Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) - = Zk = - válasza Dr V (#1994) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a gyári állapota nekem is ilyen volt...
aztán kapott egy AC Extreme 4-et, majd egy H75-öt ...ugyan ezek voltak az értékek.. így alulfeszeltem és 10-12 fokot nyertem mínuszba...
nem tudom mennyi lenne a gyári hűtésével most....

de érdekes, persze lehet a GPU miatt, van diffi keményen a melegedésben...

én a Heaven progival teszteltem, ablakos módban... tuning, hőfok minden... jobbanmondva nem tuningolok, de...a fene tudja, minek nevezném az alulfeszelést :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2002) Sirandrish válasza Sirandrish (#1991) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egyébként milyen procit illik egy ilyen kari mellé venni, hogy a VGA ne aludjon el? :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2003) Dr V válasza Sirandrish (#2002) üzenetére


Dr V
őstag

Szvsz felbontás függő is a dolog, én Ryzen 2600x-el hajtom ki 3440x1440 felbontáson.

(#2004) Sirandrish válasza Dr V (#2003) üzenetére


Sirandrish
legenda

Komolyan? Az a proci ki bírja hajtani?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2005) szasanyi válasza Sirandrish (#2004) üzenetére


szasanyi
félisten

Milyet veszel? Én is ezen agyalok, de irreálisnak tartom a jelenlegi 250k+ árakat, sz@rt kártyát és/vagy hűtést meg nem akarok 240k-ért :U

[ Szerkesztve ]

(#2006) Sirandrish válasza szasanyi (#2005) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pont így vagyok vele én is.
2070ből 190 körül megkapom a Palitot, ami az egyik, ha nem a legjobb 2070 a piacon (állítólag), és ahhoz képest 2080ból 240-250körül még csak az alját kaparászom..

Most legutóbb ezt a Gainwardot néztem, csak nem tudom hogy ő pl mennyire melegszik, viszont a másik fele a történetnek hogy ennél többet meg nagyon nagyon nem akarok VGA-ért adni... :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2007) ScomComputer válasza Sirandrish (#2006) üzenetére


ScomComputer
veterán

A ventus nagyon jó nekem is ez van, csak az OC verzió...és van itt a topikban másoknak is... ;)
Az utóbbi videóim,mind ventus-al készültek ott láthatod a hőfokokat és egyebeket játékok alatt!
Én ezt választanám... :K

[ Szerkesztve ]

(#2008) Sirandrish válasza ScomComputer (#2007) üzenetére


Sirandrish
legenda

És látom hogy te is 2600as procival hajtod :)
Lehet leteszek az Intelről :D

Amúgy a Ryzen azzal a hozzáadott Wraith Spire hűtővel használjátok, vagy egyébbel?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2009) ScomComputer válasza Sirandrish (#2008) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hajtottam azzal is meg mással is csak teszt célból...az alap konfigom a 9900K, de látod az összehasonlító tesztet..te döntöd el mit veszel... :P
Én vízzel...amiben van komolyabb is és aio is...na de ez itt off,úgy hogy befejezve! ;)

[ Szerkesztve ]

(#2010) Zolko_86 válasza Sirandrish (#2006) üzenetére


Zolko_86
csendes tag

Nekem van ilyen gainwardom gs verzios, itx dobozkaban ranezesre nemtul kenyelmesen de pozitivan csalodtam a homersekletek 60%os max ventivel 70-75, 70%max ventinel pedig 69-70 de nagyon jatekfuggo. Csak masfel hete van a kartya meg igy ha erdekelne valakit pontos homerseklet adatok konkret programmal tesztel szivesen lefuttatom. Mostanaban nosztalgia keppen dead space 1 es 2vel jatszottam full beallitasok 1440p 144hz es 46 fokig melegedett a kartya nemigazan dolgoztatta meg. A visszakuldott hibas sima windforcemhoz kepest a gw hutese valahogy masszivabbnak nez ki es sokkal nehezebb is a kartya.

(#2011) Sirandrish válasza Zolko_86 (#2010) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tegnap óta olvasom a topikot, de te vagy a 3. akinek beszart egy ilyen kártyája. Mi van ezekkel? Vagy csak 1 adott tipus a gázos?
Kicsit elbizonytalanodok a sok "csere" között.. :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2012) ScomComputer válasza Zolko_86 (#2010) üzenetére


ScomComputer
veterán

Engem érdekelne, dead space-hagyjál már.... :DDD
Milyen normális,új játékod van?
Csinálj egy rövid videót, pl Anthem,BFV, vagy Division,Metro full maxon minden v-sync off...
Köszi..

(#2013) Dr V válasza Sirandrish (#2004) üzenetére


Dr V
őstag

Előző oldalon betettem egy képet, nézd meg. Szinte végig 98%on megy a GPU.
Ryzen gyári hűtője X nélküli procihoz elég, tuning nélkül, de ha X verziót veszel vagy simát tuningolnál, akkor kell a jobb hűtés. Ryzen topikban több infót kapsz ;)
Az enyémen Noctua NH D14 van, 1 ventivel tökéletes.

(#2014) Sirandrish válasza Dr V (#2013) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pont az imént kérdeztem, azt mondták hogy a 2600X-hez kapott gyári hűtő elég ha nem akarok tuningolni.
Nah mindjárt keresek 1-2 benchet vagy valamit :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2015) szasanyi válasza Sirandrish (#2006) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, akár jó lehetne csupán 2 gond van azzal a 2070-nel (na jó, nekem 3):
1. Palit mindenhol 2 év garis ami szerintem kevés (méh akkor is, ha nem tartja meg senki addig ráadásul a Gigabyte már 3+1 évet ad)
2. ha az NV az év ége felé bedobja a 2070Ti-t (ahogy szokta) akkor nagy lesz az áresés, és amúgy is nehéz lesz eladni amiatt
3. nekem egy LG 27UK650-W ahova bizony kevés (de legalábbis túl sok kompromisszummal jár a ~190k árához képest) kipróbáltam
Én br. 250k-nál húztam meg a határt (az is csak a 3 játékkal együtt!) mert szerintem már ez is túlzás egy videókártyáért, ahol meg csak ez a versenyző jöhetne szóba de nem merem bevállalni. Ami remek teljesítményt és halk, hatékony hűtést egyszerre biztosít - szvsz a jelenleg legjobb ár/érték arányú - kártya az MSI Duke de az már 262k. Ami még jó lenne az a Giga Gaming OC 3+1 év garival 250k-ig (a fiamnak ilyen van) de ugye jött pluszban a Metro ezért rádobtak 10k-t. Itthon vagyunk, helló! :U

(#2016) - = Zk = - válasza szasanyi (#2015) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem hiszem, hogy lesz 2070Ti... nagyon kicsi az űr a kettő között (2070 vs 2080) ... sztem..
vagy van róla valahol vmi infó?! :Y

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2017) Krisz:85


Krisz:85
csendes tag

Sziasztok!

Beszálltam én is a klubba egy STRIX OC-vel, ami Samsung RAM-os :)
67°C-nál nem volt eddig melegebb se a GPU se a VRM, az eddig olvasottak után ez jónak tűnik.
Alább, h mire képes piszkálás nélkül:

[ Szerkesztve ]

(#2018) ScomComputer válasza Krisz:85 (#2017) üzenetére


ScomComputer
veterán

Grat...üdv a klubban...belépő egy láda sör,mert 5 liter hp.... :C :DDD

(#2019) Krisz:85 válasza ScomComputer (#2018) üzenetére


Krisz:85
csendes tag

Mindjárt hozom :)

Amúgy Metro kulcs eladó... :D

[ Szerkesztve ]

(#2020) - = Zk = - válasza Krisz:85 (#2019) üzenetére


- = Zk = -
félisten

steam-es a MEtro-kulcs?! :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2021) Sirandrish válasza szasanyi (#2015) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pont akartam kérdezni amit Zk kolléga
Arra a kis lyukra tesznek még egy karit? Ahogy neztem a millio benchet, alig van difi a ket kari közt

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2022) szasanyi


szasanyi
félisten

Nem, nincs konkrét infóm (honnan is lenne egy halandónak ilyen infója :DDD ) de mivel az NV számos esetben tett ilyen lépést, miért ne tenne most is? Van és volt sok "selejt" GPU amit el kell adni (lásd 1660Ti).

Aki vásárláson gondolkodik, annak némi infó amire ma leltem rá tekintettel arra, hogy az olcsóbb 2080-ak közül ezt gondolom a legjobb vételnek (órajel, hűtés, garancia idő) a 3 játékkal.
Ha van még további infó, tapasztalat ami segíthet a döntésben - akkár ennél, akár más típusnál - azt ne tartsátok magatokban! :R

(#2023) Krisz:85 válasza - = Zk = - (#2020) üzenetére


Krisz:85
csendes tag

Jaja :D
Epic-es, a karihoz adták. Utólag okos igazán az ember, szóval kár, h előrendeltem a játékot :W

(#2024) Sirandrish


Sirandrish
legenda

ASUS DUAL-RTX2080-O8G GeForce RTX 2080 8GB GDDR6 OC Edition-ról vélemény?
Esetleg tapasztalata van-e valakinek vele?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2025) FaTHI válasza Sirandrish (#2024) üzenetére


FaTHI
őstag

Igaz 1070ből, de volt nálam 4db- OC Dual és azt kell mondanom halk és jó a hűtése!

[ Szerkesztve ]

(#2026) Sirandrish válasza FaTHI (#2025) üzenetére


Sirandrish
legenda

GIGABYTE GV-N2080GAMING OC WHITE-8GC GeForce RTX 2080 8GB GDDR6 GAMING OC WHITE

Ez a másik még amivel szemezek. A 2 közül kéne választanom :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2027) szasanyi válasza Sirandrish (#2026) üzenetére


szasanyi
félisten

A fiamnak GV-N2080GAMING OC-8GC van (ua. csak fekete) - frankó, halk és nem meleg. Csak annyi a gond - de ez mondtam már -, hogy ~3 héttel ezelőtt 10k-val kevesebb volt mint most. ASUS-ból én legfeljebb STIX-et vennék, ha nem csak horror áron adnák.

És még egy dolog: több tesztben kiemelik, hogy a Giga kártyája rendkívül energia hatékony. Persze ez nem jó a tuningot kedvelőknek, viszont előnyös ha ez nem szempont.

[ Szerkesztve ]

(#2028) sittes79


sittes79
addikt

Én nem tudom, most vagy az van, hogy az rtx-dlss még gyerek cipőben jár vagy szar a monitorom(full hd,tn,24", de legalább 180hz :), de én nem látom a metroban, hogy azta rohadt de jól néz ki ezzel az rtx-el.

Előtte 1070-el toltam, az élmény nem lett jobb számomra...

Nem panaszkodom, csak hát nah, ha már kifizettem 250k-t :)

A kártyával viszont nagyon elégedett vagyok egyelőre(msi ventus)..igaz 1440p monitor még úton van kiváncsi leszek azzal mit tud majd, kipróbáljuk a freesync csodát, spóroljuk már akkor a gsync-en ha ez lett a helyzet :)

(#2029) Sirandrish válasza szasanyi (#2027) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor nekem pont kapóra jönne, mert nekem eszem ágában sincs tuningolni :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2030) Sirandrish válasza sittes79 (#2028) üzenetére


Sirandrish
legenda

1-2 effekt szerintem sosem fog emelni a játékélményen :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2031) szasanyi válasza sittes79 (#2028) üzenetére


szasanyi
félisten

Egy jó 4K IPS monitoron látható a különbség - ami egyébként nem azért van, hogy jól lásd hanem azért, mert abban a felbontásban sokszor a 2080 is csak kompromisszumokkal jó (a szadomazó és félvak gamerek kivételt képeznek ;] . 1080p-hez nem 2080 és főleg nem DLSS - szerintem fölösleges pénzkidobás ilyen kártyát venni FHD-hoz (no offense).

(#2032) Sirandrish válasza szasanyi (#2031) üzenetére


Sirandrish
legenda

Úton van neki az 1440p-s monitor...ahhoz pont jó lesz....remélem mert én is olyanhoz veszem :D :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2033) Dr V válasza Sirandrish (#2024) üzenetére


Dr V
őstag

Ilyet használok és nincs vele gondom. Kis tuninggal 1980 körül megy folyamatosan, hangja nem zavaró játék közben. 77 körül elvan, én a temp limitet levettem 80ra, néha elér, de ennyi. Ilyenkor a ventik 60%on mennek, de ez ház fűggő sok esetben.
3440X1440en használom, BFV alatt ray-tarcingel 80 körüli FPSel játszom high-ultra beállításokon. Legalább 65 megvan :)

[ Szerkesztve ]

(#2034) Devid_81 válasza Sirandrish (#2024) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem olyan van/volt, mocsok forron megy, azonkivul hasznalhato darab. :K
Ha ujra 2080-ban gondolkodnek nem adnam 3 ventis ala :(

...

(#2035) szasanyi válasza Sirandrish (#2032) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem egy tuningos 2070 jobb választás 1440p-hez, -60-80k közötti ár mellett. Persze csak ha számít a pénz, vagy ha csak az UTRA grafika lesz jó. Volt nálam MSI 2070 ARMOR, nagyon csendes és hűvös kártya, 200Mhz-et ment pluszban a gyári órajelen felül ami már kellemes eredményeket hoz. És csak pár kattintás az egész, ingyen. Ráadásul helyben, 155k-ért ment el ~1 hónaposan (dobozos és volt számla, 3 év gari(. Az kellett volna neked! ;)

(#2036) Sirandrish válasza Dr V (#2033) üzenetére


Sirandrish
legenda

& Devid_81

Köszi az infót mindkettőtöknek :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2037) sittes79 válasza szasanyi (#2031) üzenetére


sittes79
addikt

Szerintem nem pénz kidobás full hd-hoz sem, de nem vagyunk egyformák, szeretek 180hz-en 300 fps-el overwatch-ozni a kártya meg 40 fokos :) tiszta szex :)

(#2038) Sirandrish válasza szasanyi (#2035) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én nem veszek alkatrészeket, csak komplett gépet. Se tehetségem, se kedvem, se időm nincs bütykölni, így az adott keretből mindig próbálom a lehető leghosszabb éllettartamot kihozni. Az előző (mostani gépem) 3 évet gond nélkül bírt...sőt...a játékok 99%a FHD-ban most is hozza a fix 60 FPS-,t és nagyon nagyon sok még 1440p-ben is.

Remélem most kicsit több ráfordítással 5 évig nem kell hozzányúlnom a géphez, 1-2 kötelező pasztázást kivéve...ehhez viszont lehet jobb a 2080, nem?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2039) sittes79 válasza Sirandrish (#2038) üzenetére


sittes79
addikt

Tök egyszerű ha van lovetta akkor 2080, ha nincs akkor nem :) Hosszabb távra tuti 2080-at vennék.

(#2040) Sirandrish válasza sittes79 (#2039) üzenetére


Sirandrish
legenda

A keretbe éppen belefér. Annyi hogy így kimarad az SSD (rendszernek már van egy 120as, csak akartam egy 500asat játékoknak is)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2041) szasanyi válasza Sirandrish (#2038) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nem éppen költséghatékony, de te tudod. A 1060 pedig csak némely játékban, és sokban csak kisebb-nagyobb grafikai kompromisszumokkal tudja a min. 60FPS-t (nem átlag, az más). Volt 2 is, 1070 és 1070Ti is (és csak az utóbbi volt rá képes állítgatás nélkül. Igaz, én vizuális típus vok és szeretem a maximum részletességet. De ha jót akarsz váltsál egy jó 27" 1440p monitorra, komoly minőségi ugrás és lesz értelme a 2080-nak. :K Az 5év nagyon húzós, ne fogadj rá.

(#2042) Sirandrish válasza szasanyi (#2041) üzenetére


Sirandrish
legenda

A 27es 1440p-s monitor már megvan. Már csak a gépsas kell hozzá :)

Mint mondottam a mostani gépemet majd 3 éve vettem és még most is meg vagyok vele elégedve ...kivéve azzal amit az Anthemben produkál :D
Mellesleg 4 évvel is kiegyezek :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2043) Savanya


Savanya
addikt

Uraim !

Van valakinek Manli Gallardo RTX2080-a ? Érdemes megvenni vagy inkább valami ismert márka ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2044) FaTHI válasza Sirandrish (#2026) üzenetére


FaTHI
őstag

Nekem ez van csak feketébe. Hangja nincs, 70-fok körül van terhelés alatt.

(#2045) Zolko_86


Zolko_86
csendes tag

Sracok az asus strix 2080 szeria mind 400A chippel van szerelve nem csak az oc edition ahogy a tobbi gyartonal?
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/asus-rog-strix-rtx-2080-gaming.b6104
Itt a szlovak alzanal majdnem 100e a kulombseg az oc es non oc kozott, tenyleg csak a garantalt 9% tuningot akarjak megfizettetni vagy van valami kulombseg a ket kartya kozott?

(#2046) YellowFlash válasza Zolko_86 (#2045) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

They don't know... PepeLaugh

(#2047) Zolko_86 válasza YellowFlash (#2046) üzenetére


Zolko_86
csendes tag

Nekem is gyanus volt koszonom a megerositest, ezekszerint tevesen van feltuntetve tobb helyen, alzan is 400a van melle irva.

(#2048) huby80


huby80
senior tag

Szép estét !
Valakinek van tapasztalata freesynces monitorral esetleg müködöképes a dolog valoban? :R

(#2049) szasanyi válasza huby80 (#2048) üzenetére


szasanyi
félisten

Röviden: igen. Hosszabban: nincs teljes körű, igazolt kompatibilitás tehát előfordulhat olyan, hogy nem megy. Nekem LG 27UK650-W monitorom van, ezzel kifogástalan 42-60Hz (FPS) tartományban.

(#2050) YellowFlash válasza huby80 (#2048) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Acer XV272 144Hz-es monitorral is jól megy.

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.