Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) SkyTrancer válasza mihellers56 (#3100) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

egyáltalán nem porosodik így. Semmivel nem jobban mintha zárt lenne a ház
1 éve használom a nagytesót és semmi pénzért nem váltanék

Egyébként komolyabb házakban még jobb a hűtés. Nekem is pluszban kellett okosítani
Légáramlás sokat számít, de azért ez sem rossz ;)

(#3102) GAbre válasza Devid_81 (#3099) üzenetére


GAbre
veterán

Megjött,összeraktam.
Lefutotott superposition benchmark.
Max 57 fok.
Csak nem tetszik,hogy ramsünik alig ragadnak,picit hozzájuk érek és leesnek.
1mm-es padot raktam vga hátuljára,de azok folyton leesnek.
5let?
Vízhűtés fordulatát lehet valahogy szabályozni?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3103) Devid_81 válasza GAbre (#3102) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ramsuniket mindenkeppen ketoldalas hoatados ragassztoval kell felrakni, maskulonben folyamat leesnek majd.
A hatuljara pontosan hova raktal heatpad-eket?
Allo helyzetben van a VGA a gepedben, vagy, hogy hogy leesik a kartya hatuljarol barmi is?

...

(#3104) GAbre válasza Devid_81 (#3103) üzenetére


GAbre
veterán

Nincs házba berakva házba még .
Ide két oldalra kellene ramsünit vennem,vagy hőpadot?

Kicsit furcsálom.
Olyan szaggatasok FPS droppok voltak codban adott pályarèszen.
Illetve division 2 is lement kb 5 fpsre is egyszer.
Nem tudom ez mit jelent,előtte nem volt vele ilyen.
Frissittem drivert most.

Avatar

(#3105) Devid_81 válasza GAbre (#3104) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kellene hutened a VRM-et mert 99% hogy elmelegszik jatek kozben.
Ugyanezzel a ketoldalas ragasztas technikaval kellene a ramsuniket felrakni.

Keress valami jobb fele double sided heat conductive tape-et, lehet 3M marka is.
Ha nagyon jot akarsz akkor a japan SEKISUI markabol nezel valami neked megfelelo meretut.
Nekem ilyen van a ramsuniken, konkretan kibirja, hogy magas nyomasu levegovel tisztitom a kartyat par havonta :DDD
Ez a hatranya az "egyszeru" vizhuteseknek, mostmar van egy jo es huvos GPU-d de a ramok es a VRM elmelegszik, hacsak nem kap egy kis extra levegot+ramuniket mindenhova, lasd nalam :D

[ Szerkesztve ]

...

(#3106) GAbre válasza Devid_81 (#3105) üzenetére


GAbre
veterán

Ott van egy 9es vagy milyen venti ami fújja rá a levegőt.
De elfogyott a hozzá kapott süni+nem is férne oda.
Oks,akkor nézek kis süniket.
Mennyire must be ez a dolod?Elmegy így pár hetet most télen?
Vagy kötelező lenne rá minél előbb.

Avatar

(#3107) Devid_81 válasza GAbre (#3106) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha akadozik jatek kozben akkor elemegszik, szoval nem artana neki minel hamarabb sajna.
Amit adtak hozza venti nem tudom mennyire hatasos, en mindenkeppen adnek extra levegot ha masnem ideiglenesen a GPU ket oldalan, hatuljanak is adhatsz, ott is tud javitani egy kis extra levego. :K

...

(#3108) GAbre válasza Devid_81 (#3105) üzenetére


GAbre
veterán

Közben így 1 hét után megjött a rendelt nzxt is.Kár,hogy hiába írtam nekik másnap,hogy nem kell.Nah mind1,nem veszem át akkor így jártak.
Közben összeraktam a gépet."Sajnos" előre került a gpu víz(mint a képen 4 ventivel),hátra meg cpu.
Nem fértek el sajnos,meg elég gond lett volna szerelésnél.
Ráment 1-2 órám mire kitaláltam hogyan legjobb,szívtam ramsünikkel.
Ideiglenesen gyorskötöző hegyekkel csináltam meg.
Oda raktam ahol a képeden te is,meg mellé a 'mag" kondira ment 1 nagy.És a kártya túloldalára is maradt pár süni.
Nem mindenhol van így,de talán kibírja kínai sünik érkezéséig.
Gpu hőmérséklet maradt vagy jobb lett,így házban.
Pasztának Thermal conductivity: > 1.93 W/m-k ilyen jön majd még.Most 1.22-es van.
Köszönöm helpeket utólag is.
Érdekesség,eleddig nem dobott ki cod se direct-x hibával,pedig húztam rajta 70mhz-et min.És alig adtam feszt.
1V-al 1995-1980mhz.Sajnos 2000-e nem tudom belőni pont.Illetve ennyi a max limitje úgy látszik.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3109) Dr V válasza GAbre (#3108) üzenetére


Dr V
őstag

2010re lődd b vagy 2025re, akkor valszeg majd jobban tartja az órajelet.

(#3110) GAbre válasza Dr V (#3109) üzenetére


GAbre
veterán

2010-re van lőve így megy játék függő:1995 vagy 1980.
Van amelyikben 2010-en ment.

Avatar

(#3111) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Mivel AMD-ről váltottam ide, teljesen ismeretlen minden.
Kérdés: RTX 2080Super esetén, a ray-tracing opciót a támogatott játék beállítáasain belül, vagy a driverben, vagy is-is kell bekapcsolni :F
Most az ARK: Survival Evolved játékkal próbálkozom, ott nem látok DXR beállítási opciót....
Mi a titok?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3112) bestyen válasza VGYke (#3111) üzenetére

Az a játék nem támogatja. A játékon belül tudod állítani, ha támogatott. Driverben nem szükséges, ha nem állítottál el semmit, bár így hirtelen nem láttam RT-s beállítási lehetőséget a driverben.

update: Csak DLSS támogatást ígértek hozzá. Azt nem tudom, hogy ténylegesen megkapta e a játék.

[ Szerkesztve ]

(#3113) VGYke válasza bestyen (#3112) üzenetére


VGYke
addikt

Akkor mi a tök*m játékkal tudnám kipróbálni, hogy mit vettem ray-tracing csodára?
"Támogatott" játékok közül mi az ami igazán ray-tracing :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3114) GAbre válasza VGYke (#3113) üzenetére


GAbre
veterán

GC 2018.
Azóta változhatott a dolog.
Google a barátod!Pl itt találsz párat.De van ami nem jelent meg még.
Ahhoz képest nem nagyon van jelenleg raytracing játék.
Én is úgy vettem csak kicsivel jobb 2080-at 1080ti helyett.
Hogy fizettem rá 10kilót.+ "sajnos" vennem kellett 20-ér vizhűtés meg apróságok.
De cserébe minimum ott vagyok teljesítménybe,mint 1080ti-al.És van 3 hónap helyett 3 év gar kártyára.
Szóval minden garos évre fizettem rá 10-ezer Ft-ot :).
Bár ha nem épp most kell és türelmes vagy akkor ki lehet fogni jó áron.De boltból 200-300kilóért feleslegesnek tartom megvenni.Főleg,hogy jön nemsokára amper.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3115) Ghoula válasza VGYke (#3113) üzenetére


Ghoula
senior tag

Q2RTX és Control

(#3116) GAbre


GAbre
veterán

Új amd ti-t is megeszi.
Mire lesz belőle valami addigra az amper is megjön és mindjárt nem lesz high end ellenfél.Csak alsó-felső kategórában max.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3117) gainwardgs válasza GAbre (#3116) üzenetére


gainwardgs
addikt

Eszi egy fenét, ahogy kidobja őket Amd jön is az Ampere ;]

Még ez a teszt eléggé homályos, játékokban majd kiderül.
Bár 5700as sorozatból kiindulva biztató :K

[ Szerkesztve ]

(#3118) VGYke válasza GAbre (#3114) üzenetére


VGYke
addikt

Kösz az infót!
Ez Gigabyte GeForce® RTX 2080 SUPER™ GAMING OC 8G (rev. 2.0) van, amit szeretnék megnézni ray-tracing "csodában" 1440-ben.
Ghoula:
Q2RTX: nagyon jó, korábban telepítettem is. Az eredeti Quake II 1.44 floppy-n ifjú korom egyik kedvence volt, de hát ugye egy 200e feletti kártyát nem ilyen játékkal kellene megnézni, mit tud...
Control: még legálisan nem vásárolható, szerintem.....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3119) GAbre válasza VGYke (#3118) üzenetére


GAbre
veterán

Vásárolható az.Még akciós is volt talán epicben.Sőt még rtx kártyához is adták őszig.
Elég gépzabáló volt,de akkor nem volt még meg új kártya.
Szinte ugyanez van nekem is,csak nem szuper.
Talán ahogy másoknak is neked is jó lesz és nem lesz hangos.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3120) Ghoula válasza VGYke (#3118) üzenetére


Ghoula
senior tag

Q2: A kártya árához nem elég drága a quake2, vagy mi a baj? Jobban megizzasztja, mint bármi más, és sok mai játékra köröket ver mind játékként, és grafikára is.
Control: már leírták előttem, ott van az.

(#3121) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nem akarok belemenni, de én is így vagyok a Control-lal... Epic nem releváns számomra (sem)... addig, míg nem lesz saját exkluziv címük... nem csak 1 játék, több.. amíg ilyen fél-1 éves exkluzivitás van csak, addig nem veszek ott semmit... van időm, addig kipecselik a játékot mire másik "appra" is megjelenik...

Q2RT: feltettem, 2080Ti... 25fps... mindent ultrára... namondom faxa :Cha már rt, akkor BF5... ott nagyon látványos az rt.. már low-on is szép.. sztem... mindenhol máshol sajnos nem adja... MEtroban harmat lett, Controlban is olyan: eeeh... de mondjuk egy TER-ben se meget rengető, DE majd a Minecraftban... azt várom már.. :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3122) gainwardgs válasza - = Zk = - (#3121) üzenetére


gainwardgs
addikt

Akkor kb nem is kell rtx kártyát venni ;]

(#3123) mihellers56


mihellers56
tag

Én sem tudom mi a faxnak vettem.... :C

(#3124) SkyTrancer válasza - = Zk = - (#3121) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Metro-ban vannak helyek, ahol ótvarul néz ki RT nélkül
Nyilván egy pusztában nappal, nincs mit számolni, ott nem venni észre hogy ki vagy be van kapcsolva
"Nem is kér enni" azokon a helyeken
Control játékban szintén nagyon szépen látható
Battlefield5-nél is
az új Tomb Radier is támogatja
Wolfenstein: Youngblood is megkapta a támogatást

RT kártyákat nem csak ezért érdemes használni, hanem a DLSS miatt is, ami nem elhanyagolható
Na meg aztán senki nem mondta senkinek hogy 1080TI-t cserélje le egy 2080-ra
Itt a lényeg az volt, hogy egy új technológia, legalább akkora sebességgel. Nyilván ki kell hogy forrjon, de ez a jövő, és mindenhol ez fog elterjedni
Hamarosan majd az AMD is bevezeti szépen, mert muszáj lesz neki is

Jó ez csak még most kezdődik el :))

(#3125) Devid_81 válasza mihellers56 (#3123) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hogyhogy minek?! :Y
Itt egy lista az RTX-et tamogato jatekokhoz, es ez mar lassan 1.5 eves, azota csak bovult a lista rengeteget....oh wait.. ;]

...

(#3126) mihellers56 válasza Devid_81 (#3125) üzenetére


mihellers56
tag

nem ment át az irónia.... :D

(#3127) Devid_81 válasza mihellers56 (#3126) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ah pedig az akart lenni :DDD

...

(#3128) VGYke válasza Devid_81 (#3125) üzenetére


VGYke
addikt

Nos ebben a listában is ott van a Ark: Survival Evolved, Steames verziót telepítettem, de a nyomait nem találtam a RT beállítási / ki-be kapcsolási lehetőségnek :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3129) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok,
MSI GeForce RTX 2080 SUPER Sea Hawk X és MSI GeForce RTX 2080 SUPER Gaming X Trio között gondolkozom... 45 euro lenne a különbség. Megéri a seehawk a felárat? Sokkal halkabb a sea hawk? Illetve, ha nem e kettő valamelyike, akkor melyik lenne a bestbuy 2080 super?

[ Szerkesztve ]

(#3130) - = Zk = - válasza Wayne (#3129) üzenetére


- = Zk = -
félisten

+1 a vizesre... nekem evga hybrid volt a 2080-am... mocskos halk és mocskosul boostolt... ha van helyed, simán venném

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3131) Devid_81 válasza Wayne (#3129) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kb -15 fok a gyari vizes javara + ha ugyesen helyezed el azt a radiatort akkor az osszes hot azonnal kitudod engedni a hazbol, mert a kartya eleve regi founders megoldassal kifujja a meleget a VRM-rol+ramokrol, a radit meg ha feltudod rakni hatra akkor az is kifele fuj majd es gephazon belul huvos lesz legalabb, ami nagy elony a sima leghuteshez kepest ;)

...

(#3132) Wayne


Wayne
aktív tag

Coolermaster CM 690 házam van a ventillátor ide jönne?

(#3133) Wayne


Wayne
aktív tag

Lassú voltam... Szóval, ha már gyári vizes lenne, akkor MSI vagy EVGA?
Remélem a Seasonic 620W M12II tápom elég lesz neki :F

[ Szerkesztve ]

(#3134) - = Zk = - válasza Wayne (#3133) üzenetére


- = Zk = -
félisten

részemről EVGA.... de annak az asetek pumpája picit hangos... baromira hangos... persze lehet mókolni, én is úgy hazsnáltam 1 évig....
az MSI-t nem ismerem... talán yt video

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3135) Wayne válasza - = Zk = - (#3134) üzenetére


Wayne
aktív tag

Nem azt írtad pár hsz-vel feljebb, hogy "mocskos halk"? :D

(#3136) sid.:Rc211v válasza Wayne (#3129) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Hali. A legjobb hőfokokat aio-s kártyák hozzák plussz a legnagyobb boost/tuning órajeleket is ilyenekkel lehet elérni. Halkságba tippre sztem nem halkabb mint a gaming X trio mivel ott több zajforrás lehet, meg hogy később hangosodhat.
De ami gázabb hogy ezek hűtése akár be tud krepálni. Most nem azt mondom hogy az aio szar és tuti befog de itt a PH-n is volt már rá példa, Léghűtés biztosabb. Én a trio-t venném főleg hogy olcsobb is :)

Ha az adatlapodon lévő géphez veszed szinte biztos, hogy a proci nem fogja kihajtani még 4,4-en se. Ehhez a vga-hoz sztem mar karcsú. Bár ez felbontás függő is ugye. Plussz finoman szólva rendszernek a fogyasztása se baráti és 2080 super is 250w-os tdp-s ..hát én nem mondom hogy nem fogja elvinni a táp de hogy csúcson fog járni az biztos :D

[ Szerkesztve ]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#3137) Találtgyerek válasza Wayne (#3133) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Mindkettő jó. GTX1080-ból EVGA volt GTX1070-ből Sea Hawk.
Egyikkel se volt gond. A gyári ventilátort érdemes lecserélni egy halkabb és jobb teljesítményűre.
Nekem az EVGA jobban bejött a külcsín miatt.
Amit sid.:Rc211v ír abban van igazság. 1-2 hibásat láttam közülük,viszont volt már,hogy a léghűtéses kártya hűtése is tönkre ment.

06-3o/9759I39

(#3138) - = Zk = - válasza Wayne (#3135) üzenetére


- = Zk = -
félisten

dehogynem ;]
komolyan, 1-2 jó 120as ventivel megspékelve halkabb, mint az én 3 ventis AMP-om... konkrétan 2db Vardar F3 volt rajta push-pullban...

am én nem is hallottam bekrepált AiO-ról... évek óta az/ok vanak a gépemben...persze, ha felcsapod a netet, fogok találni.. egyértelmű...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3139) GAbre


GAbre
veterán

Amúgy ha már vízet raktam a kártyára,akkor mit mondtok,inkább rakjam vissza a gyári blackplatet?

És védve is van a popója!Persze rakok majd alá még pár hőpadot +ba.
Vagy inkább menjenek ide is ramsünik,és kész.Jelenleg így van(csak nincs hőpad jópár alatt).
Elfogyott sajnos.

Avatar

(#3140) mihellers56


mihellers56
tag

Csak egy kérdés, más is szenved NFS Heat fps hiánnyal és ronda képpel?

(#3141) GAbre


GAbre
veterán

Kérdés,ma megtörtént az,hogy majd 10fokkal feljebb ugrott hőmérséklet 68 fok.
Jelenleg így áll kártya

Nem tudom blackplatet rakjam-e vissza?
Vegyem 1v 2ghzről vissza 1900 0.9 körülre,van-e értelme addig,míg megjön ramsüni pack?
Illetve eléggé lògatja orrát,gondoltam betámasztom alul.
Vagy így vízzel nem fontos?

Avatar

(#3142) Találtgyerek válasza GAbre (#3141) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én mindeképp alátámasztanám.
Eleggé meg van hajolva szegényem.
68 fok nem sok vízzel? Ez a GPU hőmérséklete?

06-3o/9759I39

(#3143) GAbre válasza Találtgyerek (#3142) üzenetére


GAbre
veterán

Igen gpu.Eleddig 57 volt kb a max.
Tegnap beraktam másik kártyát,meg ezt vissza,azóta.
Még az 57 is sztem sok,ahoz képest,hogy 4 venti van rajtaés közvetlen kintről kapja.
De hát sztem vmi gyári hibás,mivel,alapba túlvezérelte a ventiket,és 73-75 fokos volt házon kívül is.

Avatar

(#3144) Találtgyerek válasza GAbre (#3143) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Az 57 fok nem sok. Nekem volt EVGA GTX1080 FTW Hybrid-em és az is 50-55 fok környékén volt. A 68 viszont sok az biztos. Alátámasztottad a kártyát?

06-3o/9759I39

(#3145) GAbre válasza Találtgyerek (#3144) üzenetére


GAbre
veterán

Egy 1 120as ventis radiátort hasonlítasz egy 2db 120as radiátoros,amit 4 ventilátor hűt? :Y
Nincs bajom az 57-el,60 alatt jó vagyok,de azért ne hülyéskedjünk,hogy minek megy fel 68-ra csak úgy.
Főleg ilyen hűtéssel...
Egyenesbe hoztam nemrég.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3146) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék új videó kártyát vásárolni.
Ti melyik gyártó kártyáját javasoljátok?

Segítséget előre is köszönöm.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#3147) Találtgyerek válasza GAbre (#3145) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Lehet,hogy kisebb radiátor volt az EVGA-hoz,de azért valljuk be komolyabb technika,mint az ID-Cooling. Az összes tesztben dícsérték. Sok helyen leírták,hogy jobban megtervezett,mint az MSI Sea Hawk megoldása. Pedig az sem rossz.
Egyébként a 1080 hőtermelése is kevesebb volt,mint a 2080-é.
Szóval szerintem nem sok az az 57 fok ezzel az utólagos hűtéssel.
A 68 viszont nem tudom,hogy lehetséges.
Garanciába nem veszik vissza gondolom azért,mert jobban melegszik.

A végére hozzá teszem,mielőtt félreértés lesz belőle,hogy nem azt akartam mondani az elején,hogy jobb teljesítményű az 120-as EVGA hűtés a 240-es ID-nél.

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#3148) GAbre válasza Találtgyerek (#3147) üzenetére


GAbre
veterán

Hát nem tudom lusta vagyok utána járni,mert baromira nem érdekel kié/melyik jobb.
Devid_81-el beszéltem állítása,tapasztalatai alapján 50 fok alatt fogja tartani.
De maga az,hogy tied fele akkora,4ed annyi ventivel rendelkezik+ még nem is a kinnti levegőt,hanem a házban található melegebb levegőt használta hűtésre,lehet csak 1080,de nem hiszem,hogy nagyon releváns különbség lenne.
Szóval ezek alapján,nem mondanám én rosszabbnak semmivel se.
Lehet hibás a kártya,de ezért nem akartam visszaküldeni,itt hardveren vettem,most vagy visszaküldöm ő meg ki,vagy én.És várok heteket hónapokat,és visszaküldik,hogy nincs baja,aztán meg ha akkor küldöm mikor "elég",és ráfogják,hogy túl volt húzva vmi,és "user" error.
Inkább rászántam,hogy 20at költök rá,és van 1 csendes jó hőmérsékleten járó,és tényleg húzható kártya.

- = Zk = -:
Nekem nem kraken hűtés van rajta :)

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3149) - = Zk = - válasza GAbre (#3141) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én is használtam G12+H55/75-öt 2080-on.. szinte ezekkel a hőfokokkal... aztán vettem az EVGA hybridet és voilá. 55 fölött sose láttam. még nyárom se, 29-30 fokos szobában.. a vardarok sem üvöltöttek...jobb időkben 48 fölé nem ment a kicsike....
szvsz ez a G12 kombó nem való már RTX kártyákra... még a Pascalokig elvolt, de ahol a vrm hűtés qrva fontos, oda már komolyabb kell... szerintem persze,... mert telepakolhatjuk ramsünikkel, hátlapokkal extra ventikkel... de kinek mi ugye... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3150) Devid_81 válasza - = Zk = - (#3149) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Magan az AIO-n mulik a hutes, nem a kereten :P
Egy jobb 240/280mm radin 2-4 jobbfele ventivel ezek a kartyak boven huthetoek meg de ehhez az is kell, hogy az AIO pumpaja is nagyjabol csinaljon valamit es ne csak disz legyen :)
Raadasul a Turing eleg nagy gpu die-al rendelkezik, igy meg konnyebb huteni, mert nagyobb a huteni valo felulet.
Nalam pl csak az MX4 valt be, az osszes Thermal Grizzly cucc elhasalt.
En sokat szenvedtem az a hutesemmel, nagyon sokmindent kiprobaltam, vegul meglett a vegleges :)

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.