Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) Linkin1994 válasza Dark1974 (#9250) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Dettó nekem pár napja csinálja

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#9252) Linkin1994 válasza Linkin1994 (#9251) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Bocs a dupláért csak lejárt a szerk idő
Illetve most azt vettem még észre hogyha nem rakom újra a drivert akkor 1100 rmp környékén mennek a ventik akkor is hogyha nem csinálok semmit illetve 62 fokon van a kártya de ahogy újra rakom a drivert leállnak a ventik és a kártya is csak 50 fokos.
Én nem tudom mi ez

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#9253) Rasiel válasza EVL2 (#9233) üzenetére


Rasiel
senior tag

FSP Hexa+ 400W-os táppal is megnéztem anno a 1070-es VGA-mat, de nem volt cicergés. Tehát azt konkrétan nem lehet kijelenteni, hogy mely tápokkal jön elő ez a jelenség. Ugyanazon típuson belül is lehetnek eltérések (akár tápegységről, akár videókártyáról beszélünk), alaplap is beleszólhat, hálózat, stb. Szóval komoly szinten szükség van a szerencsére is, hogy minden klappoljon és problémamentesen menjen.
Nekem speciel most volt egy olyan problémám, hogy az aktív stúdió hangfalaim közül az egyik felvette a számítógép belsejében keletkező zajokat, így azt is, ha pl. a VGA terhelést kapott egy játék elindítása után. Konkrétan a cicergést hallottam a hangfalból, ami, ha kisebb hangerőn használtam, akkor borzasztó zavaró tudott lenni. (Az előtte lévő GTX 780-al is érzékelhető volt, viszont 1070-re váltás után talán valamelyest nagyobb lett ez a zaj). A kb. 8 éves Corsair TX650W-os tápommal csinálta mindezt. Otthon volt elfekvőben a fent említett PSU, azzal megnéztem és a probléma - mondhatjuk - megoldódott. A zaj mérséklődött olyan szinten, hogy ha közel hajoltam a hangfalhoz, akkor lehetett igazán érzékelni. Vettem egy Seasonic tápot, azzal dettó ugyanaz a helyzet, mint az említett FSP-vel, tehát a zaj nem számottevő, bőven együtt lehet vele élni.

[ Szerkesztve ]

(#9254) megaandrew


megaandrew
tag

Sziasztok!
Az érdekelne, hogy van -e valakinek információja azzal kapcsolatban, hogy mikor indul meg érezhető módon lefelé a gtx 1060-asok ára?

(#9255) Pokesz007 válasza megaandrew (#9254) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Idén reméljük ,én is arra várok :) Amúgy tavaly óta érezhető volt.

Szerkesztve:
Különben azt halottam,hogy mikor kijön a VEGA változnak az árak. Nvidia terén most nem néztem utána,hogy milyen váltás lesz.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#9256) EVL2 válasza Rasiel (#9253) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nem sikerült egyértelműen éreztetnem, hogy ez nem törvényszerű jelenség az említett FSP tápoknál. Csak sokkal többször kerül elő a cw-s kártya dolog ha egy mérsékeltebb árú FSP táppal használják. Szóval egyáltalán nem biztos hogy egy Giga vagy bármi más kártya cw-s lesz egy FSP táppal csak rendszerint ezekkel fordul elő a legtöbbször. Nagyon sok FSP táp tulajdonos van mert remek tápokat árulnak a konkurensekhez képest piszok olcsón. Kérlek titeket ne vegyétek egyenként magatokra amit én állítok. Nekem csak ez szembeötlött már egy ideje. Persze azért is mert talán ezekkel a tápokkal rendelkeznek a legtöbben. Mint pl: a giga WF2, G1 az is azért cicereg olyan sűrűn (többek között) mert veszik mint a cukrot. Bizonyíték arra hogy jó vételnek számít mind a wf2, vagy a FSP tápok is.

(#9257) , válasza megaandrew (#9254) üzenetére


,
addikt

Hogy érezhető módon meginduljon, arra én nem látok reális esélyt idénre. Semmi sem indokolná.
Érezhető mód alatt azt értem, hogy mondjuk hogy a 65ezres 1060 3GB 55ezer legyen, a 85ezres 1060 6GB meg 75ezer.
Szerintem max párezer Ft-os változás fog lenni olyan nyár környékére.

(#9258) EVL2 válasza megaandrew (#9254) üzenetére


EVL2
aktív tag

Szerintem a legjobb esetben is max. a 2hónappal ünnepek előtti árazás fog majd nyáron visszaköszönni. Vagy valami jelentéktelen összeggel olcsóbb lesz. pl: Giga G1 88.900 volt és nyáron szerintem lemehet akár 85-87-re is. De sokkal többre nem számítanék.

(#9259) Rasiel válasza EVL2 (#9256) üzenetére


Rasiel
senior tag

Érthető, amit írsz. :K
Egyébként semmi rossz szándék nem volt bennem a feléd címezett hsz-emben. Szóval no offense, semmi bajom veled, félre ne értsd, csak leírtam a tapasztalatomat, véleményemet. :R

[ Szerkesztve ]

(#9260) EVL2 válasza Rasiel (#9259) üzenetére


EVL2
aktív tag

Persze értem én! :R

[ Szerkesztve ]

(#9261) megaandrew válasza Pokesz007 (#9255) üzenetére


megaandrew
tag

Még IDÉN?!?! Már a múlt hét is késő lenne! :D :D :D :D Tavaly október óta akarok összerakni egy pc-t. Akkor egész tűrhető árban voltak a dolgok, de nem volt rá keret. Aztán jött a karácsonyi őrület, amire azt mondták, hogy várhatóan február közepére elmúlik... Jelen pillanatban úgy néz ki, hogy a videókártyák fél évvel ezelőtti indulóáruk körül, vagy a fölött mozognak, a ram kétségbeejtően drága és csak drágább lesz várhatóan az év végéig, a skylake processzork még mindig a tavaly októberi árak fölött vannak, hiába jelent meg azóta a kaby lake család, a többiről ne is beszéljünk... :N Ki érti ezt? :D

(#9262) Pokesz007 válasza megaandrew (#9261) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Egy nagy OFF SORRY! A fizetések is nőttek nem ? :D Rossz példa,más meg felmegy. Csak vicc- Igazad van. Most nem tudunk ellene mit tenni sajnos ez van.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#9263) EVL2 válasza megaandrew (#9261) üzenetére


EVL2
aktív tag

Valószínűleg a közgazdások és a kereskedők.
22% áfa csökkentést kapott a sertéshús mégis drágább mint eddig bármikor. :D Ma ez a világ éljük IT termékek esetében is.

Persze csak az áfa meg a rossz euró tehet mindenről. a kereskedő meg szegénykém éhenhal.... Mégis az áfa különbözetet simán zsebrevágja árcsökkentés helyett. Vicc...

[ Szerkesztve ]

(#9264) FunPro válasza EVL2 (#9263) üzenetére


FunPro
senior tag

Hát, már amikor a "hatalmas" emelés volt, akkor is nyilatkozták, hogy a béremelést valamiből ki kell fizetni, és egyes termékek akár 30%-al is drágulhatnak.

Na, itt kezdtem el matkezoni, hogy vajon jó lesz-e, hogy a bérek emelkednek 20%-al, a termékek ára meg 30%-al. :U

Az áfakülönbözet pedig egyértelmű volt, hogy behúzzák.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#9265) kiltrus@citr válasza megaandrew (#9254) üzenetére


kiltrus@citr
csendes tag

:N nem hinném

Nézd meg a gtx 960-at még 64.000ft aztán szart se ér már mert egy 1060 alap model ugyan ennyibe kerül de a kettő között :DD hatalmas különbség van (mert 960-al már nem játszol semmit full grafikán a mostani játékokból).
Már ha a bolti árban reménykednél.

Én az msi gaming verziónál láttam ez nem lesz már olcsóbb mert extrém áron 97.000ft-ért is volt már karácsonykor 80 most meg 75-ért vettem max majd lejjebb megy kicsit 1-3 ezerrel

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#9266) EVL2 válasza FunPro (#9264) üzenetére


EVL2
aktív tag

Emelték a béremet, de kikellet mennem ebédelni és a menüért 850 helyett 990-et kértek. :C
Pedig elvileg ezek is kaptak valami adócsökkentést. Mármint az éttermi vendéglátós élelmiszerek, de azt kommunikálták le hogy az azért nem jó mert bonyolulttá teszi a vendéglátósok életét. Az én életem sem egyszerű ilyen árak mellet. :D

(#9267) alcsa válasza EVL2 (#9266) üzenetére


alcsa
senior tag

Tessek csak feladagot kerni! Akkor marad a zsebben is! :P

(#9268) FunPro válasza EVL2 (#9266) üzenetére


FunPro
senior tag

Hát ott valami olyan van, hogyha leülsz és megeszed, akkor igénybe vetted az étterem szolgáltatásait, kevesebb utánad az áfa. Ha viszont elviszed vagy rendeled vagy ilyesmi, akkor te csak kaját vettél tőlük, marad a magas áfa. Akik pedig nem hasonlítanak étteremre, de kaját árulnak, azok megszívták, mert mindig marad a magas áfa.

Persze, ezzel a drágulást nem adnak magyarázatot, mert a "magas áfa" eddig is annyi volt. Biztos az idei tél mán megint túl hideg vót, oszt elverte a jég a palántákat a fólia alatt, mindenre rá kell húzni 100 Ft-ot. . .

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#9269) EVL2 válasza FunPro (#9268) üzenetére


EVL2
aktív tag

A jég elverte a tojás árát is! :D de rendesen. Ja baxameg az is kapott áfa csökkentést. Persze, hogy drágult.
Reménykedjünk benne hogy nem kap Áfa csökkentést a VGA piac mert akkor leszünk csak igazán szarba. Az egy dolog hogy koplalunk... de hogy még rendes pc-m se legyen....

Elnézést az eddigi offolásért most már kipanaszkodtam magam egy ideig. Befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#9270) SECTORnooB válasza EVL2 (#9269) üzenetére


SECTORnooB
addikt

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
jogos :D

(#9271) Mika1227


Mika1227
őstag

Van egy monitor meg egy TV a kártyán. Szoktunk filmet nézni gépről a tv-n, azt be lehet valahogy állítani, hogy a monitort kapcsolja le amikor a film megy? Feleslegesen megy akkor a monitor. Én nem találtam olyan beállítást!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#9272) bobalazs válasza Mika1227 (#9271) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

nem lehet.

(#9273) Dark1974


Dark1974
csendes tag

Sziasztok!

#9247
Erre senki?

(#9274) kiltrus@citr válasza Mika1227 (#9271) üzenetére


kiltrus@citr
csendes tag

hát miért nem nyomod meg a kikapcsoló gombot :DDD

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#9275) Teaway válasza kiltrus@citr (#9274) üzenetére


Teaway
veterán

Ja, az a legegyszerűbb!

Nincs itthon csokid??

(#9276) kiltrus@citr válasza Dark1974 (#9273) üzenetére


kiltrus@citr
csendes tag

Oprendszert lecserélted?
vagy msi afteren powerboostot maxra 109%
esetleg tuning feszemeléssel de inkább az oprendszert cseréld ha nem volt

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#9277) Dark1974 válasza kiltrus@citr (#9276) üzenetére


Dark1974
csendes tag

Oprendszer csere még nem volt, de az a furcsa hogy másnál is jelentkezett ugyan ez a probléma.
Nem hinném, hogy mindkettőnknél most térdelt le az oprendszer, de ha nem lesz más megoldás, akkor újrahúzom.

(#9278) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Szia kiltrus@citr

Jól megy a kis kártyád? Én is lehet,hogy olyat veszek,mint a tiéd :) Max full HD-ba nyomnám,mikor lesz időm.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#9279) eami válasza Mika1227 (#9271) üzenetére


eami
addikt

feltéve hogy windows: windows + P billentyű, és kiválasztod hogy csak a másik kijelzőre menjen a kép. a nem aktív monitor így le fog kapcsolni magától.

(#9280) Mika1227 válasza eami (#9279) üzenetére


Mika1227
őstag

:C :R

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#9281) Redneck


Redneck
Topikgazda

Tolja valaki a Forza Horizon 3-mat GTX 1060-nal? Kíváncsi lennék milyen, mert a youtube videók alapján vannak mikroakadások, ugrások, igaz a legtöbb helyen a CPU-t említik problémaforrásként.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9282) Nuada herceg válasza Redneck (#9281) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Én kipróbáltam a demóját, nem nagyon értem el a 60 fps-t. :)
Szerintem high beállításokon próbáltam. Mondjuk az is igaz, hogy akkor még az előző i7 konfigommal, a 870-el. De azzal konfiggal a motorsport 6 apex viszont nagyon szépen futott.
Ja, amúgy 6 gigás 1060-am van.

Értem a csíziót.

(#9283) gtamate2


gtamate2
veterán

Ez az nvidia driver sosem lesz jobb? A chrome mostanában folyton összeomlik ha be van rakva a hardveres gyorsítás, oké kiveszem de azért látszik hogy nem olyan smooth úgy.

*Sn0w

(#9284) kiltrus@citr válasza Pokesz007 (#9278) üzenetére


kiltrus@citr
csendes tag

Hát nincs panaszom rá csak a mafia3 :DDD (Én is csak fhd-ben vagyok)

de már unom lehet végig se viszem nem olyan nagy cucc inkább újra a gta5-öt magyarul ha ilyen játékról van szó.

[ Szerkesztve ]

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#9285) jcs válasza Dark1974 (#9277) üzenetére


jcs
tag

...mert mindketten most telepítettetek valamit , ami ajándékot rakott a gépre...

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#9286) Pokesz007 válasza kiltrus@citr (#9284) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Az a játék nem mozgat meg :D 6GB lehet jobb lenne később,de CPU-ra költöm inkább.. Köszi az infot-

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#9287) , válasza gtamate2 (#9283) üzenetére


,
addikt

372.90 és 373.06 nálam nem csinálja (a többi verziót még nem használtam).

(#9288) Grafirka válasza Mika1227 (#9271) üzenetére


Grafirka
őstag

"windows billentyu + P" es az utolso verzio a listabol a "projector only" -val le fogja kapcsolni az elsodleges megjelenitot es csak a masikon ( TV a te esetedben) lesz kep. JElenleg azert aktiv mindket kepernyo, mert duplicate modban vagy. Bocs most latom , hogy mar valaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#9289) XeeN


XeeN
senior tag

A múlt héten a kezeim közé került egy Manli gtx 1060 3gb gallardo. Mivel eléggé negatív véleménnyel vannak többen is ezen a fórumon a kártyáról, gondoltam közelebbről is megvizsgálom. Az már elsőre feltűnt, hogy nem annyira rossz a helyzet, mint azt előtte gondoltam. Masszív kártya benyomását kelti, és az is. A hűtése sem vészes, sokkal rosszabbra számítottam. Az, hogy nem állnak le a ventillátorok idle-ben, szerintem nem a világ vége. Egy átlagos PC-ben bőven van más alkatrész ami hangosabb. Alap esetben kéken, terhelve zölden világítanak rajta a ledek (ám ez engem teljesen hidegen hagy). Az OC-t nem próbálgattam napokig, de egy gyors beállítást követően a 2038(boost)/9000 MHz-es órajeleken pár órát tudtam vele játszogatni fagyi nélkül.

Ha valaki egy sallangoktól mentes kártyát akar olcsón, szerintem nem fog mellélőni ha ezt a vga-t választja.

Még mielőtt betámadnátok, ez itt nem a reklám helye. ;)

Összehasonlítás képpen néhány kép egy Gigabyte GTX1060 6GB GDDR5 GV-N1060WF2OC-6GD mellett:

(#9290) vlevi válasza Grafirka (#9288) üzenetére


vlevi
nagyúr

"windows billentyu + P" es az utolso verzio a listabol a "projector only"
A vicces, hogy nálam ez fordítva van. A monitorom a DVI-ba van dugva, a TV pedig HDMI-vel. De ez már a sokadik videókártyám, és a HDMI az első megjelenítő, így a Win+P-re a második kijelzőre jön be a monitor.

(#9291) Redneck válasza vlevi (#9290) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Detto, és nem is tudom megcserélni, hiába váltom a DVI-s monitort elsődlegesre.
Arra már rájöttem hogy miért szaggatnak a videóim ha TV-re váltok. Azért mert a monitor 75Hz-es és ha azon indítom őket, átváltva megkavarodik kicsit a technika. Ha a TV-n indítom el akkor nincs gond.

Amit viszont el kell felejtsek, az a másolás. Mivel eltérő a képfrissítés, így az aktuális játékot nem tudom átmásolni TV-re is. Nem nagy érvágás, csak akkor használtam ezt a módot mikor itt volt egy haver, és felváltva pörgött a CS:GO vagy a BF. Így aki épp nem játszott, tudta TV-n nézni a játékot, kényelmesen hátradőlve.

Szerk:
Illetve be tudom kapcsolni a másolást, csak natív felbontáson nem megy, ha a 75Hz aktív.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9292) szimi57 válasza XeeN (#9289) üzenetére


szimi57
őstag

64 ezerért ajándék! :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#9293) eami válasza Redneck (#9291) üzenetére


eami
addikt

kiterjesztés viszont elég hasznos tud lenni ha pl a gyerekek mesét néznének gépről a TV-n te meg játszanál a monitoron :P

[ Szerkesztve ]

(#9294) Redneck válasza eami (#9293) üzenetére


Redneck
Topikgazda

eami: Persze, de az működik is rendesen! :D A másolás nem megy.

gtamate2: Nem tudom mi van a zöldeknél. Talán túl sok lett a zöldhasú vagy túltolták a zöldet. :((( :))

The Nuke: Szomorú, kérdezősködök a topikjában, nem akarok még egy feleslegesen megvett játékot. Van elég...

XeeN: Ha ár/érték arányban megérte, és van rá 3 év garancia akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9295) XeeN válasza Redneck (#9294) üzenetére


XeeN
senior tag

A tulaj egy gt610-et(!) cserélt erre. Évek óta a Skyrimmel játszik és ahogy ismerem, ezen a jó szokásán mostanában nem is fog változtatni. A 3 év gari és az ár egészen jó kombó.

(#9296) bobalazs válasza XeeN (#9289) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha érdekel a véleményem, szerintem kurva jól néz ki. :)

(#9297) EVL2 válasza bobalazs (#9296) üzenetére


EVL2
aktív tag

Hisz minden Lambo jól néz ki! ;)

(#9298) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Most raktam be Gigabyte gtx 1060-at. Még nem tudom kipróbálni, mert nincs hdmi kábelem. De normális az, hogy ha behelyezem a kártyát, akkor felpörög a venti, de kis idő múlva le is áll? És az alaplapi vga-n ilyenkor nem megy ki jel.

(#9299) Speed® válasza bobalazs (#9296) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

És kapott 8 PINt, pozitív.

user112
Félpasszív kivitel, ez normális. Ha IGPt nem lövöd be BIOSban, hogy elsődleges legyen, akkor nem kapsz képet rajta behelyezett dVGAval.

(#9300) user112 válasza Speed® (#9299) üzenetére


user112
senior tag

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.