Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) huby80 válasza szasanyi (#2049) üzenetére


huby80
senior tag

Na ezt jo olvasni ! Köszönöm nektek :R Esetleg valakinek tapasztalat ACER XF270HU -val ? :R

(#2052) - = Zk = - válasza huby80 (#2051) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem max xb271hu van, de az g-sync-es ugye... :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2053) szasanyi válasza huby80 (#2051) üzenetére


szasanyi
félisten

Kérdezd meg a monitoros topikban [link] valszeg lesz infó erről is.

(#2054) Dadpool válasza huby80 (#2048) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Hp omen 25 hibátlan 51-141Hz között

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#2055) sittes79


sittes79
addikt

Bakker tényleg kell vennem egy jobb monitort lol :D

Ezt dobta az nvidia experience....az szép

(#2056) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Azt tudtam hogy nem ad sokkal többet az OC, de ha ez igaz akkor gyakorlatilag netto pénzkidobás :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2057) szasanyi válasza Sirandrish (#2056) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem minden játék reagál egyformán az OC-ra. De a lényeg mégsem ez. A lényeg az, hogy az NV Founders Edition kártyája némileg különleges (és ezért drága is) mivel a teljesítménye a legjobb a gyári beállításokkal. Jobban tartja az órajelet is, ezért van az amikor az OC-s vagy az sem képes hozni annak a teljesítményét. De ez kártyától és játéktól is függ (ahogy mondtam).
Összegezve: nem pénzkidobás az OC verzió vétele (persze ésszerű, és nem ~20k-s felár ellenében) mivel:
- a nonOC csak kisebb teljesítményt nyújthat
- más GPU típus van az alap és az OC verzión (ami a tuningot, és az alapórajeles BOOST értékét is befolyásolja)

(#2058) Sirandrish válasza szasanyi (#2057) üzenetére


Sirandrish
legenda

Gigának a verzióját venném, és az OC-t néztem ki elsőnek. 11K-val drágább mint a sima Windforce.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2059) szasanyi válasza Sirandrish (#2058) üzenetére


szasanyi
félisten

Csak ránézésre tűnik úgy, hogy egyformák. De nem! Más a GPU kód (és az órajel is) valamint más a hűtője is (Gaming csendesebb és hűvösebb.

(#2060) Sirandrish válasza szasanyi (#2059) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor marad az OC :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2061) szasanyi válasza Sirandrish (#2060) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem egy rossz kártya az, és már az is drága. Ha nem akarsz többet költeni - mert ugye van jobb, többért -, akkor nincs jobb alternatíva jelenleg (3+1 éves gari most a legjobb, a Zotac, Palit 2 évéhez képest különösen)

(#2062) Sirandrish válasza szasanyi (#2061) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát 300at nagyon nem szeretnék VGA-ra költeni :B
Amúgy te melyik vennéd/veszed?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2063) Dr V


Dr V
őstag

Tuning alatt hogyan lehet cdikkenteni a feszt? Pár hszel előbb szerepelt a fórumon. MSI afterburnert használnék a célra.

(#2064) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Valaki eltudná mondani hogy mi a kettő között a különbség? :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2065) szasanyi válasza Sirandrish (#2064) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem. Én is láttam, szvsz a legjobb ha maiolben megkérdezed őket. Bár itt nem jár hozzá a 3 játék szóval emiatt biztosan nem jó választás egyik sem.

(#2066) ScomComputer válasza Sirandrish (#2064) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen,én tudom...adatbázis hiba van a PCX-n,több termék is duplán van,tudnak róla,folyamatosan javítják... ;)

(#2067) Sirandrish válasza szasanyi (#2065) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az amúgy 3 játék, nem vagy-vagy?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2068) ScomComputer válasza Sirandrish (#2067) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem tudom mit pörögsz itt ennyit,vedd már a fáradságot és nézz utána... :U
Sok lesz már az OFF-ból...itt is meg máshol is!!
;)

[ Szerkesztve ]

(#2069) Sirandrish válasza ScomComputer (#2068) üzenetére


Sirandrish
legenda

Elnézést...nekem 500K-s kiadás nem annyi hogy nah bimmbumm megveszem osztán ha sz*r majd cserélem. Bocsánat hogy téged terhellek a nyomorommal...bár azt hittem pont erre van kitalálva a forum...tévedtem! :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2070) ScomComputer válasza Sirandrish (#2069) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem terhelsz,mennyi pénzt szánsz a 2080-ra max. ?
Azt is megértem,hogy nehéz a döntés,mert itt a PH-n sok olyan ember ossza az észt,és félre tájékoztatja a másikat,aki az adott hardvert csak képen látta,jókat mosolygok néha a "hozzáértők" szakmai hsz.-n.... :DDD

(#2071) Sirandrish válasza ScomComputer (#2070) üzenetére


Sirandrish
legenda

260-265 , de az nagyon a max.
En 3-5 evente veszek mindig komplett gepet. A kettő között nem követem a hwk fejlődését, mert ilyen teten nem érdekel.
Ezért vagyok kénytelen ennyit kérdezni. Elhiszem hogy idegesítő lehet annak aki keni vágja a témát, és hidd el hogy néha mar nekem is kellemetlen, de vagy ez, vagy lyukra futhatok amit nen akarok.

Nyugi...amint megveszem, 3-4 evig nem kérdezek :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2072) szasanyi válasza Sirandrish (#2067) üzenetére


szasanyi
félisten

Ahol adják ott a 2070-hez egy választható míg a 2080-hoz mind3 - ami nem azért nem mind1, ha megtartod ha nem. A Giga Gaming OC-vel nem jársz rosszul az biztos (de nálam van egy, ha szeretnéd működés közben látni gyere el ;) ).

(#2073) ScomComputer válasza Sirandrish (#2071) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igaza van szasanyinak,utána nézne nem rossz választás, és 3 játékkal nagyon megéri,de ahogy látom az alzán már nem adják a játékokat,tehát ha az is kell akkor gyorsan vegyél,ha nem akkor itt vannak még árak...
:K
"3-4 evig nem kérdezek"....na erre kíváncsi leszek.... :P :DDD
..nyugodtan,csak viccelek..

(#2074) torma1981:
Köszi 1 órával ezelőtt néztem és nem volt,akkor csak frissített az oldal...csodálkoztam is,hizy még nem járt le az "action"...Thx... :R

[ Szerkesztve ]

(#2074) torma1981 válasza ScomComputer (#2073) üzenetére


torma1981
veterán

De adják a játékokat.

(#2075) Sirandrish válasza szasanyi (#2072) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az Anthem mar megvan, de a Metro érdekelne :)
A megkukkantassal lehet hogy élek majd, köszönöm a lehetőséget :R

Scomcomputer marmint ilyeneket...mast azert biztos kérdezek majd :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2076) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Giga oc vagy DUAL-RTX2080-O8G(ez is oc) ami inkább ?
(Az asus-ra tudok kedvezményt kb egy árban van mind a 2 úgy.)

[ Szerkesztve ]

(#2077) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni! Tapasztalt valaki ilyen jellegű hibát?

"Tegnap délután leszedtem a benchmarkot, viszont sajnos észrevettem egy problémát: ha a kártya meleg állapotában (pl benchmark után 50 fokosan) kapcsolom ki a gépet, akkor azonnali bekapcsolás után nincs kép és a kártya aktívan hűti magát (egyébként egy bizonyos hőfokig passzív lenne), ha visszahűlt akkor már jó, ez nagyjából 20 sec. Ha megvárom hogy idle hőmérsékletre hűljön kikapcsolás előtt akkor szintén jó, vagy ha kikapcsolt állapotban van egy kis ideje lehűlni. Használat közben tökéletesen működik, nem kapcsol ki, nem crashel, nincs artifact, nem megy el a kép..."

Köszönöm a válaszokat!

(#2078) Dr V válasza Capt.Obvius (#2077) üzenetére


Dr V
őstag

Az eszközkezelőből töröld ki a kártyát, majd telepítsd újra. Nekem az árgéllel volt gondom és ez segített.

(#2079) Dr V


Dr V
őstag

MIS Afterburnerben a mentett profil betöltésekor látom, h a fesz/órajel grafikon feljebb ugrik a mentetthez képest. Miért csinálja? :W
Lassan fejjel bontom a falat az idegtől...

(#2080) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Olvastam sokat írják hogy Samsung ramos a vga. Az miért fontos? Azok jobbak? Honnan lehet tudni melyik Samsung ramos? Köszi a választ.

(#2081) lajosx válasza lajosx (#2080) üzenetére


lajosx
őstag

Gpu-z szerint samsung gondolom ott szokták nézni,most látom hogy ott írja ,bár nem tudom mi a jelentősége.

(#2082) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Jelenleg egy 1080 Ti-t hajtok már egy jó ideje, de most vettem egy 1440p @ 144 Hz-s monitort ami Freesync 1 & 2-t is tud csak sajnos nem akar működni a kártyával.
Viszont azt olvastam, hogy az RTX kártyák már alapból támogatják ezt a funkciót és ez lenne végülis a kérdésem, hogy valóban így van? Megéri nekem váltani erről azonos teljesítményű 2080-ra 50 ezer plusszal, csak hogy menjen a Freesync? Vagy menne egyáltalán nem vagyok tévedésbe? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2083) YellowFlash válasza syIex (#2082) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Az 10XX széria is támogatja a Freesyncet. Milyen monitorod van? Hogy a brébe nem megy vele? :F
Jól van beállítva az nvidia control paneled?

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#2084) sittes79 válasza YellowFlash (#2083) üzenetére


sittes79
addikt

Nem működik minden freesynces monitorral sajnos, eleve az nvidia által biztosan támogatott monitorok száma is jó ha 1 tucat kb.

(#2085) syIex válasza YellowFlash (#2083) üzenetére


syIex
veterán

Samsung c32hg70
200 ropi volt azt hittem ennyiért legalább menni fog vele.... :Y :W
Lehet valami el van állítva? :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2086) YellowFlash válasza sittes79 (#2084) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Igen, benne van a pakliban. De nekem is olyan monitorom van ami nincs rajta a listán, de tökéletesen működik. Pont most nyomtam 2 óra Witcher 3-at, és minden pöpec. :C

sylex1: A "G-SYNC beállítása" opció alatt: 1.) Engedélyezd a módot [csak Teljesképernyős mód] 2.) Ráböksz a Freesynces monitorodra. (nekem 2 van szóval van választási lehetőségem) 3.) Pipa hogy engedélyzed a beállításokat.

Aztán a monitor saját menüjében ráböksz, hogy Freesync ON.
+ megfelelő, Freesyncet engedélyező driver van felrakva. Sokan elfelejtik... :DDD

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#2087) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Játék alatt milyen programmal tudom megnézni mennyi fps van? Esetleges vga kihasználtság.. persze ha van ilyen program :) Köszönöm.

(#2088) syIex válasza YellowFlash (#2086) üzenetére


syIex
veterán

Valószínű az volt a baj, hogy a VGA driver nem a legfrisebb volt. Most frissítettem és megy. :C
Nekem is kettő van "normál" és "legjobb" lehet tudni mi a különbség a kettő között? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2089) Zolko_86 válasza syIex (#2088) üzenetére


Zolko_86
csendes tag

(#2090) Zolko_86 válasza lajosx (#2087) üzenetére


Zolko_86
csendes tag

Szia msi afterburner es az asus gpu tweak is kepes amiket probaltam.
De ha csak fps kell azt tudja steam, origins is. Vagy regeppen frapsat hasznaltam de vannak jatekok ahol nem mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#2091) lajosx válasza Zolko_86 (#2090) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm szépen :)

(#2092) syIex válasza Zolko_86 (#2089) üzenetére


syIex
veterán

Szóval Ultimate! :C
Köszi a segítésget így marad minden és nem cserélem el a fél konfigot! :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2093) YellowFlash válasza syIex (#2088) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Szóval a driver volt a ludas. Valahogy éreztem... :W :DDD
"a kettő van" kommentemet arra értettem, hogy 2 monitorom van. Egy sima 60Hz meg egy 144Hz-es Freesynces. :))

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#2094) syIex válasza YellowFlash (#2093) üzenetére


syIex
veterán

Igen szerencsére, pedig már a fél konfigom feltettem, hogy na akkor csere! :C
Nekem Freesync van kettő a monitorban, de már rájöttem, hogy az Ultimate kell nekem mert az 48-144 Hz-ig munkálkodik a "sima" pedig 120-144 Hz között! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2095) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

RayTracing szoftveresen

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2096) Darth_Revan válasza SkyTrancer (#2095) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Rtx2060-nal sem ér sokat a teljesítmény alapján, ezeknel meg még ennyit sem fog...

Ez kb csak arra jó hogy lenyugtassa az összeesküvés elmélet gyártókat hogy miért nincs rtx a régi kártyákon ..

(#2097) SkyTrancer válasza Darth_Revan (#2096) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Hát ez bizony így van
de hogy mi lesz később, azt meg ugye ki tudja.
Elképzelhető, hogy alakítanak annyit még a dolgon hogy lássuk is meg azért fusson is
Másik, meg hogy ha ez megindul akkor a 3-4-es szériára már szoftveresen is vígan jó lesz, aztán lehet használni
Csak az emberek lássák hogy mi ez és hogy jó

(#2098) bigdigit


bigdigit
addikt

Nos végre tudtam szerezni egy valóban 4k/60-at tudó hdmi kábelt.Metrót néztem meg vele mégis mire képes egy 4.5-ön járatott 6600K-val.
Természetesen minden fúllra húzva RtX on ultra.
4096:29fps
3860:56fps
2560:78fps

Azt hiszem a FHD monitort elég lesz egy 2560x1440-re cserélnem.Mondjuk el vagyok FHD-én is csak csesztet a freesync.

(#2099) sittes79


sittes79
addikt

Hi,

Így kb 2 hét 2080 megvásárlása után olvastam egy olyat, hogy nagyban befolyásolja az fps-t a dsr beállítása az nvidia global settings-ben, ha full hd a monitorom, akkor mi a helyes beállítás?

Eredetileg 2.x volt!!

[ Szerkesztve ]

(#2100) - = Zk = - válasza sittes79 (#2099) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a kérdés jó.. engem is érdekelne, de 1440p-ben

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.