Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#11973) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Sziasztok!
Adott egy 4 éves HP G62-es (g62-a70eh) notebook ami valamiért csak túlmelegedve hajlandó bekapcsolódni, de inkább kezdem az elejétől. Mindig is voltak melegedési problémái, de ez annyiban kimerült, hogy hangos volt alapjáraton is. Ezen a nyáron viszont felkerült egy tetőtéri szobába, és kezdődtek a gondok. Bekapcsolás menete a következő: benyomom, bekapcsol, de fekete a képernyő, úgy hagyom egy 10-20 percig, kinyomom. Ezt eljátszom 2-3 alkalommal és életre kel. Mikor elkezdte ezt produkálni egyből kitisztítottam, és cseréltem a pasztát, hűtőpárnákat, de nem oldotta meg, annyi, hogy működés közben jelentősen alacsonyabbak a hőfokok, bár a gpu még így is képes 70 fokot produkálni alapjáraton (volt ez 80+ is a takarítás előtt). Ma viszont az eső miatt lehűlt a levegő, és sehogy sem akart képet adni, akármennyit vártam, akárhányszor indítottam újra. Még egy hidegebb (21 fokos) környezetben is kipróbáltam, ott sem akarta az igazat. Végül úgy sikerült életre kelnie, hogy direkt túlmelegítettem, eltakartam a szellőzőnyílásokat egy törülközővel, vártam egy 10-20 percet miközben be volt kapcsolva, és utána első újraindításra adott képet.

néhány megjegyzés:
-külső kijelzőre sem ad képet ilyenkor
-néhány alkalommal első képet is adó bekapcsolásnál kiírta, hogy túlmelegedett, nyomjak entert az újraindításhoz
-mielőtt nem volt újrapasztázva előfordult hogy elszállt, hibázott a kép működés közben (néha újra kell indítani emiatt, máskor csak annyit ír ki, hogy a képernyőillesztő program nem válaszolt), mostanában már nem jellemző, de pl.: tegnap éjjel is eljátszotta, amikor is hűvösebb volt
-amikor nem ad képet a bekapcsológomb világít, mintha minden rendben lenne, nincsenek villogások, pittyegések, merevlemez felpörög

Bármilyen ötletet, és javaslatot szívesen várok ami segíthet helyre tenni a notebookomat :DDD .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.