Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Jacek válasza KAMELOT (#3500) üzenetére


Jacek
veterán

Alapvetően abból indultunk ki hogy szerinted a 330-as kezső ár két éve az Ti volt :D
De fejezzük be mert nem tudok mit kezdeni veled mivel belinkelten mind MO-ról mind európából az árakat.
A lett közben is mekkora, megnéztem a tegnapi zacskós 1049-es ár ma már 1099 :D Dobozos németben caseking 1149 a legolcsobb az kérem 410e huf.
De berakhanánk olyan árakat is hogy drogos jozsit bekuldom lopj vezényszüval valahova és ellop 200e-ért egyet és onnantól az a mérvadó D:
Erre a válaszod de akkor is :D Link sehol aprós meg használt árakkal dobálozol! További szép napot...

[ Szerkesztve ]

(#3502) KAMELOT válasza Jacek (#3501) üzenetére


KAMELOT
titán

Bolti tiszta új az használt??? :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3503) Jacek válasza KAMELOT (#3502) üzenetére


Jacek
veterán

Utóljára tényleg megpróbálom, LINK?????? LINKELD már ne linkelj.... komolyan szánalmas.

"Alzánál szokott lenni akciós. Most nincs.
Piros kecske aprón árulja. 344k a legolcsóbb.
Van fent egy Ti FE... 399k"

"Alza az is apró meg használt?? :DDD
Leirtam, alza tiszta új 380k."

Alza legolcsobb [link] 450e

(#3504) KAMELOT válasza Jacek (#3503) üzenetére


KAMELOT
titán

Írtam... szokott lenni akciós. Ha most nincs mit linkeljek?!? Az, hogy a MO alza-n a MO szuper gazdasági helyzete végett ilyen árat kell adni az az ottani probléma. Ezért kell résen lenni és ha van és kell akkor lecsapni rá.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3505) Jacek válasza KAMELOT (#3504) üzenetére


Jacek
veterán

"Hát ha ezeknél is drágábbak lesznek,akkor nálunk nem sok kártya fog gazdára találni.
330 000 Ft volt újonnan a 2080 Strix Oc,ha ennél drágább lesz a 3080,akkor nekem már felejtős."

válaszod : "2080ti akartál írni nem :U"

Innen indultunk szerinted 360e a Ti ára igaz az egész világon 400+ inkább 430-450 de legyen neked igazad! Szasz!

[ Szerkesztve ]

(#3506) torma1981 válasza KAMELOT (#3504) üzenetére


torma1981
veterán

Nem mostanában volt 370k a Ti. Most nagyon elszaladtak az árak. Vicc most. Talán nemsokára jön a generáció váltás.

(#3507) KAMELOT válasza torma1981 (#3506) üzenetére


KAMELOT
titán

Fuuu... Szerintem ott is lesznek kemény árak!
Ha egy sima 2080 képesek 8-900€ árulni akkor köszi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3508) SkyTrancer válasza torma1981 (#3506) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Jöhetne már, mert a mostani felhozatal egyre többször vérzik el fullHd-ban is, szóval kellene egy komoly teljesítmény előrelépés.

(#3509) GAbre válasza SkyTrancer (#3508) üzenetére


GAbre
veterán

Vérzik full hd-ban? :Y
Elárulnád melyik játék nem tudja full hdban a 60 fps-t minimim?
4k-ban szinte maxon is alig van pár ami nem tudja a 60-at stabilan hozni.

Avatar

(#3510) keIdor válasza KAMELOT (#3507) üzenetére


keIdor
titán

Év végére mondják a GeForce Ampere-ek érkezését, ezzel párhuzamosan 400ft körül lesz az euró.
Szerintem az MSRP-je ezeknek marad a mostani. Úgyhogy egy Ampere Ti szerintem 500k alatt nem igen lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3511) Találtgyerek válasza keIdor (#3510) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Igazából akkor nem lesz sokkal drágább,mint egy 2080 Ti a jelenlegi helyzetben.

06-3o/9759I39

(#3512) keIdor válasza Találtgyerek (#3511) üzenetére


keIdor
titán

Dollárban és eurós jövedelem esetén nem, amennyiben marad az MSRP.
Forintban szerzett jövedelem esetén meg attól függ minden, mennyire lesz a 400-tól a deviza. 400Ft/1EUR esetén drágább lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3513) aDtG


aDtG
tag

Sziasztok!

Szeretnék tőletek kérni egy kis iránymutatást, információt...
Én is mint a topicban többen is RTX 2080-as kártyát használok. Eddig egy 1440p-s 60hz monitorral használtam. Most tervezem, hogy vásárolok egy 1440p 144Hz monitort. Biztosan van itt köztetek olyan akinek hasonló monitora van.
A kérdésem az lenne, hogy mi történik olyankor, hogyha a VGA-ból csak 60-70 körüli FPS jön ki, viszont a monitor 144 Hz-es? (mondjuk úgy hogy a monitor G-Sync-es)
Van bármi hátrány? Arra gondolok itt, hogy egy Assassin's Creen Odyssey-nél 60-100 közötti FPS értékeim vannak, míg egy fifánál lehet hogy 150. Fifánál meg lenne a 144 fps, míg az AC-nél nem. Szét fog esni a kép, csíkos lesz, vagy ilyesmi? Vagy csak szimplán ugyanolyan lesz mint a mostani 60Hz monitoromon, a Fifa meg "gördülékenyebb"?

köszönöm :R

(#3514) KAMELOT válasza aDtG (#3513) üzenetére


KAMELOT
titán

Folyamatos kép...
144hz 143-144fps
Ha te így akarsz játszani akkor zsebbe kell nyúlni. Vga és cpu terén is. Ilyenkor jobb az sli.
2080 sli már ok.

Gabre: ki játszik 1 millás gépen FHD-ban??? FHD-ra elég a 1080 is.

Keldorpapa88: jó hogy engem nem érint a Ft :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3515) SkyTrancer válasza GAbre (#3509) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Ezt már leírtam párszor, de akkor újra
Pl : Red Read Redemption 2, Control, Watch Dogs 2, Kingdom Come, Ark, Metro Exodus, Ghost Recon Wildlands.

De azért az Assassin's creed odyssey-ben is van vannak helyek ahol 65-70fps re esik az érték, szóval kb maxon pörög a kártya, hogy tartsa a képkockát, az meg ugye nem egészséges.

De ha kell keresek még neveket :R

[ Szerkesztve ]

(#3516) aDtG válasza KAMELOT (#3514) üzenetére


aDtG
tag

Kicsit közelítsük meg más irányból.
Adott a 144Hz monitor G-Sync-el + a sima 2080. Amennyiben a 2080-ból csak 70 FPS jön, akkor a G-Sync 70Hz-re viszi le a képfrissítést. Jól gondolom?
Ez még mindig jobb mint 60FPS
És amennyiben így van ahogy írtam, akkor semmi hátrányom nem származik abból ha nincsen meg a 144fps.

Kérlek erősítsetek meg, vagy cáfoljatok rá.
Lehet, hogy még mindig nem értem teljesen

(#3517) Találtgyerek válasza aDtG (#3513) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szia!
Érezni különbséget G-syncel is a 144 Hz és a 60-70 Hz között.
Legalábbis én észreveszem. Leginkább ezt csak fps játékoknál lehet észrevenni.
Egyébként ha egy játéknál beállsz 70 fps környékére és nem ugrál nagyokat felfelé,akkor nem lesz érezhető a különbség.

3516 : 70 Fps G-sync jobb,mint a 60hz V-sync.

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#3518) GAbre válasza SkyTrancer (#3515) üzenetére


GAbre
veterán

Első egy vadi új játék,ami rtxek után jött ki,és úgy tudom elég gépzabálós is.Az még oks.
Control,metro is maxon hozza a 60fpst kb.
A többit nem néztem,nem próbáltam,érdekelnek.
Persze értem én,hogy 200-300ezres kártyán az ember full hdban jogosan várná el a 60 fps min.
De azért nem mondanám én,hogy elvérzik.
Először is az új játékok 90% is szépen pörög vele.100+fps
Másodszor vagy hozza vagy majdnem hozza a játszható szintet a 60 fpst(kivéve ha 144-240hzes gamer,esportoló vagy) Bár azok már megszokhatták,hogy ahhoz bizony lejjebb kellett mindíg is adni 1-2 beállítást.

Kifogásokat mindíg lehet találni,kivételek is mindíg vannak,hidd el kb jövő ilyenkor is lesz olyan játék ami a "3080ti"-t is megfekteti 1080p-ben is.

Avatar

(#3519) keIdor válasza aDtG (#3516) üzenetére


keIdor
titán

Ahány fps-ed van, annyi Hz-en frissít a monitor, ez a G-Sync lényege. Nem lesz törés, ha aktív a G-Sync, nV control panelben ellenőrizheted. De általában a monitor menüje is írja. Igazából nekem 100fps (100Hz) fölött már eléggé megkülönbözhetetlen az összes tartomány. Embere válogatja.

KAMELOT: Engem se. Az SLI eléggé halott egyébként, nem érdemes venni még egy kártyát, az új címek alatt nem nagyon megy.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3520) SkyTrancer válasza GAbre (#3518) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Hát próbáld ki a controlt maxon :) lesz vagy 30-40 fps :) Metro-t a sivatagos pályán, és utána kettővel asszem. 40- körüli fps-em volt ( CPU 5GHzen kártya 2050 MHz-en )
Watch Dogs 40-50 fps az erdős részeken. Vérzik, nagybetűvel :) Na meg Vadi új játék, hát ez lesz ami innentől jön, tehát kevés, és ez jövőre még kevesebb lesz. egyértelmű. Persze lehet apexezni, meg doomozni, ami a mikróhullámű sütőn is elmegy, és elment már évekkel ezelőtt is, de a lényeg, hogy szarcsi van, ha az ember odapakol neki.
RTX-ben akarok 60 fps-t és csak full HD-ben könyörgöm
Itt az új minecraft, fekszik a kártya bazz :) :D Na mindegy majd látjuk mit hoz a jövő és a cyberpunk és Atomic Heart-t ( azt nagyon várom már )

(#3521) KAMELOT válasza aDtG (#3516) üzenetére


KAMELOT
titán

Ajánlom olvass el minden a g-sync meh a hz. Utána eldöntheted mit akarsz. Van róluk pár 100 cikk/videó.

SkyTrancer: hazamegtek kipróbálom ezeket a gameket. Aztán leírom mennyin mentek 4k.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3522) SkyTrancer válasza KAMELOT (#3521) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Nekem nem muszáj. Magadnak nézegesd meg :) Nekem nem mutat újat
Van DSR is, szóval tudom mit mutat 4k-n, ott kb25-30 FPS-em van Red Dead-ban :DDD :DDD
Igaz már leírtam százszor, ezek mind max grafikai beállításokkal értendőek részemről
Nem ultra, meg high, meg presetek. Csak a létező összes csúszka az égbe húzva

[ Szerkesztve ]

(#3523) Találtgyerek válasza SkyTrancer (#3522) üzenetére


Találtgyerek
addikt

A RDR 2 próbáltam én is 1440p minden maxon 2080Ti-vel . Hát megizzasztotta a kártyát az biztos. Az én véleményem szerint Az ultra meg a high között nincs akkor nagy különbség.
Ha úgy van én visszaszoktam venni kicsit.
BF5-öt például vissza vettem 1440p-ben high-ra és megvan a 144 Fps-em.

06-3o/9759I39

(#3524) SkyTrancer válasza Találtgyerek (#3523) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

ja persze, persze, simán van nagyon jó beállítás, neten is lehet találni, amivel tényleg szinte észrevehetetlen lesz a változás, mégis többszöröse az fps-nek 3-4x
Nyilván
Megoldás mindig van, még egy 2060-ra is

(#3525) szasanyi válasza GAbre (#3518) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt csak hallkan jegyzem meg, hogy 230k-s kártyát (a PC többi komponenséről nem szólva) nem azért vettem, hogy 1080p-ben játsszak. Ezt csak azért jegyzem meg, mert a RT használhatatlan pölö 4K-ban, mert olyan súlyos teljesítményvesztést okoz, hogy bőven a FreeSync (min. 42Hz / 42FPS) alá esik a 2080 esetében (és jön a szaggatás, akadás ami számomra játszhatatlanná teszi a játékot). Ez azért is fontos, mert szerintem az NV 2080/2080S-nek megfelelő, NextGen GPU-ja sem fogja tudni teljesíteni 4K-ban a 60FPS-t RT-vel. Szerintem...

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3526) Találtgyerek válasza szasanyi (#3525) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Hát 4k-ban valószínűleg nem. Talán 1440p-ben.
Aztán lehet meglepődünk.. :D

06-3o/9759I39

(#3527) Dr V


Dr V
őstag

3440x1440 BFV, RTX ON, high beállítások, 60-80 fps, teljesen játszható multiban számomra.

(#3528) Kobe


Kobe
veterán

1080p es 1440p kozott FPS-ben milyen szignifikans elteresek adodhatnak,illetve mibol?

Multkor a memoria - fps drop miatt elkezdtem kicsit jobban utananezni, youtube videkben, comparisonokban is, es kb az altalam jatszott jatekoknal rendre azt latom, hogy nalam a 9700K + rtx 2080 1080p be hoz annyit (vagy annyit sem) amennyit masnal 1440p ben.....De az okara kvanehezen jovok ra, mar atneztwm mindent
Pl a legujabb a Warzone, 1080p ultra 118 fps, ugyanez a konfig masnal 130-140fps kozt stabilan
Okozhat ennyit akar egy 3200 / 3600as memoria kozti difi is?

[ Szerkesztve ]

(#3529) Találtgyerek válasza Kobe (#3528) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ennyit biztos nem számít a memória közti 400Mhz. Maximum pár fps-t.
Terhelés alatt mennyin megy a GPU?

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#3530) Kobe válasza Találtgyerek (#3529) üzenetére


Kobe
veterán

Kulon jatekokban nem neztem meg, pl gpu z vel, de 3dmarkban mertem mar ra, ott 1935mhz / 1750mhz ( [link] )

(#3531) aDtG


aDtG
tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy RTX 2080-al 4K-ban milyen FPS értékeket értek el Ultra vagy nagyon magas beállítások mellett: PL.: AC Odyssey -nél. :R

(#3532) Találtgyerek válasza Kobe (#3530) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Érdemes ránézni Gpu-z-vel vagy játék közben MSI Afterburnerrel lehet monitorozni.
A játékok alatt 98-99%-on megy a gpu?

06-3o/9759I39

(#3533) szasanyi válasza Találtgyerek (#3526) üzenetére


szasanyi
félisten

Egy meglepetés biztosan lesz, nehogy 2 legyen! ;]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3534) torma1981 válasza keIdor (#3510) üzenetére


torma1981
veterán

Ez csak mind találgatás. Honnan tudod mennyi lesz a forint - euró? Azt is tudod év végén jön a következő generáció? Még be sem jelentették.

(#3535) Találtgyerek válasza torma1981 (#3534) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Az euro-t nem lehet tudni szerintem sem. Sokan mondták,hogy a vírus miatt felmegy 400-ig is akár. Volt 370 környékén,de visszaesett szerencsére.

06-3o/9759I39

(#3536) szasanyi válasza torma1981 (#3534) üzenetére


szasanyi
félisten

Náluk euro van nem forint, ígya keresetek sem olyanok mint itt. Szóval "nem ugyanarról" beszélünk.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3537) GAbre válasza aDtG (#3531) üzenetére


GAbre
veterán

Google/youtube megmondja,még azt is meg tudod nézni,hogy adott prociddal mennyi lenne.

Avatar

(#3538) torma1981 válasza szasanyi (#3536) üzenetére


torma1981
veterán

Persze aki külföldön lakik annak mindegy, de hogy mikor jön az új széria ki tudja.
Az árral sem szaladhatnak el nagyon. Főleg itt a vírus, nem 1000 dolláros vga-t fognak vinni az emberek. Szerintem. Amcsik, dél Korea is meg érzi a válságot.

[ Szerkesztve ]

(#3539) Tufa_ válasza torma1981 (#3538) üzenetére


Tufa_
aktív tag

azt ne felejtsd el hogy az emberek jelentos resze ugyanugy keres, viszont nem kolt etteremre, utazasra de mivel a kamatok alacsonyan vannak igy nem erzik ugy hogy erdemes megtakaritani, szoval vasarolnak.. sokat.

[ Szerkesztve ]

(#3540) torma1981 válasza Tufa_ (#3539) üzenetére


torma1981
veterán

Majd kiderül igen. Remélhetőleg nem fog elszaladni az Nvidiával a ló. De szerintem 2080 ti után az árral nagyon elmentek. Nem is hiszem, hogy vitték mint a cukrot, nagy is volt a felháborodás.

(#3541) KAMELOT válasza SkyTrancer (#3522) üzenetére


KAMELOT
titán

Én csak azért mérem meg, hogy megnézzem tényleg úgy e van ahogy írod. Mert nekem a tesztektől mindig 10-15fps több jön ki.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3542) SkyTrancer válasza KAMELOT (#3541) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

én pl. a youtube-os tesztek 98%-át utálom, mert odaírja, hogy maxed out, azt a fele nincs is maxon
Értelmetlen, gyökérség. Én magam nézem meg mindig, és viszonyítok. Egyébként az oc-s kártyáknál nyilván mindig több az érték, legyen az 3dmark, vagy játék stb, persze
Hát nézd meg őket, jó szórakozást :)

[ Szerkesztve ]

(#3543) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Én sosem használom "gátlástalanul" (nem akarok megbántani ezzel senkit, értsétek úgy, hogy "gépiesen", "default módon") a maximális grafikai beállításokat, mindig utánanézek, hogy melyek azok a beállítások, amelyek lejjebb vétele a grafikai élményt, látványt nem érzékelhetően vagy alig csökkenti, cserébe viszont teljesítménytöbblet nyerhető, azaz mindig optimalizált beállításokkal játszom. Persze nem a GeForce Experience javaslataival, mert azok gyakran teljesen tévesek. Amúgy 1440p, 2080 nemszuper.

(#3544) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

szerintem így vagyunk ezzel mindnyájan, csak azért jól esne, ha nem kéne bohóckodni, mint a 90-es évek végén pl :)

[ Szerkesztve ]

(#3545) Kobe válasza Találtgyerek (#3532) üzenetére


Kobe
veterán

Word War Z - 1080P Ultra: 1905-1965 Mhz / 1750Mhz, max 77 fokig megy fel
Warzone - 1080P Ultra, 1905 - 1980Mhz / 1750MHz, de néha beesik 4-6-800Mhzre (?)

ilyen kari

(#3546) M@trixfan válasza Találtgyerek (#3535) üzenetére


M@trixfan
addikt

A vírushelyzet miatt pont fordítva kellene lenni az USA-hoz és sok nyugati EU országhoz képest a forint árfolyamának. A megbetegedések száma nagyságrendileg eltér, nincs újabb hitel kitettség, az összes premium autómárkának mint beszállítók igen hamar rendelkezésre tudunk állni, mint kis nem tengeri kereskedő ország nem vesztünk sokat külgazdasági szinten, stb... Ez a pénzügyi dinamika közgazdaságtani szemszögből sokkal inkább vélelmezhető spekulációnak sajnos.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3547) Jacek válasza M@trixfan (#3546) üzenetére


Jacek
veterán

Mármint arra a brutálisan kozmetikázott statisztikára gondolsz? Mert értem én hogy megnézi józska az M1-en és elhiszi de nem biztos hogy mindenki hülye..
Most adtak ki euro államkötvényt ez mond valamit? :D
Nagy esélyel nem fog erősödni a forint..

[ Szerkesztve ]

(#3548) M@trixfan válasza Jacek (#3547) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez pl. tökéletes példa spekuláció illusztrálására. Mivel a befektetői piacok mechanizmusai nagy mértékben tartalmaznak bizalmi faktort, extrapolációkat, pl. Ilyen butaságok kellően hangos terjesztésével valós károkat lehet okozni. Ezek a fluktuációk amúgy mindig az átlagos banki betétesek pénzének vásárlóértékét támadják, akikből a legtöbb van és pénzben tartják a vagyonuk legtöbb részét. Nem tudom mit nem értesz az euró kötvényeken adott esetben. Más valaminek az oka, vagy volatilitás faktorának oka, illetve az adott helyzetben való navigálás, reagálás. Jóindulattal csúsztatást nem feltételezek részedről, csak lehet úgy meg gázabb akkor :D

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3549) Jacek válasza M@trixfan (#3548) üzenetére


Jacek
veterán

"A megbetegedések száma nagyságrendileg eltér, nincs újabb hitel kitettség" én erre ragáltam : :) De ne merüljünk bele itt, ha akarod privátban levezetheted nekem.

[ Szerkesztve ]

(#3550) Találtgyerek válasza Kobe (#3545) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Log file-t csináltál Gpu-z-vel? Esetleg azt fel tudod tölteni?

06-3o/9759I39

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.