Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Redneck válasza Mika1227 (#9048) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Egy ilyennek nem tudod megmagyarázni! Azt se hogy a 3 ronggyal drágábbat vegye mert annak jobb a hűtése és nem kell vele mókolni.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9052) PeL válasza Imre921 (#9049) üzenetére


PeL
addikt

Nekem ilyen Inno3D 1060-asom van szintén i5-6500 mellett, teljesen jó. Nem hangos, nem meleg, olcsó kártya de rendben van szvsz, nekem legalábbis semmi bajom vele immár lassan 3 hónapja.

Kábelezés tudom nem túl szép, de úgyis rajta van az oldala :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9053) bobalazs válasza PeL (#9052) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Enyém kemény 67.9kba került mikor kijött nem sokra rá. Azóta és sose lesz többet annyi.

(#9054) füles_ válasza PeL (#9052) üzenetére


füles_
őstag

Szia! Hőmérsékletek hogy alakulnak játék közben? :)

(#9055) FunPro


FunPro
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni (vagyis informálódni :D).

Amióta megvan a kártya (December), azóta nincs kibékülve a youtube-al.

A régebbi driveren volt zöld csík a videóknál, volt egy pár mp-es betöltés rész a videó előtt, és aztán befagyott az egész böngésző, amikor videót néztem (chrome).

A mostani driverrel ezeket nem tapasztalom, viszont jött a következő csapás. Újonnan nemes egyszerűséggel nem akar elindulni a lejátszás. Bejön az ablak, de a videó nem indul el.

Másnál is vannak hasonlók? Valami ötlet?

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#9056) Imre921 válasza PeL (#9052) üzenetére


Imre921
tag

Jó kis budget gaming konfig :) Habár igazán budget akkor lenne ha i3 lenne alatta, de hát a 4fizikai mag ma már alapvetés. Enyém is kábé így fog kinézni ha kész lesz :D Nincs azzal semmi baj, nem lehet mindenki design gamer :D

Még annyit hogy egy 400-as chieftec elég neki? (nem régi, új gps szériás, dobozos)

szerk. Látom nálad is két vinyó van. Detto :D

[ Szerkesztve ]

(#9057) Apollo_21 válasza FunPro (#9055) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mire gondolsz?
Fogod youtube...rányomsz egy videóra és fekete marad?
Ha igen, nekem 3. napja csinálja, úgy tudom rávenni a lejátszásra hogy a chrome böngészőmben direkt bevan téve a flashplayer plugin jobb oldalra, illetve a html5 lejátszás mód is..direkt youtube-ra.
Fogom rányomok a flashplayeres ikonra és hirtelen "jó" lesz:D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#9058) PeL válasza Imre921 (#9056) üzenetére


PeL
addikt

Annyira nem volt budget mert 224.000-be került az egész kiszállítással együtt :) Ez sem csúcs konfig de nem is teljesen belépő szint. Eredetileg SSD-t is akartam de akkor csak egy 1050Ti fért volna bele a keretbe, inkább vettem egy 1060-at, majd később egyszer veszek bele SSD-t, nem létszükséglet. Régi gépből átmászott az 1TB-os az új 2-es mellé :)

[ Szerkesztve ]

(#9059) PeL válasza füles_ (#9054) üzenetére


PeL
addikt

Üdv.

CPU hőfok 45 körül, VGA-t 60-62 foknál még nem láttam melegebbnek mikor néztem épp.

[ Szerkesztve ]

(#9060) sakal83 válasza Imre921 (#9049) üzenetére


sakal83
addikt

Inno3dt vegyél manli helyett. Felpassziv. Nekem bejott nagyon. 64kert teljesen jo. Nem hangos.

(#9061) szimi57 válasza Imre921 (#9049) üzenetére


szimi57
őstag

Mentem egy pár kört a Manlival BF4 multiban Full HD Ultra beállitásokkal bekapcsolt V-sync mellett és a nélkül. A grafikonon látszik minden. Két hónapja kifogástalan. Semmiről sem maradsz le a drágább karikhoz képest. V-sync On
V-sync Off
Van belőle GTX 1070 és 1080-as is, csak nem nálunk.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#9062) szimi57 válasza Imre921 (#9056) üzenetére


szimi57
őstag

Innot nem érdemes venni, ha jól tudom csak a GPU hűtött és a hőterhelés a kis nyák miatt koncentráltabb, ami miatt rövidebb élettartamra lehet számitani.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#9063) füles_ válasza PeL (#9059) üzenetére


füles_
őstag

Köszi :R
Bordázat amúgy így oldalról nem néz ki soványnak

(#9064) , válasza Imre921 (#9049) üzenetére


,
addikt

Nekem is az említett Inno3D Compact van, meglepően jó kis kártya, hőcsöves hűtéssel. Ha nincs terhelés, áll a ventije. 1060-ra nem igazán kell ennél komolyabb hűtés, ahhoz a max 60 fok körüli hőmérséklethez ez is bőven elegendő. Hangját se hallani. Teszi a dolgát a kártya, ahogy kell.

(#9065) Hauptmann válasza PeL (#9058) üzenetére


Hauptmann
addikt

Azt, hogy az SSD nem létszükséglet, itt a PH-n ne nagyon hangoztasd. :DDD

(#9066) , válasza Hauptmann (#9065) üzenetére


,
addikt

Ebbe belefutottam én is, meg akartak lincselni, mert szerintem csak "ajánlott" az SSD használata, és nem létszükséglet. Vannak olyan elborult agyúak, akik szerint viszont élni sem lehet nélküle, és nem is ember, akinek nincs. :W

(#9067) Bacusuz válasza , (#9066) üzenetére


Bacusuz
őstag

viszonylag korán jutottam el oda hogy a bf3-at ssd-re telepítettem.
Eluntam az agyam multiplayerben a játékba belépve, mire az utánam következő player becsatlakozott.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9068) , válasza Bacusuz (#9067) üzenetére


,
addikt

1060-as témától nem szeretnék nagyon eltérni, de az SSD előnyeit nem is vitatta senki. Csak sokan az "ajánlott" és a "kötelező" szavak jelentésével nincsenek tisztában, és még meg is magyarázták a dolgot, az volt a legszörnyűbb. Napi 16-20 órát ülök gép előtt, hardverekkel foglalkozok, használtam már ezt is, meg azt is.

(#9069) EVL2 válasza Bacusuz (#9067) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nekem most kettő SSD van a gépembe. Egy rendszer 120GB és egy 250-es a játékaimra. Nem mondom hogy nem tudok nélküle élni de sokkal jobban tudok örülni mint egy 2TB-os HDD-nek.
Mostanában már nem WoW-zok de kb 1 évvel ezelőtt volt szerencsém kipróbálni komámnál SSD-nélkül is. Érdekes élményben volt részem. Jobb gépe volt akkor mint nekem de minden belogolásnál végignézte ahogy a Textúrákból felépül a garison negyed óra alatt. (értelemszerűen túloztam a drámai hatás miatt) Azt hozzátenném hogy más játékoknál kevésbé számít az ssd de pl. a wow számomra már élvezhetetlen lenne nélküle.

Szerk: Ja bocsi Bacusuz ezt csak azért keztem el írni mert ezt vettem én is észre amikor valaki partiba lépett velem. Untam az agyam mire végre odatelepotált pl egy instába.

[ Szerkesztve ]

(#9070) kiltrus@citr válasza PeL (#9058) üzenetére


kiltrus@citr
csendes tag

Azért jó ár minden full grafikán ennyiért :D megéri szerintem :DDD
Még mindig jobb mint egy laptop kb300.000-ért.
Munkatársam most sír miatta mert vett egy asus rog-ot (gtx 960m vga) de az nem fullon viszi a gémeket.

Én is kihagytam egyenlőre az ssd-t inkább most vga csere és így 180-ba lesz a gépfejlesztés mert jó áron volt a proci használtan 60 .(amit vettem: ház/táppal, alaplap, memória, és csütörtökön jön a vga)

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#9071) Bacusuz válasza EVL2 (#9069) üzenetére


Bacusuz
őstag

A belogolásnál a proci is fontos.
csgo betőltés nekem 4790k+ lassabb hdd,fiamnal 4590 +gyorsabb hdd és csomót várok mire belép.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9072) Tomassy00 válasza Hauptmann (#9065) üzenetére


Tomassy00
senior tag

:DD

(#9073) EVL2 válasza Bacusuz (#9071) üzenetére


EVL2
aktív tag

Sajnos nekem a prockó a legszűkebb keresztmetszet. Egyenlőre! :)

(#9074) Tamyra


Tamyra
tag

Most akkor melyik a legolcsóbb és jó 6GB-os modell? :))

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#9075) EVL2 válasza Tamyra (#9074) üzenetére


EVL2
aktív tag

inno, giga wf2 (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#9076) Imre921 válasza Tamyra (#9074) üzenetére


Imre921
tag

[link]

90ér vagy kicsit az alatt már hazavihető. Van a két ventis is, 1-2ezressel drágább csak.

Én azt gondolom azonban, hogy 1080p!-re bőven elég a 3gigás 1060as is. 2017-re legalábbis mindenképp, megfelelően erős hardware-el alatta(itt nem i7-re kell gondolni 100ezrekért, egy mezei i5(haswell, skylake, caby lake)bőven kiszolgálja ezt a gpu-t még)
A 3Gb csalóka lehet, de azért csak egy 1060-as gpu-val dolgozik, tesztekben pedig világosan kitűnik, hogy sok 4 vagy akár több Gb-os amd/nvidia megoldást is maga mögé utasít játékok alatt a felső-középkategóriában. 1080p-ig bezárólag legalábbis. Afelett már kijön a különbség, és tényleg kevés sok esetben már a 3Gb 1080p! FELETT :)

Erre az évre sztem simán best buy minden téren egy 3gigás 1060as. Aztán jövőre úgyis cserélni kell majd, vagy kicsit később, ahogy ez lenni szokott.

Egyik ismerősöm 1050ti-t vett a marhája majdnem 60ér, merhogy azon 4giga ram van :C Azóta már a sírás kerülgette párszor amikor elkezdtem b@sztatni a tesztekkel hogy fasorba nincs a 3gigás 1060hoz képest és akár pár ezressel drágábban is beszerezhetett volna egyet :DDD
(félreértés ne essék, nagyon jó kis kari az 1050ti(főleg 50k környékén), de az más ligában játszik még mint a cudamag csonkított 3gigás 1060)

Az nVidia-nak egyébként hatalmas piros pont a 3Gigás 1060-ért hogy ezzel is elérhetővé tette a zökkenőmentes 1080p gaminget igencsak kényelmes árkategóriában :R (zökkenőmentest értsd jól, vérpistik gtx1080ason is találnak fogást ha játék helyett mást szugerálnak állandóan xd )

[ Szerkesztve ]

(#9077) Imre921


Imre921
tag

[link]

hmm...72 és 75között mozog jelenleg. Attól függ hol nézem. Ez se rossz.

(#9078) Teaway válasza Imre921 (#9076) üzenetére


Teaway
veterán

„cudamag csonkított 3gigás 1060”

Mindössze 10%-ot veszít a nagyhoz képest, az meg nem nagy érvágás.

Nincs itthon csokid??

(#9079) FunPro válasza Apollo_21 (#9057) üzenetére


FunPro
senior tag

Igen, amikor rányomok, akkor kiírja rendesen, hogy hány perces a videó, de maga a videó fekete marad, és nem indul. És az ablak frissítése sem segít.

Azonban, most úgy tűnik nem a driver/kártya lesz a ludas (mint eddig), hanem alapból kula a youtube, mert más gépen is tapasztalom!

Azért köszönöm a segítséget! :R

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#9080) szasanyi válasza Teaway (#9078) üzenetére


szasanyi
félisten

No igen, de a -10% GPU és a -3GB VRAM együtt pont annyit ront a teljesítményen, amitől nem lesz jó alternatíva annak aki mondjuk vizuális típus, és azt a grafikai minőséget már nem hozza az azzal együtt elvárt sebességgel. míg a teljes GPU +3GB VARM pont igen.
Éppen ez az amivel tisztában kell lenni a választáskor, hogy ne csalódás legyen a vége.

(#9081) Imre921 válasza szasanyi (#9080) üzenetére


Imre921
tag

A csalódástól szerintem igen messze van 1080p-ben a 3gigás 1060 ;) Nyilván az meg tudja aki nem a 6Gb-osat veszi hogy egy picivel gyengébb a 3gigás.

Az a 20-30ezer forint bizony nem kevés, abból lehet venni egyebet is a gépbe még(pl ramot még vagy egy ssd-t). Ennek fényében best buy NÁLAM a gtx1060 3Gb :)

[ Szerkesztve ]

(#9082) donnie.d válasza Imre921 (#9076) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Akinek nincs kerete egy 6 GB-osra, annak lehet jó alternatíva. De, aki hajlandó és tud is többet áldozni, és nem akar évente VGA-t cserélni, mint például én, annak abszolút nem jó választás.

Már most van olyan játék, ami 1080p-n és simán 3 GB fölé megy. Nálam ilyenek voltak a Rise Of The Tomb Raider, Witcher 3, Battlefield 1, Far Cry Primal, Crysis 3 stb. Nyilván ez a tendencia emelkedni fog a jövőben. Soha nem lehet tudni mikor jön egy olyan játék, amivel csak küszködni lehet egy 3 GB-os modellnél.

(#9083) Hauptmann válasza Imre921 (#9081) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát, inkább egy 1060 6 Gb, mint 1060 3 Gb plusz SSD. Ez elvileg nem lehet kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#9084) szasanyi válasza Imre921 (#9081) üzenetére


szasanyi
félisten

Az igényeink nem egyformák. Nekem a 6GB-os sem volt elég sok helyen, mert nálam a maximum grafika + 60 FPS (min. nem AVG vagy MAX!) az elvárt. ;) 1080p-ben csak a 1070 hozta mindenhol, grafikai maximumon a min. 60 FPS-t (pontosabban annál többet) azzal elégett is voltam. De úgy néz ki jönnek az NV refresh kártyái (mivel az idén nem várható az új VOLTA alapú gamer kártya, amit ezzel akarnak kompenzálni) amitől az erő-, és árviszonyok valszeg változnak.

(#9085) kiltrus@citr válasza szasanyi (#9080) üzenetére


kiltrus@citr
csendes tag

Hát én ezt nem hiszem majd csináljunk képeket játékokból mennyi a különbség. Konkrétan miről is van szó.
Az meg hogy milyen monitorod van :D Az nem vga-hoz tartozik az megint más keresztmetszet lesz szóval kell egy monitor is nem csak videókártya.
3GB elvileg [link] HD(1920x1080), (1920x1200) WUXGA monitorhoz jó,
ha nagyobb van akkor kell a 6GB UWHD (2560x1080), WQHD (2560x1440)
ha meg ettől is nagyobb monitorod van nem hinném hogy elég az 1060 UHD (3840x2160), 4k (4096x2160) monitorokhoz.

Szerintem mikor pár pixelről van szó az lényegtelen mert nem azt figyeled játék közben mikor elsuhansz mellettük. Ez az ultra betegség.

A gyorsasága nem lesz olyan mértékben jobb a 6GB-oson hogy ez miatt szebben fusson sőt minél nagyobb monitorral használod annál többet veszítesz a sebességből.

Idén 2017 már biztos nem lesz olcsóbb a WQHD monitor szóval biztos nem veszek majd jövőre szóval a +GB nekem tökéletes WUXGA monitorhoz.

[ Szerkesztve ]

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#9086) EVL2 válasza Imre921 (#9076) üzenetére


EVL2
aktív tag

"Én azt gondolom azonban, hogy 1080p!-re bőven elég a 3gigás 1060as is."
-Azért tudok egyet érteni veled mert beletetted az "Én azt gondolom" szöveget is.

"2017-re legalábbis mindenképp,"
-Sokaknak megfelel és van akinek nem teljesen! Persze ez a dolog szubjektív. Ezért lett volna jobb vagy helyesebb ismételten a "szerinted" jelzőt használni.

"megfelelően erős hardware-el alatta(itt nem i7-re kell gondolni 100ezrekért, egy mezei i5(haswell, skylake, caby lake)bőven kiszolgálja ezt a gpu-t még)"
-A mezei i5 cpuk többé kevésbé kiszolgálják, én is hasonlóan látom a dolgot de az hogy "bőven" már más kérdés. pl:BF1 alatt remekül viselkedik ez a vga, de visszafogja kicsit egy mezei i5. Közel 4ghz járatom a 3470-et amivel utolérem az előző generációs i5 pl: 6500-at de nem ad maradéktalan élményt az 1060 mellet. Persze egy skylake 6600K-val már biztos kielégítőbb lenne a helyzet főleg mert illik egy kicsit megrángatni egy ilyen csodás cpu-t.
Szóval szerintem sem igényel mindenképpen i-7-et ,de az előző generációból van hogy szűk keresztmetszetet jelent neki egy régebbi i-5.
Legtöbbet a Titanfall2 vel játszok mostanában ott pl. tökéletesen jó párost alkotnak. De közelsem minden körülmény között vagy minden játéknál.

"Erre az évre sztem simán best buy minden téren egy 3gigás 1060as. Aztán jövőre úgyis cserélni kell majd, vagy kicsit később, ahogy ez lenni szokott."
-Ezek szerint te még többet költesz a vga-k ra mint én. :D Évente vagy másfél évente én nem szoktam cserélni kártyát. Számomra számít az időtálóság és szerintem azért lesz ebben 3 év a legtöbb embernek. Akkor meg már igen csak jól jön a +GB. Bár én nekem már most is jól jön.

"Egyik ismerősöm 1050ti-t vett a marhája majdnem 60ér, merhogy ....."-Nincs mit hozzáfűznöm tökéletesen egyetértek veled. :R 60ért 1050ti-t venni magas fokú tájékozatlanságra utal. Sajnos benézte pedig boldogabb lehetne most egy 3gb 1060-al.

"Az nVidia-nak egyébként hatalmas piros pont a 3Gigás 1060-ért hogy ezzel is elérhetővé tette a zökkenőmentes 1080p gaminget igencsak kényelmes árkategóriában."
-Megint csak mindenkinek szubjektív, hogy mi a zökkenőmentes. Nekem ez csak 1070-el lenne. És nem érzem úgy hogy túlzok. Remek dolog és nagyon örülök hogy megalkotta az NV a 3GB-s 1060-at de a helyén kell kezelni és tisztába kell lenni a hátrányaival is. Hangsúlyozom remek kártya csak szerintem nem feltétlen annyira jó mindenkinek FHD-ra mint neked. Ezért jó személyes vélemény amit írtál, csak másnak lehet kicsit félrevezető.

Mindenki más igényei vannak, de értelmes keretek között a jobbra törekedés nem feltétlen vérpistisséget fog okozni. Addig biztos hogy nem amég ez mérhető és érzékelhető az adott játékban. Ha valakinek ezek fontosak akkor vesz egy drágább kártyát, de mivel helytálló az indoklása ezért szerintem nem vérpisti. Az hogy nekem vagy neked nincs pénzed, vagy nem akarunk áldozni pl. egy 1070-re FHD-nál még nem jelenti azt hogy értelmetlen beruházás lenne.
Tudom hogy az 1080-at hoztad fel ide példának de az 1060-ban bőven lehet találni hibát vérpistiség nélkül is. Bár én nagyon rajongok az 1060-ért és szerintem jó kártya. Elégedett vagyok vele de látom azt ahol zökkenőmentesebb lenne egy erősebb vga-val. Simán tudok vele élni de ez még nem egy kompromisszum mente kártya FHD-ba. Ez egy jó budget kártya arra hogy FHD-n megízleljük milyen is mindent csontra húzni de ha igazán szép futást akarunk van hogy lejjebb kell kicsit kalibrálni.

Szeretném hogy érzed ez nem kötekedés akart lenni. Csak a saját véleményem. Elég sok mindenben egyetértünk csak finomhangolási eltérések akadtak. Szerintem erre való egy fórum hogy ezt megbeszéljük nyíltan. :K

(#9087) Imre921 válasza donnie.d (#9082) üzenetére


Imre921
tag

[link]

Menjen csak fölé. Krokodilkönnyeket 'asszem senki nem fog hullatni emiatt akinek 3Gigás modellje van :)

A memóriaéhség egyébként annyi hogy ha majd tényleg kevés lesz(mert most csak monitorozva az, a gyakorlatban meg gaming ezerrel)akkor max leveszel 1-2 szűrőt, ami értelmesebb címek esetén nem megy a játékélmény rovására. Még mindig egy 1060asról beszélünk azért.

A 6gigás valóban időtállóbb lehet, de azért ha józan paraszti ésszel belegondolunk, ha a gpu lesz a szűk keresztmetszet(amilyen "jól" optimalizál 1-2 stúdió manapság)akkor a user a hjára kenheti a 6giga vRam-ját is ;)

Tehát felső-közép-kategóriánál így is, úgy is, 1-2 év az az időintervallum általában, amikor szükséges a csere. A 6gigás 1060-asnak az az előnye a picit több cuda core végett és a kétszer annyi vram végett, hogy több csicsás szűrőt tudsz pakolni a játék alá settingsben. Játékélménybéli szerepe egyenlőre(már normálisabb címeknél)konvergál a nullához 1080p-ben.

Én egyébként akkor se vennék 6gigásat ha lenne rá keret, akkor már inkább kipótolnám még, és 1070. Abban már van ráció a részemről, és tényleg nem kéne minimum 2-3évig vga-t cserélnem.

De persze változóak az igények, így azt is megértem aki a 3gigás kari ellen van. Pedig best buy akárhonnan nézzük, és a jelenlegi teljesítménye is lehengerlő az árához képest.(kivéve hitmanbe, de az amd játék)

[ Szerkesztve ]

(#9088) szasanyi válasza kiltrus@citr (#9085) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez is egy vélemény (bár nemtom a monitor hogy jött nálad a képbe, ti. azzal kapcsolatban egy szót nem írtam) de a tied és nem az enyém. :N Lehet, hogy durván hangzik, de egyúttal irreleváns is számomra mert kipróbáltam, a saját szememmel láttam ua. a játékokat 1060 6GB kártyával és a 1070-nel is, szóval engem nem tud senki meggyőzni arról, hogy nekem az a jobb amit ő lát (még inkább nem arról, amit gondol esetleg ilyen tapasztalat nélkül).
Ultra betegség... lehet, de megint csak azt mondom, hogy nem egyformák az igényeink (sem a szemünk!). Ha a HIGH grafika elég, akkor itt a PS4 és azzal játszok, de PC-n egy határozottan simább, részletgazdagképet akarok látni, ami (számomra legalábbis) csak úgy volt elérhető ahogyan írtam. Különben miért fizetnék (sokkal) többet a PC-s játékokért?
Ez a Szerintem mikor pár pixelről van szó az lényegtelen... egyébként mindenre magyarázat, tehát aki így vélekedik (bármilyen ok miatt) az úgysem érti, vagy legalábbis nem fogadja el azt amit én mondtam. Innentől beszélni is felesleges róla, győzködni meg pláne az.
És szintén fontos, hogy én senkinek sem mondtam: ezt vegye, azt ne vegye! :N Csupán figyelemfelhívás arra, hogy ha alul értékeljük a saját igényeinek vagy egy kártya képességeit túl, akkor bizony csalódás lehet a vége. Persze ezt is lehet orvosolni, de egyszerűbb és olcsóbb elsőre a megfelelőt választani.

(#9089) Mika1227 válasza donnie.d (#9082) üzenetére


Mika1227
őstag

A Resident Evil 7 megeszi a 6 GB-ot is! A GTA 5 nálam olyan 4 GB körül kajál. De ugye ez erősen beállítás függő.

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#9090) Imre921


Imre921
tag

Nektek is igazatok van tulajdonképpen, de akkor összefoglalom a lényeget. Akinek meg kell húzni a szíjat, de erre az évre még egy erős nVidia kártyát szeretne beújítani és normálisan szeretne gamelni full hd-ben,(az esetek többségében kimaxolva) annak gtx1060 3Gb ;)

Igaz egy 1050TI-vel is igen jól el lehet lenni, csak tisztában kell lenni az igényekkel. Ezért mondom azt hogy kinek mi. Nálam egy witcher 3-ban pl nem kell hogy külön csillogjon Geralt minden egyes hajszála és az összes bokornak szupersimitott árnyéka legyen. De ez én vagyok.

Sztem le is zárhatjuk a kérdést :) Amúgy nemsoká fizu, és megyek majd a 3gigás inno 3D 1060asomér :) (meg az i5 6500asért meg a +8giga ramért) Rendszer újratelepítés után majd ha mindennel végeztem jövök teszteredményekkel, meg esetleg egy kis shadowplay-el :)

[link] Hopp a 8gigás rx480as :DDD Jó csak 3DMark, de akkor is na :)

További szép napot :) (de várom már a fizut :O ) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9091) EVL2 válasza EVL2 (#9086) üzenetére


EVL2
aktív tag

*** pl:BF1 az az lenne hogy BF1*** Csak össze emocionálta a rendszer! :D
Elnézés a többi hibáért is, csak közben melózok és zsibbasztott egy kedves kolléga a marhaságaival ,mert neki piszokul sürgős volt.

[ Szerkesztve ]

(#9092) FunPro válasza Mika1227 (#9089) üzenetére


FunPro
senior tag

Erre a kártyára tökéletesen ráillik az élet egyik nagy igazsága.
Vagy legyél nagyon hülye, vagy legyél nagyon okos. Középen lenni a legrosszabb!

Márpedig, ez a kártya pont középen van.
Ahhoz kevés, hogy mindent vigyen maxon, ahhoz viszont sok, hogy mindennel közepesen vagy alatta játssz.

Ha őszinte akarok lenni, azt kell mondanom a 3gigás verzió sikerült jobban! A teljesítménye lehet gyengébb, de ő legalább ott helyezkedik el a hierarchiában, ahol lennie kell. Elég ahhoz, hogy elfussanak rajta a programok, megelégszik a közepes beállításokkal, és még az ára is kedvezőbb. Ezért lehetnek boldogabbak a 3gigás verziót vásárlók. Aki olyat vesz, az már vásárláskor kompromisszumot köt, és ezt a jó szokását valószínűleg használat közben is megtartja. Legalább is szerintem!

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#9093) EVL2 válasza FunPro (#9092) üzenetére


EVL2
aktív tag

Vagy a másik életigazságot bizonyítja be. Az arany középút igazságát.

(#9094) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A legjobb lett volna szerintem ha elnevezik 1060LE (Light Edition)-nek és nem lenne annyi szócséplés miatta. A vitát meg gondolom én leginkább az árversenynek köszönhetjük, 100 dolláros különbség +3gb +8 textura mappelő egység +cuda-ért- ha a gyártási költségeket néznénk, illetve az alap anyag árat, naívan azt gondolom biztos hogy nem lenne meg.

(#9095) jcs válasza Mika1227 (#9089) üzenetére


jcs
tag

Megeszi, de az adott kép megjelenítéséhez nem kellene több 1,5-2,5 Gb-nál ! Szorozd vissza a vram felhasználást pixelszámra!

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#9096) kiltrus@citr válasza szasanyi (#9088) üzenetére


kiltrus@citr
csendes tag

A monitor mérete pedig lényeges pl:Resident Evil-ből láttam képeket hogy nagyobb monitoron valami skálázódással jobb részletgazdagabb képek vannak.

Mondjuk azt komolyan gondoltam hogy screenshotokat berakhatunk játékból hogy mi mennyivel szebb így vagy úgy beállítássokkal hogy mire érdemes odafigyelni.

Meg lehet nem egyezik az ízlésünk mert pl: gta5 depth of field effektet én biztos hanyagolom mivel homályos és a motion blurt se szeretem .

ON: Nézd a kerítést homályos

Off:Itt tisztán látni

A cikk prohardverről: [link]

Jah igen a pixelekre vissza térve szerintem akkor van igazán zavaró különbség ha low és high között nézed és akkor veszed észre a különbséget ha medium és high között vagy, de amikor very high és ultra beállításokat hasonlítod össze az már csak szőrszál hasogatás olyan nagy különbség azért nincsen amit észlelnél is főleg ha akcióban vagy.

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#9097) szasanyi válasza kiltrus@citr (#9096) üzenetére


szasanyi
félisten

Most önigazolás gyanánt írod ezeket, vagy engem győzködsz? Csak mert mind2 fölösleges. :N

(#9098) Zuri


Zuri
tag

Sziasztok csatlakoznék a "klubbhoz" egy Gainward GTX 1060 Phoenix GS kártyával, remélem jól döntöttem :)

[ Szerkesztve ]

(#9099) Hauptmann válasza Zuri (#9098) üzenetére


Hauptmann
addikt

Persze, egy-két kivételtől eltekintve nagy különbségek nincsenek a kártyák között.

(#9100) donnie.d válasza Imre921 (#9087) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nem is mondta senki, hogy hullatni kell bármilyen minőségű, és mennyiségű könnyeket, aki 3GB-os modellel rendelkezik, vagy csak arra lesz kerete. Pusztán megjegyeztem, hogy ha csak a memóriát vesszük alapul, akkor már most vannak olyan címek, amelyeknek nem elég a 3 GB. Pedig én egy-két beállítást pl. a Rise Of The Tomb Raider eseten nem is használtam, hiszen nem láttam különbséget, mert a textúrák semmivel nem lettek szebbek, ha nagyon magasról ultrára állítottam.

Jómagam nem vagyok nagy játékos, de amelyik játék tetszik, az többnyire megvesz kilóra. Részemről egy picit ezért is csalódás a 1060 az árához képest, mert négy évvel ezelőtt egy 70 ezres GTX 760-at jó másfél évig úgy használtam, hogy Full HD esetén mindent csutkára nyomhattam, ám amikor eljött a váltás,s egy frissen kiadott hardver esetében már 80-100 ezres tételben kellett gondolkodnom úgy, hogy már a megjelenéskor sem volt kompromisszummentes.
Persze tudom, hogy sokaknak az a fő cél, hogy minél több effektet be lehessen kapcsolni egy játékban, hogy aztán a képernyőn megjelenő grafikától vizuális orgazmusuk legyen. Részemről egy százezres kártya vásárlásánál az volt a cél, hogy egy adott játék esetében - amennyiben valóban jól konfigurált -, ne arról szóljon a játékidő egy negyede, hogy állítgatok mindenféle beállítást, hogy élvezhetően fusson, hanem az élsimítás kivételével minden maximumom lehessen, s ne is kelljen foglalkoznom ezekkel a későbbiekben sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.