Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) warfernom


warfernom
tag

2018. 08.20-án be jelentették az első RTX szériát.

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#2) BITBOYS válasza warfernom (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

És ennek apropóján jön a 3DMark új kiegészítője..

New 3DMark benchmark in the works, coming late September

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#3) cyberkind


cyberkind
félisten

Ha ez igaz, akkor igencsak érdekes lehet.

Paranormal Cocktivity

(#4) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

alza árak .... :/
https://www.alza.hu/olcso-nvidia-geforce-rtx-videokartyak/18866950.htm

(#5) warfernom válasza Bestspiler7 (#4) üzenetére


warfernom
tag

Árfolyamot is nézve a 2070 nem kapható náluk de az NVIDIA 200 ezer forint alá lőtte be annak az árát. De náluk nincs.... :))

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#6) warfernom


warfernom
tag

És ezek az RTX sorozat adatai. (FE=Founders Edition)

Várhatóan Szeptember 20.-án vehető meg a boltokban.

[ Szerkesztve ]

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#7) warfernom válasza warfernom (#5) üzenetére


warfernom
tag

Tévedtem 2070 később jelenik meg. :U

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#8) rambustibi


rambustibi
őstag

A gyengébb Ausztrál dollárt árnöveléssel kompenzálták: [link] :C

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#9) Gambito


Gambito
tag

Rendelt ilyen esetleg valaki? 1200 dollár amcsiba? 330 ezer . Founder. Szerintetek menyi vám lenne a kártyára ha Magyarországra rendelnék?

(#10) BITBOYS válasza Gambito (#9) üzenetére


BITBOYS
addikt

Vám elenyésző, áfával együtt kb. +30%-al számolj.

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#11) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

egy kicsit elszáltak az árak :D
https://merlinhardver.hu/termek-reszletek/evga-geforce-rtx-2080-ti-xc-ultra-11264-mb-gddr611g-p4-2383-kr-56298

(#12) westlake


westlake
félisten

Én meg kérném a fórum átnevezését (és majd egy másik megnyitását), mivel az NVIDIA topikok sosem szériák szerint voltak "csoportosítva", hanem a GPU-k szériái szerint.

NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti (TU102)
NVIDIA GeForce RTX 2070 / 2080 (TU104)

warfernom: Szerintem hagyhattad volna ezt a dolgot olyanra, aki kicsit komolyabban veszi egy topik nyitását.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13) core i7 válasza westlake (#12) üzenetére


core i7
addikt

igazad van 3 kártyát egy topikba tenni kicsit sok :(

(#14) mormota79 válasza Bestspiler7 (#11) üzenetére


mormota79
tag

Merlinnél sokszor vannak iylen árak :DD

(#15) Joshi válasza westlake (#12) üzenetére


Joshi
titán

A topik neve mögé kell írni zárójelben a következőt: (TU102, TU104)

(#16) Televan74


Televan74
nagyúr

Asus RTX 2080 DUAL OC Edition 320.000Ft :)

(#12) westlake Szólni kellene egy modinak hogy a 2080Ti tegye külön topikba.

(#3) cyberkind Nvidia megint megcsinálta kötelező házi feladatot.Szép munka tőle. :K

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) Joshi válasza Televan74 (#16) üzenetére


Joshi
titán

Fölösleges a 2080Ti-t külön topikba tenni, úgy is kérész életű lesz ez a széria. ;]

(#18) Dyingsoul válasza Joshi (#17) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én valahogy még mindig nem tudok ennek hinni. Biztos bennem van a hiba. De kizártnak tartom, hogy egy éven belül jöjjön új széria. Vagy másfél év. 2 év minimum meg lesz megint szvsz.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#19) core i7 válasza Dyingsoul (#18) üzenetére


core i7
addikt

Szerintem függ az AMD-tőlis. Sokan a 7 nano miatt gondolják de attól még a 7 nano egy ideig uralkodó lesz (szerintem 2 széria ezen a csíkszélen fog kijönni) szóval simán jöhet 2020 ban. Akkor úgy pont megvan a 2 éves ciklus :)

(#20) Joshi válasza Dyingsoul (#18) üzenetére


Joshi
titán

Úgy értettem, hogy a jelenlegi árazással hamar feledésbe merül, ha pedig olcsóbb lesz, akkor még mindig ott lesz a használt 1080Ti. Természetesen a 2080Ti-nek nincs ellenfele, de az se jó befektetés. Habár melyik vga a jó befektetés ilyen csillagászati áron. :D

(#21) Dyingsoul válasza Joshi (#20) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ja hogy úgy. :) A helyzet az, hogy a leleményes magyarok úgyis megtalálják a módját, hogy "olcsóbban" megvegyék.. ami a használt 1080 Ti-.knél is megy... 10-ből 9 cégnévre lett véve... Nem viszem tovább a gondolatmenetem. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22) Joshi válasza Dyingsoul (#21) üzenetére


Joshi
titán

Ezzel az árazással nem lehet sokáig húzni, az újdonság hatása is csak pár napig tart főleg ha nincs mögötte különösebben semmi. ;]

(#23) hoolla


hoolla
aktív tag

Ez nagyon erdekesen hangzik:

"In the Star Wars Reflections demo, we measured the RTX 2080 Ti Founders Edition managing around a 14.7fps average at 4K and 31.4fps average at 1440p when rendering the real time ray traced scene. With DLSS enabled, it jumps to 33.8 and 57.2fps".

[link]

Kivancsi vagyok erre a DLSS-re nagyon... Ha ez a teljesitmeny ugras lesz a 'normalis' DLSS on-nal, minden ezt kihasznalo jatekban, akkor akar meg a 2080 is boven elhuzhat a 1080Ti-tol. Lesz meg itt meglepetes szerintem...

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#24) Joshi válasza hoolla (#23) üzenetére


Joshi
titán

Ez ok, de eddig is csínnyán bántunk az élsimítással és simán el voltunk. Szokás kérdése ami nem egy év alatt fog megváltozni. Természetesen haladni kell a korral, ha van egy eljárás ami jobb/hatékonyabb akkor annak örülnünk kell. A Turing árazása viszont több mint gáz, ez még nem az az a termék, amit el lehetne adni ennyi pénzért. Ez az én egyéni véleményem.

(#25) hoolla válasza Joshi (#24) üzenetére


hoolla
aktív tag

Vegyuk peldanak az uj Tomb Raidert. Van benne a TAA es a SSAA2x/4x. Nekem 3440x1440 felbontason, ha belovom a 4x-s SSAA-t akkor leesik az FPS 45-50 atlagra a 1080Ti-vel. Ha mondjuk a 2080 DLSS on-nal viszi majd ugyan ezt 60-70 fps-sel es latvanyban ugyan azt ha nem szebbet kapunk, akkor a teljesitmeny kulonbseg vs penztarca mindjart jobb perspektivaba kerul. Nem azt mondom, hogy az ar az nem elmebeteg, mert az. De most meg lehet, hogy csak a jeghegy csucsat latjuk a teljesitmanyenek az uj jovevenyeknek.

Ha DLSS on-nal hozza a 2070-es kartya a 1080Ti-t, es minden kartya a helyere kerul ahogy azt kaptuk a Pascalnal, akkor is lehet morogni, hogy draga, de legalabb latunk nemi okot ra.
Jelenleg csak egy atlagos, vagy meg kisebb teljesitmenybeli ugrast latunk, ami nem eri meg az extra $$$-t.

Meg nem kaptuk meg a teljes csomagot.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#26) M@trixfan


M@trixfan
addikt

A DLSS-t hagyományos élsimitas helyett nem is lehet használni? Mert ez az egyik módja a dolognak amiről mindenhol írnak. Ok, egy jó “felskálázás” a checkerboard helyett. Viszont ott van a másik lehetőség, hogy natív felbontáson supersampling alapú és minőségben alig eltérő élsimítást nyerhetünk vele jobb teljesítménnyel. Én először erre gondoltam amikor hallottam a DLSS-ről.

twitter: MatrixfanLive

(#27) Joshi válasza hoolla (#25) üzenetére


Joshi
titán

Pont az árazással van némi gond, egyébként semmi bajom az új ficsörökkel.

(#28) hoolla válasza Joshi (#27) üzenetére


hoolla
aktív tag

Draga az nem vitas... Viszont ha cserebe kapunk a jelenlegi ~30% helyett ~50-60% ugrast?

Ahogy olvasom, majdnem mindenki azt mondja, hogy 999$-t meg duzzogva, de kifizetnenek a Ti-re. Annyiert megrne ez a teljesitmeny?

En ugy latom amugy, hogy amiert ezek ennyire dragak, azert el lehet passzolni a hasznalt Ti-ket dragabban. Igy akar az az extra $ meg meg is terul.

Vagy csak magamat probalom meggyozni? :DDD

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#29) yagami01 válasza hoolla (#25) üzenetére


yagami01
aktív tag

Hát nem tudom... számomra ez a DLSS is egyelőre kérdéses. Legalábbis a Final Fantasy-s képek nem túl meggyőzőek. Tiszta paca az egész. Oké, hogy a recéket nem látom, de azért, mert olyan homály, hogy nem hogy a recéket, de a konkrét karaktert nem látni. :D A TAA sokkal élesebb és olyan részleteket is megmutat (pl. ruhán lévő gombok stb. ) amik a DLSS-el kb. kivehetetlenek, mert olyan mintha tényleg nem is élsimítás lenne, hanem csak egy ráhúzott blur effekt. Nem tudom, hogy ez csak annál a játéknál van-e így, vagy azért, mert a kezdet kezdete, de ez szerintem nagyon feltűnő volt. Ha láttad a képeket. Remélem ezzel valamit kezdenek, hogyha lehet egyáltalán ezt a részét javítani.

(#30) Yany


Yany
addikt

Azt leszögezhetjük, hogy orbitálisan drágák lettek a cuccok még a teljesítményükhöz viszonyítva is, viszont egy dologról nem nagyon beszélünk: az NVIDIA a top kártyán nem csak a teljesítményt járatta csúcsra, hanem a teljesítmény/fogyasztás mutatót is, ami viszont nagyon durva fegyvertény. A top termékek általában rosszabbak ebben, mivel kisajtolják az utolsó hz-morzsákat is arányaiban magasabb feszültséggel, de itt valamit nagyon jól találtak el a 2080Ti esetében, mert a korábbi generáció legjobbjaival vetekszik, sőt, 4K-ban a legjobb:

Katt ide a cikkhez...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31) VTom válasza Yany (#30) üzenetére


VTom
veterán

Ez minden generációváltáskor így van (nvidiánál) mert kb. minden kategóriának be van lőve a TDP kerete, és azon belül növelik a teljesítményt.

Ill. a fejlesztésnek ez is lenne a célja, és ezért hajtják az egyre kisebb csíkszélességet is minden fronton.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#32) hoolla válasza yagami01 (#29) üzenetére


hoolla
aktív tag

Azert annyira nem homalyos :) Nekem jobban tetszik a DLSS-sel mert nincs az a muanyag erzesem ha a kepekre nezek. Sokkal termeszetesebbnek hat, mint a reces elek. Es plusszba meg teljesitmenyt is nyerunk...

De meglatjuk meg tobb jatekban.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#33) Yany válasza VTom (#31) üzenetére


Yany
addikt

Se a TDP keret meghatározása, se a gyártástech. fejlesztése nem jelenti azt, hogy egy generáción belül épp a csúcs terméknek lesz jó ez a mutatója, hiszen AMD-nél, Intelnél is éppen így működnek a dolgok. Amire célzok, hogy az NVIDIA úgy csinált csúcsot, hogy nincs benne erőlködés, nincs széthajtva a termékük (ld. pl. Vega 64, vagy akár az RX580-asok). Bele sem merek gondolni, hogy ha semmit nem lépnek az RT felé, akkor mit tesznek le az asztalra, de esélyes, hogy ezt a kisebb termékeknél majd meg is figyelhetjük és majd kamillázunk, hogy a "fél" gyártástech. állomásnál megint brutálisan javult a teljesítmény/fogyasztás, ami a notik esetén nem kicsit fog jól jönni.

Vajon jönnek a 12nm-es noti Geforce-ok RT nélkül?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#34) VTom válasza Yany (#33) üzenetére


VTom
veterán

Persze, értem én, mit szeretnél mondani. :K
Abszolút jól látod, de az utóbbi jó pár generáció nem volt széthajtva a zöld oldalon, lsd. pl. 980Ti, a maga brutális tuningpotenciáljával.

Én úgy gondolom, hogy a raytracingen már jó ideje dolgoznak, de a konkurencia tökölése miatt ennek a megjelntetését most előbbre tudták hozni, mert egyszerűen belefér nekik egy ilyen "betli", hogy pl. az $1200-os csúcskártyával csak 1080p 60fps-t tud.

Mivel a konkurenciának nincs válasza még az előző generáció csúcsára sem, ezért ezt most meg lehetett lebegtetni, mint új feature.

Ha ez nem lett volna, akkor is csak a "szokásosat" ugrották volna meg, nem lövik el az összes puskaport. Az ő céljuk a profit maximalizálása.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#35) MPowerPH válasza Joshi (#20) üzenetére


MPowerPH
félisten

En kb. ezekre vartam, marmint a Ti -re, de ezzel az arazassal feldughatjak. Vihetik a cumot a banyaszok.

Don't Tread On Me

(#36) #45997568


#45997568
törölt tag

konyvjelzos :K

(#37) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok,
csak bekoszonok mar nem gond :)

Meg csak ismerkedunk, de ugy ahogy "tultettem" magam rajta, hogy par % extra a GTX 1080 Ti-hez kepest es minusz 3GB ram... :O
De ez van, atmenetileg mar csak integralt volt a gepben, szoval eleg nagy volt a nyomas, hogy mi merre tovabb ;] :DDD

...

(#38) core i7 válasza Devid_81 (#37) üzenetére


core i7
addikt

Azigen gratulálok lehet ,hogy -3GB de legalább GDDR6-osak a vramok :DDD

(#39) mormota79 válasza Devid_81 (#37) üzenetére


mormota79
tag

Gratulálok hozzá :C

(#40) Devid_81 válasza core i7 (#38) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elcserelnem egy az egyben rafizetes nelkul (ha lehet :D ) a 8GB GDDR6-ot 11GB GDDR5X-re :DDD

Szerk: koszi neked is es mormota79 kolleganak is. :R

Annyit meg elarulok, hogy itt (UK) csutortokon reggel "bolt nyitas elott" £715 (254.000Ft kb) volt az ara, megrendeltem, lesz ami lesz, majd 1 napon belul a legolcsobb helyen is mar £825 lett...es altalanosan £900 korul van mar mindenhol... :W
Egyszeruen elkepeszto, hogy egy eleve felaras kartyat a kiskerek pikk pakk meg megtoltak meg pluszban ennyivel... :U
De latom otthon sem olcso ez sajnos :O

[ Szerkesztve ]

...

(#41) mormota79 válasza Devid_81 (#40) üzenetére


mormota79
tag

Rosszul látod, nem itt sem olcsó hanem jóval drágább :DD

(#42) Devid_81 válasza mormota79 (#41) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elgurult rendesen a gyogyszere a cegnek aki a borkabatos csavot mutogatja mindig :O
Es akkor meg a Ti ki sem jott. :W
De szerintem azt tenyleg csak annak lesz erdemes megvenni aki 4K-s felbontason jatszik.Es marhara nem szamit neki a penz.
Alatta inkabb ez, foleg, hogy a ketto kozotti ar difi eleg nagy, csereben a teljesitmeny difi nem.
Raadasul mar ez is olyan mint egy kazan, es meg csak egy sima 2080.
Egy izmosabb Ti ezekbol alig lesz hutheto leggel rendesen.
Vagyis de elfog menni, de lesz atlagban 75-80 fok tuning mellett szinte mind sajnos. :U
Ti-bol senkinek nem javasolnek 3 ventis 2.5 slotos alatt, kulonben teljesitmenyveszteseggel kell szamolni majd.

En csak azert vettem ezt, mert megvolt a regi RMA-zott GTX 1080 Ti penz, ott csucsult a szamlamon, es konkretan £16-al kerult az egesz tobbe nekem postakoltseggel egyutt mint a regi Ti volt.

...

(#43) syberia válasza Devid_81 (#40) üzenetére


syberia
veterán

[link]

https://howbad.info/

(#44) Devid_81 válasza syberia (#43) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De most ezzel mit kezdjek? :F
Szinte az osszes valamirevalo videot/tesztet megneztem mar kiadas napjan.

Marmint most tenyleg nem vagom, mit szerettel volna ezzel "mondani" ;)

...

(#45) sittes79 válasza Devid_81 (#37) üzenetére


sittes79
addikt

Grat hozzá scan-él néztem én is még 2 napja volt 750 font most meg már 825!!

Te hol vetted?

(#46) Devid_81 válasza sittes79 (#45) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pre-Order volt Szerda estig, majd Csutortok reggel atment elerhetobe, reggel nyitas elott meg £715, nyitas utan picivel 729, majd 750...most meg mar 825, en szerencsemre hozzajutottam £715-ert.
De lesz az meg 715 ujra, sztem max 1 honap es lemegy a nagy vasarlas laz, meg a kezdeti tobbszoros lehuzas :U

...

(#47) atenza


atenza
senior tag

Azért nézve az eddigi szintlépéseket az egyes generációk során, ez szomorú, főleg az árat tekintve:

forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#48) syberia válasza Devid_81 (#44) üzenetére


syberia
veterán

A videoteszt konklúziójával értek egyet, jelenleg nem éri meg az RTX 2080 (Ti) az árát. Neked szerencséd volt, viszonylag jó áron jutottál hozzá. :R

https://howbad.info/

(#49) Devid_81 válasza syberia (#48) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En csak azert vettem meg mert szinte nulla rafizetessel mentem at egyikrol a masikra, amugy nekem se lenne ilyen a gepemben :D
Az, hogy igy fetoltak utana az arat, meg a pofatlansag egy ujab lepcsofoka mar.
Ennek a kartyanak eleve $400-500 korul kellett volna indulnia, a Ti meg valahol $699 kornyeken.
De ugye jelenleg az nvidia ugy ray-racing-el ahogy epp akar, mert senkivel nem versenyeznek, sajnos :((

[ Szerkesztve ]

...

(#50) gézu válasza Devid_81 (#49) üzenetére


gézu
őstag

...gain-racinget akartál írni, mert az nV mostanában ezzel a + fícsörrel van jelen. ;]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.