VRM-nek.
Azon a hofokon elmegy jo ideig nem kell aggodni miatta :N
Az extra ventivel biztos, hogy nem artassz neki :N

...

(#4026) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, azt megtudja mondani esetleg valaki, hogyha le akarja cserélni az ember a gyári thermal padokat egy GIGABYTE RTX2080 8GB GAMING OC (GV-N2080GAMING OC-8GC) esetében akkor pontosan milyen méretűeket kell venni? Mert van ugye 0,5mm - 1mm - 1,5mm - 2mm - 3mm vastag THERMAL GRIZZLY Minus Pad 8, tehát gondolom nem mindegy melyiket veszi az ember. Köszönöm szépen a segítséget.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#4027) Laraxior válasza DonDennis (#4026) üzenetére


Laraxior
titán

...meg az se mindegy, hogy milyen keménységű. Nem tudom, hogy azt hol és hogyan jegyzik, de én vettem egyszer valami márkásabbat, hát semennyit sem sikerült összenyomni olyan kemény volt. :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#4028) GAbre válasza DonDennis (#4026) üzenetére


GAbre
veterán

Ilyen kártyám van nekem is kb.
Nekem van hasonló vastagságú,thermal padom,ha gariztatni kéne,mert vízzel megy jelenleg.
Ha esetleg érdekel dobj 1 pm-et.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#4029) KAMELOT válasza DonDennis (#4026) üzenetére


KAMELOT
titán

EK wb manualban le van írva hova milyen vastagságú TP kell rakni. Én is az szerint vettem. Meg minél jobb hővezető tulajdonsága legyen.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4030) sittes79 válasza KAMELOT (#4029) üzenetére


sittes79
addikt

Mi az az a ek wb manual?

(#4031) KAMELOT válasza sittes79 (#4030) üzenetére


KAMELOT
titán

EK waterblokk :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4032) DonDennis válasza KAMELOT (#4029) üzenetére


DonDennis
senior tag

Köszi szépen, ez alapján 0,5mm és 1mm vastag kell.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#4033) KAMELOT válasza DonDennis (#4032) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja woll :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4034) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Megjött az MSI 2080 Super Gaming X Trio kártyám és a dobozban adtak hozzá egy VGA "merevítőt"!? A kérdésem, hogy azt érdemes használni, van gyakorlati haszna? Illetve nem igazán jön át elsőre, hogy miképpen kéne ezt alkalmazni... :B

www.smart-bus.hu

(#4035) GAbre válasza -Solt- (#4034) üzenetére


GAbre
veterán

Szia.
Ártani nem árt.De attól függ,hogy a házad normál függőleges helyzetben van-e használva,azaz a ventilátorok lefelé néznek(nincs riser se)?
Ha nem használsz semmi alátámasztást,a képen látható módon kell elhelyezni (piros sin)

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#4036) Jacek válasza -Solt- (#4034) üzenetére


Jacek
veterán

Nem éreztem szükségét, 8 hónapig üzemelt nélküle.

(#4037) -Solt- válasza GAbre (#4035) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm, el nem tudtam képzelni hirtelen, hogy eszik-e vagy isszák! :R

@Jacek: Brutális nagy ez a kártya az 1080Ti-hez képest, szerintem használni fogom! :)

www.smart-bus.hu

(#4038) Jacek válasza -Solt- (#4037) üzenetére


Jacek
veterán

Ne mond B30 :D Nekem volt elötte 1080Ti Gaming X Trio, utánna Super Gaming X Trio nem volt baj, mondjuk én nem mozgatom a gépet semerre.

(#4039) KAMELOT válasza Jacek (#4036) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja, ha be van rendesen csavarozva az nem fog sehova lógni. Volt 3x sli és nem értek össze a vgak. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4040) SkyTrancer válasza -Solt- (#4034) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

pici lógása van ezeknek a kártyáknak elvégre picivel több mint másfél kiló
Én ajánlanám hogy szereld fel, de azt is úgy, hogy kicsit úgy húzd meg a csavart, hogy ellenirányban eltolod ( tehát felfelé ) és jó eséllyel egyenesen fog állni
Nem szerencsés ha ferdén áll a kártya és ezt a gyártó is tudja, emiatt mellékelik a merevítőt
Nyákon lévő IC-knek nem jó ha a hő hatására el-el mozognának esetleges forrasztások, pont a "hajlás" miatt, szóval csak pakold fel a kártya alá, ártani nem ártasz vele

(#4041) Jacek válasza SkyTrancer (#4040) üzenetére


Jacek
veterán

Alapvetően ártani biztos nem árt ha fel van rakva.

(#4042) -Solt- válasza SkyTrancer (#4040) üzenetére


-Solt-
veterán

Felraktam és pont úgy ahogy említetted, alapból egy picit rátart... biztos ami tuti, ha már adták hozzá! :)

www.smart-bus.hu

(#4043) GAbre


GAbre
veterán

Valakinek esetleg van 5lete,hogyan kéne bordákat felrakni kártyára?
Csak rosszabb lett most.
Képek:
[link]
[link]
Laraxior:
Te mivel fogattad oda?Hőpadon vannak,ha jól látom?De azt,hogy ragasztottad le?Én nem merek ragasztót rárakni,hátha meglátszik gariztatásnál.
Még az új bordák is elég könnyen leesnek.
Vagy esetleg lehet az a gond,hogy vramokhoz nem férek én se oda rendesen a gpu hűtő miatt,és lemarad 4 chipnek a 20%-a max?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#4044) Laraxior válasza GAbre (#4043) üzenetére


Laraxior
titán

Igen, ezzel kínlódtam én is. ugyanis két lépcsőben vannak a hűtendő dolgok, és elég közel egymáshoz. Én csak kis ramsünit tennék mindenhova, illetve nekem csak úgy fért el. Van ott is sokféle méret, de a legkisebbel odaférsz mindenhova. Kell belőle vagy 20db minimum :))

Valami ilyesmi (de én letettem róla, mert a blokk már nagyon macerás ezzel az új furattávval.)
A vramokhoz pl oda sem fértem teljesen. Persze ha csináltatnék egy másik lefogatót, akkor oké lenne...

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#4045) Devid_81 válasza GAbre (#4043) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez vaganyul nez ki :DDD

Nalam igy nez ki, felraktam oket ketoldalas heat transfer tape-el es azota is fenn vannak.
Anno feltem, hogy lepotyog, most mar attol felek lebirom-e venni majd oket ugy, hogy ne ram/vrm-el egyutt jojjon le :U

...

(#4046) Laraxior válasza Laraxior (#4044) üzenetére


Laraxior
titán

Ha normális hűtőpadod van, akkor az elvileg megfogja a kis bordákat. Én a gyárit használtam, az a biztos. Nem kell ragasztani sem.
De jó a sima kétoldalas ragasztó is, csak ott előtte alkohollal át kell törölni amire rámegy, különben nem fog ott maradni. Vramoknál pl.
Erre viszont mindenképpen kell majd venti, hogy kapjon levegőt. Anélkül nem is fog menni.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#4047) Dr V válasza Devid_81 (#4045) üzenetére


Dr V
őstag

Tetszik a szőnyeg, első átfutásra azt hittem, h a kertben szerelsz.

(#4048) Találtgyerek válasza -Solt- (#4042) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Volt egy MSI Duke Oc-m. Annál elég sokat jelentett. 3-4 fokkal hűvösebb volt,amikor alá volt támasztva és amikor nem volt alatta néha csak úgy random felpörgette az egyik ventit.
A Trio-nak mondjuk komolyabb a hátlapja,mint a Duke-nak. Viszont ártani nem árt.
Én az 2080 Ti LIGHTNING Z-t is alátámasztottam,annak nagyon komoly súlya volt.

06-3o/9759I39

(#4049) KAMELOT válasza GAbre (#4043) üzenetére


KAMELOT
titán

Ilyenkor Jézus könnyezik :DDD
Mi ez a eszkábált valami?
Vegyél rendes blokkot!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4050) Jocikablack


Jocikablack
tag

Szisztok! Van értelme a videókártyán bios-t frissíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.