Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dracula72 válasza juve600 (#100) üzenetére


Dracula72
senior tag

Jó, hogy ezt írtad, köszi. Én is Telekomos előfizu lesz amit (még 1 szám) átviszek Netfine-hoz, legalább tudom mire számíthatok :K
Majd írd meg légyszi mi volt a gubanc tárgya. Köszi.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#102) 4Grider válasza sifarr (#94) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az a gond, hogy szolgáltatóról beszélünk, nem pedig egy továbbszámlázós flottáról. A Telekom tudott a bluemobile mögé betenni ászf-et, itt is megkövetelhetné.
Nem arról volt szó, hogy nincs hűség? Vagy kértetek készüléket?

(#103) Dracula72 válasza 4Grider (#102) üzenetére


Dracula72
senior tag

Én nem kértem, de a honlapon készülékkel is "hűség nélkül"-t ír.
Nincs hűségem.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#104) sifarr válasza 4Grider (#102) üzenetére


sifarr
senior tag

A Telekom tudott a bluemobile mögé betenni ászf-et, itt is megkövetelhetné.
A Bluemobile nem virtuális szolgáltató, más a jogi helyzete, kapcsolata a Telekommal, mint a Netfone-nak. A Netfone-nak viszont igenis van ÁSzF-je. Részletes, mindenre kiterjedő, mellékletekkel, amelyek közül kettő pont a mobilra vonatkozik.
Hogy "nincs", azt egy félreértés okozza. Az, hogy a most kínált Netfone díjcsomagok nincsenek benne a díjszabásos mellékletben. De ebben semmi szokatlan nincs!!
A 3 fő mobilszolgáltató esetében is igaz, hogy vannak a publikus tarifák (lakossági, üzleti) és vannak a nem publikus tarifák (flották, nagyvállalati díjcsomagok). Az utóbbiak náluk sem szerepelnek az ÁSzF-ben vagy a mellékletekben. De ilyennek tekinthetők pl. a Voda ügyfélmegtartó ajánlatai is.
A Netfone jelenlegi ajánlatai ilyen kvázi nem publikus tartifáknak tekinthetők. Az ÁSzF-ben (törzsszöveg) le is van írva, hogy erre a Netfone fenntartja magának a jogot.
Idézem:
7.1.6.1. A Szolgáltató jogosult arra, hogy akciók keretében vagy üzleti megfontolásból végleges ajánlatként egyes, a Díjszabásban leírt díjcsomagokhoz képest további kedvezményeket biztosítson.
Na, ilyen tarifaajánlat, amit a Netfone jelenleg kínál. A publikus tarifái borzasztó drágák, ezek viszont jók. A Netfone-nak pedig ez a megoldás azért jó, mert bármikor kiveheti a jelenlegit az ajánlatból, és kínálhat más hasonló, "nem publikus" csomagot. Viszont akik a jelenlegire szerződnek, azok számára ez határidő nélküli díjcsomag. Megváltoztatni csak a hírközlési törvény keretein belül tudja, ha akarná.

Nem arról volt szó, hogy nincs hűség? Vagy kértetek készüléket?
Nem. Ezt benéztem az előfizetői szerződésnél.
Az alapszerződésben a 3.4 pont így szól: Határozott idejű szerződés: A Szerződés az 1. sz. mellékletben meghatározott időtartamra jön létre. A 3.5 pedig így: A határozott idejű szerződés időtartama 12 hónap, kivéve, amennyiben a szolgáltatás megrendeléséhez készülékvásárlás is kapcsolódik.
Nem néztem végig az 1. sz mellékletet, csak a díjszabás részét. Ezért hittem, hogy 1 évre szól. De most végignéztem. Nincs a mellékletbe meghatározva határozott idő, tehát nincs hűség.

(#105) martonl


martonl
senior tag

Az új, majd februártól esedékes ÁSZF-ükben a belépési díjon túl olyat is látok, hogy számhordozási díj. Ez micsuda lehet? Ha hozzájuk hordozok, ha elviszem tőlük, vagy mindkettő? 3750 ft.

(#106) pazo77


pazo77
tag

Bezzeg , ha a DIGI tenné így ki az ÁSZF-ét , kapna vagy 100 milliós büntit.
Annyira más árak vannak a weboldalon ,hogy lenne is oka a GVH-nak büntetés kiosztására. :W

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#107) sifarr válasza martonl (#105) üzenetére


sifarr
senior tag

Az új, majd februártól esedékes ÁSZF-ükben a belépési díjon túl olyat is látok, hogy számhordozási díj.
Ilyen díjtételnek a hírközlési trövény szerint nem szabadna lennie.
Idézek a 150. §-ból:
(9) A számhordozás igénybevételéért az átadó szolgáltató hordozásonként egyszeri díjat határozhat meg, amelyet az átvevő szolgáltató fizet meg az átadó szolgáltató részére. A fizetendő díj nem haladhatja meg a számhordozás teljesítésével összefüggésben felmerült indokolt költségeket. A számhordozás igénybevétele a végfelhasználó részére díjmentes.
A végfelhasználó az ügyfél, azaz neki díjmentesnek kell lennie.

(#108) martonl válasza sifarr (#107) üzenetére


martonl
senior tag

Láttam ilyen díjat már, de jellemzően vezetékes/voip szolgáltatónál, vezetékes számra vonatkoztatva.

(#109) 4Grider válasza sifarr (#104) üzenetére


4Grider
nagyúr

A bluemobile virtuális szolgáltató. Természetesen más a kapcsolata a Telekommal, mint a Netfonenak.
Nem publikus tarifáról írsz folyamatosan, miközben a cég egyetlen publikus felületén csak nem publikus ajánlatok szerepelnek? Nem érzed ezt ellentmondásosnak?
Van egy határozott idejű szerződésed, ami a melléklete alapján határozatlan időtartamra jött létre. Ez is szép.

(#110) zzola válasza sifarr (#104) üzenetére


zzola
félisten

A Telekomnál kerek perec le vannak írva a djak: [link]

(#111) zoli62


zoli62
addikt

Sziasztok! Feltöltőkártyás számot lehet hozzájuk hordozni?

(#112) Dracula72 válasza zoli62 (#111) üzenetére


Dracula72
senior tag

Lehet.
Kaucióval, amit 6. hónap után jóváírnak. 10eft volt eddig, nem tudom változott e az újévben.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#113) zoli62 válasza Dracula72 (#112) üzenetére


zoli62
addikt

A kauciópontos összege szerepel az ÁSZF-ben?

(#114) 4Grider válasza zoli62 (#113) üzenetére


4Grider
nagyúr

Képzelem, hogy pont a kaució pontos összegét fogják feltüntetni az ÁSZF-ben...

(#115) z67 válasza Dracula72 (#112) üzenetére


z67
őstag

Felteszem csomagfüggő, nekem 2 havi, 6 ezer.

(#116) Dracula72 válasza zoli62 (#113) üzenetére


Dracula72
senior tag

Nem tudom, nem találkoztam ilyen fogalommal az Ászf-ben.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#117) zzola válasza zoli62 (#113) üzenetére


zzola
félisten

Nem.

(#118) sifarr válasza 4Grider (#109) üzenetére


sifarr
senior tag

A bluemobile virtuális szolgáltató.
Nem az, csak egy brand. Lásd pl. itt!
De az is ezt bizonyítja, hogy ha feltöltesz egy bluemobile-os sim-et mondjuk a bankok internetes oldalán, akkor a Telekom feltöltést kell kiválasztani. A pénz pedig a Telekom számláján landol.

Nem publikus tarifáról írsz folyamatosan, miközben a cég egyetlen publikus felületén csak nem publikus ajánlatok szerepelnek? Nem érzed ezt ellentmondásosnak?
Ezt pont te írod, aki egy cég mobilflottáját menedzseled? ;]
A te flottád tarifája hol szerepel a mobilszolgáltatótok ÁSzF-jében? Sehol. Kötöttetek egy egyedi szerződést. Ahogy az összes flotta díjcsomagjai hiányoznak az ÁSzF-ekből, akkor is, ha honlapon hirdetik a flottások.
Az ellentmondásról pedig.
Nincs kapcsolatom, így hivatalos infóm sem a Netfone-tól. De mérget vennék rá, ha valaki bemegy az ügyfélszolgálatukra, akkor köthet szerződést ÁSzF-szerinti csomagra is. De azokat értelmetlen reklámozni a honlapon, mert drágák. Meghirdetve viszont megvan, hiszen a honlapon ott van, elérhet az ÁSzF. Elérhető, de kiemelten reklámozni nem kötelező.
Viszont a honlapon hirdetik az ÁSzF 7.1.61. lehetősége szerinti kedvezőbb tarifát. Amire egyedileg szerződik az ügyfelekkel.

Van egy határozott idejű szerződésed, ami a melléklete alapján határozatlan időtartamra jött létre. Ez is szép.
Jogilag nincs benne semmi hiba. Az alapszerződésben az általános feltételek vannak meghatárorozva, közte a határozott idejű szerződés esetei is. A melléklet pedig tartalmazza a konkrétumokat is, azaz azt is, hogy a szerződés határozott idejű-e. A szerződésnek pedi elválaszthatatlan részei a mellékletek is (ahogy egyébként az ÁSzF is melléklezeivel).
De ezt te pontosan tudod, hoszen a céged szerződése is hasonló összetételű.

(Ez a válasz szól zzolának is.)

(#119) zzola válasza sifarr (#118) üzenetére


zzola
félisten

:))

(#120) rfszabi


rfszabi
tag

Ennyire van a Netfone-hoz hordozott telefonszám a saját neveden.. Érdemes lekérni bárkinek a Telekom tudakozóban.

(#121) juve600 válasza rfszabi (#120) üzenetére


juve600
nagyúr

szerintem ez így nem igaz,én is t-comtól vittem át

(#122) 4Grider válasza juve600 (#121) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itt két különböző dologról van szó. A tudakozóban a saját nevednek kell szerepelnie, ha a neveden maradt az előfizetés. Ennek viszont ellentmond, hogy ott a szolgáltató szerepel.
A krapub-ban meg logikusan csak a szolgáltató lehet (hiszen azt kérdezed le).

(#123) juve600 válasza 4Grider (#122) üzenetére


juve600
nagyúr

tcom tudakozóban nekem is Netfone van

(#124) rfszabi válasza juve600 (#121) üzenetére


rfszabi
tag

A szolgáltató valóban Netonfe, viszont a telefonszámod a Netfone nevén van, a Telekomnál, hisz az a szolgáltató mögötte.

(#125) rfszabi válasza 4Grider (#122) üzenetére


rfszabi
tag

Így van.

(#126) juve600 válasza rfszabi (#124) üzenetére


juve600
nagyúr

viszont a telefonszámod a Netfone nevén van

de nem erről volt szó........... vagy ez is le van írva valahol ? :R

(#127) martonl válasza juve600 (#126) üzenetére


martonl
senior tag

No, akkor Netfone-osok, új kérés lenne: légyszi kérdezzétek le a tudakozóban a számotokat.
[link]

(#128) juve600 válasza martonl (#127) üzenetére


juve600
nagyúr

Netfone Telecom Kft. +36 30 420 xxxx 8900 Zalaegerszeg, Nefelejcs utca 2/A

(#129) martonl válasza juve600 (#128) üzenetére


martonl
senior tag

Köszi! Ne haragudj, de most már nagyon érdekelne az az előfizetői szerződés. Mert ez így nagyon nem jó, hiszen a tudakozó az előfizető nevét listázza.

(#130) zzola válasza martonl (#129) üzenetére


zzola
félisten

[link] Itt találsz szerződés mintát.

(#131) juve600 válasza martonl (#129) üzenetére


juve600
nagyúr

én dec 14 óta vagyok náluk,számlát még nem küldtek csak a sim kártyát kellett fizetnem,mikor tudok átmenni másik szolgáltatóhoz ?

mer pl vodánál ezt írjál :
Kérjük, ellenőrizd a következőket a számhordozáshoz: 1. A te nevedre szól-e a régi előfizetésed. Ennek ellenőrzéséhez nézd meg a szerződésed, vagy egy számlád, amit jelenlegi szolgáltatódtól kaptál. 2. Az okmányaidban szereplő adataid megegyeznek-e a régi szolgáltatódnál regisztrált adatokkal. 3. Nincs-e 30 napot meghaladó számlatartozásod. Amennyiben ezekkel kapcsolatban probléma merül fel, úgy a számhordozás akadályokba ütközhet.

telekom,telenor,upc,digi ezeket engedi választani ,netfone-t nem
:R

[ Szerkesztve ]

(#132) martonl válasza zzola (#130) üzenetére


martonl
senior tag

Köszi, ezt megtaláltam. De tudomásom szerint az előfizetés megkötésénél nyilatkozni kell a tudakozóban történő megjelenítésről. Ebben a dokumentumban nem találtam ilyen lehetőséget.

(#133) martonl válasza juve600 (#131) üzenetére


martonl
senior tag

Egyébként ez a másik érdekesség, hogy lehet őket otthagyni. Főleg ha netán nem is te vagy az előfizető. De akkor meg valahol le kellett mondanod az előfizetésről és átírtad a Netfone javára. :U

Én is hozzáírok akkor: sajnos simán áthozhatják a számod, majd utána átírják a nevükre. De szerintem ebbe valahol bele kéne egyezned.

[ Szerkesztve ]

(#134) zzola válasza martonl (#132) üzenetére


zzola
félisten

Hát igen, ez elég foghíjas szerződés....

(#135) juve600 válasza zzola (#134) üzenetére


juve600
nagyúr

én még ilyen szerződést sem kaptam

(#136) pazo77 válasza juve600 (#131) üzenetére


pazo77
tag

Telenornál ki lehet választani a netfone-t.

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#137) Dracula72


Dracula72
senior tag

Amit én kaptam az 5 oldalas.
A hívást rögzítik amikor kötöttem telefonon a (szóbeli) szerződést, és rákérdeztem többször, hogy a hívószámom tulajdonosa én maradok e. Azt mondta igen.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#138) juve600 válasza pazo77 (#136) üzenetére


juve600
nagyúr

(#139) rfszabi válasza Dracula72 (#137) üzenetére


rfszabi
tag

Kérdezd már le a saját telefonszámod, a Telekom tudakozóban

(#140) Dracula72 válasza rfszabi (#139) üzenetére


Dracula72
senior tag

Nekem is Zalaegerszegi címet írja.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#141) rfszabi válasza Dracula72 (#140) üzenetére


rfszabi
tag

Akkor a Te számod is, a Netfone nevén van.

(#142) juve600 válasza Dracula72 (#137) üzenetére


juve600
nagyúr

A hívást rögzítik amikor kötöttem telefonon a (szóbeli) szerződést

így volt nekem is de papír alapút nem kaptam,csak a sim kártyát meg arról számlát és ennyi,azóta semmit

(#143) juve600 válasza rfszabi (#141) üzenetére


juve600
nagyúr

mondjuk ez engem annyira nem zavar,csak esetleg ha később váltani akarok akkor lehet érdekes

(#144) Dracula72 válasza rfszabi (#141) üzenetére


Dracula72
senior tag

Kérdésem: A telefonszámom tulajdonosa én maradok számhordozás esetén?
Válasz:

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#145) juve600 válasza Dracula72 (#144) üzenetére


juve600
nagyúr

akkor ? lehet meg kell várni az első 30 napot meg számlabefizetést és utána kerül a nevünkre ?

(#146) sifarr


sifarr
senior tag

Akkor pár szó a felvetődött problémákról.

1. A Netfone ÁSzF-jében részletesen van szó a számhordozásról a hírközlési törvénynek megfelelően. Számhordozás során a szám az átvevő szolgáltatóhoz kerül, de a szám az előfizetőé.
A Netfone egyedi szerződés 2-es melléklete a számhordozási nyilatkozat. Ez is egyértelműen számhordozásról beszél. Ez is benne van az ügyfél nyilatkozataként:
"Alulírott XY (előfizető) az Elektronikus Hírközlésről szóló 2003. évi C. Törvény és a 2/2012. (I. 24.) NMHH rendelet alapján a számhordozhatóságra biztosított
lehetőségemmel élve alábbi adataim megadásával úgy nyilatkozom, hogy mobiltelefon szolgáltatásra a Netfone Telecom Kft-t választom és e szolgáltatásra előfizetői
szerződést kötök, amelynek során az alább rögzített telefon szám(ok)at meg kívánom tartani."
Tehát szó nincs arról, hogy az ügyfél lemondana a számról a Netfone javára, mint sok továbbszámlázós flotta esetében. A szolgáltató tehát a Netfone, a szám tulajdonosa pedig az előfizető. Ha akarja, akkor később az ügyfélnek joga van elhordozni is a számát a Netfone-tól.

2. Ne keverjük a telefonkönyvet, tudakozót a számhordozással, a szám tulajdonjogával.
A hírközlési törvény szerint (160. §.) csak a vezetékes (helyhez kötött) telefon-előfizetésekről kell előfizetői névjegyzéket készíteni. Azt is csak a saját előfizetőiről köteles.
Mobilelőfizetőkről nem kötelező, de lehet. Viszont ebben az esetben (is) nyilatkoztatni kell az előfizetőt, hogy akar-e benne szerepelni vagy sem (titkos szám), és ha igen, akkor milyen adatokkal.
Aki már szerződött a Netfone-nal, az tudja, hogy ilyen nyilatkozatot nem kértek. Azaz a Netfone bizonyára nem készít előfizetői névjegyzéket tudakozói, telefonkönyvi célból.
A Telekom tudakozója esetében valami ilyesmit tudok elképzeni, ami a korábban jelzett problémát okozta.
Egy számot a Telekomtól a Netfone elhordozott az előfizető nyilatkozata alapján. Az elhordozás miatt az előfizető korábbi, a Telekomnak adott nyilatkozata érvényét vesztette, azaz a Telekom köteles volt a személyes adatokat onnan törölni. Beírta helyette a Netfone-t, mint szolgáltatót. Na, hogy ezt miért tette a Telekom, az nekem rejtély. :F

(#147) Dracula72 válasza juve600 (#145) üzenetére


Dracula72
senior tag

Nevünkön van.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#148) juve600 válasza Dracula72 (#147) üzenetére


juve600
nagyúr

ok

(#149) zoli62 válasza Dracula72 (#116) üzenetére


zoli62
addikt

Akkor a szerződés egy lényegi feltételét nem közlik.

(#150) Dracula72 válasza zoli62 (#149) üzenetére


Dracula72
senior tag

Én nem fizettem kauciót, mert előfizut vittem be.
A következőt is megoldom ugyanígy.
Nem releváns számomra.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.