Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Aki esetleg abban reménykedik, hogy most a SUPER ek. majd jók lesznek, mert kijavították a facelift-el a problémát :) azt megnyugtatom. Ugyanúgy nyerhet ezekkel is :)

Első fecske :)
https://www.reddit.com/r/techsupport/comments/ciqqou/terrible_artifacts_2070_super_fe_crashing_my/

https://www.twitch.tv/muerte188

(#2552) Találtgyerek válasza turistakolbi (#2551) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Biztos Micronos volt. :DDD :DDD

06-3o/9759I39

(#2553) Devid_81 válasza turistakolbi (#2551) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Eleg jol sikerult nekik orvosolni a problemat ;] :DDD

...

(#2554) Sirandrish válasza turistakolbi (#2551) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát ez így igazán super ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2555) - = Zk = - válasza turistakolbi (#2551) üzenetére


- = Zk = -
félisten

amíg van rá 1+2 év garim, lecarom :C

akkor fosnék, ha vmi átveraprós-bazáros "gari hozzámszól" muksótól lenne :C de ilyenektől nem vásárolunk ugyebár

de az jobban érdekel, fél év alatt, mennyi SZUPER fog elhalni.. mert azt tudjuk sima RTX mennyi halt el egy fél év alatt...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2556) SkyTrancer válasza - = Zk = - (#2555) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

őőő mennyi ? :)
pontos számról szerintem nincs és nem is lesz infó
Egyébként anno a 10-es szériában is sok sok ilyen halál volt, és ugyan ez volt, hogy 9-es széria milyen jó volt, kinek kell a 10-es hiszen trágya. Geforce fórumon nem egy ilyen van

(#2557) Devid_81 válasza SkyTrancer (#2556) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ott azert a teljesitmeny ugras eleg eros huzoero volt 9xx es 10xx szeria kozott, hiaba doglott jottek ra a userek mintha muszaj volna fejleszteni :D :K

De jah, en pl igy lettem RTX-es,ramdoglott a 1080 Ti, bar en inkabb a markaval mintsem a termekkel szivtam meg (Giga 1080 Ti Xtreme)

[ Szerkesztve ]

...

(#2558) - = Zk = - válasza SkyTrancer (#2556) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pontosan... volt 980-am (SLI is) aztán 1070 most a 2080.... ugyan már.
ink azon rinyálnának, hoyg az AMD (Radeon) évek óta nem képes egy "magasabb szegmensekben IS" versenyképes videókártyát a piacra dobni...

dehát, dögöljön meg a szomszéd tehene is, facom! ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2559) ScomComputer válasza turistakolbi (#2551) üzenetére


ScomComputer
veterán

Oszt a hülye gyerek még a furmark-al nyomja,meg is érdemli mind az ilyen... ;)

(#2560) ÁdiBá válasza ScomComputer (#2559) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Még tesztelnek szörös fánkal?
Most ez komoly?

ÁdiBá

(#2561) Devid_81 válasza ÁdiBá (#2560) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha kiakarod gyujtani a VGA-t akkor siman, ez olyan mint a prime95 a CPU-nak, olyat mutat amit a valo eletben nem, es ha azt tuleli a cucc akkor mindent IS ;] :DDD

...

(#2562) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

azért nem mondanám annyira biztosan halálosztónak egy furmarkot
Nekem furmark alatt nem melegedett addig a kártya, mint amikor 4k-ban mindent a lehető legmagasabb értékre állítottam Kingdom Come-ban, és Battlefield 5 alatt
Valószínű azért, mert amíg a furmark kényelmesen futott, az alatt a 20 perc alatt, addig a battlefield és kingdom come 20-30 fps-t hozott ezekkel a beállításokkal
Nem szerette a kártya, és így hogy minden alapon semmit nem piszkálva sem ventik se semmi bizony a 30 fokos szobában 75 fokot mutatott az afterburner
Ilyen magas számot sosem láttam még csak ezalatt a két játék alatt.
Szóval előbb indítok el egy furmarkot, mint egy bf5-öt 4k-ban :K
mivel itt a mamóriák is meg minden ami a kártyában volt az 99%on pörgött
tensorostól mindenestől ( BF5 ) alatt

[ Szerkesztve ]

(#2563) szente


szente
addikt

Sziasztok!

MSI Ventusnál meg lehet valahogy oldani, hogy idle-ben lekapcsoljanak a ventik?

(#2564) ScomComputer válasza szente (#2563) üzenetére


ScomComputer
veterán

Minek ? :U

(#2565) llacee


llacee
őstag

Sziasztok, kis segitseget kernek. 2080akat nezegetem, nekem a super kicsit draga, bar az osszes rtx tularazott, de ez mas tema. Van egy nzxt g12 adapterem, amivel jelenleg egy corsair aio huti a 1080ast.
Olyan 2080at keresek, amire ezt garivesztes nelkul feltehetem. Pl Ventus v2 le van marticazva vagy bonthato? Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#2566) szente válasza ScomComputer (#2564) üzenetére


szente
addikt

Mert idle kikapcsol a tápom ventije ès a többi venti leszabályoz 450rpm körülre ès nincs HDD a gèpemben. Egyszóval csendet szeretnèk.

(#2567) ScomComputer válasza szente (#2566) üzenetére


ScomComputer
veterán

Annyira hangos? Nálam járt már jó pár vga, ventus is volt egy kettő,de idle-ben semmi hanga nem volt...
Nem tudod kikapcsolni csak ha módosítod a bios-on belül.... :)

(#2568) szente válasza ScomComputer (#2567) üzenetére


szente
addikt

Hát gondolom nem megy le a VGA ventie 500rpm körè, szóval igen, biztos az lenne a leghangosabb.
Afterburner se kapcsolja le manuális ventivezèrlèssel?

(#2569) szasanyi válasza szente (#2568) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, mert az hw-esen vezérelt.

(#2570) szente válasza szasanyi (#2569) üzenetére


szente
addikt

És lehet ezeknek a BIOS-át piszkálni, vagy csak úgy működik, hogy másik kártya file-át kell felflashelni?

(#2571) Maelephant válasza szente (#2563) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Hivatalosan nem oldható meg, sajnos feltehetően a kedvező árat a kevésbé jó hűtés és az ilyen extrák hiánya kompenzálhatja. Nem semi-passive / félpasszív a kártya.

(#2572) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Futtatna valaki egy heaven benchet tuningolt 2080-al?? :U

Köszi

(#2573) Max500 válasza gainwardgs (#2572) üzenetére


Max500
tag

Tessék
Preset: Extreme
GPU végig: 2040MHz
Mem: 8200MHz

Lehet hogy egyedi a problémám de amikor az ablaka fókuszban van akkor limitál 144fps-re, ha bármi más van fókuszban akkor nyugodtan megy fölé is.

[ Szerkesztve ]

Alá van írva!

(#2574) Dr V válasza gainwardgs (#2572) üzenetére


Dr V
őstag

1980@0.993V 7800 RAM
Asus Dual OC

(#2575) gainwardgs válasza Max500 (#2573) üzenetére


gainwardgs
addikt

Tudsz futtatni egyet fullhd-be is?

Köszi

(#2576) Max500 válasza gainwardgs (#2575) üzenetére


Max500
tag

Tessék FullHD-ben
Az Extreme-hez képest csak a felbontást állítottam.

Alá van írva!

(#2577) Bélaaaa válasza Max500 (#2576) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Csak viszonyításképp:

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2578) gainwardgs válasza Bélaaaa (#2577) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ennyit bírtam kisajtolni

(#2579) Metalmedve


Metalmedve
csendes tag

Sziasztok!
Kapható már a 2080 Super? Milyen áron mozog? Köszi!

Maci

(#2580) bestyen válasza Metalmedve (#2579) üzenetére

MSI Gaming X Trio 280k körül van, ROG Strix OC 305k körül van jelenleg.

(#2581) llacee


llacee
őstag

Sziasztok.Szerintetek erdemes meg 2080at venni 4ev garival vagy eol miatt mar nem?lenne lehetosegem joval olcsobban 2080 gaming oc t venni.Super nagyon draga 2070s arban lenne.

(#2582) Devid_81 válasza llacee (#2581) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A garancia garancia marad attol hogy megszunik a gyartasa :K
Raadasul a Super kb annyival gyorsabb mint amit egy atlagos OC-val Te magad is eltudsz erni a 2080-ak 95%-anal, szoval siman megveheto a 2080 :K

...

(#2583) llacee válasza Devid_81 (#2582) üzenetére


llacee
őstag

Köszi! Gtx1080-at váltana, sajnos monitort cseréltem és a 3440x1440 már kissé sok neki. Remélem a 2080 azért egy 100fps körül vinni fogja. Ráadásuk szeretném vizezni és elvileg a gigát lehet garanciavesztés nélkül. Elvileg akkor minden, hogy micron vagy Samsung, ha van garancia, max utóbbi jobban húzható?

(#2584) Devid_81 válasza llacee (#2583) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Altalaban mem OC-nal van kulonbseg a Micron es Samsung kozott.
Micronok mennek +900-1000MHz-et atlagban, foleg ha hutve lesz.
Samu +1000-1200MHz.

Vizezve erdemes egy kis OC-t tolni neki, altalaban a GPU 2000MHz felett tarthato jol hutve.
Eleg lesz 3440x1440-re, de biztos lesz majd par cim amiben azert a 100FPS nem lesz meg, ettol fuggetlenul a 1080-hoz kepest igen csak erezni fogod a kulonbseget majd ;)

[ Szerkesztve ]

...

(#2585) llacee válasza Devid_81 (#2584) üzenetére


llacee
őstag

Köszi, remélem hamarosan beköszönhetek vele :)

(#2586) Dr V válasza llacee (#2585) üzenetére


Dr V
őstag

Arra figyelj, h egy jó proci is kell mellé, ami kihajtja. BFV alá s 2600X kissé kevés volt, de még eldöcögött alatta. 3700X már jobban tetszik neki, erezhetően folyamatos lett a játékmenet.

(#2587) szasanyi válasza Dr V (#2586) üzenetére


szasanyi
félisten

3700X esetén sok lesz a mikroakadás egy i7-9700K-hoz képest, és az esetek jelentős részében max FPS-ben is elmarad. [link] Játéktól függően sokkal több, a míg mind2 CPU ugyanannyiba kerül.

(#2588) Max500 válasza gainwardgs (#2578) üzenetére


Max500
tag

Szép!
Éjen a sajtolás!
Nomeg a minél magasabb pontszámok. :D

Alá van írva!

(#2589) Sirandrish válasza szasanyi (#2587) üzenetére


Sirandrish
legenda

És a Shadow of TR-t 1440p-be max grafikán úgy vittem végig 3700x-el, hogy egyszer sem esett 90 alá az FPS :N

EZzel arra akartam kilyukadni hogy nem veszed észre azokat a mikroakadásokat, már ha tényleg vannak :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2590) szasanyi válasza Sirandrish (#2589) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem az FPS a fontosabb, hanem a szem ami érzékeli. Ha megnézed, a bal oldali FPS grafikonon nincs is változás (beesés) míg a jobboldali Frame-time grafikonon sok, nagyon csúnya beszakadások vannak. Mondja is a fickó, hogy a micro stuttering emiatt van. Persze aki nem látja ezeket azoknak a jó, mert engem az ilyenek nagyon zavarnak amire nem vigasz a FPS számláló - magas - értéke sem. És vannak bizony, sajnos a Ryzen 7 2700-zal még több. Barátomnál is az a helyzet, nála más lap és Ryzen 5 2600 volt- és ő is éppen ezért váltott, a jelenlegi Z390 + i7-9700K nagyságrendekkel jobb. Ott is előfordul ritkán, nem azt mondom... de a mértéke nagyságrendekkel jobb, plusz aki nem 4K-ban játszik annak a magasabb FPS is jól jön.
Gondoltam elmondom, mert ez fontos (annak aki látja ezt, és, mert uo. áron nem érdemes rosszabbat venni (annak aki főként, vagy kizárólag játékra használja a PC-t, mert másban tényleg jó 3700X sőt, néha jobb is).

[ Szerkesztve ]

(#2591) ZrogNV


ZrogNV
tag

Palit 2080 GameRock jelen!
Sajnos első próbakörnél játék alatt 84 fokra felmelegedett.
Afterburner-ben beállítottam a 60%-ra Fan Speed-et,
de ez sem segített, e fölött pedig már rendesen kihallatszik a H440-ből.
Ne foglalkozzak vele vagy inkább vegyek vissza alapteljesítményéből?

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#2592) Jacek válasza ZrogNV (#2591) üzenetére


Jacek
veterán

Ez S? De a Palit nem az a melegedő fajta, nekem volt 2-o full kuss es max 68-70 fok.

(#2593) ZrogNV válasza Jacek (#2592) üzenetére


ZrogNV
tag

Nem, ez még az original 2080.
Én is ezt olvastam a tesztekben.
Ennyire még a Aorus 1080 ti xtreme sem melegedett fel.

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#2594) llacee válasza Dr V (#2586) üzenetére


llacee
őstag

i7 8700 van mellette alapon 3466CL16 ram és most már egy 2080 Gaming OC :) :) este berakom/kipróbálom, remélem jó lesz

(#2595) Dr V válasza szasanyi (#2587) üzenetére


Dr V
őstag

Az említett microlagot én nem tapasztalom, de tény, h egy kategória a 2 CPU, inkább az alaplap, ram ami segít dönteni a 2 között.

(#2596) Találtgyerek válasza ZrogNV (#2591) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Az nagyon sok. Nem lehet a házra se fogni,mert nekem is H440-es van és a Strix silent módban nem megy 70 fok fölé. Újonnan vásárolt kártya?

06-3o/9759I39

(#2597) gainwardgs válasza Max500 (#2588) üzenetére


gainwardgs
addikt

Hajrá,hajrá :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#2598) ZrogNV válasza Találtgyerek (#2596) üzenetére


ZrogNV
tag

Nem.

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#2599) FaTHI válasza gainwardgs (#2597) üzenetére


FaTHI
őstag

Jó ez a teszt még időszámitásunk előtt is elavult volt! :DDD

(#2600) gainwardgs válasza FaTHI (#2599) üzenetére


gainwardgs
addikt

Mindegyik az :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.