Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) csul1 válasza szasanyi (#2800) üzenetére


csul1
tag

Nem az volt a baj, hogy álltak. Természetesen tudom, hogy alacsony terhelés alatt nem indulnak el. Az volt a hiba mikor elérte azt a hőfokot amin elvileg bekapcsolnak a coolerek csak ki be kapcsolt é silyen kerregős hangot adott ki. Sokaknak van ilyen hiba sajnos.

(#2802) szasanyi válasza csul1 (#2801) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Esetleg egy BIOS frissítés?

(#2803) csul1 válasza szasanyi (#2802) üzenetére


csul1
tag

Megvolt. Utána is csinalta de most amit írtam azota jónak tűnik.

(#2804) szasanyi válasza csul1 (#2803) üzenetére


szasanyi
félisten

Érdekes, de ha megoldódott az a fontosabb.

(#2806) Jacek válasza GAbre (#2805) üzenetére


Jacek
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#2807) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok!
Ha valaki nem tart igényt a kártyához járó Call of Duty kuponra, privátban legyen kedves írjon rám, hogy leboltoljuk.

Köszönöm! :R

(#2808) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Van valakinek tudomása arról, hogy a Gigabyte AORUS GeForce® RTX 2080 SUPER™ 8G kártyával valami baj lenne, valamiért nem javasolt, esetleg van tőle jobb vétel?
Én 20 éve 1 helyen vásárlok hardvert, barátom a tulaj, alkuképes, de a fentiekre ma 299eFt árat mondott :Y . Beleférne a pénztárcába, ha qrvajó, halk és évekig problémamentes kártya lenne... Ja és azért Gigabyte, mert az alaplap is az, legyen már egységes az ilyen olyan sallang szoftver.
Tudtok tanácsot adni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2809) Darth_Revan válasza VGYke (#2808) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát nem tudom...személyes vélemény ugyan, de ha most vennék, nekem akkor ez bőven elég lenne: https://ipon.hu/shop/termek/manli-m-nrtx2080sg6rghppp-m3445-gefroce-rtx-2080-8gb-gddr6-super-gallardo-pcie/1783363 [link]
Boost órajel ennek is 1860 Mhz, mint a fentebb linkelt Gigabyte és ez is 3 ventis.
De ha neked megér +50.000 Ft-ot a márkanév, akkor az már a saját döntésed.

Lehetnek az alkatrészek között minőségbeli különbségek, de kb mindegy, hisz minden made in china, lehet hogy az olcsó "no name" manli 2 héten belül bedöglik, de lehet tovább húzza mint a "márkás" Gigabyte, manapság már ez zsákbamacska. Az viszont +pont hogy a Manlira 3 év gari van.

(#2810) Ghoula válasza Darth_Revan (#2809) üzenetére


Ghoula
senior tag

Abban is van valami amit mondasz, de hogy legyen min gondolkodni a kollégának, én inkább vennék evga-t. Ott is van 3 slotos ultra kártya, ha nem zavar a pumpa hangja akkor hibrid hűtéses is 2 féle, és a garit némi ojró fejében 5 vagy akár 10 évre is bővítheted 90 napon belül. :)

(#2811) mihellers56 válasza VGYke (#2808) üzenetére


mihellers56
tag

Szia! Nekem sima Gaming OC van sima 2080al, xtem felesleges a Super, oké h aurus meg dizánj de lehetne olcsobban is vga t szerezni.!

(#2812) - = Zk = - válasza Ghoula (#2810) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a pumpa hangját meg orvosolja egy vékony mágnes.. feleződik a hangja és max 3 fokkal lesz melegebb ...
tudom, mert lassan 1 éve így használom az enyémet is :K

cserébe bitang jó hőfokokat és tuningpotenciált kaptam :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2813) VGYke válasza mihellers56 (#2811) üzenetére


VGYke
addikt

Darth_Revan, mihellers56 köszönöm! Kb. 8 éve AMD VGA van, jelenlegi egy Asus ROG-STRIX-RX580-T8G-GAMING VGA. Új Z390 konfigurációt tervezek, így új VGA is illik bele, bár a monitorom amit nem cserélek Asus MG279Q 2560 x 1440 FreeSync, amit állítólag támogat az nVidia-t is.
Egyedül az RTX sugárkövetés technológia miatt gondolkodtam el az AMD-GeForce váltáson!
Őszintén: megéri a "sugárkövetés" mint látvány, jelenleg a váltást?
Mert ha nem, maradnék az AMD-nél és rágyúrnék egy Gigabyte Radeon™ RX 5700 XT GAMING OC -re, ami állítólag 2070 super szint, csak olcsóbb!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2814) Darth_Revan válasza VGYke (#2813) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Változó. Van játék ahol áll leejtő (pl Battlefield V,), de van ahol kb észre sem veszed a különbséget az FPS csökkenésen kívül (pl Shadow of the Tomb Raider).

Nem hivatalosan már több régi játékhoz is adtak ki modderek RTX támogatást, ami szemmel látható különbséget hoz, pl Far Cry 5, GTA5, The Witcher 3.

(#2815) - = Zk = - válasza Darth_Revan (#2814) üzenetére


- = Zk = -
félisten

+1... :K
de én bevállaltam, lassan 1 éve...
megnéztem akkor egy polcos 1080Ti árát és egy polcos 2080-ét... namondom meg a f..zomat, meg már évek óta (megtehetem), új kártyákat veszek... így ez is...

nem tudni, meddig tartja életben a Pascalt az nV...

szerk
engem nagyon érdekel egy Minecraft RT verzió.. ha kintlesz hivatalosan, veszem is a gémet

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2816) Találtgyerek válasza VGYke (#2813) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Sokan szidják az 5700XT-t. Mikrolaggokra panaszkodnak és driver problémákra.
Saját tapasztalatom nincs, csak amit a személyesen hallottam meg a fórumokon olvastam.
Én inkább a 2070 és a 2070 Super közé raknám a teljesítményét.

06-3o/9759I39

(#2817) VGYke válasza Találtgyerek (#2816) üzenetére


VGYke
addikt

Egy mási probléma és kérdés a zaj.
Szerintetek melyik a leg kevésbé zajos 2080 kártya?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2818) mihellers56 válasza VGYke (#2817) üzenetére


mihellers56
tag

enyémnek pl hangját nem hallom :D

(#2819) SkyTrancer válasza VGYke (#2817) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Erről sajnos csak úgy lehet biztosat mondani hogy egymás mellé rakod a kártyákat és meghallgatod, de egyes tesztek alapján az Asus Strix, Msi Gaming x Trio és a Gigabyte Aorus-ok kimagaslóan csendesek... ( ja és természetesen mind 3 ventis )

(#2820) chris0000


chris0000
őstag

hi.a kettő között mi a különbség,esetleg a PCB is nagyobb az XS-nek vagy csak a venti nagyobb?thx.üdv.

MSI GeForce RTX 2080 8GB GDDR6 SUPER Ventus OC PCIE + Call of Duty: Modern Warfare játék ajándékba - RTX bundle [link]

MSI GeForce RTX 2080 8GB GDDR6 SUPER Ventus XS OC PCIE + Call of Duty: Modern Warfare játék ajándékba - RTX bundle [link]

[ Szerkesztve ]

(#2821) Találtgyerek válasza VGYke (#2817) üzenetére


Találtgyerek
addikt

A normális 3 ventis és hibrid verzók közül nyugodtan választhatsz.Mindegy, hogy melyik márka. Szerintem egy Gigabyte Gaming se lehet sokkal hangosabb,mint egy drágább Strix vagy MSI Gaming.
Én még nem hallottam a Strixnek sosem a hangját. Silent módban fut,hangtalan és nem melegszik.

06-3o/9759I39

(#2822) mihellers56


mihellers56
tag

Nem isteníteni és űberelni akarom a vga-mat de tényleg elég halk :D

(#2823) FaTHI válasza Találtgyerek (#2821) üzenetére


FaTHI
őstag

Nálam a sima 2080 giga gaming ha BfV-el játszom aki ismeri tudja minden erőforrást felzabál legyen Cpu vagy Vga. Szóval hallani hogy terhelés alatt van, de egyáltalán nem zavaró.

(#2824) Találtgyerek válasza FaTHI (#2823) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én is sokat játszom a BF5-el. Nem hallom terhelés alatt a Strixet,de hozzá is tettem,hogy Silent beállításokon megy.
Milyen hőfokok vannak a játék alatt?

06-3o/9759I39

(#2825) mihellers56 válasza Találtgyerek (#2824) üzenetére


mihellers56
tag

málam max 60-61 fok.

(#2826) torma1981 válasza FaTHI (#2823) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem 2080 giga super van. Eszméletlen jó cucc. Terhelés alatt 55%-os ventivel nem is lehet szinte hallani. Igy 65-70 fok egy zárt, silent házban. Volt MSI trió is annak sem jobb a hűtése. Nagyot csalódtam pozitívan a Giga gaming kártyában.

Nem éri meg sem az MSI, sem az Asus STRIX a felárat.

[ Szerkesztve ]

(#2827) turistakolbi válasza torma1981 (#2826) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

GIGA OC-m van. Csak megerősíteni tudom, hogy nagyon odatették magukat a hűtőjükkel.
A sima 3 ventis véknyabb melegebb picit hangosabb.
Rx580 Strixx em volt. semmivel nem volt halkabb, pedig az egy feláras hűtő elméletileg.
Kérem kapcsolja ki

https://www.twitch.tv/muerte188

(#2828) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

hol tartunk?!
nekem evga sima 2080 black van... utólag kapott egy gyári vizet rá... mókolni ugyan kellett a hangos pumpával, és kapott 2 db vardar F3-at push-pullba ami "szerintem" nem hangos, viszon 45-50fok fölött még nem láttam nyáron a gpu-t...
eddigi hűtéspróbálkozásaimat visszábblapozva lehet olvasni... H55, H75, ACE4... ezekkel rendre főtt a kártya egy kibb@szott átalakító miatt, amit csak az a nyüves AC árul.. de csak akkor kapsz, ha igazolod a vásárlásást AC hűtésnek... becarok :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2829) VGYke válasza torma1981 (#2826) üzenetére


VGYke
addikt

"Nekem 2080 giga super van."
Be tudnád linkelni a pontos típust?
Nagy bajban vagyok a kiválasztással.
Alapból Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 SUPER választottam volna, na de a kb. 289eFt ára elriasztott (nem akarok vásárolni csak 1 bizonyos helyen, ahol 20 éve vásárlok!)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2830) torma1981 válasza VGYke (#2829) üzenetére


torma1981
veterán

[link]

Szerintem nem éri meg az Aorus. Nem jókat írtak róla. Hangos, melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#2831) VGYke válasza torma1981 (#2830) üzenetére


VGYke
addikt

Képtelen vagyok beazonosítani a kártyád. GeForce® RTX 2080 SUPER™ GAMING OC 8G (rev. 2.0) ez az?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2832) torma1981 válasza VGYke (#2831) üzenetére


torma1981
veterán

GIGABYTE GV-N208SGAMING OC-8GC GeForce RTX 2080 8GB GDDR6

Nem 2.0-ás. Igaz nem tudom mi a különbség a kettő között.

(#2833) VGYke válasza torma1981 (#2832) üzenetére


VGYke
addikt

Gigabyte honlapról összehasonlítás. Mi a bánat lehet a különbség a rev2.0 és rev1.0 között, tudja, látja valaki? Ja és itt van még ez, mint GeForce® RTX 2080 SUPER™ GAMING 8G (rev. 1.0) :W

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2834) torma1981 válasza VGYke (#2833) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem oC van. Nem látok különbséget az 1.0 vagy a 2.0 között.

(#2835) chris0000 válasza VGYke (#2833) üzenetére


chris0000
őstag

a PCB-n szoktak variálni ha revízió váltás van...PCB áttervezése,áramkörök áttervezése...de lehet csak a ventihez nyúltak,kismillió dolog lehet...ha nincs hivatalos info,kb. sose találjuk ki...üdv.

(#2836) chris0000 válasza torma1981 (#2834) üzenetére


chris0000
őstag

PCB-n rajta kéne,h legyen a rev.szám…(Rev.1.0,REV. 1.0) csak lehet kurvár@ nem látszik,mert minden takar mindent... :U vagy esetleg gpuZ Device ID nézd meg

[ Szerkesztve ]

(#2837) mihellers56


mihellers56
tag

Amugy most a sima 2080 és S között mekkora teljesítmény külömbség van? Tapasztalat érdekel nem tesztek a neten!

(#2838) VGYke válasza chris0000 (#2836) üzenetére


VGYke
addikt

Miért fontos a PCB :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2839) nkmedve válasza mihellers56 (#2837) üzenetére


nkmedve
őstag

Nem teljesen tudom, hogy teszteken kívül milyen más tapasztalat lehet releváns két olyan kártyánál amelyek ugyanazon arhitektúrán alapszanak (így minden játékban kb. azonos a különbség) és az átlagos teljesítményük 5-8%-al tér el. Adott kártyatípustól, OC-től és a rendszer többi elemétől (pl. proci) függően a különbség könnyen 5% alatt is lehet.
Szóval akkora különbség van, hogy talán még a legérzékenyebb gamerek se tudnák eldönteni, hogy "érzésre" melyik gyorsabb.

(#2840) mihellers56 válasza nkmedve (#2839) üzenetére


mihellers56
tag

Pont ezek miatt nem értem miért akarnak a legtöbbek venni S kártyát hol ott na .....

(#2841) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

aki most vesz kártyát, minek vegyen sima 2080-at
sehogy sem éri meg a sima
drága, nem gyártják már stb...
Ezen a szinten pár ezer forint már nem számít
ezért kell a SUPER verzió

(#2842) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Valaki be tudna váltani nekem cod kupont?

Avatar

(#2843) VGYke válasza VGYke (#2838) üzenetére


VGYke
addikt

Na most tényleg: mit tudnak variálni egy adott VGA esetén a PCB-vel, -ben :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2844) Harambee


Harambee
tag

Sziasztok valaki betudna nekem váltani Modern Warfare kupont?
Nagyon hálás lennék érte :R :R

" I Hate Portals " - Geralt of Rivia

(#2845) mihellers56 válasza Harambee (#2844) üzenetére


mihellers56
tag

Ha tudok segítek

(#2846) nkmedve válasza mihellers56 (#2840) üzenetére


nkmedve
őstag

Persze egy normális 2080-at semmiképp nem érdemes S-re cserélni, de ha mondjuk az ember most újan akar venni és hasonló árban van a két kártya akkor logikusabb lehet az S. Újabb GPU revízió, jobban megválogatott chipek (így jó eséllyel hűvösebben megy vagy magasabb órajelet bír), talán picit csiszoltak a hűtőn is az elmúlt évben.
Ugyanakkor ha valaki jelentősen olcsóbban kap sima 2080-at akkor az is megérheti még.

[ Szerkesztve ]

(#2847) torma1981 válasza nkmedve (#2846) üzenetére


torma1981
veterán

5-7% kb a diff a 2080s javára. Húzni is jobban lehet pl a memoriakat. Szerintem ha jó áron van érdemes a csere.

(#2848) nkmedve válasza torma1981 (#2847) üzenetére


nkmedve
őstag

Én nem cserélek 30-50% különbség alatt semmit soha. Ha esetleg valaki ráfizetés nélkül tud váltani S-re (nyilván egy ugyanolyan minőségű hűtős kártyára) akkor annak hajrá, de ezt erősen kétlem.

(#2849) GAbre válasza GAbre (#2842) üzenetére


GAbre
veterán

Kupon beváltásban nem tud segíteni vki?
Nem kérem ingyen.

Avatar

(#2850) Dr V válasza GAbre (#2849) üzenetére


Dr V
őstag

Elvileg még 1et be tudok váltani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.