Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#11951) keIdor válasza h1mpi (#11941) üzenetére


keIdor
titán

Lemondtam mar rola.:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11952) ScomComputer válasza Asbee (#11950) üzenetére


ScomComputer
veterán

Vga tuning nincs, driver lehet, én meg már kezdtem parázni hogy megmekken a 780.... :B

Melyik most a legstabilabb driver a 780-akhoz....ami érdekes, hogy a BF4 és BF3 alatt nem csinálja... :Y

[ Szerkesztve ]

(#11953) h1mpi válasza keIdor (#11951) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ha fontos, akkor megcsinálom, mert Te is sokat segítesz mindenkinek :) Ott hagyom ma egy fél órára max. 1250-es órajelen. :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#11954) cyberkind


cyberkind
félisten

Na most pedig az a kérdés hogy sima 660 50-ért újonnan, vagy 660Ti 2.5 év garival mindenestül 50-ért, vélemény? :)

Paranormal Cocktivity

(#11955) proci985 válasza Tirexi (#11944) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyari ventiket miert cserelted rosszabbakra? corsairek se jobbak kozepkategorianal, de az ACk pontosan annyit ernek, amennyibe kerulnek. az ar/ertekuk jo, de nekem itthon meg a CM hazventik is agyonvertek egy AC F12 Pro Pwmet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11956) SzlobiG válasza proci985 (#11955) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezt én se értem, ha ennyire fontos neki a hang akkor miért sajnál prémium ventikre költeni.

Azok az AC-k az alsó kategóriát súrolják volt olyan nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#11957) keIdor válasza proci985 (#11955) üzenetére


keIdor
titán

Egy idoben a TS-unkon egy srac nagyon reklamozta ezeket, utana tobben is ezt vettek. Magam sem tudom mi a nagy szam benne, es mi szol mellettuk. Egyebkent radiatorra sem ezek valok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11958) Asbee válasza proci985 (#11955) üzenetére


Asbee
veterán

Így van. Ház szellőztetésére még elmennek. Nekem voltak 60-as radin nyomó oldalon, sz@rt sem értek. A statikus nyomásuk egyenlő a 0-val. :)

(#11957) Keldor papa: Ár ami mellette szól, meg házat azért ki lehet velük szellőztetni 900 rpm körüli fordulaton ahol csendes. Radiátorra nagyon rossz.

[ Szerkesztve ]

(#11959) h1mpi válasza keIdor (#11957) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mi az a TS? :B nekem ami nagyon bejött az a Scythe Slip Stream 120 mm 1900 rpm-es. Durva huzatot csinál 50%-on is hangtalanul!

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#11960) norb55 válasza h1mpi (#11959) üzenetére


norb55
senior tag

team speak egy beszélgető program. :DDD
[link] :R

[ Szerkesztve ]

(#11961) h1mpi válasza norb55 (#11960) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ja kössz :)) nekem milrofos fejhallgatóm se volt még soha :P az új noctua venti 10-es légnyomás értékkel rendelkezik, arra cserélem a H110-en a vipereket :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#11962) proci985 válasza keIdor (#11957) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

itt a ph!n is nagyon sokan ajanlottak oket, aztan ha mar ugyis tartottam par eve ket open bench napot az SFlexek/TYk miatt (avagy akciosan 18kert vettem par ventit atszamolva :B ), akkor meg egy sor araert hozzacsaptam egy F12 Pro Pwmet. ami ment kb egy orat a tesztek miatt:). radim nincs, viszont a Thermalright IFX14en nagyon csunyan elverzett (Silver Arrow elodje, eleg restriktiv kettornyos huto).

masik csalodas a Swif2-1200 volt, haromszor mertem ujra oket mert nem hittem el, hogy kb azonos fordulaton az Sflex olyan 25-35%al jobb deltaTre (a Swfi2 880rpmen ment 800 helyett 12Vn, SFlex 800ra volt belove vezerlovel mert 1900as modelljeim vannak alapbol).

viszont az SFlex, a TY es az Antec TC140 eleg jol vizsgazott, a meglepetes pedig a Glacialtech volt ami hajszalnyival maradt el a Papst/SFlex duo mogott (kb fel aron azokhoz kepest).

Asbee: hat nem tudom, amit en neztem az 1000rpmen ment 5Vn, 1500on 12Vn, leghalkabb meg 1200-1300 korul volt... alatta olyan csapagyzaja volt, hogy ihaj, felette meg szelzaj. amin total le voltam dobbenve, hogy igy sikerult elrontani egy Sony FDB csapagyu ventit.

SzlobiG: ja, errol van szo, premium ventik megerik az arukat ha minden decibel szamit.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11963) keIdor válasza Asbee (#11958) üzenetére


keIdor
titán

Én tudom, az érvük csak az volt mellette, hogy olcsóbb mint a Noctua, ennyi. Én attól még tudtam, hogy ez egy alsó kategóriás venti. Tapasztalatból vásárolok én már, és sok adat átolvasása után, engem nem is győzött meg senki, én nem vettem. :)
Ház elejébe jók, viszont radiátorra nagyon nem, Tirexi helyében én a Noctua NF12-it tenném a radiátorra, mert annak jó a statikus nyomása, néhány fokot nyerne azonos hang mellett.

h1mpi: TeamSpeak.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11964) Tirexi válasza SzlobiG (#11956) üzenetére


Tirexi
addikt

Ajánlom a figyelmedbe ezt a videót: [link]

Ott az ágyon van vagy 50k ventilátor a prémium Noctua-kal együtt és kb sz@rt sem érnek...

Proci:
A gyári sz@r ventiknek elég szép hangjuk volt főleg a felsőnek ami berázta a gépház tetejét. :)
Szal köszi de nem...

(#11965) SzlobiG válasza Tirexi (#11964) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem kezdek vitába tudom milyen ventik azok az AF-ek voltak nekem is budget kategória.

Ha neked az a jó, akkor az a jó.

(#11966) norb55 válasza SzlobiG (#11965) üzenetére


norb55
senior tag

Pedig elég szép szállítási adatokat írnak róla.

(#11967) Asbee válasza Tirexi (#11964) üzenetére


Asbee
veterán

Noctua sem egy olyan nagy szám, a többi meg sajnos radira nem jó. Egy corsair SP, Noiseblocker, Scythe Gentle ventit kéne kipróbálnod, amiknek tényleg nagyon jó a statikus nyomásuk. Mondjuk az is tény egy ilyen vékony radira nem biztos hogy kell. :R

(#11966) norb55 : Radiátorra nem légszállítás kell.

[ Szerkesztve ]

(#11968) F34R válasza Asbee (#11967) üzenetére


F34R
nagyúr

En is ezt mondtam neki amit eladna a ventilatorokbol abbol venne nehany rendes hutot. Kar hogy Gentle Typhoon-t mar alig lehet kapni valahol.

(#11969) proci985 válasza Tirexi (#11964) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gondolom egyforma fordulaton ment a gyari es az AC is, hogy ilyen magabiztosan ossze tudod vetni a hangjukat, ugye?

norb55: specifikaciora az ipari gyartok (Papst, Delta, Adda, San Diego...) kivetelevel mindenki azt ir amit akar. SPCRnek pl lehet hinni, meg erdemes megnezni adott fordulat mellett a zaj es legszallitas adatokat: ha azok sokkal jobbak egy SFlexnel, akkor erdemes gyanut fogni.

dologgal egyebkent lehet csalni mivel suketszobaja nincs mindenkinek, pl a Corsair rakott irdatlanul eros ventiket az egybevizeire a jobb teszteredmenyek erdekeben.

F34R: grand flex az utodjuk lett akkor?

h1mpi: 3000rpm@140mm!:DDD. szerintem legyen nalad fuldugo... minimal rpmen meg eppen elfgoadhatoak lesznek szvsz hangra.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11970) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Itt van a Noctua, amit ki fogok próbálni: [link]

Static Pressure 10,52 mm H2O :Y

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#11971) SzlobiG válasza F34R (#11968) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lehet kapni. Én innét vettem 3db-ot a radira legjobb ventik amik idáig jártak nálam. :K

Annyi, hogy nekem nem az 500rpm-s verziók vannak.

(#11970) h1mpi Ja 41dba mellett fülest azért tegyél majd fel. :D

[ Szerkesztve ]

(#11972) h1mpi válasza SzlobiG (#11971) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Engem a zaj nem érdekel, bench alatt nem mind1 :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#11973) norb55 válasza h1mpi (#11972) üzenetére


norb55
senior tag

Mért nem szóltál nekem van ettől kicsit durvább,ez a Noctua hozzá képest hűs fuvallatot csinál. :D
[link] Nálam 9500RPM-et írt az alaplapom. hozzá raktam a kezem és szó szerint mint a porszivó odarántotta . 10K-é vettem még anno 3éve. :DDD

Ezek ventilátorok, a többi csak játék. :D

[ Szerkesztve ]

(#11974) keIdor válasza Tirexi (#11964) üzenetére


keIdor
titán

Azért mert az a Performance Edition venti, ami 1200rpm (5V) - 2400rpm (12V) között üzemel.
A Quiet-ekben más motor van, az 12V-on már csak 1300rpm-ig fut fel. 5V-on ezek pörögnek kb. 700rpm-en és magas statikus nyomás miatt ezek valók pl. radiátorra, a H100i-n azok az AC-k semmit nem érnek.

Nagyon nem mindegy ám a lapátoknak a kialakítása. Ami ilyen az magas légszállításra való, az ilyenek jók a ház elejébe, vagy ház végébe, mert ezek "szanaszét" szorják a levegőt, nem egy adott irányba.
Ha viszont azt akarod, hogy a hűtőbordán (radin) gyorsan átmenjen a levegő és egy adott pont irányába tolja a levegőt, ne szanaszét, akkor az ilyen lapát kialakítás a megfelelő.

De mivel rendelkezésedre állnak ilyen ventik csak időt kéne szánni rá (pénzt nem) és magad is megéreznéd a különbséget. Nézd meg 900rpm (bár ehhez Quiet Corsair venti kell, nem az, amit adnak) környékén, hogy az AC-k meg a gyári Corsair-ek, vagy NF12-es Noctua-k mennyivel jobban áttolják a radin a levegőt. Egyszerűen csak tedd oda a kezed és meglátod.

Halkan megjegyzem, hogy Maszki és iWater is rég leváltotta a radiátorokon már az AC-ket, mert belátták, hogy magas statikus nyomással jobban átmegy a levegő...

Szerk.: Egyébként ha megvan még az EK radid, tegyél rá egy AC-t, Noctua-t, Corsair-t, tedd rá őket a ventiszabályzóra és nézd meg házon kívül.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11975) Tirexi válasza keIdor (#11974) üzenetére


Tirexi
addikt

Amíg nem megy 80 fokig addig nem csereberélek. :)
Sajna a radi csavar helyei kikoptak már. Pár ilyen venti csere és dobhatom el a radit mert nem lesz benne menet.
Ez van.

(#11976) Maszki válasza keIdor (#11974) üzenetére


Maszki
tag

Szerintem én voltam az aki nagyon "reklámozta" az AC ventiket. Akkor is, és most is azt tudom mondani, hogy nincs velük semmi gond. Halkan, és korrektül teszik a dolgukat, és 3-4db kerül annyiba mint egy olyan. Tisztában vagyok vele, hogy a kialakítását tekintve nem olyan komoly, és nem jár hozzá annyi sallang. Viszont, ha nem radit kell átszellőztetni vele, akkor tökéletes. Én pedig csupán az esztétikum miatt váltottam.
:)

◄ Maszki ►

(#11977) keIdor válasza SzlobiG (#11971) üzenetére


keIdor
titán

Én úgy tudom, hogy ezek szívóra jók.:) Ezt olvastam, de javíts ki ha tévedek, nem járt nálam még ilyen...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11978) F34R válasza h1mpi (#11970) üzenetére


F34R
nagyúr

Az eddigi legjobb garazsteszt, erdemes megnezni hogy a tul hypeolt ventik mik produkalnak. Azert letett valamit a Scythe.

[link]

majd sugd meg mi lett az eredmeny :DDD

amugy egy idoben San Acet akartam venni

96W fogyasztas 11,500 rpm 5.22inch H2O = 13.26cm H2O = (B)132.6 mm H2O(/B) (B)75dB(/B) A Noctua minden tekintetben elbujhat :P

(#11971) SzlobiG

Nagyobbat nem lattam naluk, Aqua-nal van meg 3000-es ;]

[ Szerkesztve ]

(#11979) h1mpi válasza norb55 (#11973) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Valami olyat gondoltam, amitől még a szobába marad a ház és én :DDD

F34R: oké ezek jobbak, de a Noctua 41dBA mellett ilyen, ami annyira nem hangos.

Én most ebből a Viperből tettem 2 db-ot a H110-re és egyet hátra, ami kihúzza a meleget a VGA-ról. Elég jól nyomják :))

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#11980) F34R válasza h1mpi (#11979) üzenetére


F34R
nagyúr

Jo ez mar tulzas minden teren, kulon PWM knob-t kell neki kesziteni es a Kick start az full 12V-t indul akkor is :DDD Van egy olan gyanum hogy a Noctua csapagyazasa nem fogja olyan sokaig birni :P

(#11981) SzlobiG válasza keIdor (#11977) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam úgy vannak szívóra. :)

(#11978) F34R Én még tavaly decemberbe vettem onnét az 1850-es verziókat. 750-re vannak leszabályozva épphogy hallom a gépet hogy megy, annyira halk én ezt szeretem és mellé teljesítmény is van. :)

(#11982) norb55 válasza h1mpi (#11979) üzenetére


norb55
senior tag

Én beszereltem, 4500fordulaton leszabályoztam ventilátordurdulat szabályzóval és bemelegedett, csak úgy bírta a ventilátor szabályzó ha közbe hűtöttem. 1db ventilátor elég, ebből, az egész házból kinyomja a meleg levegőt, cserébe meg még fis levegőt is biztosít mindennek. Csak a hangja egy porszívóéval vetekszik. :DDD
Most szépen elraktam félre. Nem az a típus amit kézzel megállítasz, simán letöri az újaidat.
Vicces szerkezet, de zajvédő nélkül nem lehet használni. :(

(#11983) keIdor válasza SzlobiG (#11981) üzenetére


keIdor
titán

Elég jól szerepel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11984) F34R válasza cyberkind (#11954) üzenetére


F34R
nagyúr

gtx 760-t.

(#11985) h1mpi válasza F34R (#11984) üzenetére


h1mpi
nagyúr

:D ez vélemény feletti vélemény

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#11986) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Kurva jól néz ki ennek a hűtése :Y

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#11987) SzlobiG válasza keIdor (#11983) üzenetére


SzlobiG
félisten

Amikor nézegettem a teszteket a Cougar volt a legjobb, csak ez kb beszerezhetetlen itthon max ebayról tudtam volna szerezni és ilyen 6k/db.

(#11988) norb55 válasza BlackSoft (#11986) üzenetére


norb55
senior tag

Asus rog lapokhoz kiválóan megy. :DDD Bizony hogy szép, és jó is.

Ez lett a GTX 650 helyett? : :))

Keldor papa Már nem használom, vettem halk ventilátorokat. Szépen megjártad , még jó hogy nem égett le a ház.

[ Szerkesztve ]

(#11989) keIdor válasza norb55 (#11982) üzenetére


keIdor
titán

Rendes hűteni kell a ventiszabályzódat?
Óvatosan vele, én így jártam a Scythe Kaze Master 2 Pro-val.:DDD

[link]

Az is melegedett, egyszer csak fekete füst jött a gépből, még szerencse, hogy itt ültem mellette, mert ebből tűz is lehetett volna. Hozzá teszem azt is, hogy nem 6 venti volt rákötve, csak 5db, és így is...
Furcsa is volt, hogy egy Molex-e van, abból is csak két tüske van benne.
Most NZXT Sentry Mix 2 van, 2 Molex-el, abban benne van fejenként a 4db tüske is, garantált 60W-ot bír, ez nem is melegszik és nyugodt is vagyok...
Nagyon vigyázz vele... másnál is volt ilyen, és Tirexi is írta, hogy nála is melegszik... nehogy baleset legyen belőle.

SzlobiG: Igen ezt beszéltük is, ezek tényleg jók.
Ez a lényeg.:)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11990) BlackSoft válasza norb55 (#11988) üzenetére


BlackSoft
addikt

Egyelőre ez lesz, ez egy 760-as. Kaptam hozzá WD-t, 16GB-os Kingston Pendrive-t, meg egy 8GB-os Pendrive-t. Amiket kaptam megtartom, a vga meg el lesz adva :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#11991) SzlobiG válasza keIdor (#11989) üzenetére


SzlobiG
félisten

Bizony és ezek vannak 14-es verzióba is. :K

Majd egyszer ha fejlesztem a vizet, akkor beruházok ilyenekre jó borsos áruk lesz, de csak egyszer kell megvenni. :D

(#11992) keIdor válasza SzlobiG (#11991) üzenetére


keIdor
titán

Ha rendelsz, akkor szólj mert akkor rendelünk együtt, én is kipróbálom ezeket, azt mondják ennél nincs hatékonyabb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11993) norb55 válasza BlackSoft (#11990) üzenetére


norb55
senior tag

Hiányoltam is az egyik venti közepéről a mókus kereket. :D És utána mi lesz?

(#11994) h1mpi válasza SzlobiG (#11991) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A 14-esnek csak 1.38 a mm h2o értéke az nem valami sok :U

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#11995) BlackSoft válasza norb55 (#11993) üzenetére


BlackSoft
addikt

Valószínű 780, de gondolkodom 780Ti-n is. Meg persze az már ITX lapnál lesz...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#11996) h1mpi


h1mpi
nagyúr

wacsdogzra mekkora hype van, hogy kiadott az nvidia egy új drivert :DDD kíváncsi vagyok most már. Company of heroes2-n is hozott egy keveset.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#11997) BlackSoft


BlackSoft
addikt

WTF?! Hol van MO? Azért South Africa meg Serbia van...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#11998) F34R válasza SzlobiG (#11987) üzenetére


F34R
nagyúr

A Cougar-nak nem erdemes bedolni, valoban halk ventijeik vannak. Amikor bemutattal ugy kb 2-3 honapra ra lehetett Merlin-nel kapni horror aron.

#11989) Keldor papa

Mindenki azt vette mert nepszeru. Lamptron egy kicsivel volt csak dragabb megis sokkal jobban megbizhato. Vannak potis es lcd kijelzos peldanyaik is.

Hirtelen azt hittem per channel :DDD

(#11990) BlackSoft

eskudni mertem volna hogy nem a tied lesz ;]

(#11999) keIdor válasza BlackSoft (#11997) üzenetére


keIdor
titán

Lemaradóban...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12000) h1mpi válasza BlackSoft (#11997) üzenetére


h1mpi
nagyúr

UK alatt csinálod oszt kész :D

(#12001) freestyée: legalább kap levegőt minden :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.