Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Köszi a tesztet! Amúgy pont egy hete néztem ismerősnek alvásméréséhez kütyüt: házon belül a Xiaomi Mi Watch Lite már csak kb. 15000 Ft, szerintem ahhoz képest a Mi Band 6 nem igazán jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#2) Pttypang


Pttypang
veterán

Akkor el kell fogadnom a tenyt, hogy egy mi ban 4-re kell cserelnem a mi band 4-emet, ha kezd csokkenni az uzemido. Koszi a tesztet.

Everybody lies.

(#3) Fall-N válasza Pttypang (#2) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem inkább Mi Band 5-re? De én azt mondanám, hogy nyomkodj meg egy Honor/Huawei Band 6-ot, az sem rossz. Legalábbis szoftveres téren biztos jobb, mint a Mi Fit. A teszt nem említi, de a Zepp is működik vele elvileg.

Volt Band 4-em és cseréltem 5-re, szerintem jobb az 5. 6-ot még nem nyomkodtam élőben, de így tetszik. Mondjuk nem tudom a home gomb hiánya mennyire gáz élőben.

[ Szerkesztve ]

(#4) weberzolee


weberzolee
aktív tag

A lokalizáció még mindig hiányos, sem az óra, sem a Mi Fit, sem a Xiaomi Wear alkalmazás nem tud magyarul

Fura hogy Androidon angol, mert nekem iOS-en már legalább 3 éve magyar a MiFit.

(#5) DeFranco válasza Fall-N (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A zepp sem egy matyóhímzés sajnos.

Lehet telefonom memóriája is kevés neki (3 GB ami azért még nem a világ vége) de folyamatosan kilövi magát, az értesítéseket minden frissítés után engedélyezni kell, a világ összes lakatját és memóriaoptimalizálástiltását rá kell rakni hogy egy edzést el lehessen indítani fél óra programindítgatás nélkül, plusz a felület sem valami logikus.

Az értesítéskezelés szintén elég kaotikus, sok mindent dupláz az órán sok mindent dupláz az órán.

Használható de "a jó az nem ilyen". (amazfit bip u-val használom)

[ Szerkesztve ]

(#6) bordi10 válasza turbulencia8 (#1) üzenetére


bordi10
senior tag

TFT vs AMOLED :K

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#7) User64476


User64476
őstag

Van olyan band hasonló árkategóriában, amiben van NFC és lehet vele fizetni itthon?

(#8) bollokcs80 válasza User64476 (#7) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Elvileg ebből is jönni fog az NFC-s változat Európába hamarosan.

Nekem most az 5 van, elvileg egy netes rendelésemhez kapok egy sima 6-ot hamarosan, majd meglátjuk milyen lesz. A nagyobb kijelző és a véroxigén mérés tetszik benne. Az app sajnos jó ideje elég vacak, főleg az alvásadatok tekintetében.

B.Cs.

(#9) tovgab válasza User64476 (#7) üzenetére


tovgab
aktív tag

Nincs. :(

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#10) realist


realist
őstag

Hogy repül az idő, már 5 hónapja vettem a band 4 helyett.

(#11) strogov válasza bollokcs80 (#8) üzenetére


strogov
senior tag

Emlékeim szerint a fizetés az nem annyi, hogy belepattintasz egy NFC-t. A bankoknak (hitelkártya kibocsátóknak) engedélyezni kell.

(#12) bollokcs80 válasza strogov (#11) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Mastercarddal működni fog, ha jól láttam.

B.Cs.

(#13) kakuk.tamas válasza bollokcs80 (#12) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Magyar banknál is? Ki a fizetési szolgáltató, akivel megegyeztek a bankok?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#14) ilor14 válasza weberzolee (#4) üzenetére


ilor14
tag

Androidon is magyar volt, míg gondolt egyet a Xiaomi és szépen az új verziókban már nem érhető el a magyar nyelv. Hogy ennek mi értelme van azt nem tudom, azon kívül, hogy Anyának emiatt teljesen használhatatlanná vált az alkalmazás... :(

(#15) janeszgol


janeszgol
félisten

"Viszont végre valahára lett teljeskörű magyar karaktertámogatás, így az árvíztűrő tükörfúrógépben soha többé nem kell kérdőjeleket nézegetnünk, illetve néhány emotikon is hajlandó megjelenni az üzenetértesítésekben."

Na hihetetlen. Bezzeg a Band 4C-hez tartozo szoftver evek ota tudja ezt.

(#16) User64476 válasza tovgab (#9) üzenetére


User64476
őstag

Köszi, akkor ezt a témát ejtettem :D

(#17) fornettisuti


fornettisuti
veterán

"irányított légtőgyakorlat" :F

Egy hete használom (júniusi gyártás), Mi Band 2-t váltotta.
Az "edge to edge" kijelzőt széles keret határolja.
A menü struktúrát lehet változtatni (sorba rakni, kikapcsolni elemeit).
A fényerő változtatható, a Mi fit nálam hunglish, van bug is, de használható, egyszer beállítom, amit kell aztán úgyhagyom kategória.
Azt kaptam, amit vártam.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#18) DraXoN válasza Pttypang (#2) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Részemről a Mi Band2-ről (miután az enyémnek az akksija feladata egy 3-4 év után) váltottam Huawei Watch Fit-re ... tudom más márka, és azóta a Huawei is "üldözött" lett, de kellemes a csalódás benne. (mivel a telefonom is huawei, így pár extra dolga is működik, pl. kamera távirányítónak is jó).. de túrázáshoz is egész jó, mivel saját GPS-e van, így nem meríti a telefont pluszban (cserébe saját maga merül brutálisan, egy 6-7 óra elett a teljesen feltötltött aku felét megeszi abbaz az üzemben). Egyébként 8-9 nap úgy az üzemidő, hogy folyamatos pulzus figyelés, alvás, ébresztés és más funkciók mennek (ha MiBand2-vel kényszerítettem a pulzusfigyelést (külső appal, mert a gyári nem támogatta azt anno) az is hasonló üzemidőt tudott).. Persze a MiBand2 teljesen más kategóriájú termék, még a MiBand4-hez képest is keveset tudott. De én nem bántam meg a váltást anno... úgy tudom Xaominak is van hasonló szintjű terméke ha a sima band-ról feljebb lépne valaki.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#19) DraXoN válasza ilor14 (#14) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Igen, az több rokonnál is problémás, anyám (Mi Band 2) és nagynéném (Mi Band 4) is szendved ettől, évekik jó volt azt hírtelen angol lett (pedig anno amiatt is kapták ezt mert tudott magyarul az appjuk).. Anyámé most lesz majd cserélve mert annak a kijelzője már "nem az igazi" fényerőben, de valószínűleg nem a Mi band sorozat lesz az utód emiatt (Huawei/honor bandja tud magyarul appban, így esélyes hogy valamelyik azok közül).

Szerk.: Eszembe jutott a húgom ő és a párja is most nyáron vettek valamelyik Xiaomi féle okosórát ... és pont ez a bajuk, nem tud magyarul... odaadták nekem állítsam már át, hát, nem lehet.. ők meg nem beszélnek más nyelvet (mondjuk az oktatási rendszer vicc, nem tanultak meg semmilyen második nyelvet ott normálisan, kikerülve még azt a keveset is elfelejtették).

Bár személy szerint nem érdekel engem tud-e magyarul, de úgy néz ki ez komoly probléma sok xiaomi terméknél, a fura, anno jól áltak ebből, azt valahogy "elfelejtették" a dolgot (valószínű nem lett akkora az itteni piacuk, hogy megérje "tolni a szekeret" nálunk)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#20) szaszapi


szaszapi
őstag

Aki magyar nyelven szeretné az appot használni, az tegye fel a módosított verziót, lehetőségek vannak, magyar nyelvűvé is lehet varázsolni a karkötőt! Persze érthető, hogy nem mindenki tudja vagy szeretné mókolni ezeket az eszközöket a garancia miatt!

(#21) floratm


floratm
senior tag

Én mi band 2 röl váltottam 6 ra. Azt 40 naponta töltöttem ezt most 10 naponta. de nem kell megijedni mert ezt nem kell szétszedni és nem macera a töltés...

(#22) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztett :R

A jövő most van

(#23) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Nekem volt 2, 4, most pedig 6. Páromnak a 3 után jött a 6. Mind a kettőnk esetében előrelépésként éltük meg, szuper a nagyobb kijelző, egyedül az akksi ami kevesebb ideig bírja, hetente tölteni kell. De(!) nem kell végre kipattintani a szíjból, ez hatalmas plusz számunkra :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#24) EnRg


EnRg
tag

Pár hónapja használom,alapvetően ok minden. Viszont a "lock screen" hiába van bekapcsolva, bármilyen hosszú ujjú cuccban vagyok,máris felold a kijelző és összevissza ugrál a menüben....elég bosszantó apróság.... :U

(#25) Fred23


Fred23
nagyúr

Mi Band 6
VS
Huawei Band 6
A srác korrektnek tűnik, nem hiszem, hogy bárkit át akarna verni.

(#26) Mezcal


Mezcal
addikt

Maradok a 4-nél, lazán elmegy 3 hetet.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#27) Pttypang válasza Fall-N (#3) üzenetére


Pttypang
veterán

Uzemidore nagyobb szuksegem van, mint a felesleges plusz "funkciokra"

Everybody lies.

(#28) sokomst válasza janeszgol (#15) üzenetére


sokomst
tag

Milyen szoftver? Nekem 5-ös verzió van, és alapvetően két funckió miatt kellett.
1. Értesítések - hát ezen az emojik és ékezet miatt elégg ergya...
2. Feloldás, ha a közelben vagyok. Azóta, hogy nem xiaomi-m van, hanem samsungom sajnos 5-10 méterről is nyitott a telefonom.. nem csak, ha tényleg közel vagyok. Xiaomi telefon esetén ez jól működött..

(#29) ilor14 válasza DraXoN (#19) üzenetére


ilor14
tag

Hülye kérdés, de melyik bandekre gondolsz a huawei-nél és honornál? Személy szerint nem követem már ezt a kategóriát, így nem tudom mik vannak, de ha valóban van amelyik tud még magyarul akkor szerzek anyának olyat. Fontos, hogy valamilyen xiaomija van most (annyira nem követem azokat se, így ötletem sincs melyik), gondolom az általános dolgokat azokon is tudja mérni (pulzus, megtett távolság sport közben, ami főleg biciklizés).

(#30) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Az a faltól-falig érő kijelző megnevezés kicsit túlzás (ilyenkor elmosolyodok), ez közel sem az. Akkorák a kávák mint band 5 esetén 2 oldalt.
A hatalmas kijelzőt megnevezést is túlzásnak tartom, csak kaptuk egy plusz kis lekerekített részt felül és alul, és annyi, az előbb említett kávákkal egyetemben.
Nem tudom miért vannak ettől a band 6 kijelző dologtól elájulva olyan sokan... talán mert a Xiaomi még a megjelenés előtt ezt nyomta marketing szövegnek, és az emberek azóta ebbe a tudatba élnek ha band 6-ról van szó...

(#31) dzsi23 válasza DeFranco (#5) üzenetére


dzsi23
addikt

Eszi a memóriát a Zepp, az akkut még inkább, de nem lenne szabad kilőnie a rendszernek, ha nem akarom. Viszont a legtöbb androidos rendszeren csak dísznek van ott a lakat, nem nagyon érdekli a memóriakezelőt... hasítson a rendszer, csak az számít nekik, az lényegtelen, hogy 3 böngészőablakot nem lehet megnyitni újratöltés nélkül, holott a memória bőven elég lenne rá. Nálam kizárólag a csupasz Andoid (One) vált be. Nincs olyan, hogy órákkal később értesít a telefon egy emailről, nem dobja el a kapcsolatot az okosórával, nem felejt el elindulni a hívásrögzítő, stb... Bár a többlapos böngészéssel itt is akadnak gondok, de aminek futnia kell a háttérben, az fut... mindig. Mégis alig van One-os telefon, mert kell a népnek a színes-szagos máz. Nem véletlenül van meg több mint 3 éve a Mi A1; előtte egyik telefonnal sem bírtam 2 évig sem, ezzel még mindig vígan elvagyok.

(#32) Noukoum válasza Bl.Gyo. (#30) üzenetére


Noukoum
veterán

Vagy azért mert tényleg sokkal nagyobb lett a kijelző? :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#33) 7Heads Drago válasza szaszapi (#20) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem érinti a garit. Később bármikor visszamegy rá az eredeti nyelv, csak nyomsz egy resetet.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nekem 5 van. Nem látom miért kellene 6-ra váltani. Itt sincs nagyobb változás mint a 4-5 között.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#35) facsong


facsong
csendes tag

Valaki tudna segíteni és megnézni, hogy kosárlabda módban milyen adatokat, méréseket végez? Mind a Mi fit, mind a másik Xiaomi Wear alkalmazásban? Előre is köszönöm.

(#36) vegyszer válasza 7Heads Drago (#34) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is az az érzésem, hogy konzum termék lett. És én vagyok a hülye, hogy nem akarok minden évben venni egy újat.
(Mi Band 1s, 2, 3, 4 sorba jöttek, de a 4 már két éve van a kezemen, és bizony nem tudom mire mondok nemet, mert amíg megy, és lehet hozzá normális szíjat kapni, én ugyan le nem cserélem)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#37) lócitrom válasza bollokcs80 (#8) üzenetére


lócitrom
őstag

a gyártó már Band 4 idején is szellőztette, hogy lehet elérhető lesz kínán és oroszországon felül is az NFC-s verzió vagy legalábbis rajta vannak a bankokkal való egyezkedésen. mire megjelent az 5 itthon aláírtak egy megállapodást a UniCredit Bankkal. ebből azóta sincs semmi. egyetlen változás történt kb. az elmúlt 2 évben: már nem kell kínai okmány ahhoz, hogy valaki pl. beléptetőkártyát programozzon fel egy NFC-s kiadáshoz. nem valami nagy teljesítmény, ez is csak 2-3 hónapja van így kb. de tudtom szerint ehhez is még mindig kínai régiós fiók kell vagy legalábbis nem EU-s.

úgyhogy ezt az "ebből is jönni fog az NFC-s változat Európába hamarosan" dolgot nyugodtan lehet jegelni. ígérgetnek csak. majd jön amikor jön. addig kár is ezt remélni. megvenni meglehet persze, ha szürkén bejön vagy rendel az ember, de hogy lóf@sz előnye nem lesz még egy jó ideig az hét szentség.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#38) juuzer


juuzer
addikt

Azt nem értem, hogy miért van két app hozzá? Valamiről lemaradtam? :F

Egyébként tetszetős kütyü! :)

Vamos a la playa.

(#39) bollokcs80 válasza lócitrom (#37) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én csak arra támaszkodtam amit olvastam. Nyilván hisszük majd, ha látjuk..... :U

B.Cs.

(#40) vegyszer válasza juuzer (#38) üzenetére


vegyszer
addikt

Az eszköz adatait több úton is ki lehet nyerni. A zepp tán az eredeti amazefit app volt, ami eredetileg csak okos órákat támogatott. Míg a Mi Fit csak okos karkötőt, és egyéb eszközt (cipő, mérleg, stb).
Valószínűleg idő közben a két térnek profil összeért

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#41) Fall-N válasza vegyszer (#40) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen az Amazfit külön alkalmazás alatt ment, abból lett a Zepp. Később lett aktivitás karkötő is Amazfit, így bekerült a Zeppbe a Mi Band 4 is. Az 5 valamiért nem támogatott a 6 viszont újra támogatva lett.

Paranoid módon lett még egy harmadik alkalmazás is a Xiaomi Wear néven, ami először a Xiaomi órákat támogatta, de bekerült a Mi Band 6 is.

Szerintem érdemesebb lenne teljesen külön választani az Amazfit órákat és Xiaomi dolgait és a Xiaomi Weart tartani a Band szériának. A Mi Fitet meg sóval behinteni. Ha egyszer veszek Band 6-ot tuti nem a Mi Fittel fogom használni.

(#42) juuzer válasza vegyszer (#40) üzenetére


juuzer
addikt

+ vegyszer

Köszi. Ezt nem is tudtam, azt hittem, hogy csak az Amazfit Band 5-öt kezelte a Zepp.

Mondjuk ez azért elég meredek. Nem tudom, hogy melyik app a kiforrottabb.

Vamos a la playa.

(#43) vegyszer válasza juuzer (#42) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem a motorháztető alatt egykutya mindegyik

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#44) zseko válasza DeFranco (#5) üzenetére


zseko
veterán

Érdekes, engem meg azzal idegel a Zepp az S8Plus-omon, hogy állandóan előtérbe tolja magát. Megnézem, bezárom ( a középső gombbal), és ha nem lövöm ki a memóriából, rendszeresen megjátssza, hogy ő lesz a kijelzőn a feloldás után. Tök mindegy, hogy úgy zártam le a telefont, hogy a böngészőt, vagy mást használtam.
Igaz én Amazfit GTR 2e-vel használom.

HR24.hu

(#45) janeszgol válasza sokomst (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Xiaomi Wear. A Mifit egy f.s.
#41-es hozzaszolasban a lenyeg.

(#46) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Az bug vagy feature, hogy ha néma rezgő módra van állítva a telefon és hívást indítok, akkor a Mi Fit visszaállítja normál módra a telefont (ezt a kijelző alján ki is írja)?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#47) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok!

Én Mi Band 3 ról váltottam, most Mi Band 6-ra, mert valahogy érthetetlen módón beázptt és bepárosodott és tönkrement. Az Etele Pláza nyitása alkalmából 9933 Ft ért tudtam megvenni a 13 690 Ft helyett. Szerintem jó vétel volt, nem bántam meg a vásárlást, viszont az akksi nem annyira acélos az előző Mi Bandekhez képest. (1S, 2, 3) de ezt betudom a nagyobb kijelzőnek.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#48) Mill3r


Mill3r
tag

Sziasztok,

Nálam most jött egy firmware update.
A band a V1.0.5.24 verziószámot írja.
Nem bogarásztam a menüben... tudjátok esetleg mi változott?

IDDQD IDKFA

(#49) lócitrom válasza Mill3r (#48) üzenetére


lócitrom
őstag

a Xiaomi (de általában a kínai gyártók) nem igazán adnak ki changelog-ot. erre az eszközre ez hatványozottan igaz. tehát nem derül ki. látszólag semmi sem.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#50) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok;
Mit állítok be rosszul?
A DND-t autómatikusra van beállítva. Érzékeli az alvásom, de mégis rezeg a karkötő, ha értesítésem jön hajnalban...
A kis holdat nem látom a kijelzőn...
Mi lehet a gond? Köszi

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.