Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) szasanyi válasza sittes79 (#3850) üzenetére


szasanyi
félisten

Az a gond, hogy batár nagy és nehéz is (VRAM sünik hajlamosak leesni egy idő utá + a VRM hűtést is meg kell oldani). Szerintem sokkal jobb lett volna egy NZXT Kraken G12 + 240 AIO Ami nyilván nem kön ki ennyiből, de a VGA számára minden tekintetben jobb (sokkal kevésbé terheli a súlya és a hűtés is sokkal jobb).

(#3854) KAMELOT válasza #54630400 (#3852) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezt írtam neked korábban. Vidd el valakihez próbáld ki vagy vegyél egy rendes tápot.
Cwt belsőből is van sok fajta.
Leírtam azt is minél egyenletesebb a leadott áram annál jobb. Írtam tápot is.
Ott volt V1000 garival 40k. Seasonic belsővel
Rég megoldódott volna a gond.
Reméljük az új táppal megszűnik a ciripelés!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3856) szabeska válasza Találtgyerek (#3842) üzenetére


szabeska
addikt

Nincs ilyesmiről szó, 4k opt. vagy 3dmark alatt 100% a kihasználtság, és a pontok is jók, ez valami "feature" lehet nálam, hogy az 1080p extreme nem működik jól :K

F1

(#3857) sittes79 válasza szasanyi (#3851) üzenetére


sittes79
addikt

Igen néztem a krakent + aio de hja az drágább megoldás.

(#3858) szasanyi válasza sittes79 (#3857) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, azt mondtam én is. De jó is! És nem az a drágább ami többe kerül, hanem az amiért fölöslegesen fizet az ember (pölö nem olyan jó mint gondolta, és nem váltotta be a hozzá füzött reményeket). Egyébként az AIO kompatibilitása és használhatósága is sokkal jobb mint az a VGA hűtés, így az eladhatósága is jobb (ha úgy adódik). De nyilván te tudod számodra melyik az elfogabhatóbb.

(#3859) sittes79 válasza szasanyi (#3858) üzenetére


sittes79
addikt

Mindegy most már, megrendeltem kipróbáljuk...

(#3860) KAMELOT válasza #54630400 (#3855) üzenetére


KAMELOT
titán

Ajánlott és táp között jó nagy különbség van. :)
Mindegy... Meglátod, hogy jó e lesz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3865) bigdigit


bigdigit
addikt

Vettem ma végre egy 144-es monitort a 2080-hoz.Minden működik is rendesen de azt vettem egyszer csak észre idle is felpörög a ventrije a vga-nak.Ránéztem és 1200/7000 amin állnak az órajelek úgy,hogy gpu használat load 1%.Így eléri az 55 fokot mire beindul a ventri majd leáll.Tegnap óta csak új monitor került fel a régi ment mellé és csak az lg monitor vezérlő szoftverét tettem fel de azt már le is szedtem hátha az a ludas.
Valamivel meg lehet nézni mi cseszegeti a gpu-t?

(#3866) KAMELOT válasza #54630400 (#3863) üzenetére


KAMELOT
titán

A táp jelölése egy dolog.
Pl. V550 és 650 aztán 750 850 megint más stb.

Azért írtam azt a használt, de garis V1000 mert jó áron volt és jó belső.
Megnézed ezeket a nagyobb/minőségi (platinum/titanium) tápokat fofod látni, hogy ezek a kilengések mégkisebbek.
Nem viccből van 1200W tápom.
Tápra áldozni kell.
Veszel 285k kártyát, de ami a legfontosabb arra meg sajnálod!? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3867) Dragon3000 válasza bigdigit (#3865) üzenetére


Dragon3000
veterán

Véletlen nincs fent az rtx voice és engedélyezve? Nálam az tartotta fent az órajeleket és ugyanez volt a jelenség 2080 supernél.

(#3869) bigdigit válasza Dragon3000 (#3867) üzenetére


bigdigit
addikt

Fent van de ha kilőttem akkor is fent állt a jelenség.De haladtam a dologgal.Ha kihúzom a régi a monitort ami hdmi-n kapta a jelet idle-be marad a kártya....eddig dp-n volt.
A teljes rendszer így állna fel majd:
dp 1.4 1440p 144-es monitor
most kipróbálom dp. 1.2 1080-as 60-as monitor(régi)
hdmi 4k 60-as tv.

De itt egyből felvetődik a kérdés ha a régi monitor csak dp 1.2-őt tud nem fog bezavarni a másik 1.4-es működésébe?Direkp dp 1.4-es monitort vettem 10 biten is tudjon mindent.
Egyébként lg 27gla850.Nem volt még 144-es monitorom szóval rá kell még jönnöm mi hogy merre.
A monitornak van olyan menüje dp 1.4 bekapcs.

update: Ha a tv van hdmi-n a monitor mellett akkor sem marad idle a gpu.

[ Szerkesztve ]

(#3870) Dragon3000 válasza bigdigit (#3869) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem dp-n van a monitor és hdmi-n egy gagyi projektor, de gond nélkül megy idle-be a vga.

(#3871) bigdigit válasza Dragon3000 (#3870) üzenetére


bigdigit
addikt

Mindkét monitor már dp-be és így is magas az idle de ahogy rákerestem neten elég általános problémába futottam sajnos.

(#3873) bigdigit válasza bigdigit (#3871) üzenetére


bigdigit
addikt

Meg lesz a kompromisszumos megoldás.Levettem 120hz-re asztalon a főmonitort így lement az idle.Valami nvidia bug lehet ez.

(#3874) szabeska válasza bigdigit (#3865) üzenetére


szabeska
addikt

Nálam van hogy egy 4k tv, egy 1080p-re állított kép nélküli avr és a 164 hz-es monitor van rákötve és be is kapcsolva egyszerre, akkor is lemegy minden minimálra. 5700xt-nél van/volt olyan bug, hogy 120hz felett maxon pörög a vga memória egy kijelző esetén is.

[ Szerkesztve ]

F1

(#3875) bigdigit válasza szabeska (#3874) üzenetére


bigdigit
addikt

Ház ezek szerint nvidia esetén is van ilyen.Ahogy olvastam már 1080-nál is volt.

(#3876) KAMELOT válasza #54630400 (#3872) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem a teljesítmény végett, hanem a belső végett vettem azt a tápot.
Vga-nál meg mindegy melyiket veszed. Chip ugyan az. Pont abból én a legolcsóbbat vettem. Ilyen teljesítménynél a léghűtés már nem olyan hatékony, főleg nem nálam 10-12ó multinál.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3878) Devid_81 válasza bigdigit (#3873) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Esetleg a power management nem pattant at optimal-rol maxra vagy adaptive?

[ Szerkesztve ]

...

(#3879) bigdigit válasza Devid_81 (#3878) üzenetére


bigdigit
addikt

Nem ugrik át.Viszont a COD is kifagyott míg a másodlagos monitor is ment.

(#3880) Találtgyerek válasza szabeska (#3856) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Amúgy sem a tesztek számítanak. Játékban vagy munkában teljesítsen jól.

Közben a végére értem az EVGA Hybrid átalakításnak. Az egyik kedves fórumtársunk jóvoltából előbb hozzájutottam a kábelhez, ami kellett a pumpa sebességének a szabályzásához. Így az általam átalakított kábelt kicseréltem.
A gyári ventilátort is kicseréltem egy Eloop B12PS-re.
Most 65%-os pumpa sebesség mellett néma csendben max terhelés alatt 56 fok,úgy hogy a processzor és a VRM hőjét kapja meg a radiátor.

06-3o/9759I39

(#3881) Zorel válasza Találtgyerek (#3880) üzenetére


Zorel
senior tag

Ez jól hangzik, így gondolom jóval halkabb a pumpa. Fix 65%-ra állítottad? Vagy tudod dinamikusan kontrollálni gpu temp alapján? Lehet, hogy én is beszerzek egy ilyen kábelt és kiveszem a mágnest! :) Van itthon egy NZXT gridem azzal tudnám a gpu temp alapján szabályozni a pumpát.

[ Szerkesztve ]

(#3882) Találtgyerek válasza Zorel (#3881) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Így most csak akkor hallani,ha odahajolok a géphez,közel a kártyához. Nagyon minimálisan akkor is. Fix 65%-ra raktam. Az alaplapom egyébként csak Cpu temp alapján engedélyezné dinamikusan,az meg értelmetlen,mert sok játék nem is használja a 9900K-t 20-30%-nál jobban.

06-3o/9759I39

(#3885) szabeska válasza #54630400 (#3884) üzenetére


szabeska
addikt

Másik konnektor? Minőségibb elosztó, akármi?

F1

(#3888) Shkiz0 válasza #54630400 (#3887) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam Aorus 2080 Supernek szinte hangja sincs.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3890) Shkiz0 válasza #54630400 (#3889) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Elég csendes a gép, és haklis is vagyok a hangra.
Olyan, hogy ne legyen CW azt el kell felejtni. Akárhány kártyám volt, mindegyiknél hallható volt , kisebb nagyobb százalékban. De egyik se volt teljesen csendben. Menübe lehet hallani ahol nincs FPS limit, és ott is csak addig amíg el nem indulnak a ventik.
Cserélhetsz te 100 VGA-t és tápegységet is akkor sem lesz olyan amit ne hallanál.
Amúgy elképzelni se tudom, hogy hallhatod, ha mondjuk fej / fülhallgatóban játszol.
(Itt még az RX 5700XT volt benne, most már az Aorus van)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3892) Shkiz0 válasza #54630400 (#3891) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azért nem fogok fejhallgatózni,hogy ne halljam a szaros vga-t.

Nem tudom milyen játékokkal játszol, de ha van benne online FPS akkor el se tudom képzelni hogy lehez azt hangszóróval játszani. Azon kívűl persze single, meg egyéb műfajra okés a hangfal.
Szerintem simán lehet, hogy eddig is volt mindig (max nem ennyire hangos) csak mostanában vetted észre, és most már csak erre figyelsz.
Olyan dolog ez mint ha mondjuk lesz egy friss sérülés a kocsidon, vagy a lakásban a faladon, ami másnak fel sem tűnik lehet, de te akaratlanul is mindig észreveszed, és szinte vonzza a tekintetedet.
Lehet ez van a VGA-val is.
Aztán lehet tévedek, de mondom sok VGA megfordult már nálam, és kivétel nélkül mindnek volt némi hangja. Jellemzően menüben ahogy említettem.

Nem követtem végig amúgy a kálváriád, de tuti, hogy maga a vga adja a hangot?
Nem lehet, hogy a hangkártyád szedi össze, és erősíti fel a zajt?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3894) Devid_81 válasza #54630400 (#3891) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En mar az elejen mondtam, hogy a legtobbre jellemzo.
Ezenkivul azt is, hogy nem adnek mar kozel 300k-t egy uj VGA-ra, inkabb 2070 Super es -100k es atlagban -10% teljesitmenycsokkenes.
Szeptemberben jonnek az uj VGA-k minden oldalrol, erdemes ezt is figyelembe venni.

Masik meg az en Ti-m is coil whine-ozik, de 5 honaposan vettem annyiert amennyiert akkoriban a 2080-asok mentek, igy "leszarom" ciripeljen.
Miota lenn van a gepem az asztal mellett nem is hallom.
Persze nem vagyunk egyformak, ne vedd sertesnek, csak irom a sajat velemenyem ;)

Jah es masik fontos dolog, a 2080-asom is ciripelt :D

...

(#3895) Dadpool válasza #54630400 (#3891) üzenetére


Dadpool
aktív tag

"Talán" majd a 3000 szeria nem fog ciripelni de ezek a kártyák sajnos igen.
Vagy vegyél hangszigetelt házat bár azt meg nem fogod tudni normálisan hűteni. Én is gondolkodtam rajta de maradt a fulhallgató fel és játszom. Megnyugtatlak a következő vga is fog ciripelni.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#3899) Dadpool válasza #54630400 (#3897) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Tele van az internet ilyen videoval.
https://www.youtube.com/watch?v=GJuQzl02i0A
https://www.youtube.com/watch?v=7nyhnV73en4
és igen ilyen nálam is :D
Sőt még az xbox one x is csinálalta nálam.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.