Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) Kaslerka

Meglessük mit hoz ki belőle a kis i5-öm. :)

[ Szerkesztve ]

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#9852) , válasza Kaslerka (#9851) üzenetére


,
addikt

i5-750 mellett nálam ez volt Firestrike alatt:
Link

(Vannak nagyobb procikkal is méréseim, ha esetleg érdekelne, de nálam szigorúan minden alapórajelen van mindig minden esetben.)

(#9853) Kaslerka válasza , (#9852) üzenetére

Egy újabb core-i5-el mit produkál a kártya (50e) kategória?

Ez viszont roppant meggyőző (és itt "csak" 3800-on megy a procim)
Battlestrike 1 minden Ultrán (ha jól értelmezem az oroszt - rég volt már ált iskola... :D )
[link]

[ Szerkesztve ]

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#9854) Imre921 válasza Kaslerka (#9853) üzenetére


Imre921
tag

Hát nem hajtja ki :N A 90% feletti gpu load alapnak kéne hogy legyen.(nálam 98-99% játékok alatt) A firestrike-ot is ahogy nézem jóesetben 80%-on hajtja meg a gpu-t.

Mindenesetre mehet nyugodtan ameddig nem jön össze egy sky/vagy caby lake procira ;) Lesz bottleneck addig, de a 660hoz képest így is ég és föld :)

(#9855) , válasza Kaslerka (#9853) üzenetére


,
addikt

A Graphics score az nagyságrendileg kb ugyanennyi marad (hisz ugyanaz a kártya), viszont az erősebb processzor miatt több a Physics score, és emiatt az összpontszám is több lesz.

Ez egy másik mérés, itt most az Inno3D kis Compact kártyája van 1 ventis kivitelben egy i7-2600 mellett (50ezres értékhatárba amit írtál, bőven belefér az i7-2600 is): Link

Egy i7-2600 amúgy a 2 generációval újabb i5-öt is veri, van olyan mérésem is (i5-4570): Link

(#9856) Imre921 válasza , (#9855) üzenetére


Imre921
tag

Csinálok mindjárt egy jó kis vidit firestrike-al monitorozva. Kíváncsi vagyok a physx score-omra mer már nem emlékszem mennyi volt.

(#9857) Kaslerka válasza , (#9855) üzenetére

Jövő héten megjön a kártya, akkor lefuttatom én is és kiderül mit kezd a pontszámokkal 4GHz-en.
Majd lopok képet.

Egyébként CineBench alatt: 465. Amit nem tudok, hogy nagyjából hova lőjem be a mai viszonylatba. :)

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#9858) , válasza Imre921 (#9856) üzenetére


,
addikt

Oké, várjuk.

(#9859) Kaslerka válasza , (#9858) üzenetére

Sima Steames ingyenes verzió jó? Vagy valami más kell?

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#9860) Imre921 válasza , (#9858) üzenetére


Imre921
tag

Hát nem tudtam experiencel videot csinálni. Azaz igen, de minden egyes teszt előtt elmenti a felvételt mivel ugye köztük kilép desktopra, 4 videot meg már nem állok neki feltölteni :D (viszont alternatíva érdekelne mivel tudok úgy rögzíteni hogy a desktopot is vegye)Lényeg hogy a gpu load 98-99% mindig, és itt a végeredmény.

[link]

Full alapon minden, az alaplapom miatt kizárva a tuning de nem is foglalkoztatott soha. Max a vga órajelét tudnám cibálni de tesztek miatt nem fogom amikor minden játékban 99% a gpu loadom.

10100-környékén szokott lenni, most valamiért alacsonyabb pontszámot kaptam. Lehet a sok háttéralkalmazás vagy vissza kellett volna húznom a csúszkát a driverben performance-re, de jó ez így is :)

(#9861) , válasza Kaslerka (#9857) üzenetére


,
addikt

Cinebench-et nem tudom, én kizárólag a játékok/játékos benchmarkok (pl. Firestrike) szempontjából szoktam nézegetni a CPU-kat, mivel nálam az elmúlt bő 2 évtizedben ha terhelést kapott egy processzor, akkor az játék volt, és nem egyéb dolog (pl. videoszerkesztés, meg hasonló).

(#9862) Kaslerka válasza , (#9861) üzenetére

nah megtaláltam kedvenc oldalamon. :) Leszedem, telepítem, elinditom és mosolyogjunk egyet... :)

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#9863) Imre921


Imre921
tag

Far Cry Primal 1080p Ultra(ennek legalább van saját beépített benchmarkja)

[link]

Meg itt egy Witcher 3 is szintén Ultrán(ez még februári)

[link]

Pofozgathatnék még ezeken az értékeken, de ha egyszer felesleges a gyári oc felé mennem akkor az

(#9864) Kaslerka

Ime. :)

[link]

Phy: 6964 az nem is olyan rossz. :)

[ Szerkesztve ]

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#9865) Imre921 válasza Kaslerka (#9864) üzenetére


Imre921
tag

Nem bizony :) Jó kis proci az, csak a 10es gtx széria alá már kevés. Kicsit overkill neki az 1060as, de mondom addig nyugodtan mehet amíg nem váltasz sky vagy caby lakere. A ddr4 miatt is fontos lenne majd mert gyorsabb tényleg. Érezhetően.
Az orosz videoban a BF1-nél amit linkeltél botrányosan nincs kihasználva az 1060as. Persze ettől még így is komoly előrelépés egy 660hoz képest hogy átmenetileg benne marad majd neked egy jó 30% legalább kihasználatlanul.

(#9866) Kaslerka válasza Imre921 (#9865) üzenetére

Az nem baj, így majd' 40 éves fejjel (meg régen sem) nem kell nekem 100fps. Bőven megelégszem én a 30+ -al. :) Szerintem még most kezdtem volna el agyalni a VGA-n különösebben, de "leteszteltem" a Ghost Warrior 3 BETA-ját és LOW-on is csak egy diafilmet láttam (mondjuk a 3d mark bench alatt is :D) majdnem sírva fakadtam... :DDD

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#9867) Imre921 válasza Kaslerka (#9866) üzenetére


Imre921
tag

Hát, a GK106-os Kepler már 2012 végén is csak középkategória volt szóval nincs ebbe semmi meglepő :) Komoly felüdülés lesz az 1060as még némileg kihasználatlanul is. Bár ez a 4Ghz-es órajeled igen combosnak fest. Meg is látszott a 3DMark Physx pontszámon ;) Azért idén majd nyugdíjazd az alaplap proci kombód ha teheted.

[ Szerkesztve ]

(#9868) EVL2 válasza Kaslerka (#9866) üzenetére


EVL2
aktív tag

Szia! A 970 igazából hasznos (vagy használható, valós) vram méretben nem egy Gb-al nagyobb. Sajnos 3.5 gb-feletti kihasználtságnál gondok akadnak nála. szóval igazándiból az a 4gb jó 3.5-nek. Remek döntés a 3gb-s 1060. Nem hinném hogy csalódni fogsz. Némi kompromisszummal sok évig ki fog szolgálni. szerintem tovább mint egy 970.
Nem hinném hogy annyira overkill a 3Gb 1060 a procidnak. Jó lesz vele. :K

(#9869) Kaslerka

Nah, akkor ha megjön, lenyomok egy tesztet és megnézzük mit tud még apa jó öreg 760-asa. :)

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#9870) vlevi válasza Kaslerka (#9869) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sok jóra ne számíts :)
Iletve de. Mondjuk, majdnem a duplaja.
Tudom, két tesztet összehasonlítani baromság, de a techpowerupon a 760-as crysis3-ben 28fps, [link], az 1060-as pedig 50 [link]

(#9871) Kaslerka válasza vlevi (#9870) üzenetére

Nem a VGA-ra gondoltam a 760-al, hanem a procimra+az 1060-ra. :)

[ Szerkesztve ]

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#9872) Tomassy00 válasza Kaslerka (#9871) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Pedig én is egyből a VGA-ra gondoltam, aztán olvasom a hozzászólasodat, és mondom azt :D

(#9873) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Kicsi off, csak ha valaki hasonlítgatni szeretne...

/////////// SLI ////////////////

(#9874) vlevi válasza Kaslerka (#9871) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, i5-760 mellett gtx 660?
És ahelyett 1060?
Nyugi, mégbrutálabb les a különbség.
Az említett techpowerup tesztben 22-ről 50-re ugrik az fps szam :)
Persze, a két teszt között sok-sok év telt el, a gép többi része is cserélődött, de valami viszonyitasi alapnak bizos jó.
Azt tudom, hogy amikor én az amd7850-t cseréltem 1060-ra, kétsueresére ugrott az fps az általam használt játékokban, pedig a graf. beállitasokat is feljebb vettem.

[ Szerkesztve ]

(#9875) Imre921 válasza Tomassy00 (#9873) üzenetére


Imre921
tag

Na igen, de ez az 1060 topic. Itt pedig a userek 90%-a 1080p-ben használja a pc-t, oda meg totál felesleges az 1070 még egy jó darabig ;) Meg a 6700K is játékra :) Most kivétel ha valaki nem tud 60fps alatt élni minden felesleges nvidia vagy dx12 fícsör nélkül :D

De nem offense, félre ne érts :) Nagyon szép eredmények, brutál jó masina :) :R

(#9876) EVL2


EVL2
aktív tag

"1080p-ben használja a pc-t, oda meg totál felesleges az 1070" :U :U :U :C

(#9877) Imre921


Imre921
tag

Felső-közép kat. gpu vs felső kat. gpu összevetés sztem irreleváns. 1060ast rx480assal érdemes összevetni inkább.

(#9878) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Mindenki nyugodjon le. :D Én csak betettem ide két képet, hogy aki kíváncsi, meglesheti, mit tud egy vagy két darab 1070 Fire Strike -testben. :R

[ Szerkesztve ]

(#9879) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez is off ha 270et 1060hoz akar vki hasonlítani:

(#9880) eami válasza bobalazs (#9879) üzenetére


eami
addikt

ez pedig i5-4440-el (nem sokkal több).

(#9881) Kaslerka

Úgy látom itt a péntek éjjeli beszélgetésünk FireStrike lavinát indított be, nem baj. :DD

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#9882) tkesy válasza Tomassy00 (#9873) üzenetére


tkesy
őstag

Ez is off lesz: :)

GTX 1070 vs 1060 (6GB) vs 980: Fire Strike / Time Spy

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#9883) Redneck


Redneck
Topikgazda

Az új UT-t tolja valaki 1060-nal? Nekem alapból Highra rakta, 75Hz-es monitorral jól pörög. Fast Sync on vagy off nem számít, kb ugyanolyan, alapból sincs képtörés. Az engineben van valami szinkron.

Még nem volt időm jobban megnézni, csak egy órát nyomtam, de jól nézett ki és jól ment. Igaz a 3 sokkal jobban tetszik egyelőre, ez szerintem elég konzolos lett, pedig PC-re készült alapból.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9884) NandoXXL válasza Kaslerka (#9881) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nem lenne baj, ha a gyári órajeleken hasonlítaná össze a nép a vgakat, nem pedig saját tuningos eredményeiket linkelnék. Írok is lassan a 480 topikba- írják már ide a tuningos eredményeiket...

(#9883) Redneck
UT régebben próbáltam, jól futott, csak nem bírtam elviselni a gagyi játékmenetet. Marad a régi UT és a 3.
.

[ Szerkesztve ]

(#9885) Imre921


Imre921
tag

Én nem fogom főzni(tuningolni) a vga-mat egy 3DMark miatt. Majd ha egyszer kifogy a kraft cserélem aztán annyi. 10100körül csinálok firestrikeban. Megnézni jó volt, de ennyi.
De ez én vagyok. Ha tuningfan lennék eleve nem ilyen alaplapot veszek. :D Amit egyébként erősen ajánlok ha nem tuningmániás az ember :)

[ Szerkesztve ]

(#9886) Redneck válasza NandoXXL (#9884) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nekem is fura, pedig nagyon vártam. Az eredetit imádom, de a 3 is sokat pörgött. A köztes részekért annyira nem voltam oda, ez is kicsit azokra emlékeztet.

Igaz ez még nem a végleges, de a bántóan lassú rakéta és Flack Cannon elég fura, a távcsöves animációja és skinje pedig szimplán gagyi. A Plasma viszont nagyon jó lett, bejön.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9887) szimi57


szimi57
őstag

Fire Strike

CPU i5 3570K@4200 MHz
GPU Manli GTX 1060 3GB +150MHz, VRAM +400MHz.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#9888) Imre921 válasza szimi57 (#9887) üzenetére


Imre921
tag

Szép kis score lett :) Számít azért ha megcibálja az ember az órajeleket attól még hogy én nem érzem szükségét :D

-

Épp egy jó órás Mad Max gameplayen vagyok túl. Mondom kipróbálom mert szeretem a tps nézetes cuccokat. Háááát... :-/ Kimaxolva is ronda helyenként(jó, két éves játék de akkor is). Jól összelopkodott játékmenet innen-onnan, de alapvetően tiszta Batman a harcrendszer benne, aminek örültem mert ezáltal pörgős.

Ez nem ide való, de azért tettem off-topicba. Tudtok ajánlani zúzós tps nézetes játékokat mint a Batman vagy a Mad Max? :) (a legutóbbi tomb raidert már kipörgettem, metal gear meg a witcher sem játszik már)

[ Szerkesztve ]

(#9889) gaben9569


gaben9569
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy GTX 1060 at és nem szuperál rendesen :/ vagyis csak egy játékban vettem nagyon észre a Battlefield 1 ben.

Witcher 3, GTA 5, úgy fut ahogy kellene, de ebben el se éri a 80% GPU kihasználtságot ultrán, Full HD ban.

Proci FX 8320 4.1 GHz re huzva
Lap Gigabyte 990XA-UD3
VGA Gigabyte GTX 1060 WF2 3 GB OC
Táp FSP Hyper 600 M

már nem tudom mit tegyek, minden után utána néztem, felemeltem a CPU órajelét, hátha jobban kihajta, de semmi. Pedig utána néztem és ezzel a kombóval pedig ki kéne, hogy hajtsa a kártyát. Lehet újra kéne rakni az egész gépet?
(Op rendszer Windows 10 Pro 64 bit )

Kérlek segitsetek, már nem tudom mit tegyek

(#9890) Redneck válasza Imre921 (#9888) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Zúzósak: Remember Me, DmC (zseniális lett), Castlevania: Lords os Shadow 2, Dead Space sorozat, Just Cause 2-3, Kane and Lynch 2, Marlow Briggs, Prince of Persia: The Forgotten Sands, Resident Evil 6, Sleeping Dogs,
Amik nem úgy zúzósak: Star Wars: Force Unleashed 1-2, Spec Ops: The Line, Binary Domain, Brütal Legend, Hitman Absolution és az új, vagy bármelyik jobb AC, esetleg a cuki Mini Ninjas.

Ezek Steamesek, gyorsan rálestem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9891) Imre921 válasza gaben9569 (#9889) üzenetére


Imre921
tag

Az FX kevés alá sajnos hiába a 8core, ha egy Intelhez képest a szálankénti(magonkénti) teljesítménye kevés. Játékoknál inkább az számít hogy jó erős legyen a proci magonként, nem a minél több core.

Olvastam valahol régebben hogy 970 fölött nem éri meg vga-t pakolni a Vishera AMD-k alá. Az 1060 meg jó 10%-al még erősebb.

Monitoroztam én is az enyémet msi afterburnerrel. Nekem mindenhol megvan a 99% gpu load alap i5 procival, szóval szerintem cserélj platformot Intelre.

De várd meg még más véleményét, biztosan segítenek :)

@Redneck - Köszönöm uram :R

[ Szerkesztve ]

(#9892) eami válasza Redneck (#9890) üzenetére


eami
addikt

"Remember Me, DmC (zseniális lett)"
+1

Esetleg Dark Siders sorozat.

(#9893) hundai válasza Imre921 (#9891) üzenetére


hundai
aktív tag

Szerintem egy 1070-el jól elvannak 1440p-ben, vagy akár DSR-el is lehet játszani, hamar eltűnik a procilimit.

-Wake up Neo!

(#9894) Imre921 válasza hundai (#9893) üzenetére


Imre921
tag

Szerintem nem wqhd-ra vett 1060-at. Akartam írni hogy egy monitor olcsóbb megoldás lehet mint a platform váltás ugye, de 1080p felett meg az 1060ból kezd elfogyni a kraft(lehet hülyeséget mondok, javíts ki ha tévedek)

Én platformot váltanék. Játékra Intel.(most nehogy offtopic legyen és elinduljon Ryzen áradat mer tökön szúrom magam :DDD ) De ezt mindig a user pénztárcája határozza meg. Az Intel procik meg sajnos drágák.

(#9895) , válasza Imre921 (#9894) üzenetére


,
addikt

Így van, ahogy mondod. 1060 nem való FullHD fölé. Még FullHD mellett is kell kompromisszumot kötni, nem hogy fölötte.
Az FX mellett meg ha CPU-limit van, hiába rakja át az ember magasabb felbontásba a grafikát egy megfelelő monitoron, csak annyi fog változni, hogy oda már nem csak a CPU lesz kevés, hanem már a GPU is.

(#9896) hundai válasza , (#9895) üzenetére


hundai
aktív tag

Egyetlen szóval sem mondtam hogy játszon 1440pben az 1060-al! Arra céloztam , hogy igenis lehet játszani 1070/1080-al akár még egy FX-el is pl 1440p-ben mert ott már nem lesz a "nem hajtja ki"történet.

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#9897) Redneck


Redneck
Topikgazda

Olyankor milyen limit van ha a CPU sem megy 80% fölé, de a VGA sem? Vegyes? Mit lehet csinálni vele? Segíthet a DSR? Az új UT, néha 73-ra esik 120-as fps capről. Átlag 80-90. Adjak neki 80-as capet és nyeljem be, mert csak ennyire képes ez a belépő, alap i5-ös?

Egyébként szépen fut, lehet a botok miatt ilyen, Online még nem próbáltam. 75Hz-en a néha 73-ra esés azért nem frankó, de majd megnézem Fast Sync nélkül.

Szerk:
Majd holnap, ma dolgozom.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9898) eami válasza Redneck (#9897) üzenetére


eami
addikt

milyen monitorod van?

(#9899) Redneck válasza eami (#9898) üzenetére


Redneck
Topikgazda

1680x1050 75Hz-es. A TV pedig 1080p de azon csak Single megy.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9900) LordPorcio


LordPorcio
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írok, de lehet tudtok segíteni. Adott az alábbi konfiguráció mely főleg munkára lett vásárolva még tavaly:

Alaplap: GIGABYTE GA-X99-UD3
CPU: INTEL Core i7-6800K 3.40GHz
CPU Hűtő: COOLERMASTER Hyper 212X
Memória: 2x HyperX 16GB Fury DDR4 2666MHz CL15 KIT
GPU: GIGABYTE GAMING-6GD GTX1060 6GB
SSD: SAMSUNG 500GB 750 EVO
HDD: TOSHIBA Desktop 3TB 7200rpm 64MB
PSU: FSP Hyper M 600
Monitor: LG 27MP58VQ-P

A problémám a következő lenne:

Mostanában játszani is szoktam rajta (siege, division) és azt vettem észre, hogy a játékok nem futnak olyan jól mint ahogy azt másoknál láttam hasonló konfigal, nálam olyan 50-60% van meg csak. Utána jártam a témának és találtam egy olyan jelenséget, hogy Thermal Throtling, és be is állítottam a videókártyámon, hogy a power és temperature limit magasabb legyen, illetve emeltem a ventilátoron is. Terhelés alatt nem is meg 56-60 fok fölé. Ezek után a játékok teljesítménye megugrott de úgy kb. 10-15percig, utána visszaesik megint a régi teljesítményre, valamint 3 másodpercenként egy pillanatra alig észrevehetően megakad a kép is. Az nvidia vezérlőpult és a windows is teljesítménycentrikusra van még állítva.

Találkoztatok már ilyen problémával?

Psn név: LordPorcio

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.