Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3752) Dr V válasza #54630400 (#3750) üzenetére


Dr V
őstag

Mutatok egy trükköt:

@KAMELOT
@cehaeries
@Dragon3000

És így mindenki tudni fogja, h kinek válaszoltál.

(#3754) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Csatlakoztam én is egy GAINWARD GeForce RTX 2080 SUPER Phantom GLH-val :) Nem sok infót találtam róla, de az előző karim is Gainward volt (azaz Palit), és ez volt "olcsó" és jónak tűnő is. A kérdésem, érdemes-e húzni a kártyát, ha nem teszt pontszámokat nézegetnék rajta? Ha csak 1-2 fps-t nyerek vele ott, ahol amúgy is kb 50-60 fps van (Metro, Control), akkor nem kínlódok vele :U De ha "real world" van értelme, akkor piszkálom kicsit. :R Tudom, google, de inkább hallgatok az itteni lakók szavára :D

F1

(#3756) GAbre válasza Dr V (#3732) üzenetére


GAbre
veterán

Ha ez alatt azt érted,hogy 2-2 venti van radiátoron pipa.
Delta-t?
Nem hiszem,h releváns lenne ez,mivel kiviszi közvetlen a házból a hőt.

Avatar

(#3757) Dr V válasza GAbre (#3756) üzenetére


Dr V
őstag

Ezekszerint a házból szívja ki a levegőt.
Nem tudom, h mlyen CPU hűtésed van, de fordítsd meg a ventiket, h hűvösebb levegőt kapjon a radi.
Nekem 2*360 radim van, első be, felső kinyomta a levegőt, így 42 volt a max a vízkörben. Felső is benyomja, hátul egy venti nyomja ki a levegőt, egy 36-ra ment le nálam.

(#3758) KAMELOT válasza #54630400 (#3750) üzenetére


KAMELOT
titán

Próbáltad már másik hangfallal?
Próbálj ki mindent. Másik táp, hangfal mielőtt elafsz vagy veszel valamit. Olyan meg nincs, hogy cw okozó táp. Valakinél csinálja valakinél nem.
Ilyennel nem fogják visszavenni a tápot főleg nem 2 év után. Helyedben elvinném több ismerőshöz a vgat probálja ki, hogy ott is e van cw.

Dr V: több emberbek már írtam 1 hsz válaszoljanak több embernek, ne szemeteljük össze a topikot. Valahogy nem jut el az agyig.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3759) GAbre válasza Dr V (#3757) üzenetére


GAbre
veterán

Csak kifelé megy a hő konfigból,cpuhűtő is ekkora,bár azon csak 2 venti van.
Volt 1 venti ami hátulról hozta be a levegőt,de hangos is volt,meg nem ért sokat,eladtam.
Várom az új id ventit,bár azzal se nyerek pár foknál többet szerintem.

Avatar

(#3760) Dr V válasza GAbre (#3759) üzenetére


Dr V
őstag

És ha befelé nyomná?
Ahogy néztem a venti teszteket, jobb nyomást tudnak produkálni, mint vákuumot, illetve a gépházban mindig melegebb van, mint a szobában. Alaplap, táp, meghajtók mind termelnek hőt, hiába tud szellőzni, attól még valamennyire melegebb lesz belül, mint kívül.

(#3761) Dragon3000 válasza KAMELOT (#3758) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elméletileg jövő hét vasárnap el tud jönni hozzám és megnézzük nálam az ő vga-ját is.

Amúgy miért lenne szemetelés, hogy külön válaszol az embereknek? A szabályzat is megengedi.

(#3762) Találtgyerek válasza GAbre (#3759) üzenetére


Találtgyerek
addikt

A hűtő pumpája maxon megy?
A radiátor a processzor felett van,jól értem?

06-3o/9759I39

(#3763) GAbre válasza Dr V (#3760) üzenetére


GAbre
veterán

Volt már úgyis,hogy vga befelé nyomta,még az ssd is forró volt és össze-vissza dobált hőmérsékleteket.
Bár most az új procival is van 1-2 furaság,de most már stabil,+ nem forró levegőt tol be.
Nem tudom esetleg a cpu ventiket megfordítom,meglesem úgy,mert az most cpu teszt alatt nem forró levegőt nyom ki magából,mint vga hűtő tette(rá az így is forró vga-ra,és cpu hűtő meg nem tudta kivinni,illetve magas volt az is)
Találtgyerek:
Nem tudom,azt hol nézzem,bioszban csak 1 pumpa van(cpu gondolom).Illetve elosztóval van rajta,átrakom azt is simán,meglesem úgy.(de összes kimenetre van profil állítva cpu hőfok alapján)
De lassan 1-2 hónap megjön átalakító,és újra tudok majd vga-ból vezértelni 2 ventit.

Avatar

(#3765) Zorel válasza #54630400 (#3764) üzenetére


Zorel
senior tag

Hiába írod le 600x ugyanazt 600 darab hozzászólásban és győzködöd magadat...99% hogy a tápcsere után sem szűnik meg a cw. Már a 10xx széria többsége is cw-s volt, az rtx-re szerintem még jobban jellemző. Főleg ezeknél az olcsóbb példányoknál, ventus és társai...ref nyák és mindenen spórolás. Valakinek kevésbé valakinek jobban cw-s, valaki füle érzékenyebb rá valakié nem. Ez továbbra is leginkább a tekercsek szigetelésén múlik. Ha ennyire zavar téged, akkor kapcsolj v-sync-et és menüben sem lesz nagy a cw. Giganál is próbáltad a tápcserét ott sem lett jobb, akkor itt miért lenne... :F

[ Szerkesztve ]

(#3766) KAMELOT válasza #54630400 (#3764) üzenetére


KAMELOT
titán

Elmész dragonhoz és kipróbáljátok.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3769) GAbre válasza Dr V (#3760) üzenetére


GAbre
veterán

Pumpát elosztottam,a pumpán lévő csatlakozót manual és maxoztam és semmi.
Átfordítottam a ventiket(így volt a legrosszabb gpunak),Néztem,hogy csak 1 venti cpun,1 meg hátulról is nyom levegőt,de az eddigi felállás a legjobb(pár fokkal).
Újrapasztázom még hátha.

Avatar

(#3770) Dr V válasza GAbre (#3769) üzenetére


Dr V
őstag

Képet tudnál feltenni a házadról? Nemigazán értem a rendszeredet.
AIO vagy épített vized van? Ha jól értem, a elemek a pumpát leszámítva párhuzamosan vannak bekötve? Vajon így az áramlás megfelelő lehet?
Nálam sorba vannak kötve az elemek, amit még tuningolhatnék, ha a két külön körbe szedném a CPU-t, GPU-t, de elsőre így is szépen teszi a dolgát.

(#3771) GAbre válasza Dr V (#3770) üzenetére


GAbre
veterán


Még 1-2 apróság jön.
De úgy látszik így fog kinézni végleg.
Valakinek olcsó jó paszta ajánlása van?
Kipróbálnám azt még.Nem gáz AliExpress ről se nyárra jó lenne lenyomni belőle pár fokot,vagy legalább 70en tartani majd

Avatar

(#3772) Shkiz0 válasza GAbre (#3771) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

MX-2 vagy MX-4

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3773) GAbre válasza GAbre (#3771) üzenetére


GAbre
veterán

Nem akarom elkiabálni,de újra pasztázás után,nyertem 10 fokot legalább.
Bár lehet az 1ik tartó volt a lúdas,mert laza volt,lehet ott nem volt annyira passzentos.
Tudja valaki miért csinálhatja a gép azt,hogy 1 töltés vagy vmi és eltűnik rivatuner stat?
Újra kell inditanom,a programot,az nem elég ha rivatunert vagy MSI aftert nyomom újra.
Wint is újra raktam már,új MSI is felkerült,de még mindig nyomja. :W
+ rivában is külön beállítottam programhoz,nem csak global.

Illetve nem minden game-nél írja ki a benchmark értékeket,így nem tudom elkezdte-e a felvételt vagy befejezte vagy mi van.(mert nem mindíg reagál billentyűkre)

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3774) Találtgyerek válasza GAbre (#3771) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ez így nem tűnik rossz elrendezésnek. Hátra kellene még egy jó ventilátor.
240-es radival ezzel az elrendezéssel 60 fok alatt kellene lennie szerintem.
A 120-as radiátorral rendelkező EVGA-ból indulok ki.
Most a pasztázás után milyenek lettek a hőfokok?

06-3o/9759I39

(#3775) GAbre válasza Találtgyerek (#3774) üzenetére


GAbre
veterán

Eleddig,fél óra játék alatt úgy tűnik ~15 fokot nyertem.(max 57 fok)
Jön még 1 ledes hátra hiányzó helyre(Bár ez is gyanítom inkább cpu-n segít..2db vga venticsatlakozó.
A cpu szokásos 55 fok max(Prime alatt 60-90 fok között) :D De hidegebb levegőt tol ki,mint akár most is a gpus block :D :C

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3776) Találtgyerek válasza GAbre (#3775) üzenetére


Találtgyerek
addikt

A kártyán sokat nem fog segíteni,de kicsit jobb lesz a szellőzés a házban.
Valószínűleg inkább a felfogatással "az 1ik tartó volt a lúdas" volt a gond,mint a pasztával.
15 fokot nem okoz a paszta kiszáradása. Főleg,ha nem volt annyira régen volt pasztázva.
Most nekem is lesz ventilátor csere a radiátoron. Kíváncsi vagyok,hogy változik-e a kártya a hőmérséklete.

06-3o/9759I39

(#3777) gainwardgs válasza hackeeeee (#3726) üzenetére


gainwardgs
addikt

Firestrike extreme ami a csövön kifér :F :DDD

(#3778) SkyTrancer válasza #54630400 (#3767) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Egyszer már leírtam sőt lehet többször is. Coil Whine rengeteg kártyánál jelen van
Nekem egy gtx570-is csinálta, meg egy gtx780 is csak hol jobban hol kevésbé
Tény, hogy táp és táp között van különbség, és még az is lehet hogy olyat fogsz ki amivel érezhetően kevesebb lesz a zaj, viszont a hangfalakból zajszűrővel ami 8000-ft ért megvan el tudod tüntetni. Anno csináltam videót, hogy ezt a frame után elkészült pattanást ( ami minél több annál magasabb ) felerősítettem és keverőpulttal fájdalmasan hangossá tudtam tenni. Ergo nem tudtam túlkiabálni sem, szóval erősen jelen volt a cucc. Ezt a Behringer HD400-al hangfalakból kb 90% al el tudtam tüntetni ami azt jelenti hogy van megoldás
Na most az hogy füllel is lehet hallani a kártyából és a tápból ,arra ez nem megoldás nyilván, arra tápcsere megoldás lehet, de ezt megoldani csak úgy lehet, hogy kipróbálgatod melyikkel mit mutat. Puszira vásárolgatni nem szabad. Hiába minőségi a táp nem attól függ.

(#3779) szabeska válasza #54630400 (#3755) üzenetére


szabeska
addikt

:R Kozben latom, van zero rpm beallitas, de csak silent biossal. Az orajeleken kivul van elteres a 2 bios kozott? Ha atraknam silent biosra, de az orajeleket visszaemelnem az oc bios ertekeire, akkor teljesen ugyanazt kapnam teljesitmenyben, csak zero rpm-el? Vagy idozitesek, egyebek is kulonbozhetnek? :R

F1

(#3782) KAMELOT válasza szabeska (#3779) üzenetére


KAMELOT
titán

Zero rpm semmire nem jó csak arra, hogy jól melegedjen a kártya. Ventiknek az egész vgat kell hűteni, nem csak a gpu, vrm és az egész vga melegszik mindig. Idle módban nem is hallottam, pedig utolsó pár vga-m blower volt.

Bitu79: vidd el pár emberhez próbálgasd.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3784) KAMELOT válasza #54630400 (#3783) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért én átvenném kipróbálni. Az a 30p nem vág agyon. CW csak yt hallottam. Nekem ilyen vga-m nem volt soha.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3786) Blaise válasza #54630400 (#3764) üzenetére


Blaise
veterán

Én a GTX970 idején szívtam a coil whine-al rendesen, ha jól emlékszem 4 kártyát vittem vissza, mire megtaláltam a tökéletes ami nem cincogott (giga itx-es), lehet, hogy a táp teszi, 1080-nál és most az RTX2080-nál sincs probléma, Seasonic Focus Plus 650 Gold tápot használok

(#3787) Találtgyerek válasza #54630400 (#3785) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Egy Superposition 1080p extreme teszt eredményt tudsz küldeni?

06-3o/9759I39

(#3790) szabeska válasza KAMELOT (#3782) üzenetére


szabeska
addikt

Jogos, akkor hagyom a hűtést ahogy van, nincs hangja úgysem. Közben belőttem én is napi használatra a kártyát (ha már a 2070-et is nyúztam), a hőfokok is hibahatáron belül vannak. Ami érdekes, hogy superposition csak 6500-6700 pont körül dob, és nem is járatja 100%-on a kártyát. Ez mitől lehet? Csatolok 3dmark teszteket (superposi lemaradt), netes keresgélés alapján nem tűnnek rossz eredménynek, bár nagy a szórás ott is, ahogy néztem.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

F1

(#3791) hackeeeee válasza #54630400 (#3728) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sikerrel jártál, esetleg?

Véleményem szubjektív...

(#3792) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Ez mennyire számít jó eredménynek, mert láttam 7000 felett már sima 2080-at is bár lehet, hogy ott volt oc-va a vga?

(#3793) hackeeeee válasza Dragon3000 (#3792) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Strix advanced, kitolt TDP-vel, OC órajelekkel.

Véleményem szubjektív...

(#3794) Dragon3000 válasza hackeeeee (#3793) üzenetére


Dragon3000
veterán

Köszi, nálam alapon megy a vga, csak a cpu van 4GHz-re húzva.

(#3795) hackeeeee válasza Dragon3000 (#3794) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én csak azért tettem rá a +30MHz-t, mert így a Strix OC órajelein megy.

TDp limitet told ki, és teszt. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3796) GAbre válasza Dragon3000 (#3794) üzenetére


GAbre
veterán

Ryzened,mennyit kér 4ghzen?

Avatar

(#3797) Jacek válasza Dragon3000 (#3792) üzenetére


Jacek
veterán

(#3798) Dragon3000 válasza GAbre (#3796) üzenetére


Dragon3000
veterán

Még nem teszteltem ki a legkisebb feszültséget, így jelenleg 1,35-re van beállítva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.